Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z cyklu znalezione na allegro

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15423 odpowiedzi na ten temat

#10661 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 04 marzec 2014 - 08:35

dzisiaj chyba odlecial, bo po poludniu cos nadlecialo z tamtej strony :P , nie jest wesolo bo to byl mysliwiec wojskowy, niedaleko jest niby lotnisko wojskowe ale pare lat ich nie widzialem.

F16 wczoraj latały nad Małopolska i Lublinem.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z cyklu znalezione na allegro Dzisiaj, 05:41
  •  

#10662 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 12:38

Z cyklu znalezione na allegro Coś z tym forum rzeczywiście robi się nie tak skoro już nawet Moderator pisze nie na temat.

#10663 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 13:31

Z cyklu znalezione na allegro http://allegro.pl/ci...4028737617.html ciekawa cena i opis
http://allegro.pl/ci...4028801584.html a tutaj wynalazek jakich mało

#10664 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 13:46

Z cyklu znalezione na allegro http://pl.wikipedia....and_Agriculture
tu jest jakaś wzmianką o tym ttz
dla mnie to klasyczna ruska produkcja silnik jak mtz reszta to praktycznie białoruś z nowszą kabiną.. jakby się uparł to i za 20 pewnie znajdzie taki twór.. jakby nie patrzeć to te nasze wiekowe 60 gubi na pierwszym zakręcie..

#10665 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 16:11

Z cyklu znalezione na allegro http://tablica.pl/of...html#5b824c3b48

Polska B

#10666 Share mate12345

mate12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 16:55

Z cyklu znalezione na allegro wladek

Ja polecam taką prasę posiadam ją i nie ma problemu z belowaniem suchej słomy nawet w południe. Może się bela obracać jak na wałkach nie ma tych wypukleń jak już ma naprawdę dużo bel zrobionych ale jak wałki są w dobrym stanie to nie będzie problemów z belowaniem słomy.

#10667 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 17:56

Z cyklu znalezione na allegro http://tablica.pl/of...html#66dcab2aad
malowanie poziom expert!
co sądzicie o tych wózkach rak do gospodarstwa? najprawdopodobniej kupię takiego.

#10668 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 18:06

Z cyklu znalezione na allegro Do gospodarstwa to chyba lepiej GPW chyba ze masz wszystko w kostce a w ogóle to najlepiej coś zachodniego tylko ze to jak z traktorami koszty napraw ciągną po kieszeni

#10669 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 18:23

Z cyklu znalezione na allegro Podłoże mam w szlace, i pracowałby głównie przy paletach i skrzyniach, również w małym magazynie ze stodoły oczywiście przy otwartych drzwiach. Ładunki tak do tony. Myślałem bardziej o raku niż gpw bo jest mniejszy i bardziej zwrotny a ten magazyn za wielki nie jest, Po drugie tańszy w zakupie niż gpw. Na zachodnie póki co brak funduszu.
Myślicie że sobie poradzi i to byłby dobry wybór?

#10670 Share michal698

michal698

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 18:56

http://tablica.pl/of...html#66dcab2aad
malowanie poziom expert!
co sądzicie o tych wózkach rak do gospodarstwa? najprawdopodobniej kupię takiego.

chyba chłopakom na zakładzie taśmy malarskiej zabrakło, dobrze że chociaż zegary oszczedzili :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10671 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 18:57

Z cyklu znalezione na allegro Co do tego New Holland-a TTZ to tu jest strona producenta: ttz.uz
Jak dla mnie to to nie New Holland ;) Możliwe że próbowali nawiązać jakąś współprace ale to jest silnik MTZ i skrzynia pewno nieco zmodyfikowana bo ma dziwne przełożenia, zwłaszcza model trójkołowy.

#10672 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 04 marzec 2014 - 20:25

Z cyklu znalezione na allegro Jak masz szlakę zamiast betonu czy kostki to zapomnij o raku sam ma i powiem ze beton na mus musi być, rak ma za szybkie przełozenie zrobi ci taki numer że raz lewe raz prawe koło pokręci i siedzi na ramie ewentualnie musiałbyś dać mu koła bliźniacze po za tym dobra maszynka sam kładę nim rocznie koło 500 skrzyniopalet za 10 lat zrobione 200mtg z awari to pierdoły węże, teraz czeka mnie remont tylnej oski.

#10673 Share dstefansky

dstefansky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:25

Z cyklu znalezione na allegro Ten sprzęt to fuszera widać . Ja na twoim miejscu poszukał bym czegoś z clarka . Co najważniejsze wyżej podnosi , cenowo podobnie , a w internecie aż roi się od takich clarków po remoncie

#10674 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 22:09

Jak masz szlakę zamiast betonu czy kostki to zapomnij o raku sam ma i powiem ze beton na mus musi być, rak ma za szybkie przełozenie zrobi ci taki numer że raz lewe raz prawe koło pokręci i siedzi na ramie ewentualnie musiałbyś dać mu koła bliźniacze po za tym dobra maszynka sam kładę nim rocznie koło 500 skrzyniopalet za 10 lat zrobione 200mtg z awari to pierdoły węże, teraz czeka mnie remont tylnej oski.

Byłem kiedyś w pewnym gospodarstwie sadowniczym i tam były wózki widłowe (chyba nawet "raki", za bardzo się nie znam, ale silniki miały od "trzydziestki"), które miały koła takie jak u przyczep - balonówki 10-15,3. Felgi były kombinacją obręczy od przyczepy i środka oryginalnego - pospawane. Wózki te zwoziły palety z sadu. Nie pamiętam tylko co było zrobione z tylną osią, bo raczej też musiały być na niej podwyższone...

#10675 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 22:25

Z cyklu znalezione na allegro u nas na zakładzie maja podobnego tylko z kabinka dzwiga palety nawozu bez problemu chodzi na wolnych obrotach to prawie nic nie spali tylko ze chodzi on na podłoźu sztywnym nie wiem jak by dawał sobie rade na piasku

Edytowany przez rafikkisiel, 04 marzec 2014 - 22:26.

#10676 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 04 marzec 2014 - 22:41

Z cyklu znalezione na allegro witam! mam w planach kupić ruska nie nadwyrężając za mocno i tak okrojonego budżetu. po głowie chodzi mi coś takiego http://tablica.pl/of...html#482b5d874a
może ktoś wie co to za egzemplarz? podjechałbym go obejrzeć ale czas brak i kilometrów sporo jak ktoś jest z okolicy albo go oglądał to byłbym wdzięczny za info. pozdrawiam

#10677 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 00:36

Z cyklu znalezione na allegro Tego ruskiego możesz sprawdzić, ale za te pieniądze nie spodziewaj się, że wszystko będzie sprawne. Raczej coś w nim nie gra lub przestanie grać już niedługo. Jakikolwiek dodatkowy wkład finansowy będzie konieczny. Najpierw jednak trzeba go obejrzeć z bliska i sprawdzić jak działa. No i nie zapomnij o akumulatorze ;)

#10678 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 07:32

Z cyklu znalezione na allegro Ja kupiłem takiego MTZ-ta za podobną cenę. Remont silnika we własnym zakresie 1500zł. Jak nic nie wylezie w skrzyni, to łącznie z transportem, jak masz daleko zmiescisz się spoko w 10kPLN wraz z ewentualnymi naprawami.
Ten model nie ma reduktora, nie ma 1000obr wałka i regulacji siłowo-pozycyjnej podnośnika. O oraniu bez kółka możesz zapomnieć. Poza tym to trwałe i dość oszczędne maszyny.

#10679 Share MichaSt

MichaSt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 09:16

Z cyklu znalezione na allegro jaki sens kupować takie gówienko za 5000 zł bo ani to funkcjonalne ani dobre jak za 10000 kupisz toyote lub coś w tej klasie w całkiem dobrym stanie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10680 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 09:50

Z cyklu znalezione na allegro Wózek RAK nie jest zły, ale jak nie masz utwardzonego placu, to żaden nie da rady. Sam wózek jest ciężki, małe kółka, z obciążeniem staniesz w pierwszym dołku.
Owszem, toyota jest dobra, ale za 10 tys kupisz używany w wątpliwym stanie technicznym, a części dużo droższe niż do RAK-a. Tak że coś za coś.