Rolnik1111

Ilość osi a uciąg

Polecane posty

Rolnik1111    27

Witam,większa ilość osi oprócz mniejszego nacisku na podłoże zmniejsza czy zwiększa opór toczenia?

Np: jeśli przyczepa ma 2 osie zamiast 1 to lżej czy ciężej ją uciągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

a z tym moze byc roznie

zalezy jaka ladownosc, szerokosc opon, no i po roli czy sladuje za ciagnikiem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

ilość osi nie ma znaczącego wpływu na opór toczenia

 

Opór toczenia dla przyczep wyznacza sie ze wzoru Fop = (((Gfp+Go) *9,81)/1000)*f

 

gdzie:

Fop - opór przetaczania w kN

Gfp - masa przyczepy w kg

Go - masa ładunku w kg

f - współczynnik oporów toczenia (dla ścierniska wynosi 0,1 dla gleby po orce 0,12 a dla drogi utwardzonej 0,01)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@machanizator te wzory to do rzeczywistosci sie maja tak jak piesc do nosa. wjedz przyczepa na 2 osiach w wilgotne pole i miej na niej 20 ton, a teraz wjezdz ta sama przyczepa na 4 osiach, jaki bedzie efekt?

 

juz ci powien, opor toczenia w tym pierwszym przypadku wzrosnie, dlatego iz bedziesz probowal ciagnac osie po ziemi :lol: .

 

na drodze asfaltowej bedzie za to odwrotna sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jak zwykle za mało danych :P ale licząc osie a dzieląc koła :huh: to ... :blink:

@brzozak2 tan wzór jednak coś da bo zmierzy czy w końcu koła się będą krecić czy tylko ryć

 

Co do liczby osi najważniejsze to dobrać ogumienie do ciężaru (a dopiero wtedy liczyc osie)nie tylko szerokość ale i wysokość zauważyłem taką zależność że im niższe koło taka zwykła 10-15 po wbiciu sie 10 cm w ziemie się nie kręci a jakby była większa średnica to by się kręciła czyli będzie stawiać mniejszy opór ;)

 

Tak jak brzozak wspomniał w polu inaczej a na drodze co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Weźmy przyczepę dwuosiową o ładowności 12 ton, na kołach 385/65 R 22,5 i drugą identyczną ale z kołami balonowymi o szerokości 500 mm i tej samej wysokości. Po szosie ta pierwsza będzie szła lżej, natomiast po polu wręcz odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Pole polu nierówne, sucho, mokro, miękko, twardo. Jedno jest pewne, że przy większej średnicy koło toczy się lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wcale to nie jest pewne i sa sytuacje gdzie mniejsze kolo toczy sie lzej, albo inaczej wsprowadza mniejsze oporu ruchu ;) .

 

popatrz sobie na przednie kola dragstera B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

Pisałem o polu. W dragsterze są niesamowite opory toczenia przedniego koła :o w momencie gdy przez większość czasu jazdy na torze unosi się w powietrzu. Weź stary rowerek Wigry oraz rower na kołach 28cali i zapraszam na przejażdżkę po polu. ;)

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

toc mi tego tlumaczyc nie musisz, natomiast wez wigre i jakas ruska damke na 28'' (zalozmy ze przelozenie calkowite jest te same) i pojedzmy w suchy dzien po sciezce technologicznej, postawisz, ze na 100% damka lzej pojdzie? tez pole B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

Jednostka miary długości , czyli 1 kilometr nic nie uciągnie.

Do brzozaka - to będzie zależało od tego czy w piastach i torpedo tej starej ruskiej damki będzie jeszcze jakiś smar, czy całkiem sucho i czy łańcuch nie zardzewiał. :rolleyes:

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A ile km trzeba żeby uciągnąć 1T?

 

Dobre pytanie. Jeśli szukasz konkretnej odp to raczej nikt Ci nie odpowie, uciągnąć 1 t na czym, po czym, na jakich oponach itd. Po asfalcie to rower wystarczy, po miękkim polu to już się ciekawie robi, potem jakie koła, ile powietrza.

Już łatwiej byłoby jaki ciągnik ma uciąg 1 t na zaczepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

podajrze c-360 ma uciag 1200kg musiałbym isc sprawdzić do pewnosci na tabliczke bo napewno nie jest to nacisk na zaczep. siła uciagu hmm 60 ma chyba klase 0,8?? ale jak to na kg przeliczyć?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj