Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ??

108 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 14:35

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? A i koszty utrzymania Ursusa są mniejsze
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? Dzisiaj, 17:13
  •  

#62 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 22 listopad 2007 - 15:12

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? co z tego ze ursus jest tanszy i jego koszty utrzymania sa mniejsze jesli jest to sprzet z minionej epoki ktory ma slaba hydraulike wcale mniej paliwa nie spali od zachodniej konkurencji a jesli porownywac ursusa 16xx to musimy go porownac z zachodnimi ciagnikami o mocy 120 km bo tyle osiaga omawiany ursus co do tego ze czesci zapasowe sa do niego tanie i ogolno dostepne to jest to raczej polowiczna zaleta bo psuje sie napewno czesciej od zachodniakow no i komfort jak wiadomo jest tez wazny bo zdrowie jest bezcenne a najwieksza zaleta ursusa jest to ze mozna przebierac w uzywanych egzemplazach i praktycznie kazdy moze go naprawic

#63 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 23 listopad 2007 - 17:37

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? Jak masz kasę to napewno John deere po co się cofać, lepiej iść z postępem(przynajmniej ja tak myślę)

#64 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 08:57

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? Ja również uwarzam, że JD. Patrząc na innych użytkowników Agrofoto można stwierdzić co wybrali na podstawie seri 5020 i Ursusa 5714.

#65 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 09:18

Ja również uwarzam, że JD. Patrząc na innych użytkowników Agrofoto można stwierdzić co wybrali na podstawie seri 5020 i Ursusa 5714.

No tak-na AF-ale i tak myślę że w Polsce sprzedano więcej 5714 niż 5020

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2008 - 09:45

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? Ja też bym wybrał John Deera... :P

#67 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 28 styczeń 2008 - 14:25

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? Hehe... jak masz dużo pieniędzy to oczywiście, że JD ale jak cienko z tym to i Ursus wystarczy :P
Ursus jest dużo prostrzy w obsłudze i mniej skomplikowany, sam możesz coś naprawić a JD no niestety do niego już musi przyjeżdżać serwis. No chyba, że ten JD będzie jakiś ze starszych modeli :P
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#68 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 14:00

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? wez 1634 masz juz ursusy i sa sprawdzone no i umiesz je reperowac

#69 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 16:15

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? Stawiał bym na nowoczesność,trzeba iść z postępem JD ;)

#70 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 12:43

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? Uważam że 1634 będzie lepszym wyborem umiesz ją naprawić części są wszędzie, są tanie, nawet mało pali, komfort jest w miarę nie jest tragicznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 12:54

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? Ja tez stawiałbym na JD bo jednak trzeba się rozwijac a Ursus to jak na razie bardzo stara konstrukcja ze zmieniona kabina i w mocy nie dorównuje zachodnim 150km i nie zrobi tyle co one.
Kto teraz kupiłby Poloneza? Co z tego jak można go samemu naprawic jak się często psuje i niski ceny częsci nie zrekompensują tego ze trzeba je czesto kupowac.
Więc wybór jest prosty jak Cie stac na JD to bierz JD i sie nawet nie zastanawiaj.

#72 Share piotrek874

piotrek874

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 17:58

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? Ja mam 6430 i go chwale. Ciągam kvernelanda 4x30 z pacomatem i idzie jak strzała. Jednak Ursus to dobra maszyna, więc cięzki wybór przed tobą:P

#73 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 18:48

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? Piszecie ze Ursus 16XX u jednego Ciągnie 5 skib u drugiego 4 z Jelonkiem 6XXX tak samo ale to zadne porównanie. Kazdy ma inne ziemie i orze na inna głębokość. Miałem ursusa 1634 teraz mam MF 145 Km i Powiem szczeze ze jesli chodzi o uciag to Ursus Wymięka niema zadnego porównana.
Ursusa niemozna porównywać z czołowymi markami To sa Ciagniki z innej "Epoki" Moim zdaniem to zaden wybór jeśli masz Mozliwosc Kupienia
JD to go kup przecierz to ty bedziesz nim pracował.

#74 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 08 styczeń 2009 - 19:05

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? Jeżeli chodzi o nowy ciągnik wybrał bym JD zamiast ursusa ponieważ jeżeli ten ciągnik będzie chodził od nowości w gospodarstwie wytrzyma dużo więcej niż ten sprowadzony za granicy w którym zmieniali sie tylko kierowcy.

Propos porównani tych marek nie zapominajmy że ursus to konstrukcja lat 80 a JD jest ną stop unowocześniany tak wiec my sile że zbędna jest czas na porównywanie
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#75 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 19:09

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? Cena serwisu

#76 Share rafels

rafels

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 luty 2009 - 22:08

Ja wziolbym ursusa
Sam przy c360 prawie wszystko naprawie i mechanizm tego ciagnika nie kryje dlamnie zadnych tajemnic a kiedy pomagajac kumplowi w polu posadzil mnie na same roller fakt fajnie sie robilo do czasu gdy stanoł . przy c360 najczesciej w tej sytuacji wystarczy podstawowy zestaw narzedzi czyli mlotek srobokret i klucze nastawne jakies 20 min i usterka jest usunieta, a przy tym samie to stalem jak slup soli i nie wiedzialem od czego zaczynac......
co do komfortu...wg mnie 1634 jest ok a dla wybrednych mozesz nawet zainwestowac w klimatyzajce i bedziesz mial wersal jak w jd dobre siedzisko i pozadek w srodku. a pozatym dlamnie byly sa i bede najladniejszymi ciagnikami ursusy serii x/xx34

#77 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 20 luty 2009 - 23:17

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? pewien dealer mówił mi że podnośnik w ursusie jest całkiem innej generacji i np. jak założysz ścierniskowca to możesz czasem ciągle nim po ziemi szurac w transporcie.

#78 Share maciek13

maciek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 luty 2009 - 09:05

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? Matey ja ci coś powiem ze 1634 to tylko do roboty a nie do rośćągania z JOHN DEERE

#79 Share dzipet

dzipet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 00:39

co z tego ze ursus jest tanszy i jego koszty utrzymania sa mniejsze jesli jest to sprzet z minionej epoki ktory ma slaba hydraulike wcale mniej paliwa nie spali od zachodniej konkurencji a jesli porownywac ursusa 16xx to musimy go porownac z zachodnimi ciagnikami o mocy 120 km bo tyle osiaga omawiany ursus co do tego ze czesci zapasowe sa do niego tanie i ogolno dostepne to jest to raczej polowiczna zaleta bo psuje sie napewno czesciej od zachodniakow no i komfort jak wiadomo jest tez wazny bo zdrowie jest bezcenne a najwieksza zaleta ursusa jest to ze mozna przebierac w uzywanych egzemplazach i praktycznie kazdy moze go naprawic

jakie 120km?????????????????? facet czytaj co piszesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 15:02

Ursus 1634 czy John Deere podobnej mocy ?? No nie ma się co oszukiwać, moc silnika to nie wszystko, na kołąch 1634 ma tyle co JD 6520 albo 6620 czyli tyle co zachodni 120 konny traktor :blink:

Dodaj odpowiedź