Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z cyklu znalezione na allegro

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15423 odpowiedzi na ten temat

#10121 Share pkos111

pkos111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 luty 2014 - 20:48

Z cyklu znalezione na allegro http://tablica.pl/of...html#bbbda6f718
Warto??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z cyklu znalezione na allegro Dzisiaj, 06:18
  •  

#10122 Share rolnik556

rolnik556

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 07 luty 2014 - 21:21

Z cyklu znalezione na allegro Amazone to porządna marka. Jeszcze pochodzi :)

#10123 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 07 luty 2014 - 21:28

Z cyklu znalezione na allegro http://otomoto.pl/ma...ux-A366345.html warto kupic głównie do tura i do agregatu uprawowo siewnego agromasz at3.0 z wałem pakera i siewnikiem tej samej marki
??

#10124 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 07 luty 2014 - 23:31

Z cyklu znalezione na allegro nie warto
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#10125 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 08 luty 2014 - 08:05

Z cyklu znalezione na allegro Ta amazonka też droga
Ja swoją kupiłem 5 lat temu za 4500 w owiele lepszym stanie i wyposażeniu

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#10126 Share hodowcamlody

hodowcamlody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i hodowla bydła

Napisany 08 luty 2014 - 09:33

Z cyklu znalezione na allegro Ten Mf 3080 to fajny bo rewers i duża wygoda, szczególnie przy pracach typu orka, siew bo do tyłu dobra widoczność, stabilność duża bo 6cyl, duży udźwig 4,8t Ja bym szukał jakiegoś bez tura bo tak to to sprzęgło, przedni most i skrzynia na pewno są wylatane a o pompie hydro to już nie wspomnę no i na szerszych oponach tj 18.4r38 bo nie wykorzystasz tych 100km bo sam ciągnik bez żadnych płynów i obciążników waży 4,5t a tyle waży czyli dość ciężki i może się topić.

#10127 Share ozzykot

ozzykot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 luty 2014 - 10:38

Z cyklu znalezione na allegro http://tablica.pl/of...html#55189fd26d
http://tablica.pl/of...html#55189fd26d

całkowicie zrozumiały opis <_<

Edytowany przez ozzykot, 08 luty 2014 - 10:39.

#10128 Share cash8791

cash8791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 08 luty 2014 - 15:54

Z cyklu znalezione na allegro http://tablica.pl/of...1a9b00;promoted

#10129 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 08 luty 2014 - 17:04

Z cyklu znalezione na allegro

Kolego @qqq wydaje mi się że cena na pewno nie jest za niska bo te ciągniki tak chodzą, a poza tym to cena jest za wysoka moim zdaniem, widać opony z tyłu już się proszą o wymianę no i nie wiadomo nic o przebiegu tego ciągnika. Więc uważam że jak jest jeszcze w dobrym stanie silnik i inne podzespoły to można się o niego pokusić ale i tak by pasowało parę tyś zbić z niego.

Te ciągniki tak chodzą u Nas w kraju bo handlarze za granicą patrzą aby się w miarę trzymało i był zarobek.Dobry 5150 w wersji pro bądź nie koniecznie ,rzadko schodzi poniżej 20 Euro za granicą,a taki handlarz nawet nie podchodzi i nie ogląda go. I tyle w temacie...
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#10130 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 08 luty 2014 - 18:38

Z cyklu znalezione na allegro Za granicą jest masa Polskich pośredników i naganiaczy. Z Niemieckich ogłoszeń 80% to po Polsku nawijają, marża już naliczona a koszt transportu na kupującym spoczywa....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10131 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 08 luty 2014 - 18:56

Z cyklu znalezione na allegro Jakoś dużo jest w Polsce kupionych ciągników od handlarzy i pracują w naszych gospodarstwach. A nie oznacza to że jak ciągnik od handlarza to od razu szrot bo są ciągniki też naprawdę dobre ale są i takie którymi się nie da już pracować. A takie case chodzą po tyle na różnych ogłoszeniach a nie wszystkie ogłoszenia to od razu handlarz.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#10132 Share H3ni0

H3ni0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 08 luty 2014 - 19:11

Z cyklu znalezione na allegro Czasem taki od rolnika moze być gorszy niż od handlarza, większość rolników sprzedaje sprzęt gdy się zaczyna sypać.
KPZ "Zetor Team"

#10133 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:33

Z cyklu znalezione na allegro @Renault85-15TX Co rozumiesz przez słowa ,,szrot którym nie da się pracować,,? Bo ja nazwał bym tak maszynę która ma zarżnięty silnik, lub całą skrzynię biegów zmieloną w drobny mak. I faktycznie, takich ciągników w wieku powyżej 15 lat handlarze nie ściągają bo po prostu koszt naprawy aby móc w ogóle sprzedać go jako na chodzie nie był by ekonomiczny.

Natomiast ciągniki od handlarza które nazywasz mianem ,,naprawdę dobre,, jest to szrot na chodzie, czyli z wadami które wynikają ze zużycia maszyny, lecz nie są jeszcze na tyle poważne by całkowicie unieruchomić daną maszynę. I nie oszukujmy się że dobre maszyny ktoś sprzedaje za pół darmo. Nie robi tego za równo handlarz z polski jak i niemiec.
A najgorsze w tym wszystkim jest to że polski szanujący się handlarz wszystkie swoje szroty które jeszcze są na chodzie stosując szereg zabiegów doprowadza je wizualnie do stanu jak by były o kilka lat młodsze lub o kilka set mth zdrowsze i doskonale wiedząc że pompa nie działa poprawnie, turbo leje, silnik zalany, przód wytłuczony wciska kit że 65 letnia babcia z niemiec likwidowała gospodarstwo ponieważ dziadek zmarł, a maszynki to miał tal zadbane że cud malina.

Edytowany przez damianzbr, 08 luty 2014 - 19:37.

#10134 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:34

Z cyklu znalezione na allegro Nie o to chodzi, np Niemiec sprzedaje zadbany ciągnik za 10000 euro a zaraz przechwyci go pośrednik i już stoi na niemieckich ogłoszeniach za 12000 euro. Handlarz w Polsce woli kupić i sprowadzić szrota za 5000 euro, dołożyć parę groszy aby jakoś tam chodził i wyglądał i jeszcze więcej zarobi niż kupując coś w dobrym stanie. Podstawowa zasada- co jest dobre to słono kosztuje, ale od gospodarza a nie pośrednika, myślicie że ktoś na zachodzie sprzeda Wam Renówkę czy JD w cenie Zetora a potem płacz że się psuje i opinie że do zachodnich sprzętów części drogie.... Ciągniki nawet 20-letnie z małym przebiegiem dobrych marek osiągają za granicą cenę nie rzadko przekraczającą nowego Farmtracka czy Zetora

#10135 Share piotrdd

piotrdd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:42

Z cyklu znalezione na allegro Paweł885 święte słowa i amen!

#10136 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:49

Z cyklu znalezione na allegro @pawel885 jest dokładnie tak jak mówisz. A pro po tych polskich pośredników na zachodzie to oni wcale nie działają z myślą o rodakach. Bo jak sam powiedziałeś polski handlarz wcale nie kupi tak drogiego ciągnika (co dobre to i drogie) tylko największego szrota który odpala i jedzie do przodu aby był bardzo tani. Ci pośrednicy faktycznie wyszukują okazji by na nich zarobić, po przez sprzedanie technicznie dobrego ciągnika szwabowi w cenie średnio rynkowej.

Przykład z zachodu
JD xxxx Dobra maszyna i zadbana = 15000 e
Ten sam JD okazja = 12000 e
ten sam JD szrot zjeżdżony ile się da = 8000 e, po przyjeździe do PL cena wzrasta do 12000 e. Potencjalny klient z PL patrzy aha, w niemcowni u rolnika taki JD widać zadbany 15000e, a tu mam od handlarza (on ma swoje wejścia żeby tanio kupić i widać że nie tak idealny jak ten za 15000) ale jednak o 3000 e taniej i już na miejscu to musi być okazja, jadę kupuję.

#10137 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:55

Z cyklu znalezione na allegro [...]
Sprzedam parę rzeczy.
Od zamieszczania ogłoszeń jest giełda AF http://www.agrofoto.pl/forum/gielda/

Edytowany przez danielhaker, 13 luty 2014 - 11:59.

#10138 Share marian323

marian323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:10

Z cyklu znalezione na allegro http://allegro.pl/sp...3928543433.html
nada sie ? chodzi mi o malowanie sprzetu rolniczego w sezonie ma zastapic 3jw ktora juz nie daje rady chcialbym wstawic wlasnie taka w niej miesce

#10139 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:29

Z cyklu znalezione na allegro Po pierwsze @damianzbr to handlarz też człowiek i musi zarobić a po drugie to ja kupiłem renówkę od handlarza przywieziona prosto z Holandii nawet na plac nie zdążyła zajechać i od razu ją wziąłem. Cena nie była dość wysoka bo w takiej cenie chodzą i mam ją już rok jak do tej pory bez żadnej awarii więc nie mów mi że nie można kupić ciągnika od handlarza w rozsądnych pieniądzach.
Jeśli chodzi o moją wypowiedz "szrot którym nie da się jeździć" to mam namyśli ciągnik który sprowadza handlarz nie koniecznie uczciwie to robi bo ją wypoleruje coś tam jeszcze zrobi w wyglądzie i wstawia ja na sprzedaż a przychodzi kupiec który pierwszy raz ma do czynienia z takim ciągnikiem nie wie dobrze co kupuje ale jest ładna z wyglądu a później zaczynają się problemy np. silnik leje, podnośnik odmawia posłuszeństwa i tym podobne. A popatrzeć tylko w galerii Agrofoto ile jest ciągników zagranicznych i większość z nich jest sprowadzonych jeden kupił sam bo pojechał zagranice a drugi przez handlarza i ten od handlarza może lepiej chodzić niż ten co ktoś kupił sam i dał dużo więcej pieniędzy.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10140 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:36