Skocz do zawartości

Zdjęcie

Początkujący plantator maliny

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kozer

kozer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 luty 2011 - 17:08

Początkujący plantator maliny Witam, mam pytanie jak można z początkującego plantatora przejść w wyspecjalizowane gospodarstwo zajmujące się produkcją malin.
Posiadam aktualnie 10 ha gruntów ornych. Z czego 15 arów maliny, 30 arów truskawki oraz 15 arów porzeczek. Reszta gruntów obsiana jest zbożem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Początkujący plantator maliny Dzisiaj, 16:28
  •  

#2 Share pioxxtr

pioxxtr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 luty 2011 - 18:05

Początkujący plantator maliny prosto dosadź do tych 15 ary jeszcze 9,4 ha malin ;)

#3 Share kozer

kozer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 luty 2011 - 19:43

Początkujący plantator maliny Bardziej chodziło mi o porady w co warto zainwestować...

Może ktoś napiszę jak zaczynał swoja plantacje malinową...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Cysio

Cysio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Prowadzę działalność poza rolniczą TARTAK

Napisany 12 luty 2011 - 16:23

Początkujący plantator maliny ja postawiłem na maliny . zasadziłem 9 ha na jesien 2010r.głownie na dopłatę i bede przechodził na ekologie. owoc oczywiscie będę zbierał,jak narazie trzeba czekac ale wystarczy ze cena bedzie jak w tamtym roku to opłacalność bedzie i to spora.zobaczymy

#5 Share ponczo12496

ponczo12496

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Modelarstwo

Napisany 15 luty 2011 - 13:00

Początkujący plantator maliny No słuchaj ja mam tylko 15 arów malinek.Odmiana polka i polana.I z tego kawałka 200 zł się zbiera za jednym zbiorem z całej plantacji.Teraz też planuje trochę dosadzić ale trzeba też zainwestować w jakiś opryskiwacz.Nie mam traktora więc mam zamiar kupić taki spalinowy plecakowy.Na wiosnę dużo podsypuje i jakoś plon idzie i oczywiście chodzi ci o jesienne bo za letnie to się nie bierz więcej roboty niż zbiorów.

#6 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 15 luty 2011 - 13:16

Początkujący plantator maliny ile chcesz zainwestować,maliny masz pod tunelami?ja pracuję w DU u jednego z największych plantatorów malin i truskawek w starym NRD pod Bonn a dokładnie 20km od Bonn.http://www.schneiders-obsthof.de/foto_folientunnel.php kilka fotek;)

Edytowany przez maverick1803, 15 luty 2011 - 13:19.

#7 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 18 luty 2011 - 10:28

Początkujący plantator maliny no przyjemne gospodarstwo :)

#8 Share kozer

kozer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 luty 2011 - 21:13

Początkujący plantator maliny Inwestycja to jedynie środki z dopłat do gruntów rolnych oraz zysk ze sprzedaży owoców. Uprawa nie jest pod tunelami... Czy może ktoś powiedzieć coś o tych tunelach, jak to wygląda i czy się to opłaca?

#9 Share Polowy

Polowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 22:18

Początkujący plantator maliny Ja miałem maliny i odpuściłem. Nie miał kto tego cholerstwa zbierać. Choroby wchodziły jak goście nieproszeni. Teren podmokły wszystko wylęgało. Z boku super biznes w rzeczywistości mnóstwo nerwów i nici z tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share svetlana

svetlana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 18:58

Początkujący plantator maliny http://www.politika....-dinara.sr.html

#11 Share Sylwasq

Sylwasq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Bizony śnią mi się po nocach :P

Napisany 07 grudzień 2012 - 22:42

Początkujący plantator maliny witam a co ze zbytem? sam się przymierzam do maliny

#12 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 16:18

Początkujący plantator maliny ten rok na malinie letniej to porażka ,jesienna po kosztach może z małym zyskiem ,ze zbytem nie ma problemu nikt na świecie nie sprzedaje maliny taniej niż my

#13 Share kuba741

kuba741

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 maj 2013 - 11:44

Początkujący plantator maliny Jeśli zadbasz to i dobrze zbierzesz, mając maline dobrej klasy mozesz ją sprzedać nawet 100% drożej niż na zwykłym skupie, tylko tak jak ze wszystkim trzeba zadbać, i miec troche pojęcia .

#14 Share klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 20:41

Początkujący plantator maliny Tematy połączone

Witam wszystkich.
Od dluszego czasu nosze sie z zamiarem zalozenia plantacji ale nie stety wiedza a wszczegolnosci doswiatczenie jesli chodzi o ta rosline mam male postanowilem na poczatek zaczac od 20 arow. A wiec tak stanowisko pole , zrobiona podorywka czekam na wyniki badan ale obstawiam ze ph na peno ulegnie korekcji i mam pytanie co zrobic w takim wypadku przed orka mozna laczyc wpno i obornik ktory tez chce uzyc. Potas fosfor przed orka czy przed sadeniem .Kiedy dokladnie sadzicy ile wczesniej zrobic orke ? Czy stosowac jakis oprysk na chwasty jesienia ? Co myslicie o sciolkowaniu rzedow agro folia ? Chcialbym aby w przyszlosci plantacja przysparzala jak najmniej problem i wysilku jesli chodzi o chwasty. Dalej same sadzenie, chce wykonac rzadki cos ala do kartofli tylko troch szersze, niestety wody gruntowe tego najbardiej sie boje i chce jak najbardziej zabezpieczyc maline. Byl bym te bardzo wdzieczny za kazde porady wasze doswiatczenia, goraco z gory dziekuje i pozdrawiam .

Edytowany przez KRISTOFORn, 16 wrzesień 2013 - 22:05.

#15 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 16 wrzesień 2013 - 22:00

Początkujący plantator maliny Po pierwsze to kup jakąś książkę o uprawię maliny i przeczytaj ją ze 3 razy i wtedy pytaj o konkrety.
Jaka malinę chcesz sądzić? Letnia?
Obornika nie łączymy z wapnem.

Żebyś nie miał problemu z maliną to kup opryskiwacz wentylatorowy(sadowniczy).

Agro tkanina to kiepski pomysł, bo malina wyrasta z ziemi.

Weź też pod uwagę, że obecna cena szybko się nie powtórzy.

Edytowany przez michal009, 16 wrzesień 2013 - 22:14.

#16 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 15:08

Początkujący plantator maliny kolego zly moment na sadzenie malin, trzeba bylo posadzic 3 lata temu jak malina byla tania. Ale jak chcesz to probuj ale masz jak w banku ze po 6 zl to sprzedawal nie bedziesz.

#17 Share klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 19:23

Początkujący plantator maliny Tematem malin interesuje sie juz dlugi czas tylko nigdy nie moglem sie do tego zebrac i tak np jakis 2 3 lata temu tez mi odradzano, duzo plantacji zostala zalana przez powodz i ceny dla tego byly dobre i ze rynek bedzie sie powiekszal patrzac na to z boku nie trace nadzieji wrecz nabralem checi sprobowania. docelowo chce uprawiac maline pod oslonami ale jak pisalem musze nabrac jakiegokolwiek doswiatczenie. Odmiana polka przekonuja mnie praktycznie same dobre opinie o niej. A jak zwalczacie chwasty w rzedach i dla czego agro wluknina jest zlym pomyslem np truskawka stosuje sie to i tez wyrasta z ziemi he. I czytalem na ten temat w internecie ale to wszystko teria czy ktos stosowal to w praktyce ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:58

Początkujący plantator maliny Witam panów- to dziwne u nas to kobiety mają plantacje malin- pewnie tylko na papierku, żeby mąż mógł pracować u greka...Ale rzeczywiście tak jest!Pozdrawiam pasjonatów!
A co myślicie o odmianie Erika?Mam możliwość kupna po 5 zł--- czy to się opłaca?

Edytowany przez aletes, 11 styczeń 2014 - 19:53.