Polecane posty

aster453    26
Napisano (edytowany)

tak sie zastanawiam czy w dzisiejszym czasie dałoby rade wybudowac oborę wolnostanowsikową na głębokiej ściółce za 300 tys. netto (40 krów) plus autotandem 2x3+1.

 

Wydaje mi sie że na głebokiej ścłce byłaby najtańsza ale czy macie inne doswiadczenia ?

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

A czy ktoś z Was stawiał może w niedalekiej przeszłości lub zamierza pobudować oborę na krowy mleczne + młodzież + ewentualnie kilka opasów? Mniej więcej 70 sztuk dojnych + reszta, jakieś 100-140 sztuk wszystkiego, hala udojowa, karmienie wozem paszowym oraz stacjami paszowymi, budynek na płytkiej ściółce oraz rusztach...

Jeśli ktoś taki się znajdzie to proszę mi powiedzieć ile taki budynek kosztował(nie musi być identyczny, może się trochę różnić). Nie musicie podawać ceny co do grosza, wystarczy mi cena nazwijmy to 'katalogowa'(najczęściej w przypadku firm stawiających wszystko od podstaw)...


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0
Napisano (edytowany)

Ja mam na 50 sztuk oborę i stodołę na ok.30.To polecacie zbudować inną na 60 sztuk czy wyremontować stodołę.

Edytowano przez men0410

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

tak sie zastanawiam czy w dzisiejszym czasie dałoby rade wybudowac oborę wolnostanowsikową na głębokiej ściółce za 300 tys. netto (40 krów) plus autotandem 2x3+1.

 

Wydaje mi sie że na głebokiej ścłce byłaby najtańsza ale czy macie inne doswiadczenia ?

 

Na głębokiej obora jest najtańsza w budowie, ale trzeba dużo słomy, kolega ma na 35krów na głębokiej to rocznie potrzebuje 700 bel słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

A czy ktoś z Was stawiał może w niedalekiej przeszłości lub zamierza pobudować oborę na krowy mleczne + młodzież + ewentualnie kilka opasów? Mniej więcej 70 sztuk dojnych + reszta, jakieś 100-140 sztuk wszystkiego, hala udojowa, karmienie wozem paszowym oraz stacjami paszowymi, budynek na płytkiej ściółce oraz rusztach...

Jeśli ktoś taki się znajdzie to proszę mi powiedzieć ile taki budynek kosztował(nie musi być identyczny, może się trochę różnić). Nie musicie podawać ceny co do grosza, wystarczy mi cena nazwijmy to 'katalogowa'(najczęściej w przypadku firm stawiających wszystko od podstaw)...

Kolego jeśli chces wynająć firmę by wybydowali ci oborę pod klucz to muisz liczyć tak około 12 do 15 tyś na sztukę. Oczywiście bardzo dużo zależy jakie firmy chcesz wstawić jako wyposażenie. Największym kosztem będzie hala udojowa, konstrukcja stalowa i betony. Moim zdaniem musisz się liczyć z kosztem okoł 1 mln zł. Jeśli będziesz dużo próbował sam robić może uda ci się zejść do 600 tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Możliwe że chciałbym sam coś zrobić lub wynająć jakiegoś okolicznego majstra vel. szpachelka do niektórych prac, jednak potrzebował będę prawdopodobnie na wszystko fakturę, ale jeszcze nie wiem dokładnie jak to będzie wyglądać bo na razie w tym roku muszę się przemęczyć w obecnych budynkach, ale mam nadzieje że najpóźniej za dwa lata zacznę coś budować. Do tego czasu chciałbym mieć już wszystko rozplanowane i przemyślane aby później nie było jakiś wad budynku....

 

 

12 - 15 tys. zł/sztukę to spory jednak koszt i chyba jak każdy chciałbym to jak najbardziej zminimalizować...


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Możliwe że chciałbym sam coś zrobić lub wynająć jakiegoś okolicznego majstra vel. szpachelka do niektórych prac, jednak potrzebował będę prawdopodobnie na wszystko fakturę, ale jeszcze nie wiem dokładnie jak to będzie wyglądać bo na razie w tym roku muszę się przemęczyć w obecnych budynkach, ale mam nadzieje że najpóźniej za dwa lata zacznę coś budować. Do tego czasu chciałbym mieć już wszystko rozplanowane i przemyślane aby później nie było jakiś wad budynku....

 

 

12 - 15 tys. zł/sztukę to spory jednak koszt i chyba jak każdy chciałbym to jak najbardziej zminimalizować...

Napewno to nie jest mały koszt ale jeśli bieżesz kredyt na budowę czy będzie to 600 czy 700 tyś w racie miesięcznej nie będzie różnicy. Musisz jednak pamiętać o jednej żeczy aby w inwestycji uwzględnić zakup bydła jeśli nie będziesz miał na pełną obszdę do nowej obory. Błędem jest budowanie obory na 70 szt. i wstawienie w nią 40 szt. bo taką ilością będziesz miał problem ją spłacić. A mówienie że za kilka lat uda się we własnym zakresie wstawić swoje sztuki to mżonki jeśli by tak było to większość chodowców by sprzedawało jałówki a jest odwrotnie. Jeśli potrzebujesz namiarów na nowo wybudowane obory to daj znać, pracowałem kiedyś w firmie która wyposaża budynki iwentarskie i pare ciekawych żeczy mogę ci podpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

No właśnie wliczam koszt zakupu sztuki krowy/jałówki cielnej po ok 10tys. zł bo zdaje sobie z tego sprawę że prędzej zwróci się inwestycja jeśli będzie pełna obsada budynku przynajmniej w sztuki w laktacji, cielakami się powoli z czasem powinno zapełnić.

 

Przydałyby mi się namiary na nowe obory zwłaszcza w woj. łódzkim bo dobrze by było rozeznać się wcześniej niż później popełnić błędy w budowie.

 

P.S> pisze się 'rzeczy', nie 'żeczy;', ale dzięki za wypowiedź :)


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

No właśnie wliczam koszt zakupu sztuki krowy/jałówki cielnej po ok 10tys. zł bo zdaje sobie z tego sprawę że prędzej zwróci się inwestycja jeśli będzie pełna obsada budynku przynajmniej w sztuki w laktacji, cielakami się powoli z czasem powinno zapełnić.

 

Przydałyby mi się namiary na nowe obory zwłaszcza w woj. łódzkim bo dobrze by było rozeznać się wcześniej niż później popełnić błędy w budowie.

 

P.S> pisze się 'rzeczy', nie 'żeczy;', ale dzięki za wypowiedź :)

 

 

Witam!Przygotowuje sie do budowy obory na 100 szt w produkcji + mlodziesz i zasuszone.napisz na Priv,to wymienimy sie doswiadczeniami.Jestem na etapie wydawania decyzji srodowiskowej czyli wzglednie na samym poczatku meczarni biurokratycznej:)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ile musi być odstepu przy stawianiu obory od: studni domu i od sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Od sąsiada chyba 3 metry ale jak chcesz się dokładnie dowiedziesz to przejdz się do gniny lub starostwa tam wszystko dokładnie ci powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

My narazie myślimy nad postawieniem obory a chce sie upewnić ile musze miejsca zostawić. A czy od studni i domów to po 15 m ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Kolego a ty dostałeś bana od wujka Google czy co?? takie informacje to moja siostrzenica sama potrafi wyszukać w wieku 6 lat 3,5 lat:P

Sory ale ludzie używajcie nie tylko forum ale i głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

U wujka znalazłem info co do studni i domu ale chce sie upewnić a co do sąsiada to też wiem. A pozatym forum jest dla każdego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj