Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z cyklu znalezione na allegro

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15423 odpowiedzi na ten temat

#681 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:01

Z cyklu znalezione na allegro no paczcie śmieją sie z poczciwego 1224 a jeszcze pare lat temu to był "rarytas" a o jelonkach nikt nie słyszał jak zobaczyli w telewizji to tato patrz jaki śmieszny zielony ciągnik))) :lol: a teraz wielce sie zachwycają zachodem ;) dokładnie jak kolega wyżej żeby nie unijne pieniążki to byście robili remonty w swoich 80 i 60 i jeżdzili dalej//
czesio200

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z cyklu znalezione na allegro Dzisiaj, 18:04
  •  

#682 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:16

Tylko jak by nie unijne pieniążki to jeszcze byście pocinali na tych starych 25 letnich ciągnikach i sie cieszyli.I nie uważam zeby stary ursus był wiele gorszy od jakiegoś zachodniego(no chyba że pod względem komfortu pracy).Fakt 80tys to dużo ale 50-60tys jest wart.

No a ja uważam ze jednak to wogóle nei ma żadnego porównania do zachodu lepszy komfort, ciagnik izachodnie z lat 80-90 praktycznie nie do zajechanie w fendtdzie z lat 70 jest o wiele lepsza skrzynia a nie biegów brakuje ;/
Mój Wladimirec podbija świat

#683 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:41

Z cyklu znalezione na allegro jeśli chcecie kupować zachodnie ciągniki z lat 70 to powodzenia to już wole kupić ruska ale 20 lat młodszego :lol: a nie później idzie rejestrować pojazd a tu rok produkcji 1971 ;) do skansenu jak i ze starymi ursusami robią a nie do POLSKI.
czesio200

#684 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 10:21

Z cyklu znalezione na allegro http://www.agrofoto....it-611-i-frost/ To jest ciągnik z roku 1979 kumpel ma go już z 5 lat hula jak ta lala jedyne co mu nie domagało to łożysko w przednim kole i ścieła się zawleczka od wajchy włączajacej przedni napęd to wszystko :P komfort niebo a ziemia 2 cm gąbki i na to mocna skaja szkoda ze nie kupił następnej seri tego fendta tam był już EHR a ursus wie co to jest? ;) Może kabine będziemy przekladać z innego po wypadkowego bo ma jeszcze lepszą :lol:
Mój Wladimirec podbija świat

#685 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 10 grudzień 2010 - 12:12

Z cyklu znalezione na allegro Fendt Favorit 600 LS z 1979r i 15 tys i zobaczcie jaki stan. Osobiście nie wahałbym się kupić takiego.
http://www.agrofoto....favorit-600-ls/
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#686 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 13:14

Z cyklu znalezione na allegro taki by mi sie przydał :P :lol: ;)
http://moto.allegro....1362216602.html
czesio200

#687 Share bartas11

bartas11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i rolnictwo

Napisany 10 grudzień 2010 - 14:10

Z cyklu znalezione na allegro Mi też by się taki przydał zamiast Ursusa C-360 :lol:

http://moto.allegro....1342426486.html prawie jak 5245
Zetor 7441 i Ursus C-360 :)

#688 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 15:33

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/150760-fendt-favorit-611-i-frost/ To jest ciągnik z roku 1979 kumpel ma go już z 5 lat hula jak ta lala jedyne co mu nie domagało to łożysko w przednim kole i ścieła się zawleczka od wajchy włączajacej przedni napęd to wszystko :P komfort niebo a ziemia 2 cm gąbki i na to mocna skaja szkoda ze nie kupił następnej seri tego fendta tam był już EHR a ursus wie co to jest? ;) Może kabine będziemy przekladać z innego po wypadkowego bo ma jeszcze lepszą :lol:

Nie wiem czy wiesz, ale w tamtych czasach za cenę tego fendt'a mogłeś mieć 2 ursusy o podobnej mocy, nie tylko u nas liczy się cena zakupu. Ja spotkałem sporo Ursusów i bardzo dużo Zetorów w Danii. Owszem każdy z właścicieli powtarzał to co piszesz powyżej: gorsza jakość, komfort itp. Ale mimo to uważali je za całkiem przyzwoite maszyny, przede wszystkim tanie. A jako że używali tam porządnych olejów i paliw, w dodatku pilnowali wszelkich serwisów, to nie psuły się tak te maszyny. Jeden kalkuluje jak tu kupić 1 traktor by pochodził 15 lat, a drugiemu bardziej opłaca się kupić 2 tańsze, bo po kilku latach zarobią na siebie i wymieni na 2 nowsze.

Swoją drogą dzisiaj jest tak duży wybór maszyn zachodnich i tak dobry dostęp do części, że również nie mogę pojąć myślenia ludzi, którzy kupują traktor ze słabą opinią ale posiadający tanie części.

#689 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 16:02

Z cyklu znalezione na allegro No i wiele się nie zmieniło, dziś za jednego Fendta masz też dwa Ursusy, a dziś mało kto kupuje to drugie, a najlepszym wyjściem jest kupienie czegoś po środku, czyli coś z grupy SDF albo CNH albo AGCO, choć Valtra teź nie jest tania. Dziś może i dostęp do części zamiennych jest dużo lepszy, ale znów jakość części jest fatalna. Dla tego ludzie kupują jakieś wmiare proste ciągniki w eksploatacji, ale z wyrobioną marką i jakością podzespołów. :rolleyes: Często ludzie podśmiechują się z sąsiadów którzy pokupowali zachodnie urzywane ciągniki i przy naprawie części przyniesione w garści kosztują tyle co cały remont silnika w np. Ursusie. Z tym że on wymienia tą część raz na 20 lat a w przykładowym Ursusie niekiedy nawet po miesiącu urzytkowania znów trzeba naprawiać ten sam podzespół. :rolleyes: Znam to z życia, dla przykładu w moim Bizonie niekiedy w sezonie naprawia się tą samą część po trzy, cztery razy, choć kosztuje banalne 15 zł ale przestoju pół dnia ;/ . Mój ojciec nazywa takie zjawisko " Pozorną oszczędnością ".

#690 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 16:17

Z cyklu znalezione na allegro @endrju00711 śmiem twierdzić, że kupując używany zachodni ciągnik mogę prędzej spodziewać się awarii niż w nowym Belarusie, kupionym za tę samą kwotę. I nie przesadzajmy tutaj z żywotnością zachodnich ciągników. Tu reguły nie ma. Ale fakt jest taki, że jak coś pracowało X lat to ryzyko awarii wzrasta.

Niektórym, jak w zachodnim nowym czy starym, pójdzie jakaś część to sprzedają swoje c330 czy c360 żeby ją dokupić. W wypadku polskiego czy wschodniego części są tańsze, i to akurat nie pozostaje bez znaczenia dla rolnika. Bynajmniej dla mnie nie.

"Pozorna oszczędność" to pojawia się gdy zamiast oryginału kupuje się w tani zamiennik części.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 10 grudzień 2010 - 16:33

Z tym że on wymienia tą część raz na 20 lat a w przykładowym Ursusie niekiedy nawet po miesiącu urzytkowania znów trzeba naprawiać ten sam podzespół. :rolleyes: Znam to z życia, dla przykładu w moim Bizonie niekiedy w sezonie naprawia się tą samą część po trzy, cztery razy, choć kosztuje banalne 15 zł ale przestoju pół dnia ;/ . Mój ojciec nazywa takie zjawisko " Pozorną oszczędnością ".

No już bez przesady.

#692 Share Wrath

Wrath

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 18:22

http://moto.allegro.pl/pl
ug-3-skibowy-obracany-eberchard-i1342499057.html 

"jarzurowe odkładnie "

http://moto.allegro.pl/przy
czepa-naczepa-do-przewozu-slomy-i-nie-tylko-i1343987018.html

#693 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 10 grudzień 2010 - 19:22

Z cyklu znalezione na allegro to jest link to tej przyczepy z posta wyżej http://moto.allegro....1343987018.html ciekawe ile bel słomy na nić wejdzie???

#694 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:11

No już bez przesady.

Co sugerujesz " bez przesady " kiedyś ojciec kupił Ursusa 912 sprzedał po roku, żół - zając nie wytrzymywał dłużej niż dwa miesiące, a była to zima, co więcej stał niż robił. W końcu powiedział koniec i sprzedał badziewie. Dziś mamy dwie urzywane Renówki i żadnych awarii - oczewiście z przyczyn technicznych, bo były awarie z powdy głupoty operatora itp. ale jeszcze nic nie rozpier... się samo z siebie jak to bywało w naszej 912. Warto dodać, że tamtego czasu nie zrobiła nawet połowy tego co jedna Renówka ( myślę tu o MTH ). Warto dodać, że jak i Ursus jak i Renówki były produkowane w tych samych latach. :rolleyes:
adamlupus@
""""Pozorna oszczędność" to pojawia się gdy zamiast oryginału kupuje się w tani zamiennik części."""

