Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z cyklu znalezione na allegro

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15416 odpowiedzi na ten temat

#10501 Share knox777

knox777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2014 - 17:33

Z cyklu znalezione na allegro Dokładniej to jestem z okolic Piask. Broń boże ze Świdnika- nie żebym coś do nich miał, ale po prostu. Od H. Batyry? Warto? Dobre jakościowo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z cyklu znalezione na allegro Dzisiaj, 18:39
  •  

#10502 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 23 luty 2014 - 18:29

Z cyklu znalezione na allegro Moim zdaniem zamiast prywatnego grubera lepiej lemkena kupić np. http://otomoto.pl/le...gd-A404220.html http://allegro.pl/ag...3981344416.html

#10503 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 23 luty 2014 - 19:56

Z cyklu znalezione na allegro Tyle że konstrukcja takiego agregatu jest tak prosta że może nie warto dopłacać za markę? ;) Co innego jeżeli chodzi o wytrzymałość. Co do lemkena to można być pewnym że się nie rozleci przy szybkiej podorywce, chociaż wszystko ma swoje granice.

#10504 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 23 luty 2014 - 20:26

Z cyklu znalezione na allegro Jakto jest z tymi dodawanymi linkami, że jak ktoś tu wklei link to po kilkunastu minutach, ktoś usuwa ogłoszenie !?

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

#10505 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4524 postów

Napisany 23 luty 2014 - 20:40

Dokładnie po 2,5 dałem netto, teraz stal kupuję się netto.

Nie każdy kupuje netto, w mojej okolicy to szukają jeleni żeby na nich sprzedać płody rolne aby VAT uchronić.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10506 Share knox777

knox777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:36

Jakto jest z tymi dodawanymi linkami, że jak ktoś tu wklei link to po kilkunastu minutach, ktoś usuwa ogłoszenie !?

Zapewne ogłoszenie jest lipne i moderatorzy je usuwają po sprawdzeniu czy jest prawdziwe. Tak mi się wydaje.

#10507 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8338 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:44

Nie każdy kupuje netto, w mojej okolicy to szukają jeleni żeby na nich sprzedać płody rolne aby VAT uchronić.

Widzisz, ja nic nie kombinuję z Vatem bo mi się nie opłaca, wszystko kupuję i sprzedaję legalnie.
Potem jak rozliczę się z US skąd pieniądze na inwestycje miałem.
Niestety część rolników dalej nie umie liczyć, albo nie chcę im się.

#10508 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 23 luty 2014 - 21:55

Z cyklu znalezione na allegro większość ogłoszeń, które tu są dodawane to super okazje, lub "ściemy" i szybko znikają ;)
dlatego tak się dzieje z linkami :)
czesio200

#10509 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4524 postów

Napisany 23 luty 2014 - 22:07

Widzisz, ja nic nie kombinuję z Vatem bo mi się nie opłaca, wszystko kupuję i sprzedaję legalnie.
Potem jak rozliczę się z US skąd pieniądze na inwestycje miałem.
Niestety część rolników dalej nie umie liczyć, albo nie chcę im się.

Nie mówię że kombinujesz.

Ale miałem taką sytuację miałem kilka lamp LED do sprzedania w atrakcyjnej cenie 50 zł/szt - 20W ale był klient (rolnik na VAT) który chciał z FV, kupił po ok. 85 zł /szt i cieszył się że sobie VAT sobie cofnie - gdzie sens (może czegoś nie rozumiem) ???.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10510 Share kojot2385

kojot2385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 23 luty 2014 - 22:31

Z cyklu znalezione na allegro Mają ludzie pomysły. ;)
http://tablica.pl/oferta/obsypnik-reczny-radlo-pielnik-wsk-CID757-ID54Wfw.html#7974431ef6

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10511 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 24 luty 2014 - 10:17

Nie mówię że kombinujesz.

Ale miałem taką sytuację miałem kilka lamp LED do sprzedania w atrakcyjnej cenie 50 zł/szt - 20W ale był klient (rolnik na VAT) który chciał z FV, kupił po ok. 85 zł /szt i cieszył się że sobie VAT sobie cofnie - gdzie sens (może czegoś nie rozumiem) ???.

Cóż tak naprawde ma prawie ta samą cene co od ciebie + jakąś tam gwarancje.
Bo poza tym że od zakupu odliczy VAT to idzie mu to w koszty i wykaże mniejszy zysk. A co za tym idzie zapłaci mniej podatku dochodowego.
Taki to sens :)

Kiedyś faktycznie szło tak zrobić ale niestety się wycwanili i już tabliczki Ci nie dorobią. Jak np. zgubisz albo się zniszczy to dostajesz blachę z innym nr no i oczywiście nowy dowód rejestracyjny...

Jak na te 60 kilka koni zetorka to max szerokość 2,2m a i tak nie wiem czy będzie to jakoś współpracowało, bo żeby po takim agregacie ładnie pole wyglądało to trzeba jeździć z dość sporą prędkością. Ja kupowałem z AGROMASZU 2,6m kosztował mnie trochę ponad 9 tysi. i powiem Ci że moje 86 kucy pod maską ma co z tym robić...

Kolego, a próbowałeś ? Oczywiście że można zrobić d*plikat tablicy. Masz tylko inny numer na naklejce na tablicy i wtedy musisz zmienić tez naklejke w dowodzie.
Chyba że próbowałeś zrobić d*plikat starej (czarnej) tablicy no to niestety ale takich juz nie robią.

Ale jak ktoś sie pofatyguje i sprawdzi numery to może być nie ciekawie. Także nie polecam i nie praktykuje :D

A co dorejestracji to jeśli jest pierwszym właścicielem to wystarczy dokument zakupu. A jeśli którymś z kolei to dokument zakupu + wszystkie umowy kupna-sprzedaży po drodze od pierwszego do ostatniego właściciela. Dostajesz wtedy numery próbne (czerwone) robisz przegląd i rejestrujesz.

Aha a tabliczke może poprostu założył byle jaką żeby się nie rzucać w oczy :D

#10512 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 435 postów

Napisany 24 luty 2014 - 11:11

Z cyklu znalezione na allegro http://otomoto.pl/ze...ur-A404557.html tur godny uwagi? na zdjęciach tak jak by go coś żarło? czy coś? :D

8tys chce za niego opłacalne ? jak myślicie? do MF565 pasował by? może troche duży by był ale czy by pasował w ogóle?

#10513 Share Maniek1049

Maniek1049

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Elektryka i mechanika

Napisany 24 luty 2014 - 12:38

Z cyklu znalezione na allegro http://tablica.pl/of...57-ID48ccn.html ursuso-pronar-fergusson :D

#10514 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 24 luty 2014 - 13:23

Bo poza tym że od zakupu odliczy VAT to idzie mu to w koszty i wykaże mniejszy zysk. A co za tym idzie zapłaci mniej podatku dochodowego.

VAT sobie odliczy, ale o co Ci chodzi z tym dochodowym to nie wiem. Póki co nie ma w rolnictwie podatku dochodowego - jest podatek rolny.

#10515 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 24 luty 2014 - 13:49

Z cyklu znalezione na allegro Oj sorki mój błąd, przeoczyłem informacje że to rolnik.
A co do podatku to podobno jest szansa że w tym roku wejdzie to w życie ;/

#10516 Share rafal3050

rafal3050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja, koszykówka

Napisany 24 luty 2014 - 16:09

Z cyklu znalezione na allegro co myślicie o tych ciągnikach http://tablica.pl/of...html#89214446a8

#10517 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4079 postów

Napisany 24 luty 2014 - 18:21

Dokładniej to jestem z okolic Piask. Broń boże ze Świdnika- nie żebym coś do nich miał, ale po prostu. Od H. Batyry? Warto? Dobre jakościowo?

musze powiedziec ze jak na ta cene to nie ma co narzekac, jedynym minusem moze byc lakier, moze nie jest jakos starannie malowane, ale po 2 latach jeszce nie odpada,
sciernisko wyglada jak po kazdym innym agrgacie tego typu, do tego agregat jest lekki, ktos powie ze minus, ale nawet ciezki nie wejdzie w ziemie jak bedzie sucho,
co bys nie wybral, polecam na zabezpieczeniu non-stop

Polska B

#10518 Share knox777

knox777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 luty 2014 - 19:06

Z cyklu znalezione na allegro Lepsze jest zabezpieczenie non stop od zrywalnego?

#10519 Share kojot2385

kojot2385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 24 luty 2014 - 19:11

Kolego, a próbowałeś ? Oczywiście że można zrobić d*plikat tablicy. Masz tylko inny numer na naklejce na tablicy i wtedy musisz zmienić tez naklejke w dowodzie.
Chyba że próbowałeś zrobić d*plikat starej (czarnej) tablicy no to niestety ale takich juz nie robią.

Ale jak ktoś sie pofatyguje i sprawdzi numery to może być nie ciekawie. Także nie polecam i nie praktykuje :D

A co dorejestracji to jeśli jest pierwszym właścicielem to wystarczy dokument zakupu. A jeśli którymś z kolei to dokument zakupu + wszystkie umowy kupna-sprzedaży po drodze od pierwszego do ostatniego właściciela. Dostajesz wtedy numery próbne (czerwone) robisz przegląd i rejestrujesz.

Aha a tabliczke może poprostu założył byle jaką żeby się nie rzucać w oczy :D

Hm, nie chcę się spierać bo osobiście nigdy nie próbowałem ani nikt z moich znajomych. Ale wiem jak było gdy znajomy zgubił tabliczkę od auta, analogicznie procedura wygląda chyba tak samo. Powiedzieli mu że nie ma już czegoś takiego jak dorabianie tabliczki tylko będzie musiał wykupić nowe i wymienić dowód...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10520 Share Reno1

Reno1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze i rolnictwo :)

Napisany 24 luty 2014 - 19:20

Z cyklu znalezione na allegro http://bylo.otomoto....ka-A372423.html Jak myślicie warto by go kupić ?