Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcinXD

marcinXD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 luty 2011 - 17:51

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola witam. jestem w 4 klasie agrobiznesu. ciężko widzę zdanie egzaminu zawodowego. czytałem gdzieś że rodzic może przepisać pole na dziecko bez wykształcenia rolniczego. czy to prawda? bo jeśli tak to chyba upiję się ze szczęścia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola Dzisiaj, 03:51
  •  

#2 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 08 luty 2011 - 17:55

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola Może przepisac całe gospodarstwo tylko nie będziesz mógł starac się o premii Młody rolnik i dofinansownia z PROWu..

#3 Share winson92

winson92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 08 luty 2011 - 17:57

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola Jak dobrze się orientuje to przepisać mogą ale jak np. bedziesz chciał startować na Młodego rolnika to chyba musisz mieć średnie wykształcenie jesłi coś zle napisałem to proszę poprawić;)

#4 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 08 luty 2011 - 17:58

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola idz na technikum rolnicze zaoczne i mozesz zrobic same egzaminy zwodowe i bedziesz miał wykształcenie rolnicze

#5 Share marcinXD

marcinXD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 luty 2011 - 18:00

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola na MR i dofinansowaniu z prow mi nie zależy. chodzi mi tylko o to żeby mama mogła mi przepisać pole i isc na emeryture. a ja żebym był ubezpieczony w krusie i opłacał składki

#6 Share Nero91

Nero91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 luty 2011 - 18:17

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola No to możesz już iść pić;p

#7 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 08 luty 2011 - 18:20

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola marcinku mam podobny problem ;) ale wykombinowałem inaczej. Chodzę do liceum (klasa maturalna). Nie bede miał wykształcenia. Ale u nas w szkole rolniczej otwierają takie kursy dokształcajace przez okres 2 lat zaocznie. Po 2 latach zdaje sie egzaminy i masz świstek, więc mogą CI pole przepisać. I jeśli masz okazje to zapisz sie do takiej szkoły bo naprawdę warto skorzystać z jakiś premii z uni czy np młodego rolnika.

#8 Share marcinXD

marcinXD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 luty 2011 - 18:26

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola dzięki za odpowiedzi:)
ale po technikum dokształcającym jest taki sam egzamin zawodowy jak po 4 letnim technikum?

#9 Share lukasz1910

lukasz1910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 luty 2011 - 18:27

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola no nie żartuj że starzy nie mają na imprezę w twojej budzie troszeczkę kombinujemy papierek dostajemy tatuś gospodareczkę przepisuje i wszyscy są zadowoleni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 luty 2011 - 18:41

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola jeżeli nie masz zamiaru starać się o MŁODEGO ROLNIKA,to notariusz tylko,i w KRUSie też nie wymagają wykształcenia-nawet podstawowego.

#11 Share Aron22

Aron22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 luty 2011 - 18:42

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola Moi drodzy mogl by startowac na Mlodego rolnika bez wyksztaucenia rolniczego...najlepszym przykladem jestem ja wyksztaucenia geodeta bez egzaminu zawodowego tylko matura...a zeby startowac na MLODEGO musialem oplacic KRUS 3 lata w stecz aby miec praktyke w gospodarstwie :)...fakt troche to kosztowalo ale warto ;)

#12 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 08 luty 2011 - 18:54

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola Aron chyba ma racje tak też można a po 2 po co wam ten egzamin :blink: samo świadectwo ukończenia szkoły wystarczy , i jest jeszcze taka możliwośc że można się zobowiązać do uzupełnienia wykształcenia (jak składałem podanie to można by powiedzieć że na kolanie jakś dziewucha przede mną pisała że się zobowiązuje uzupełnić wykształcenie )
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#13 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 08 luty 2011 - 19:06

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola Aron a kiedy tak robiłeś, Z ODRu powiedział gośc że mają właśnie zlikwidowac w krusie takie opłacanie wstecz np. 3 lata..

#14 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 08 luty 2011 - 19:17

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola dokladnie ja tak samo jak Aron22 mam skonczone technikum rolnicze i mature a egzamin oblałem i otrzymalem premie mlodego(i nie oplacalem zadnego krusu tez tego nie wymagali) rolnika wiec nie daj sie wpuscic w maliny tylko musisz miec albo mature albo egzamin

#15 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 08 luty 2011 - 19:21

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola ja mam 16 lat i zacznie tata zamnie krus opłacać to za 3 lata dostane młodego rolnika??
jestem w liceum

#16 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 luty 2011 - 19:42

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola żeby brać premie za młodego rolnika i prow to trzeba mieć wykształcenie rolnicze czy np. mam ileś tam pola i ide na górnika to moge sie starać o dofinansowanie moich pól czy nie ?
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#17 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 08 luty 2011 - 19:48

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola Wykształcenie mieć musisz tylko że nie musisz go mieć w chwili składania wniosku możesz złożyć wniosek z tym że musisz się zobowiązać do uzupełnienia wykształcenia ( nie pamiętam ile jest na to czasu)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 luty 2011 - 17:41

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze do przejęcia pola Ale żeby dostać młodego rolnika to trzeba tylko pracować w gospodarstwie przepisanym nie wolno chodzić do pracy czy jest to prawda czy nie z góry dzięki