Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kuhn czy Kverneland ?

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krzycho86

krzycho86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 luty 2011 - 17:43

Kuhn czy Kverneland ? kolego mam kuhna mastera 102 chodzi u mnie 4 rok, zabezpieczenia na kołku powód takiego zakupu był mała ilość kamieni jedna śruba nawet orginalna jest. pług bez żadnych najmniejszych zarzutów. wszystko kryje idealnie. dłuto zamiennik 30 dychy lemsz orginalny 190. Miałem porównanie orki na kukurydzy kuhn i kvern tyle ze kver uzywany i była spora różnica. po agregowaniu zwłaszcza po kuku wystawały kempy po kvern a po khunku sporadycznie. Nie zastanawiaj sie tylko bierz kuhna bedziesz napewno zadowolony. wadą kuhna są drogie dłuta i lemsze ale służ długo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kuhn czy Kverneland ? Dzisiaj, 07:29
  •  

#22 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 17 luty 2011 - 19:41

Kuhn czy Kverneland ? Też mam taka nadzieje i już Kuhn Vari Master zamówiony , ma być w maju ponoć :)

#23 Share jaro11

jaro11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 luty 2011 - 17:58

Kuhn czy Kverneland ? Dla mnie wydaje sie że kuhn i kverneland to najlepsze pługi ale to co diler mi powiedział bo był na testach pługów że kv ma ostatnie miejsce w jakości orki i oprów a kuhn to juz wogle.

#24 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 luty 2011 - 18:21

Kuhn czy Kverneland ? oporów w takowych testach nikt nie mierzy, a jakość to i owszem, z tym że Kuhn jest w tym bardzo dobry :)

#25 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:FC Barcelona

Napisany 25 luty 2011 - 18:54

Kuhn czy Kverneland ? Dzisiaj słyszałem bardzo ciekawą opinie od rolnika który zamienił ibisa z unii na kvernelanda i bardzo tego żałuje. Ceny części o wiele wyższe a jakość porównywalna. Najbardziej narzekał na zabezpieczenia śrubowe i wyrabiające się otwory. Sprawdził że co prawda spalanie przy kvernelandzie jest o 1 l/ha mniejsze ale nie rekompensuje to wad tego pługa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2011 - 19:12

Kuhn czy Kverneland ? Zabezpieczenie ścinane ma to do siebie, że wyrabia otwory, dlatego tu ukłon w stronę zabezpieczeń zrywalnych lub podwójnych ścinanych. ;)

#27 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:FC Barcelona

Napisany 25 luty 2011 - 20:54

Kuhn czy Kverneland ? Kuhn ma właśnie lepsze zabezpieczenia bo śruba się wyciąga i nie wyrabia otworu.

#28 Share pawel1234

pawel1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 19:53

Kuhn czy Kverneland ? w moich okolicach jest duzo plugow Kvernelanda i bardzo dobrze orzą ale jesli moge cos powiedziec to tylko tyle zebys kupił lżejszy pług bo jesli ma chodzic przy ursusie to lepiej zeby nie był za ciezki bo częstym problemem w ursusach jest siadająca pompa hydrauliczna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share yaroslaw

yaroslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 16:37

Kuhn czy Kverneland ? Mam kuhna 122 ale że były problemy z terminem jego odbioru orałem pożyczonym kvenerlandem i mam wrażenie że szedł lżej przy tej samej szerokości roboczej ale to może złudzenie bo lemiesze były przydarte więc nie zagłębiał się zbyt ochoczo i orka mogła być płytsza, kuhn pół tony cięższy i nówka wiec lemiesze idą w ziemię moment waga robi swoje ale ciągnik też to czuje bryła z przodu waży tonę więc kieruje się OK co do części to nie wiem nic bo na razie farbę zdarłem z odkładni, warto brać szerokie koło bo wąskie na lżejszej ziemi rżnie się po ośkę