Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tandem- na dolny czy na górny zaczep?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michal85

michal85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 luty 2011 - 11:52

Tandem- na dolny czy na górny zaczep? Witam. Szykuje sie do zrobienia przyczepy typu tandem o ładowności ok 6 T i moje pytanie czy lepiej zeby byla na dolny czy górny zaczep? Bedzie ciągana ciągnikami 90 i 125 KM. Z góry dziekuję za wszystkie opinie i odpowiedzi.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tandem- na dolny czy na górny zaczep? Dzisiaj, 12:10
  •  

#2 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 luty 2011 - 12:02

Tandem- na dolny czy na górny zaczep? Na górny zaczep jest mniejszy dopuszczalny nacisk, ale przy 6 tonach na tandemie nie powinno sie go przekroczyć

#3 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 08 luty 2011 - 13:48

Tandem- na dolny czy na górny zaczep? Ja mam pszyczepe jednoosiówke zrobiona ze stara 200 z dluga paka (sztywna) normalnie silnik wyjety i zdjeta kabina i w tym miejscu zrobiony dyszel na gurny zaczep , ładownośc około 9 ton bo mam dorobione zakładki to wychodzi jakby byly podwojne burty orginalne... hhhmm radzil bym ci zrobic na dolny zaczep bo jest bezpieczniej ja odczepic od traktora i jak masz problem z uciagiem to niezrywa przodka ja mam mf255 to jego niepodczepiam a przyczepa chodzi głownie przy zetorze 12145 i kiedys mtz 82 , czasem pozycza ta przyczepe stryjek zetorem 7211 to przy wyjezdzie z pełna na ulice mu przód zrywało do góry , wsumie to os itak jest wmiare na srodku to jeszcze niejest tak zl , jak stoi pusta albo z malym ładunkiem to stoi na stopce ale jak pełna to mam dorobiona stopke na 3 nogach i podpieram oczywiscie koła... hhmmm na dolnym zaczepie bendzie lepiej bo np; postawisz ja sobie na lewarku i gdy zaczep jest niżej to jest mniejsze prawdopodobieństwo,że spadnie ze stopki :blink: (radziłbym ci dolny bo niebendzie ci tak przodka zrywac jak sie traktor bendzie zapierał)

mam tez 2x D47 to chodza przy mf255 i rozrzutnik 4t to zrzucałem nim kiedys zboze tasma do garazu ale teraz mam bin 100t to rozrzutnika nieurzywam do przewozu zboża , zazwyczaj ta ze stara rozladowuje rzmijka bo mam nasrodku w podłodze szufladke na zsssyp :lol:a w D47 mam ztyłu w burcie szufladki

#4 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 08 luty 2011 - 14:04

Tandem- na dolny czy na górny zaczep? dobre pytanie a jak jest z przyczepą bo mam 10t tandem czy ten zaczep suwakowy co jest przy J.D 6620 wytrzyma czy takie coś trzeba na dolny hak zaczepiać ?

#5 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 08 luty 2011 - 14:19

Tandem- na dolny czy na górny zaczep? lepiej jest na dolny zaczep, wtedy ciągnik ma lepszą trakcję, bo przyczepa przytrzymuje i dociska tył ciągnika;]
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 08 luty 2011 - 22:19

Tandem- na dolny czy na górny zaczep? Wszystko zależy od tego jaki masz górny zaczep bo zwykły nie nadaj się do zapinania przyczep jednoosiowych. Na tabliczce zaczepu powinien być napisany dopuszczalny nacisk. Przy tandemach pionowy nacisk na zaczep zwykle wynosi ok 2t. Osobiście wybrał bym dolny zaczep.
Ale jak chcesz zrobić przyczepę o ładowności 6t to myślę, że nie warto pakować się w tandem tylko zostać przy jednej osi. Mam taką przyczepę (nie raz było na niej 8-10t piachu), teraz robię następną 6cio tonówkę na jednej osi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 08 luty 2011 - 22:43

Tandem- na dolny czy na górny zaczep? Chyba dolny jest najlepszym rozwiązaniem, głównie ze względu na trakcję. Gdy zrobisz na górny, to tylna oś przy ciągnięciu będzie dużo bardziej obciążona, a przy lżejszym ciągniku, może podrywać przód. Z drugiej strony przy hamowaniu obciążenie bezie szło na przednią oś, a jeżeli przyczepa nie będzie miała sprawnych hamulców, to może wtedy być nieciekawie. Zauważ też, że zdecydowana większość przyczep tandemowych i rozrzutników ma dolny zaczep, myślę, że nie bez powodu.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#8 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 08 luty 2011 - 23:36

Tandem- na dolny czy na górny zaczep? a co sądzicie o zaczepach w pojazdach Wieltona...?? przymierzam się do zakupu tandema 10t i rozrzutnika 9 ton również tandem...
zaczep mam na suwnicy (NH T5060)...

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2011 - 00:07

Tandem- na dolny czy na górny zaczep? Jeżeli chodzi o stabilność to dolny zaczep jest lepszy, gdyż na górnym masa przyczepy bardziej zakłóca stabilność ciągnika, z racji wyżej położonego punktu oddziaływania. Szczególnie będzie to odczuwalna za zakręcie, albo na mało przyczepnym podłoży przy próbie skrętu.

#10 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 09 luty 2011 - 00:41

Tandem- na dolny czy na górny zaczep? @DejmondSamWDolinie
Wielton zdaje się montuje zaczepy scharmueller a te należą do europejskiej jeśli nie światowej czołówki.
Co do NH to sprawdź na tabliczce zaczepu jaki ma dopuszczalny nacisk pionowy.

#11 Share david62

david62

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 luty 2011 - 17:08

Tandem- na dolny czy na górny zaczep? Przyczepy typu tandem z regóły powinno zaczepiać się na zaczep typu hitch lub piton fix gdyż one maja najwieksza wytrzymalość na nacisk.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 10 luty 2011 - 18:21

Tandem- na dolny czy na górny zaczep? Tyle, że zdecydowana większość tandemów do 18t nie ma nacisku na zaczep większego niż 2,5t a tyle wytrzymują przesuwane zaczepy w nowszych ciągnikach.