Zaloguj się, aby obserwować  
pablo21

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ja mam 7745 i wybierz ten ciagnik z tych dwóch, spalanie podobne a jest mocniejszy, i szybszy, koła ma większe, ja ciągne moim 3835 i na moich polach to maksimum, spalanie 14-15 litrów na hektar orki (obciążenie nieraz 100%) w cieżkiech pracach nawet spalanie mają znośne ale w lekkich potrafią za dużo wypić.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kefir5169    1

Osobiscie niemam zadnego z tych modelów, ale kiedys sie rozgladalem troszeczke.

Osobiscie rowniez polecam 7745 niz 7245. jest troche mocniejszy co jest odczuwalne w pracy z ciezszymi maszynami. A ze spalaniem maja normalnie jak kazdy ciagnik jak dasz w piec w ciezkiej pracy to normalne ze ze zbiornika bedzie ubywac. Wkazdym badz razie mysle ze to leprze ciagniki od np. Mtz-ow itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Ciężko mi uwierzyć,że ciągnik o mocy 65 KM zasuwa z pługiem 5x35 w dodatku spali przy tym 7l ropy.

Ale ok.Może 5 i 6 klasa ziemi i cały czas z górki B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojoch7340    6

siemka byłem posiadaczem zetora 7245 świetna maszyna godna polecenia ja śmigałem nim 4 x30cm z przedpłużkami spalanie było od 12 w orce jak orałem ściernisko i szybko na pełnym gazie a jak się jeździło wolno tak do 2tys. to spalanie było 7litrów to wychodziło tak do od 10-15litrów na ha był to mocny traktor duży uciąg u mnie był bez awaryjny. Nie wiem jak tam z zetorem 7745 ale w danych pize że spali litr więcej na mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jak już kupujesz to wybierz 7745, moc zawsze się przyda, a pług pociągnie spokojnie obrotowy 3*40, spalić spali swoje, ale pracę też zrobi nie małą, do prac lżejszych odradziłbym ten ciągnik, bo lubi spalić, co przełoży się na ekonomiczność;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja tak się zastanawiam nad zetorem 7745 a Belarusem 820 ( nowym . Bo zetorki stoją po 40tyś a ja dołoże te 20tyś i mam nówkę i silniejszego.

 

Co o tym myślicie który lepszy? którego wybrać?


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

polaczylem temat z identycznym juz istniejacym (od posta #6), a autor nowego (@sary1212) dostaje % za robienie syfu i zalozenie tematu w niewlasciwym dziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Zetor 7245 jest bardzo dobrym ciagnikiem do różnych prac. Jego minusem jest tylko to ze dosyc duzo pali jak na 62km ciagnik. Zetory 7745 moim zdaniem tez nie sa złe, maja turbo dzieki ktoremu sa podobne gabarytowo do ursusów 914. 


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

sa zetory 7745 z turbo i n/a!!!!

moce przedstawil @adikpl1, jak widac az takich rewolucji to turbo nie robi, strzelam, ze nie ma korekcji dawki paliwa, wiec i wykres najlepszy turbo nie narysuje. podobnie jak 16'tka, ktora w polu niewiele wiecej moze od 12'tki za sprawa spieprzonej charakterystyki.

 

zetory zuzywaja tyle paliwa i ciagna w zaleznosci od warunkow. u nas 7745 i 7245 horal system smigaly z plugami 3x30 i jak bylo ciezko to i 50 l/ha zyzuwaly paliwa. slabymi punktami tych konstrukcji sa zwolnice i skrzynie biegow, na szczescie horal system byl wyposazony w jednostopniowy wzmacniacz momentu, dlatego w polu potrafil byc dzielniejszy od 7745.

ogolnie to dobre i bardzo komfortowe ciagniki, ja nie odczulem wrazenia, ze pala wiecej paliwa od innych, fakt od MFa 255 zuzywal wiecej, ale to chyba normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Dlaczego zwolnice planetarne uważasz za słaby punkt? U mnie jak na razie jedyna awaria związana ze zwolnicą powstała z własnej głupoty mianowicie zapomnieliśmy zalać jedną olejem :( w 5211 no i wymiana uszczelniaczy w 7745 ale to po takim przebiegu nie ma co się dziwić :D

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Adik-moim zdaniem @brzozak nic nie miał do zwolnic planetarnych :D .

Dla fanów dużego spalania Zetora mój ulubiony link Mój odnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zgadza sie, chodzilo mi o zwolnice walcowe. uwazam, ze nie sa dobre, bo czesto siadaja - mowiac kolokwialnie ;) .

 

z tym spalanie mam podobne odczucia :lol: :lol: , zetor chla jak glupi, 12 l/ha orki :lol: :lol: :lol: .

ale nie pamieta juz taki co to pisze, ze jak oral 60'tka to w tych samych warunkach musial plug podnosic bo nie chciala isc miejscami, a zetor zwolni, ale daje rade. no fakt zuzycie paliwa wtedy moze wyjsc wieksze i wzrosnie bagatela do 13 l/ha :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@jaro ale nie porównuj 5340 do 7211, znajomy ma oba, 5340 od nowego , 7211 kupił później chyba 89r, mówi że jeśli chodzi o moc to nowszy ze starym nie ma startu, a jeśli chodzi o spalanie to odwrotnie, nie ma nic za darmo... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

O kurde pomykła chodziło mi o portalowe <_< czyli defakto walcowe. Jak tam to jest takie proste, że nie ma co się psuć no chyba że masz na myśli quality rodem z ZPC Ursus :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na mysli mam to, ze nawet oryginalne sie sypaly...

 

od kiedy prostota jest gwarantem bezawaryjnosci? zwolnice walcowe slabo przenosza moment i tyle, dlatego w wiekszych konstrukcjach nie sa stosowane, a i dla tej serii zetora tez byly za slabe. mialy tylko jedna zalete, ze zwiekszaja przeswit, no i sa tanie w produkcji oczywiscie, ale rolnik cieszacy sie z tego przypomina mi eforie malpy, ktora trzyma dynamit w lapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@jaro ale nie porównuj 5340 do 7211, znajomy ma oba, 5340 od nowego , 7211 kupił później chyba 89r, mówi że jeśli chodzi o moc to nowszy ze starym nie ma startu, a jeśli chodzi o spalanie to odwrotnie, nie ma nic za darmo... ;)

 

Pioter-przyjrzyj się bardzo ale to bardzo uważnie temu testowi-jak się już uważnie przyjrzysz wtedy napisz o spalaniu itd.

@brzozak-co jak co ale w okolicy (poważnie piszę ) nie słyszałem o awarii zwolnicy w Zetorze-ale w Ursusach to i owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Znam z autopsji kilka (co najmniej) awarii zwolnicy w C-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Zaś ja znm kilka awarii zwolnic typu "och i ach" :lol: planetarnych w Ursusach 4514 i tym podobnych B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no dobrze, nie ma sprawy skoro twierdzicie, ze zwolnice walcowe sa lepsze, albo conajmniej na tym samym poziomie co planetarne, to niech i tak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A kto tak twierdzi @brzozak ?-ja tam wcale nie uważam że zwolnice "zwykłe" są lepsze niż planetarne-po prostu nie spotkałem się jeszcze z ich uszkodzeniem w Zetorze .

PS.Ciekawe czy ktoś w końcu przyuważy w czym rzecz z tym testem Zetora który podawałem :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ja też tak uważam podobnie jak ty brzozak ale w małych ciągnikach taka zwolnica planetarna nie jest aż tak potrzebna ;) W historii tych mniejszych traktorów było także odejście od zwolnic planetarnych na rzecz portalowych np. Landini a nie długo pewnie także Ursus za sprawą Visiona.

Fendt Farmer 309 Ci mimo iż ma zwolnice portalowe jeszcze w latach 1999-2000 był najlepiej sprzedającym się ciągnikiem w Niemcownii B)

 

Jaro dla kontrastu zapomniałeś dodać "oszczędnego" konkurenta tego Zetora http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/ursus-4514.pdf

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Podawałem,podawałem :D ale w innym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj