Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szopen    29

Opał to to samo co ON tylko najwyższej jakości,zawsze zimowy,i barwiony żeby było widać że bez akcyzy.

Po wlaniu opału nie ma żadnej różnicy dla silnika ani na plus,ani na minus.

Na zimę można zalać opału,bo na stacji nigdy nie wiadomo od kiedy mają zimowe,i po pierwszych silnych mrozach może być problem.

 

Nie zgodze sie z tym twierdzeniem chociaż sam kilka lat uzywałem.

Z parametrów oficjalnych wynika że opał ma troche więcej siarki, ale nadal w normie dla ciągników za to ma niższa liczbę cetanową i to powoduje łagodniejsze spalanie (lepiej dla silnika) ale i mniejszą moc. Co do parametrów fizycznych to ma wiekszą gęstość, u mnie przy dużych mrozach słabo przechodził przez filtry w JD, ciągnik nie gasł ale nie mógł wejść w obroty, w NH nie było żadnego problemu z filtrami mimo, że to ten sam producent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomet1221    13

od kad jest zwrot akcyzy to leje ze stacji i przy zetorze niema zadnych problemow(.oryginalna gora silnika wytrzymala5000mth,pompa robionana,glowice wtryski,-ojciec lal opal-)pompka zasilajaca,wspomagajaca wymieniane co roku.problemy z odpaleniem,opadaniem paliwa itd.teraz moze stac 2 tyg wsiadam i pali bez pompowania,spalanie o polowe mniejsze niz na opale.teraz ma 12000mth i chodzi lepiej jak na oryginalnych bebechach ato juz 7000mth.i mnie nie przekonasz ze opal jest dobry.

 

jeździłem na opale kupę lat 2 osobówki bus 2 traktory bizon i w żadnym nic negatywnego z tego powodu nie zauważyłem żadne wtryski pompki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

tomet1221 pisz tak dalej a ITD zapuka do twoich drzwi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja raz wlałem 20 l opału do ursusa c 360 3p i więcej nie wleje,ciągnik stracił dużo mocy i zaczął przegrzewać się,spalanie bardzo wzrosło. Więc nie było sensu jeździć na opale.

Z kolei zetor 8011 nie czuł różnicy jednak też wydaje mi się że też był ciut słabszy

Także moim zdaniem jeździć na opale się nie opłaca nie mówiąc o skracaniu żywotności silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Lanie opału do perkinsa to pomysł conajmniej hybiony. One lubią jak najlepsze paliwo bo i do niego zostały stworzone. Co innego stary zetor który spali wszystko. Fakt faktem mój bliski sąsiad chciał przyoszczędzić z 10 lat temu i kupił opał. Po dwóch latach pompa wtryskowa w jego c385 padła. Od tamtego czasu ciągnik chodzi jak pszczółka na nowej pompie ale i sąsiad kupuje rope na staciach benzynowych. Być może pompa była też wadliwa tego już nie osądzam.

 

Teraz co do szukania na olx. Handlarz chyba się z głupim zamienił że chce tyle kasy za ten szrot

 

olx.pl/m/oferta/ursus-c-385-turbo-de-luxe-CID757-ID5FKvl.html?code=59f034bab0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

O czym Wy tak tu w ogóle piszecie. Opał nie jest do ciągników i tyle w temacie... a tu jeszcze się przechwalacie ile kto nie jeździł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z sąsiedniej wsi złapali gościa ursusem 6 cyl na opale i od razu próbki z baku brali i 7 tys zł  zapłacił i coś z tych pieniędzy musiał przekazać na dom dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Nie trzeba być wybitnie mądrym żeby samemu  rozróżnić że opał to co innego. Polej ognisko opałem a potem zwykłym ON. Na opale ogień aż buczy jest suchy. Co do czerwonej z Francji to to samo co nasz ON tylko ma inny kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

mnie tez raz ITD zgarnelo i tylko były dwa słowa JAKIE PALIWO a ja do niego mowie a niech pan sobie sprawdza na koniec mowi do mnie szerokiej drogi i żeby się pan nie przeladowal bo to byko przy samej zwirowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Ceny nowych maszyn są ogólnie z kosmosu, ale rolnicy biorą chętnie na nie kredyty lub dotacje, więc czemu miałyby być niższe? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

No tak ale za te kasę kupisz porządną przyczepę do bel zasław czy wielton i może jeszcze zostanie trochę grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

http://otomoto.pl/kelffri-przyczepa-do-balotow-bv160-A258044.html

Co w tej przyczepie jest takiego, że kosztuje 73 tyś?

