Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie]

120 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 20:39

Taka gadka jak "zetor to smok" to można między bajki wcisnąć... :rolleyes:

Fakt jak tylko do pługa czepiasz to może na ha dużo nie pali ale jak byś miał taki jeden ciągnik w gospodarstwie do wszystkiego i dowiedział byś się ile pali 4512 to byś o smokach zetorach sam bajki zaczoł opowiadać, był taki w gminie co to twierdził że 7245 dużo nei pali bo większa moc i takei tam, dopuki sobie nowego 4512 nie kupił ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] Dzisiaj, 00:20
  •  

#22 Share zecio

zecio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 20:48

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] Mój znajomy kupił sobie zetora 7245 jezdził nim gdzie tylko popadło nawet do sklepu :rolleyes: Pewnego razu pojechał w pole i tam ciągnik stanął, przejęty tym że ciągnik którego kupił juz sie zepsuł poprosił mechanika żeby mu powiedział co sie dzieje. Mechanik przyszedł w pole niby naprawiac. Ten próbuje odpalic ciagnik, a mechanik mówi że z komina nieidzie dym ;) Mechanik w śmiech, a ten zawiedziony ze zetor tyle pali, ale on przezucił sie z c 330 :) :)

#23 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 20:58

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] Jeśli chodzi o uszczelnienia to spotakłem sie tylko z wyciekami z okolic tylnego TUZ, szczególnie z siłownika pomocniczego który zazwyczaj jest porysowany i wymiana uszczelniacza pomaga na krótko... Silnik i skrzynia zawsze były suche.

7211 jest bardzo zwrotny, 7245 wyraźnie gorzej ale nie ma tragedii.

#24 Share zecio

zecio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 09:47

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] Czy w każdym 72xx są dwie prędkości wałka wom?

#25 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 16:09

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] U mnie nie ma więc chyba nie w każdej

#26 Share zecio

zecio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 18:56

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] a tak w praktyce to te dwie prędkości wałka są potrzebne??

#27 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 05 grudzień 2007 - 19:08

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] Może nie tyle potrzebne co wygodniejsze bo możesz na mniejszych obrotach jechać i mniej Ci spali a i w kabince ciszej.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#28 Share zecio

zecio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 19:13

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] pytanie nie na temat ale proszę o odpowiedz... czy w 5245 też były 2 prędkości wom?? bo ja w swoim niemam...

#29 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 19:47

pytanie nie na temat ale proszę o odpowiedz... czy w 5245 też były 2 prędkości wom?? bo ja w swoim niemam...

też w swoim nie mam a jak kupowalem to nie jednego oglądałem i żaden nie miał :rolleyes:

#30 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 20:19

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] Nie sądze żeby w 52xx były dwie prędkości wałka, to za mały taktor. Obroty WOM 1000 nie służą do oszczędzania i pracy na niskich obrotach tylko do maszyn potrzebująch takich obrotów na wejściu (np. niektóre sieczkarnie, brony wirnikowe, kosiarki, itd.). Prędkości ekonomiczne WOM oznaczone są literką E, czyli można mieć 540E i 1000E osigąne przy niższych obrotach silnika, ale tego w zetorach tej serii nie było, chyba...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zecio

zecio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 13:43

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] ale teraz już wrucmy do tematu.... :rolleyes:

#32 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 21:42

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] moj jest chyba nietypowy bo dziennie leje nieraz 60l.nie wiem na ile mtg bo licznik nie chodzi-typowe u niego.skret porownuje z c-360-3p bo takiego tez mam .jest z 92r co prawda to 6245 ale roznica jest tylko w szerokosci tloka i tuleji 100 zamiast 102[wic powinien mniej palic].silownik podnosnika to robie co roku.dekil skrzyni biegow byl odkrecony wie olej lal sie gora,tloczki sprzegla i hamulca nowe bo ciekly.hamulce zyleta bo tarczowe.nie jest wyjechany bardzo bo zostala jedna oryginalna opona wegierska-taurus 16.9-30.ale teraz przeszedl kapitalke.a sprzeglo sie spalilo bo zatarly sie lozyska wylaczajace

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#33 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 07 grudzień 2007 - 00:18

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] Ja też mam 7245
Generalnie jest więcej zalet niż wad.
Co do palenia to są mity że duzo pali, niestety nic nie jeździ na wodę ;-), owszem po lekku spala wiecej niż silniki zrodziny prkinsa, ale w ciężkiej pracy moim zdaniem nie ma różnic.
Jego plusy to jakość wykonania, materiały, komfortowa kabina, tanie części (relatywnie), mocny podnośnik (jak na tą klasę ciągnika) - nie raz na tym podnośniku na długim ramieniu wożę długie kłody drewna (możecie je tutaj zobaczyć fotki http://www.agrofoto....2_220_43161.jpg - tutaj akurat są suszki ale i ze zdrowym drewnem nie ma problemu), żywotny silnik, łatwy w obsłudze i można by tak dalej.... jest tego wiele (ręczne rozłanczanie II stopnia sprzęgła bez konieczności rozłanczania I stopnia czyli jezdnego)
Co do wad - to moim zdaniem przebieg krzywej momentu obrotowego, jak w cieżkiej orce obroty spadną poniżej 1500, 1600 obr/min to już raczej się nie podniosą bez interwencji traktorzysty, częste wycieki z siłownika pomocniczego i wspomagania, no i notorycznie cieknace cylinderki od hamulców i sprzęgła oraz nieszczelnosci pomp hamulcowych i sprzęgła, z wiekiem zakleszczanie się biegów (dużo zależy od operatora), utrudniony dostęp do niektórych miejsc obsługi serwisowej, .... no i może kilka wad o których nie napisałem.
Ale na pewno są to ciągniki godne polecenia, a najlepszym weryfikatorem jest rynek, gdzie te ciągniki dobrze się trzymają.
No to się narobiło...

#34 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 01:06

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] Co do wad to napewno nie maja najlepszych uszczelnień bo olej lubi sobie wyciekać wszelkimi simeringami ;) W moim 7211 mam przelatane ok 11000mth i silnik miał remontowaną tylko górę dlatego, że pękła tuleja cylindra, wał nie ruszany od nowości i nadal trzyma ciśnienie, w skrzyni tylko raz klin wyleciał z koła 1,2 i wstecznego biegu i przy okazji była wymieniona ta zębatka bo była lekko wykruszona ale gdyby ten klin nie wyleciał to napewno dalej by chodziło wszystko :P podnośnik niestety był już remontowany nie raz ale to może dlatego, że chodził w dość ciężkich maszynach, kabina jak na te lata całkiem komfortowa, mogła by być krótsza żeby poprawić widoczność z tyłu ale nie ma tragedii :P

#35 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 15:44

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] Zalety to zwrotność łatwo zawrócić. Komfort, wytrzmałość i łatwość s dostępie częsci do niego a także cena za te cześci. Wady troche mała moc, jest wolny i spalanie przy pracach lekkich taka mała krówka łatwo uszkodzić błotnki i nadkola a takze schodki wiem coś o tym już kil;ka razy wymieniałem. A tak to pozatym nic.

#36 Share pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 17:28

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] Ja mam 7211 z 89r. nie wiem ile ma mth bo licznik był odłaczony przez pewien czas. zalety tych ciagnikow to długa zywotnosc silnika moj po 16 latach zrobilismy kapitalke bo olej zrzerał gdyby nie to to bysmy nie ruszali.o komfort w kabinie to bajka.mozna przewiezc pare osob a nie jak w tych nowoczesnych ciagnikach tylko kierowca.jak sie pozamyka wszystkie szyby to jest naprawde cicho.Wcale duzo nie pali tylko przy lekkich pracach ale na za to ma wystarczajaca moc 62KM jak na taki ciagnik.duzą jego zaleta jest wzmocniony podnosnik dzieki niemu mozna zaczepiac ciezsze rzeczy. jest moim głownym ciagnikiem w gospodarstwie mam jeszcze c330 ale ten uzywany tylko do lekkich prac. nie zamienił bym go na zaden inny moze w przyszłości dorobił bym przedni naped do niego.
23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

#37 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 17:54

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] zetor 7211 89 rok 6500 mth.... Zalety: komfort, wytrzymałość silnika, zwrotność, łatwo dostępne części, ciągnik pociągnie wszystko :P .... Wady: standardowo słabe oświetlenie z tyłu, zakleszczające się biegi, awarie hamulców, awarie wspomagania, utrudniony dostęp do chłodnicy przy czyszczeniu, szwankująca elektryka, szwankująca pompka paliwowa (oryginalna bosha 200zł), mało wyjść hydraulicznych, słabe zapalanie zimą...

#38 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 04 lipiec 2008 - 19:00

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] ja mam zetora 7211 z 89r. ma prawie 6tys. mtg. zalety to wygodna kabinka ,dobra widocznosc, zwrotność, prosta budowa i dostepne części

#39 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 21:08

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] zetor 7211 1988 rok komfort super :cicho i dobra widoczność w kabinie ,duża nawet w 6 się jeżdziło ale 3 + kierowca to max dobrze rozmieszczone dzwignie na 2 ręce przedewszystkim 2-stopień z lewej strony
silnik hmm zażwawy pod obciążeniem co ciekawe u mnie jakoś za mało pali pewnie ma jakąś wadę fabryczną mniejsza o szczegóły ,ok pół zbiornika (ok 70 litrowego) na dzień tzn 8-12 godzin poniważ jeżdze na zielonym polu (jest takie na obrotomierzu) przeważnie 1500-1900 obr/min .Przy przekroczeniu tego pola niepamiętam dobrze 2000 czy 2100 obr/min spalanie drastycznie rosło .Jeszcze jeżdząc /pracując nim nawet 12 nie zabrakło mnie nigdy zbiornika paliwa .Chociaż w ciężkiej robocie nie chodzi tzn pług .
mocny podnośnik potrafi unieść przód zamiast maszyny pewnie znowu jakaś usterka ,a niema siłownika od wspomagania
skrzynia jak dla mnie zamalo biegów np przy oraniu 2 za wolna 3 za słaby i do transportu za wolny tyko 25 km/h albo za małe koła (mam 16.9-28)
układ kierowniczy duży skręt czyli bardzo zwrotny tj zwinny i posiada wspomaganie XX45 są chyba mniej zwrotne

co do wad (zbyt go polubiłem ) no ale dobra trochę niestabilny na pochyłościach dość dużych oczywiście i jeszcze nierównych buja się i w szybko pokonywanych zakrętach też oczy.. ostrych to przez super kabinę trochę przyduża albo za mały rozstaw kół
a i biegi mona sblokowac popryey pojđcie skrotem

co do przecieków moj je posiada ale kiedyś nie miał obecnie prawie cały silnik czarny -olej chodż siły ma ale na rozgrzanym większą robotą i dłuższą czuć spadek mocy tył też w oleju ale to śruby poluzowały się od podnośnika (obecnie zrobione)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lopol92

lopol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja. rolnictwo, mech. rolnictwa i kobitki