Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa obory

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kusy

kusy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 18:38

Budowa obory witam bede budował oborę uwięziową i potrzebne ni są wymiary stanowisk (długość i szerokość)z góry dziękuję :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa obory Dzisiaj, 23:22
  •  

#22 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 28 marzec 2011 - 19:23

Budowa obory Długość to zależy czy chcesz trzymać tylko dorosłe sztuki czy i młodzież a szerokość najlepiej ok 1,25.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#23 Share kusy

kusy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 07:02

Budowa obory chodzi mi o dorosłe sztuki i wymiary według unijnych przepisów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 30 marzec 2011 - 18:50

Budowa obory

chodzi mi o dorosłe sztuki i wymiary według unijnych przepisów

Witam szerokość stanowiska to minimum 120cm(jest to zgodnie z normami) w zupełnosci wystarcz jeśli chodzi o długośc to niejestem pewien ale z tego co pamiętam to musi być min 185 lub 195. Ale jeśli chodzi o budowe obory jeśli ma tam stać bydło mleczne to jestem zwolennikiem obory wolnostanowiskowej.

#25 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 21:56

Budowa obory koledzy szukam stronek z roznymi projektami obor
chodzi mi o stronki tego typu http://www.bisprol.p...w_wszystkie.htm fajnie by bylo jakby byly stronki z zdjeciami obor
dzieki

#26 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 28 kwiecień 2011 - 21:08

Budowa obory http://www.projekty2...kow_hodowlanych
http://projekty.mura...ymbol=&x=0&y=13
Bardzo fajne stronki :P

#27 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 12 maj 2011 - 13:37

Budowa obory tak sie zastanawiam czy w dzisiejszym czasie dałoby rade wybudowac oborę wolnostanowsikową na głębokiej ściółce za 300 tys. netto (40 krów) plus autotandem 2x3+1.

Wydaje mi sie że na głebokiej ścłce byłaby najtańsza ale czy macie inne doswiadczenia ?

Edytowany przez aster453, 12 maj 2011 - 13:55.

#28 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 13 maj 2011 - 16:55

Budowa obory A czy ktoś z Was stawiał może w niedalekiej przeszłości lub zamierza pobudować oborę na krowy mleczne + młodzież + ewentualnie kilka opasów? Mniej więcej 70 sztuk dojnych + reszta, jakieś 100-140 sztuk wszystkiego, hala udojowa, karmienie wozem paszowym oraz stacjami paszowymi, budynek na płytkiej ściółce oraz rusztach...
Jeśli ktoś taki się znajdzie to proszę mi powiedzieć ile taki budynek kosztował(nie musi być identyczny, może się trochę różnić). Nie musicie podawać ceny co do grosza, wystarczy mi cena nazwijmy to 'katalogowa'(najczęściej w przypadku firm stawiających wszystko od podstaw)...
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#29 Share men0410

men0410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 maj 2011 - 21:18

Budowa obory Ja mam na 50 sztuk oborę i stodołę na ok.30.To polecacie zbudować inną na 60 sztuk czy wyremontować stodołę.

Edytowany przez men0410, 13 maj 2011 - 21:20.

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

#30 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 19 maj 2011 - 12:00

Budowa obory

tak sie zastanawiam czy w dzisiejszym czasie dałoby rade wybudowac oborę wolnostanowsikową na głębokiej ściółce za 300 tys. netto (40 krów) plus autotandem 2x3+1.

Wydaje mi sie że na głebokiej ścłce byłaby najtańsza ale czy macie inne doswiadczenia ?

Na głębokiej obora jest najtańsza w budowie, ale trzeba dużo słomy, kolega ma na 35krów na głębokiej to rocznie potrzebuje 700 bel słomy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 maj 2011 - 13:03

Budowa obory

A czy ktoś z Was stawiał może w niedalekiej przeszłości lub zamierza pobudować oborę na krowy mleczne + młodzież + ewentualnie kilka opasów? Mniej więcej 70 sztuk dojnych + reszta, jakieś 100-140 sztuk wszystkiego, hala udojowa, karmienie wozem paszowym oraz stacjami paszowymi, budynek na płytkiej ściółce oraz rusztach...
Jeśli ktoś taki się znajdzie to proszę mi powiedzieć ile taki budynek kosztował(nie musi być identyczny, może się trochę różnić). Nie musicie podawać ceny co do grosza, wystarczy mi cena nazwijmy to 'katalogowa'(najczęściej w przypadku firm stawiających wszystko od podstaw)...

Kolego jeśli chces wynająć firmę by wybydowali ci oborę pod klucz to muisz liczyć tak około 12 do 15 tyś na sztukę. Oczywiście bardzo dużo zależy jakie firmy chcesz wstawić jako wyposażenie. Największym kosztem będzie hala udojowa, konstrukcja stalowa i betony. Moim zdaniem musisz się liczyć z kosztem okoł 1 mln zł. Jeśli będziesz dużo próbował sam robić może uda ci się zejść do 600 tyś netto.

