Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z cyklu znalezione na allegro

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15423 odpowiedzi na ten temat

#761 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 13 grudzień 2010 - 17:36

Z cyklu znalezione na allegro No dokładnie , to samo powoli zaczyna się robic w Polsce B) tylko naszczęscie przyjezdzają nasi Ruscy przyjaciele i kupują u nas czasem po cenie złomu różne maszyny i robią na tym interes ;) Tak samo jak polacy sprowadzają z zachodu i tez niezle zarabiają na maszynach które dawno juz albo są za małe albo niepotrzebne tak jak mówisz .

A w jakiej miejscowosci Twój znajomy ma te maszyny ? takie info. czasem się przydaja ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z cyklu znalezione na allegro Dzisiaj, 20:57
  •  

#762 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 13 grudzień 2010 - 17:37

Z cyklu znalezione na allegro ciekawy ten Zetor, jak stan techniczny jest dobry, to za taką cenę to nie zastanawiałbym się i go brał, jeszcze ten rocznik, ja swojego niecały miesiąc temu sprzedałem za 25.400zł a był to rok 1989 B)

#763 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 18:30

Z cyklu znalezione na allegro Ale zauwaz jaką on ma kabinę B)

#764 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 20:06

Mało kto był i widział jak tam jest a zasłyszał tylko plotkę lub ogólną opinię na temat dbałosci niemców o sprzęt i teraz plecie głupoty B)

A ja kilka lat spędziłem w Danii i spotkać rolnika, który zna się na mechanice jest naprawdę ciężko. Tam rolnik to rolnik, wykształcony i wiedzy to ma tyle co 5 naszych, Ale maszyn sam nie naprawia, tylko drobne naprawy. Oczywiście są i tacy co grzebią sami, ale części i oleje biorą z serwisu, a nie jak w Polsce z beczki za płotem u pana Wiesia. Jedyny mankament tamtejszych maszyn to korozja - klimat morski + mocno solone drogi robią swoje. Problem dla handlarza w tym, że tamtejszy rolnik wie ile warta jest jego maszyna i raczej tanio nie odda, stąd też u nas pełno złomu z Holandii, WB, Francji i Włoch.

#765 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 20:15

Z cyklu znalezione na allegro no taka kabina do najlepszych nie nalezy, ale ja miałem prawie taką samą, tylko że z grubym dachem i nie jest źle... a cego chcieć za taką cenę, ajk stan wizualny ma byc dobry, to ciężko będzie w tej cenie znaleźć coś w dobrym stanie technicznym B)

#766 Share ursus3603p

ursus3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 11:20

Z cyklu znalezione na allegro http://allegro.pl/ze...1366410667.html

#767 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 11:52

A ja kilka lat spędziłem w Danii i spotkać rolnika, który zna się na mechanice jest naprawdę ciężko. Tam rolnik to rolnik, wykształcony i wiedzy to ma tyle co 5 naszych, Ale maszyn sam nie naprawia, tylko drobne naprawy. Oczywiście są i tacy co grzebią sami, ale części i oleje biorą z serwisu, a nie jak w Polsce z beczki za płotem u pana Wiesia. Jedyny mankament tamtejszych maszyn to korozja - klimat morski + mocno solone drogi robią swoje. Problem dla handlarza w tym, że tamtejszy rolnik wie ile warta jest jego maszyna i raczej tanio nie odda, stąd też u nas pełno złomu z Holandii, WB, Francji i Włoch.

Zeby nie było - Ja nie byłem za granicą , to tez się nie wypowiadam jak tam jest .

Mam siewnik z Danii , rzeczywiscie tanio za niego nie dalismy , ale maszyna warta i sprawuje sie swietnie juz przeszło 10 lat .

@zetorekxxx - Ten zetor tez mi sie wydaje warty swojej ceny , ale kabina mi osobiscie wygląda na nie orginalną lub od starszego modelu :huh: Szkoda ze nie ma zdjęc ze srodka .

#768 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 14 grudzień 2010 - 16:34

Z cyklu znalezione na allegro http://moto.allegro....1368580986.html a o nim co myślicie?

http://moto.allegro....1367897116.html
A ten?

#769 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 17:03

Z cyklu znalezione na allegro Paweł, widywałem już na allegro ciągniki serii x211 z taką kabiną, to chyba jest wersja eksportowa na Polskę, z innym typem kabiny(taki jaki jest na zdjęciu na allegro)ale do końca nie jestem pewien, a co do tych Zetorów to już chyba lepszy będzie 6211, jest niewiele słabszy od 7011, ale masz lepszą kabinę(tył) i jest młodszy :huh:

#770 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 17:06

Z cyklu znalezione na allegro jak by ktos chcial to moze bede mial na sprzedaz zetora 7011 ale w slowackiej kabinie jak kupie we czwartek zetora 8145 bo jade ogladac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 17:31

Z cyklu znalezione na allegro słowacka kabina, to właśnie ta kabina, jaka jest na tym 7211, tylko były dwa typy: z grubym dachem i wmontowanymi halogenami i z cienkim dachem jak ta z 7211 z allegro :huh:

#772 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 17:39

No dokładnie , to samo powoli zaczyna się robic w Polsce :huh: tylko naszczęscie przyjezdzają nasi Ruscy przyjaciele i kupują u nas czasem po cenie złomu różne maszyny i robią na tym interes :) Tak samo jak polacy sprowadzają z zachodu i tez niezle zarabiają na maszynach które dawno juz albo są za małe albo niepotrzebne tak jak mówisz .

A w jakiej miejscowosci Twój znajomy ma te maszyny ? takie info. czasem się przydaja :)

W Poniatowej Dokładnie :)

Taką jeszcze ci powiem ciekawostkę... Opowiadał nam Pan Z Gutanowa Po Pytaniu Czy Ruscy Kupują u niego sprzęt... U ruskich maszyny Nowe są droższe jak u nas poza tym na granicy jest bardzo drogie Cło na maszyny nowe lecz na używane jest małe, gdzie Np Ukraicom ni Opłaca się kupować U nas Nowej maszyny... Ale wiadomo Człowiek Kombinuje... Wiec Ruscy Kupując U nas Nową Maszynę zjeżdżają Lawetą na Pole i Jeżdżą nim(np Kombajnem) Po Polu Aby go Ubłocić i żeby wglądała jak używana ;[ Czasami też Podkręcają Liczniki mtg ;P Wiec Jak pójdzie na Granice to Nikt się nie Gapnie że to maszyna Nowa :P Uwierzcie mi że tak jest :) Ale wiadomo Ruscy też kupują od nas Maszyny Używane :) A jak jest z Papierami bo chyba nie mówił chyba że nie pamiętam ;P Ale też tam jakoś kombinują :)
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#773 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 17:39

Z cyklu znalezione na allegro moja jest jeszcze inna. za chwile dodam zdjecie do galerii

#774 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 18:22

W Poniatowej Dokładnie :)

Taką jeszcze ci powiem ciekawostkę... Opowiadał nam Pan Z Gutanowa Po Pytaniu Czy Ruscy Kupują u niego sprzęt... U ruskich maszyny Nowe są droższe jak u nas poza tym na granicy jest bardzo drogie Cło na maszyny nowe lecz na używane jest małe, gdzie Np Ukraicom ni Opłaca się kupować U nas Nowej maszyny... Ale wiadomo Człowiek Kombinuje... Wiec Ruscy Kupując U nas Nową Maszynę zjeżdżają Lawetą na Pole i Jeżdżą nim(np Kombajnem) Po Polu Aby go Ubłocić i żeby wglądała jak używana ;[ Czasami też Podkręcają Liczniki mtg ;P Wiec Jak pójdzie na Granice to Nikt się nie Gapnie że to maszyna Nowa :P Uwierzcie mi że tak jest :) Ale wiadomo Ruscy też kupują od nas Maszyny Używane :) A jak jest z Papierami bo chyba nie mówił chyba że nie pamiętam ;P Ale też tam jakoś kombinują :)

O widzisz , nie na darmo tyle wódy chleją :)
U mnie byli ruscy za prasą latem to ceniłem swoją za 8 tys zł (była na wykonczeniu) a oni tacy mądrzy mówią ze kupili z 96 roku z drabinkami i licznikiem kostek mało uzywaną za 6 tys :huh:

Ciekawie tez kombinują z transportem - chyba nie ma maszyny która by sie im na lawetę a czasem przyczepke nie zmiesciła :)

@zetorek - Ja rozróżniam 3 modele kabin montowanych w 7211 - tą z uchylnymi szybami w drzwiach , szeroką po samych błotnikach tylnych - podobno była produkowana w czechach , 2.- taką jak ma np. rafal77 z uchylnymi szybami bocznymi z 4 reflektorami w dachu , z ogrzewaną tylną szybą - podobno produkowana w słowacji, 3.- tgzw. chmielnicow - specjalna do chmielu . Na moje oko inne kabiny są albo dorabiane albo nieorginalne np. mają je ciągniki sprowadzane z zagranicy które pracowały w winnicach .

#775 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:08

Z cyklu znalezione na allegro nie takie też są, poszukaj na allegro, to znajdziesz kilka 7211 z takimi kabinami, to są takie kabiny, jak ma @rafal77, tylko nie mają grubego dachu i tych 4 halogenów, ja miałem z 7211 taką kabinę jak na @rafal77 i ona różni się tym dachem :huh:

#776 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:18

Z cyklu znalezione na allegro ja cie rozumie ze takie tez sa ale tylko mowie ze ja mam jeszcze inna kabine zdjecie juz jest w galerii
http://www.agrofoto....078-zetor-7011/

#777 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:22

Z cyklu znalezione na allegro a spójrzcie na te Zetory, to są 7211 a mają takie kabiny:
http://allegro.pl/ci...1365364957.html
http://allegro.pl/ci...1365954362.html
http://allegro.pl/ze...1368726084.html

#778 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:25

Z cyklu znalezione na allegro może ktoś chętny??

http://allegro.pl/pr...1364408818.html

#779 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:29

Czesi200@ Ja rozumiem ale nie można od razu przekreślać zachodnich urzywanych ciągników tylko ze względu na ceny części :huh: Wiadomo że to jest temat rzeka i chyba nie ma sensu go dalej ciągnąć każdy ma swoje idee i każdy robi jak uważa, ja tylko chciałem zaznaczyć, że ceny części niestety albo stety idą w parze z jakością i nikt tego nie zmieni. ;[ Tak że uważam że nie ma sensu ciągnąć dalej tematu bo na końcu jeszcze wyniknie z tego niepotrzebny spór, bo każdy będzie stał przy swojej wersji :P
Pozdro : Endrju00711 :)

Zgodze się z tym przekreślaniem zachodniego sprzętu bo kupić dobrego Fendta a Ursusa To fendtem będziemy cieszyc sie naprawde kupe ładnych latek, ursusem niestety nie a zółw zając to rarytas i ciagnik z działajacym idealnie powinno wstawić się do gabloty dla pokazu dla potomnych
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:45

a spójrzcie na te Zetory, to są 7211 a mają takie kabiny:
http://allegro.pl/ci...1365364957.html
http://allegro.pl/ci...1365954362.html
http://allegro.pl/ze...1368726084.html

Ten pierwszy to akurat wygląda na 7011 :huh:

Może i masz rację ale Ja bym okreslił te kabiny jako poprzednika kabin które miałes w swoim zetorze . Ta z linka na początku , ten zetor od którego zaczeła się dyskusja ma inną kabinę niz wszystkie poniewaz ma błotniki tylne składające sie z 4 płaszczysn a te mają 3 , nie mają załamania w okolicach klamki od kabiny .