No chyba nie myślisz, że oszczędzam na częściach. Jak by ktoś mi zagwarantował że polska oryginalna część wytrzyma tyle samo co zachodnia oryginalna część to z miłą chęcią kupował bym polskie sprzęty i wspierał nasze biedne państwo :rolleyes:

"""Niektórym, jak w zachodnim nowym czy starym, pójdzie jakaś część to sprzedają swoje c330 czy c360 żeby ją dokupić. W wypadku polskiego czy wschodniego części są tańsze, i to akurat nie pozostaje bez znaczenia dla rolnika. Bynajmniej dla mnie nie."""

A co zmieni fakt jak kupisz dziesięć razy część za 50 zł a raz za 500 zł ? Wiem co zmieni, będziesz miał dziesięć razy więcej przestojów :rolleyes: A każdy kto kupuje ciągnik musi się liczyć z tym, że on troche kasy będzie potrzebował. A po drugie gwarancję dostaniesz na rok góra dwa lata, i co dalej ?

@endrju00711 śmiem twierdzić, że kupując używany zachodni ciągnik mogę prędzej spodziewać się awarii niż w nowym Belarusie, kupionym za tę samą kwotę. I nie przesadzajmy tutaj z żywotnością zachodnich ciągników. Tu reguły nie ma. Ale fakt jest taki, że jak coś pracowało X lat to ryzyko awarii wzrasta.

Heh marne porównanie. Myślałem o zakupie ciągnika do góra 30 tyś. A Belarusy bodajrze koło 60 tyś ciężko będzie kupić, no ale przyjmijmy że kupisz. W takim wypadku kupił bym sobie albo Renault Ares 550 , albo DF Agrotrona np. 4.85 za około 60 tyś max 95 rok. I podejrzewam, że wytrzymają one dłużej niż twój nowy Belarus, wszystko opiera się o jakość części :rolleyes: No o komforcie nie wspomnę ;) Ale skoro to cię nie przekonuję to można kupić urzywaną Renówkę 95.14 w podobnym komforcie jak nowy Belarus i pozostałe 30 tyś może lerzeć w banku i czekać na remont kapitalny. Silnika 10 tyś skrzyni drugie tyle i reszta może czekać na ewentualne inne naprawy ;) Silnik i skrzynia po kapitalce wytrzyma spokojnie 15 tyś MTH, i teraz powstaje pytanie czy nowy Belarus wytrzyma bez włożenia w niego ani centa 15 tyś MTH ?

#695 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:21

Z cyklu znalezione na allegro kolego zakładasz najczarniejszy scenariusz.. a jak ktoś kupi ciągnik i będzie o niego dbał i nie robił np mtz 100ha tylko 15-20 to wytrzyma mu długo czy to będzie rusek czy niemiec czy anglik :rolleyes:
czesio200

#696 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:23

Z cyklu znalezione na allegro endrju00711 tu nie ma co dyskutować. Tak samo jeden kupuje auto z salonu, a drugi 3 - 4 letnie. Po co komuś zaglądać do kieszeni, on wydaje jego strata, czy tam zysk. Jeśli twoje rozumowanie sprawia, że masz więcej kasy w kieszeni niż ten drugi, to jesteś na dobrej drodze i się jej trzymaj.

#697 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:29

Z cyklu znalezione na allegro Czesi200@ Ja rozumiem ale nie można od razu przekreślać zachodnich urzywanych ciągników tylko ze względu na ceny części :rolleyes: Wiadomo że to jest temat rzeka i chyba nie ma sensu go dalej ciągnąć każdy ma swoje idee i każdy robi jak uważa, ja tylko chciałem zaznaczyć, że ceny części niestety albo stety idą w parze z jakością i nikt tego nie zmieni. :rolleyes: Tak że uważam że nie ma sensu ciągnąć dalej tematu bo na końcu jeszcze wyniknie z tego niepotrzebny spór, bo każdy będzie stał przy swojej wersji :rolleyes:
Pozdro : Endrju00711 :rolleyes:

#698 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:38

Z cyklu znalezione na allegro ja nie mam zamiaru sie kłócić sam chętnie bym kupił jakiegoś ferdka 3060 czy coś w tym stylu..ale mam mtz i jak coś potrzebuje to kupuje za 100zł np.. a skąd mam wziąść kilka stów na naprawę z moich 10 ha i to w przewadze 6z.. :rolleyes: :rolleyes:
fajna jak myślicie mtz dałby rade? bo jeśli da rade to włączam sie do licytacji..
http://moto.allegro....1360929109.html
czesio200

#699 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 11 grudzień 2010 - 08:33

Z cyklu znalezione na allegro no z tą talerzówką to spokojnie da radę, ona ma 0,85m szerokości to i samochodem ją pociągniesz :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share bartas11

bartas11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i rolnictwo