Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kuhn czy Kverneland ?

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 07 luty 2011 - 20:51

Kuhn czy Kverneland ? Witam. Tak jak w temacie. Proszę o opinie użytkowników lub posiadaczy wyżej wymienionych pługów o rzetelną informację na ich temat. Chodzi mi o modele Kuhn Vari Master 122 i Kvernelanda ED 100. Wiadomo ,że Kuhn droższy za to na hydraulice ( zabezpieczenia) no i masa większa w porównaniu do KV . Pług ma chodzić przy Ursusie 1614 i NH 6070RC ziemie 3-4 ale pagórki ;) Dziękuje za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kuhn czy Kverneland ? Dzisiaj, 00:19
  •  

#2 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 luty 2011 - 20:55

Kuhn czy Kverneland ? U nas w okolicy są 4 kvernelandy i każdy orze bardzo równo, będziesz z niego bardzo zadowolony, myślałeś nad GB ?
KPK Kumurun Team

#3 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 07 luty 2011 - 20:57

Kuhn czy Kverneland ? GB nie chcę bo jest najdroższym pługiem do odbudowy o ile dobrze pamiętam i to taka lekka podruba Kuhna tyle że tanszy jest od Kuhna

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 luty 2011 - 20:59

Kuhn czy Kverneland ? Kuhn się chwali że ma triplex w odkładniach, ale za to Kverneland ma tańsze części, co do pracy przy Ursusie polecam zainwestować w siłownik do prostowania ramy w czasie obrotu.

#5 Share johndeere23

johndeere23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:hodowla koni, trzody chlewnej

Napisany 07 luty 2011 - 21:00

Kuhn czy Kverneland ? jeśli ma chodzić ten pług z urususem to wybór powinien paść na kvernelanda. masa własna pługa coś koło 1400 kg i niskie opory stawia podczas orki. sam mam kvenelanda ED100 5 skibowego juz parę lat i narazie tylko dłuta wymieniam....gdybym miał teraz wybierać to albo kverneland albo overum :D

#6 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 07 luty 2011 - 21:06

Kuhn czy Kverneland ? Mam Kvernelanda AB 100 i nie zamieniłbym się na inną markę chociaż myślę że Kuhn to też jest dobry pług. Jak składałem na MGR 2011 to dałem proformę na ED 100.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#7 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 07 luty 2011 - 21:16

Kuhn czy Kverneland ? Siłownik ma być a waga Kuhna 1550 około. Powiem szczerze ,że Kverneland mi się nie podoba i stawiam na razie na Kuhna głownie przez zab. hydrauliczne non stop a po za tym to byłby 2 sprzęt ze stajni Kuhna w moim gosp. a z pierwszego jestem bardzo zadowolony. :)

Edytowany przez boku27, 07 luty 2011 - 21:17.

#8 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja

Napisany 07 luty 2011 - 21:24

Kuhn czy Kverneland ? Polecam Kverneland . . . Sam mam Kverneland EM 100 + pacomat S :) i słyszałem samo dobre opinie . . .

#9 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 07 luty 2011 - 21:31

Kuhn czy Kverneland ? Ja też mam pytanie odnośnie pługów jaki byłby lepszy Kverneland AB 100 czy unia tur 40 ???? ceny praktycznie takie same tutaj raczej chodzi o późniejsze koszty serwisowania itp. jak myślicie biorąc pod uwagę te rzeczy?

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2011 - 21:32

Kuhn czy Kverneland ? Tak spytam, jak można porównywać pług z regulacją bezstopniową z pługiem z regulacją skokową?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 luty 2011 - 21:33

Kuhn czy Kverneland ? Kverneland kilkanaście procent droższy w częściach od Uni jeśli dobrze pamiętam.

#12 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 07 luty 2011 - 21:41

Kuhn czy Kverneland ?

Tak spytam, jak można porównywać pług z regulacją bezstopniową z pługiem z regulacją skokową?

Muszę tak porównywać ponieważ Kuhn żeby orał na 50 na skibę przy zab. Hyd. musi być Vario niestety ;)

#13 Share Hubert

Hubert

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 luty 2011 - 22:39

Kuhn czy Kverneland ? Polecam firmę Kuhn solidna i przemyślana konstrukcja ;) Kuhn to naprawdę mądry wybór.

#14 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 07 luty 2011 - 22:40

Kuhn czy Kverneland ? Posiadam AB 100 4-korpusowy mam na maxa rozstawiony i 100 konny zetor forterra nie ma ciężko, orka wygląda bardzo ładnie :) Unia Tur nie jest złym pługiem ale jakbym miał wzbierać jeszcze raz to bym się nie zastanawiał i brał kvernelanda

#15 Share johndeere23

johndeere23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 07 luty 2011 - 22:41

Kuhn czy Kverneland ? ile kosztuje dłuto czy płoza do kuhna?? dłuto to kvernelanda 18 zl brutto więc wcale nie jest drogo...

#16 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 08 luty 2011 - 18:42

Kuhn czy Kverneland ?

Polecam firmę Kuhn solidna i przemyślana konstrukcja ;) Kuhn to naprawdę mądry wybór.

Też tak uważam . A co do ceny części zamiennych to za 18 zł nie kupisz oryginalnych dłut to po pierwsze a po 2 to teraz do Overuma kupuje dłuta po 60 zł i tez jakoś nie płacze tak wiec nie to jest priorytetem w/g mnie. Zależy mi na przedpłużkach a w KV jak to sami użytkownicy powiedzieli przedpłużki to wielka porażka . Porównując dalej ceny to dzis sprawdziłem i za odpowiednik Kuhna Vari Mastera 122 w KV powiedzieli mi praktycznie tyle samo bo około 59 tys netto. A co do pługów z Unii to uważam że na tanie rzeczy mnie nie stać :lol:

#17 Share johndeere23

johndeere23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 08 luty 2011 - 19:51

Kuhn czy Kverneland ? sprawdziłem na fakturze, kupywałem w wrześniu oryginalne dłuta do pługa ED 100 za 18 zł NETTO za sztukę. zakup robiony w Chemirolu mogilno.
zamienne do overuma sa droższe ale np.dłuto wytrzymuje znacznie dłużej niż w kvernelandzie.

#18 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 08 luty 2011 - 21:12

Kuhn czy Kverneland ? A w kuhnie droższe ale wytrzymaja dużo więcej :)

#19 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 08 luty 2011 - 22:45

Kuhn czy Kverneland ? moj kuzyn pracuje w kvernelandzie i mówił mi, że klienci robili testy i zakładali lemiesze i dłuta oryginalne na przemian z zamiennikami
i wyszło, że zamienniki nie sa wcale gorsze, a w niektórych przypadkach nawet lepsze :lol:
i nawet oryginalne części zamienne niestety nie są już takiej jakości jak te zamontowane w fabryce :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 09 luty 2011 - 09:33

Kuhn czy Kverneland ? Mam porównanie w pługach Kvernelanda. Pierwszy zakupiliśy w 2002 roku , obecnie urzytkowany w 2009. Kven przez problemy finansowe koncernu( musiał pozbyć się Vicona)a co gorsza obniża jakość. Same dłuta sa dużo gorszej jakośći- kiedyś nie zdażało się aby orginalne dłuto pękło na pól teraz to jest bardzo częste. Do rozsiewaczy zamiast dodawać markowe wałki Waltesteigera( czy jak to się pisze) dają jakieś chińskie podruby i po gwarancji wałek się rozpada. Też zawsze mówiłem że zabezpieczenia sprężynowe są najlepsze- po zeszłym roku zmieniłem zdanie. Mamy porównanie ponieważ jeden z kolegów też mał kvena z 2005 roku , a w 2010 zakupił Kunha i w porównaniu wypada lepiej francuz. Nie wiem jak jest w innych markach ale gdy jest sucho to nie ma mowy żeby dostać kvena pod ziemię- idzie wieszkiem i tyle. Sama jakość elementów roboczych jest wysoka- dłuta wystarczają na bardzo długo ok 100 ha na jednej stronie , a lemiesze na około 400-500 ha(mam obecnie 4x50) jak jest z wytrzymałoscią u konkurencji to nie stety nie wiem. Jeszcze jedno w pługach z 2009 i 2010 rozdzielacze hydrauliki idą na potęgę i masę tego na gwarancji wymieniają- same zaczynają mieć przecieki dobrze ,że dają gwarancję na dwa lata - tylko co z tego co będzie potem.