#32 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 20 maj 2011 - 12:54

Budowa obory Możliwe że chciałbym sam coś zrobić lub wynająć jakiegoś okolicznego majstra vel. szpachelka do niektórych prac, jednak potrzebował będę prawdopodobnie na wszystko fakturę, ale jeszcze nie wiem dokładnie jak to będzie wyglądać bo na razie w tym roku muszę się przemęczyć w obecnych budynkach, ale mam nadzieje że najpóźniej za dwa lata zacznę coś budować. Do tego czasu chciałbym mieć już wszystko rozplanowane i przemyślane aby później nie było jakiś wad budynku....

12 - 15 tys. zł/sztukę to spory jednak koszt i chyba jak każdy chciałbym to jak najbardziej zminimalizować...
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa

#33 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 maj 2011 - 21:41

Budowa obory

Możliwe że chciałbym sam coś zrobić lub wynająć jakiegoś okolicznego majstra vel. szpachelka do niektórych prac, jednak potrzebował będę prawdopodobnie na wszystko fakturę, ale jeszcze nie wiem dokładnie jak to będzie wyglądać bo na razie w tym roku muszę się przemęczyć w obecnych budynkach, ale mam nadzieje że najpóźniej za dwa lata zacznę coś budować. Do tego czasu chciałbym mieć już wszystko rozplanowane i przemyślane aby później nie było jakiś wad budynku....

12 - 15 tys. zł/sztukę to spory jednak koszt i chyba jak każdy chciałbym to jak najbardziej zminimalizować...

Napewno to nie jest mały koszt ale jeśli bieżesz kredyt na budowę czy będzie to 600 czy 700 tyś w racie miesięcznej nie będzie różnicy. Musisz jednak pamiętać o jednej żeczy aby w inwestycji uwzględnić zakup bydła jeśli nie będziesz miał na pełną obszdę do nowej obory. Błędem jest budowanie obory na 70 szt. i wstawienie w nią 40 szt. bo taką ilością będziesz miał problem ją spłacić. A mówienie że za kilka lat uda się we własnym zakresie wstawić swoje sztuki to mżonki jeśli by tak było to większość chodowców by sprzedawało jałówki a jest odwrotnie. Jeśli potrzebujesz namiarów na nowo wybudowane obory to daj znać, pracowałem kiedyś w firmie która wyposaża budynki iwentarskie i pare ciekawych żeczy mogę ci podpowiedzieć.

#34 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 25 maj 2011 - 11:33

Budowa obory No właśnie wliczam koszt zakupu sztuki krowy/jałówki cielnej po ok 10tys. zł bo zdaje sobie z tego sprawę że prędzej zwróci się inwestycja jeśli będzie pełna obsada budynku przynajmniej w sztuki w laktacji, cielakami się powoli z czasem powinno zapełnić.

Przydałyby mi się namiary na nowe obory zwłaszcza w woj. łódzkim bo dobrze by było rozeznać się wcześniej niż później popełnić błędy w budowie.

P.S> pisze się 'rzeczy', nie 'żeczy;', ale dzięki za wypowiedź :)

#35 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 03 lipiec 2011 - 00:08

Budowa obory

No właśnie wliczam koszt zakupu sztuki krowy/jałówki cielnej po ok 10tys. zł bo zdaje sobie z tego sprawę że prędzej zwróci się inwestycja jeśli będzie pełna obsada budynku przynajmniej w sztuki w laktacji, cielakami się powoli z czasem powinno zapełnić.

Przydałyby mi się namiary na nowe obory zwłaszcza w woj. łódzkim bo dobrze by było rozeznać się wcześniej niż później popełnić błędy w budowie.

P.S> pisze się 'rzeczy', nie 'żeczy;', ale dzięki za wypowiedź :)

Witam!Przygotowuje sie do budowy obory na 100 szt w produkcji + mlodziesz i zasuszone.napisz na Priv,to wymienimy sie doswiadczeniami.Jestem na etapie wydawania decyzji srodowiskowej czyli wzglednie na samym poczatku meczarni biurokratycznej:)
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

#36 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 21:15

Budowa obory Ile musi być odstepu przy stawianiu obory od: studni domu i od sąsiadów.

#37 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 09:31

Budowa obory Nikt nie wiem ??

#38 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 15:08

Budowa obory Od sąsiada chyba 3 metry ale jak chcesz się dokładnie dowiedziesz to przejdz się do gniny lub starostwa tam wszystko dokładnie ci powiedzą.

#39 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 16:02

Budowa obory My narazie myślimy nad postawieniem obory a chce sie upewnić ile musze miejsca zostawić. A czy od studni i domów to po 15 m ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 17:49

Budowa obory Kolego a ty dostałeś bana od wujka Google czy co?? takie informacje to moja siostrzenica sama potrafi wyszukać w wieku 6 lat 3,5 lat:P
Sory ale ludzie używajcie nie tylko forum ale i głowy