Kto rozsądny kupi przyczepę do bel, która kosztuje tyle, co pół nowego ciągnika (no chyba, że to Belarus, to wtedy tyle co prawie cały ciągnik :D )

 

jak to co??? nie wiesz??? Szwedzka stal!! ;)

 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to jest nawet bliżej łukowa niż stoczka, dokładnie na tym podwórzu https://www.google.pl/maps?ll=51.938875,22.178802&spn=0.000909,0.002642&t=h&z=19&layer=c&cbll=51.938875,22.178802&panoid=2kUDkrJYySwnZXaopg07aQ&cbp=13,122.29,,0,2.28

 

A czy warto choroba wie, dzisiaj tam przejeżdżałem ale nawet jak byś wcześniej powiedział i tak by nie zajechał, a na pewno nie wysiadł z samochodu  :P w taką pogodę. 

 

To ze 13m3 powinno mieć, więc kółka trochę przy delikatne. Jedynie zboże i to nie daleko po drodze żeby opony się za bardzo nie grzały. Popatrz za przyczepą brandys 12t. To jest masywny klamot. W papierach ma 12t, a ja swoją woziłem piach i kładłem równo z burtami + niezły czub o tak: http://static.pokazywarka.pl/bigImages/5468765/13832029.jpg?1419373240

zobacz jak resory wyprostowane w drugą stronę, szacuję że śmiało na niej było 16 t i tak po 10 km ją ciągałem swoim JD co ma skrzynię 50km/godz. A pod silosy nawiozłem ze 40 takich przyczep, sama burta się otwiera, do zboża zamontowałem na płaskownik takie gumy i szczelniejsza niż nówki po 60tys, a kupiłem ją za 1500euro w Czechach. A chciałem kupić tą: http://static.pokazywarka.pl/bigImages/5468759/13832003.jpg?1419373309 za 1100 euro, tylko jak dojechałem była już sprzedana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

http://otomoto.pl/massey-ferguson-7475-dynavt-A463386.html

 

co myślicie o tym??? Ciągnik nowy oglądałem już ma zrobione coś około 100 godzin trochę wąskie koła... ale ma np isobus

co też może się przydać :) 4 prędkości wałka a tak poza tym to co na zdjęciach...

ciągnik pochodzi z licytacji ubezpieczyciela bo został skradziony zarejestrowany już jakiś czas więc chyba jakiś trafny pod względem prawnym nie jest...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiulek    16

Opony wąskie  bo miał bliźniaki  ale on chyba nie krajowy

Edytowano przez misiulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

A to jest nawet bliżej łukowa niż stoczka, dokładnie na tym podwórzu https://www.google.pl/maps?ll=51.938875,22.178802&spn=0.000909,0.002642&t=h&z=19&layer=c&cbll=51.938875,22.178802&panoid=2kUDkrJYySwnZXaopg07aQ&cbp=13,122.29,,0,2.28

 

A czy warto choroba wie, dzisiaj tam przejeżdżałem ale nawet jak byś wcześniej powiedział i tak by nie zajechał, a na pewno nie wysiadł z samochodu  :P w taką pogodę. 

 

To ze 13m3 powinno mieć, więc kółka trochę przy delikatne. Jedynie zboże i to nie daleko po drodze żeby opony się za bardzo nie grzały. Popatrz za przyczepą brandys 12t. To jest masywny klamot. W papierach ma 12t, a ja swoją woziłem piach i kładłem równo z burtami + niezły czub o tak: http://static.pokazywarka.pl/bigImages/5468765/13832029.jpg?1419373240

zobacz jak resory wyprostowane w drugą stronę, szacuję że śmiało na niej było 16 t i tak po 10 km ją ciągałem swoim JD co ma skrzynię 50km/godz. A pod silosy nawiozłem ze 40 takich przyczep, sama burta się otwiera, do zboża zamontowałem na płaskownik takie gumy i szczelniejsza niż nówki po 60tys, a kupiłem ją za 1500euro w Czechach. A chciałem kupić tą: http://static.pokazywarka.pl/bigImages/5468759/13832003.jpg?1419373309 za 1100 euro, tylko jak dojechałem była już sprzedana.

 

Damian wszystko ok, tylko że ja potrzebuję wywrotu do tyłu, znajomy ma dwie brandyski z potrójnymi bortami i jest zadowolony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

http://otomoto.pl/massey-ferguson-7475-dynavt-A463386.html

 

co myślicie o tym??? Ciągnik nowy oglądałem już ma zrobione coś około 100 godzin trochę wąskie koła... ale ma np isobus

co też może się przydać :) 4 prędkości wałka a tak poza tym to co na zdjęciach...

ciągnik pochodzi z licytacji ubezpieczyciela bo został skradziony zarejestrowany już jakiś czas więc chyba jakiś trafny pod względem prawnym nie jest...

 

Ciągnik już stoi jakiś czas... pewnie około roku lub dłużej.... zaczynali od ceny chyba 289 tys. i tak stopniowo schodzili w dół do 239 tys.

Tutaj masz to samo na olx: http://olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-massey-ferguson-7475-dyna-vt-CID757-ID52MSH.html#b9cccf8221

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj