Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

za ta cene to mozna zetora kupic,ale jak wolisz,kupisz to sie przekonasz jak z czesciami itd.

 

Nie interesuje mnie zakup zetora z całym szacunkiem dla naszych południowych sąsiadów  i szanownych członków " Zetor Team. "

 

Części do Renówek u deelera Class-a  plus kilka szrotów w promieniu 50 km od mojego miejsca zamieszkania więc żaden problem.


Kto jest bez grzechu niech szybko nadrobi stracony czas

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

na moje oko podniesienie tego ładowacza już jest wyzwaniem dla takiej zabawki.... nie jest ten ładowacz z jakiego 6 cyl traktora? albo tylko ND5 zetora. Pewno se gościu przedobrzył i chce sie pozbyć dla świętego spokoju

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Jakiej marki pług? Nie podnosi Ci przodu? Ile waży ten twój pług? Podnośnik podnosi normalnie czy musisz dodawać gazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Tu nie chodzi o cene, a o efekt pracy tego kultywatora bo lenawet nie agregat. Czemu chcesz sprzedać? Z tego samego powodu nawet bym nie spojrzał na ten Twój sprzet. rysować pole można starym kultywatorem tak samo

Kolego możesz mi wierzyć lub nie ale póki nie miałem większego sprzętu (ciągnik, dużą talerzowka) i mniejszy areał, to ten agregat był główną maszyną do uprawy pożniwnej... Porównujesz to do zwykłego starego kultywatora? Proszę Cię....

Sprzedaje z najprostszej przyczyny... Już go nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kolego możesz mi wierzyć lub nie ale póki nie miałem większego sprzętu (ciągnik, dużą talerzowka) i mniejszy areał, to ten agregat był główną maszyną do uprawy pożniwnej... Porównujesz to do zwykłego starego kultywatora? Proszę Cię....

Sprzedaje z najprostszej przyczyny... Już go nie używam.

To że  go używałeś  nie  znaczy  że  robi  dobrą robotę .

Również uważam  że  to partactwo robota takim  agregatem i nie  dałbym za niego nawet 1  tys ......,  efekt  niczym  się  nie  różni od  efektu  po  sprężynówce za  600 zł 

Bez urazy  , ale  taka prawda ...

 

166809073_3_644x461_agregat-scierniskowy

 

166809073_4_644x461_agregat-scierniskowy

 

166809073_7_644x461_agregat-scierniskowy

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Właśnie to miałem pisac co kolega wyżej, ale wczoraj mi sie już nie chciało :P Radze wziąć pierwszą z brzegu książke na temat uprawy roli i poczytać o zadaniach uprawek pożniwnych. Dowiesz sie że uprawki mają przykryć resztki pożniwne, PRZERWAĆ parowanie gleby a nie wręcz odwrotnie przesuszać ją na wiór tak jak TY se to robisz. Nie masz pojęcia co robisz i po co robisz na tym polu. I dalej myślisz że to sprzedasz? u mnie conajwyżej sie to nadaje do kopania uwroci ziemniaków zanim kombajn wjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

W mojej pierwszej z brzegu książce o uprawie gleby, ale aktualnej a nie sprzed 20 lat piszą, że prawidłowa uprawka pożniwna polega na wymieszaniu  resztek pożniwnych z glebą, przy czym za optymalne wymieszanie uznają takie gdy ok 30% resztek pozostaje na wierzchu w celu wprowadzania w glebę powietrza. Do przykrywania to polecam pług, bo nic tego lepiej nie zrobi... Oczywiście nie twierdzę, że uprawa ze zdjęć jest prawidłowa. Brakuje wyrównania pola, dogniatania gleby i chyba... prędkości.

Żeby wrócić do tematu: Ciągnik mojego znajomego: http://olx.pl/oferta/renault-ares-825-rz-CID757-ID7PWrB.html#a045faf4c2

Raczej można polecić, nawet sam miałem okazję ostatnio sobie nim zaorać kilka ha. Przebieg może i wysoki ale pewny i prawdziwy a wszystko w nim ok.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to poszukaj jeszcze w tej książce o parowaniu ziemi. jeśli nie znajdzeisz to poszukaj w innej bo celowo się na tym skupiłem w moim poście.... z tym prykryciem w 30% sie zagadzam bo to i tak ma marginalne znaczenie jeśli za miesiąc chcesz siac... i tak nic w tej ziemi nie przegnije z tych resztek w tak krótkim czasie. Po uprawkach pole ma być płytko spulchnione aby przerwać kapilary którymi woda w góre idzie i równe, żeby powierzchnia parowania była najmnijsza. tak --------- a nie ^^^^^^^^^^^

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Właśnie to miałem pisac co kolega wyżej, ale wczoraj mi sie już nie chciało :P Radze wziąć pierwszą z brzegu książke na temat uprawy roli i poczytać o zadaniach uprawek pożniwnych. Dowiesz sie że uprawki mają przykryć resztki pożniwne, PRZERWAĆ parowanie gleby a nie wręcz odwrotnie przesuszać ją na wiór tak jak TY se to robisz. Nie masz pojęcia co robisz i po co robisz na tym polu. I dalej myślisz że to sprzedasz? u mnie conajwyżej sie to nadaje do kopania uwroci ziemniaków zanim kombajn wjedzie

Do całkowitego przykrycia ścierniska najlepszy jest pług... Chociaż i tym można robotę spartolić jak się nie umie go ustawić...

Nawet współczesne talerzowki czy agregaty nie zostawiają całkowicie czarnego pola po sobie, chyba zdajesz sobie z tego sprawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

W takim razie czym się różni ten od mojego?

http://olx.pl/i2/oferta/agregat-scierniskowy-lemken-smaragd-CID757-ID7TZq1.html#:30b669f61d

 

Albo ten poza tym że ma zęby na sprężynach?

http://olx.pl/i2/oferta/agregat-scierniskowy-trzy-belkowy-smok-gruber-CID757-ID8ckmx.html#:30b669f61d

Edytowano przez panczo1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Panowie dołożyć do tego grubera wał z talerzówki i pole całkiem inaczej będzie wyglądać


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A gdzie talerze? Żeby gruber zrobił dobrą robotę, to za łapami musi iść sekcja talerzy, która przykryje część resztek pożniwnych ziemią i wstępnie wyrówna powierzchnię, dopiero później wał dogniatający, efekt 100 razy lepszy niż po niejednej starej talerzówce. Bez talerzy mamy jedynie efekt wzruszenia wierzchniej warstwy gleby i jej dogniecenia przez wał, czyli pole całe w bruzdach i z resztkami pożniwnymi na wierzchu.

http://olx.pl/oferta/pph-zukowo-agregat-scierniskowy-gruber-CID757-ID6NZ3T.html#88d2c728f9 - ten prosty polski gruber zrobi lepszą robotę, niż ten Lemken, którego podał @panczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Teraz juz wszystko wiesz? tak wiec albo modyfikować (talerze + wał rurowy) albo możesz to przysłac do mnie na śląsk... która huta sie tym zaopiekuje bo i tak nikt świadomy tego nie kupi ;) A koledze lukasz222 dziękuje za link, bo właśnie czegoś takiego szukałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj