Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr powietrza Zetor 8011

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 08 luty 2011 - 19:23

Filtr powietrza Zetor 8011 Witam, mam w zetorze taki filtr powietrza jak tutaj na zdjęciach:
http://img04.allegro...84/1424128448_1
i ten na środku:
http://img16.allegro...94/1442849461_2

i mam wielki problem, ponieważ one chyba nie są od niego. Na dodatek nie na w nim wkładów.
Moje pytanie: czy taki filtr był montowany fabrycznie ?
Jest on inny od typowego od ciężkiej serii, coś podobny do bizona.
Ma on jeden wlot ale jest niczym nie osłonięty (tędy zaciąga powietrze), czy mam być tam "grzybek" ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr powietrza Zetor 8011 Dzisiaj, 01:11
  •  

#2 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 luty 2011 - 21:04

Filtr powietrza Zetor 8011 takie były kiedys montowane na poczatku produkcji , w ursusach tez były takie... w seriach C-385..
ale potem zmieniali...
a najlepiej zamontuj taki..
http://otomoto.pl/fi...1224-A2566.html
ten z prawej bedze fabrycznie pasował do silnika 4 cylindrowego bez turbo...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#3 Share mateuszc360

mateuszc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 luty 2011 - 21:06

Filtr powietrza Zetor 8011 tak były montowane w zetorach 8011 przynajmniej ja tez taki miał wkład jest taki jak do bizona a powietrze powinien ciągnąć z przedniej siatki w masce jeżeli masz orginalną maskę nie ścinaną mam teraz założony mokry taki jak był montowany w ursusach chyba nawet mam od 6 bo jest taki duży ze niema wokół niego za dużo miejsca po zamontowaniu tego filtra stwierdziłem ze ciągnik lepiej wchodzi na obroty coś takiego mam
http://moto.allegro....1438347356.html

#4 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 08 luty 2011 - 22:53

Filtr powietrza Zetor 8011 To się nawet zgadza bo zetor jest też z początkowych lat produkcji. To on jest suchy czy mokry ?
Bo ja go miałem zalanego na dole olejem. I jeszcze na samym dole mam ucięte jakieś rurki. To mówcie że wkład podchodzi od bizona, to nie będzie sprawy z dokupieniem.
Ale jak on ma ciągnąć powietrze (maskę mam ściętą ) ? Ten otwór ma zostać taki otwarty ?
Jutro zrobię zdjęcie mojego i wrzucę tutaj.

------------------------------
Tak jak pisałem wrzucam zdjęcia mojego filtra z nowym wkładem od bizona i tą tarczką zrobioną z pleksi :

Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

Czy miałby ktoś stronę z takiego katalogu części gdzie była by pokazana ilość elementów ?
I czy te rurki mają być tak ścięte ?

Edytowany przez misio2614, 09 luty 2011 - 18:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 09 luty 2011 - 21:29

Filtr powietrza Zetor 8011 a nie lepiej tobie zainwestować te 400zł i kupic uzywkę?? ja do finnki kupowałem od 1224... bo ten co miał oryginalny od 914 był za mały...
kup od tego gosia przysle tobie kurierem i bedziesz miał spokuj.. u mnie znajomy tez miał takiw 385A i zamienił na ten nowego typu...
tobie tez to radzę...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

#6 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 10 luty 2011 - 20:50

Filtr powietrza Zetor 8011 Na razie zostanie ten filtr, latem będzie wymieniony na ten właśnie nowszy. Teraz nie chciałbym dawać 400zł za filtr bo są ważniejsze wydatki.
Mam jeszcze pytanie czy tam gdzie zaciąga powietrze mam coś być ? Jakieś kolanko, grzybek ?

Edytowany przez misio2614, 10 luty 2011 - 21:44.

#7 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 10 luty 2011 - 22:38

Filtr powietrza Zetor 8011 przydała by sie jakas siatka na ten otwór... aby noc duzego tam nie wciągneło... jak masz bizona to zerknij z kąd ciagnie powietrze i jak to jest zrobione...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 11 luty 2011 - 22:29

Filtr powietrza Zetor 8011 No niestety nie mam bizona :)

Ale zasłonie to jakąś drobną siatką i może wystarczy

I w ogóle dzięki za odpowiedzi.

Ursus już został złożony i jak na pierwsze palenie to ładnie zagadał ;);)