Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

Szczerze to na 3 zdjęciu wygląda jak przełamany z tą maską i kabiną... Może z oryginalną maską by lepiej wyglądał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

No tak tyl widac ze byl troche malowany ale czy te ramiona i zaczep transportowy nie sa nowe? bo komu by sie chailo malowac osobno zawleczki bolce? jesli chodzi o przebieg mam mieszane uczucia poniewaz moj sasiad ma janka z 2009 roku i zorbil nim juz 2300mtg a tu jest 2003 i ma 5100mtg

 

 

No taka prawda przez 10 lat 5tyś mtg to on by musiał stać tylko... a takiego JD nie kupuje się po to by ładnie wyglądał. Dodając do tego to żema 30% bierznika:)... Może nie 5 tylko 25 tyś ma:). Na gospodarstwie 30 ha taki ciągnik robi 700 mtg rocznie...

 

To tak jak z samochodami. Kręcą liczniki bo łatwiej sprzedać a dwa, że jednak jakoś w Polsce każdy chce kupić maszynę ściągniętą z zachodu z małym przebiegiem i tanio:). To tak jak z samochodami ściągną 10-15 letnigo passata z Niemiec i on ma zawsze 220-270 tyś przebiegu:). Co z tego że np w kolorze berlińskiej taksówki i pewnie jeszcze jedynki z przodu brakuje;). Jakby mój tata powiedzmy hipotetycznie za 15 lat chciał sprzedać NH to byłoby "Panie co tak drogo, toż on zajechany 8 tyś mtg" :). A tu o stoi Johnek, który ma 10 lat i 5 tyś czyli robił na 10-15 ha... na Zachodzie...

Edytowano przez artursz89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Jak najbardziej masz racje , ale ja porownuje to w ten sposob moj sasiad ma john deere z 2008 do roku 2013 pracowal sam na ok 100ha i nabil nim 2500 mtg wiec ciagnik majac 5100 mtg z roku 2003 to proporcjonalnie mtg mogly by byc wiarygodne. Chodz wcale nie neguje twojej wypowiedzi i staram sie poznac opinie innych tez ,aby nie kupic zloma.

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Zacznijmy od tego że takie ciągniki na zachodzie robią najwięcej godzin, tego typu ciągniki (tej mocy) pracują tam głównie z wozem paszowym, ładowaczem czołowym bądź wykonują inne prace na farmie - a takich prac na dużych farmach jest sporo i to dzień w dzień świątek piątek czy niedziela :), więc takie porównanie nie ma tutaj sensu.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

Jak najbardziej masz racje , ale ja porownuje to w ten sposob moj sasiad ma john deere z 2008 do roku 2013 pracowal sam na ok 100ha i nabil nim 2500 mtg wiec ciagnik majac 5100 mtg z roku 2003 to proporcjonalnie mtg mogly by byc wiarygodne. Chodz wcale nie neguje twojej wypowiedzi i staram sie poznac opinie innych tez ,aby nie kupic zloma.

 

 

przez 5 lat 2,5 tys mtg na 100ha?? :blink: mało ten ciągnik to chyba nie robił sam na tym gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

mag198811 można klikasz cytuj i tam w lewym dolnym rogu masz pobierz plik

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

To co on nim tylko orał i agregował? :)

No nie wiem U nas na 30 ha ten ciągnik robił jako główny i był do wszystkiego (gospodarstwo mleczne, więc obrabianie ziemi + robota w turze). Na pewno bauer w Niemczech jednym ciagnikiem nie robi ale mi się zawsze tak jak razorowi wydawało, że one po tyłku naj więcej dostają jako uniwersalne właśnie paszowóz + tur. Nie ma co się oszukiwać 70% opon nie zjadł na jeżdżeniu ze zgrabiarką czy roztrząsaczem:).

 

A w komisie powiedzieć każdy może że z małego gospodarstwa czy tak jak kombajn od starego który tylko sobie obkasywał. Nik nie pojedzie i nie zapyta...

 

Inne pytanie to czemu niemiec sprzedał 10 letniego JD w tak dobrym stanie;)... U mnie zawsze mówili że po prostu dostał tyle w d... co miał dostać że zaraz zacznie się sypać to wtedy sprzedają... Ale że chociaż nowy to jest jakaś tam powiedzmy pewność że był do samego końca użytkowany a nie jak część tych 20paroletnich że handlarze je z przyśłowiowych (i dosłownych jednocześnie) pokrzyw z podwórek wyciągają...

 

Kupno używanego to zawsze ryzyko jak się trafi dobry model to pochodzi jak zły to reklamówka części 20 tyś... Swoją drogą jakbyś na prow w 2011 r. składał to za kasę, na którą sobie handlarz ceni tego JD, to byś miał po zwrotach i odliczeniu VATu takiego samego tyle że NOWEGO a w zimę 2012 r. to jeszcze i tura stohla miałbyś gratis;) bo wtedy w lutym 6330 były do oddania podobno za 207 tyś brutto. Z ciekawości warto by było gdzieś się dokopać ile taki ciągniczek był wart w tym 2003 r. bo znając życie to jeśli chodzi o wartość nominalną to pewnie ze 150 tyś może i mniej nawet

Edytowano przez artursz89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

juz to chlopie z 10 razy wstawiasz i za kazdym razem ci ktos pisze ze drogo.zejdz na ziemie i opusc jakies 6-7tys to moze ktos kupi a jak nie to wklejej tego kolejny raz bo sie osmieszasz z takim zachowaniem i cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

ośmieszasz to sie Ty kolego swoim komentarzem, za 18-19 to kupic se możesz ale trupa i pierwsze wersje d8 a ten rocznik i model i przede wszystkim stan to za sam siewnik wołaja po 17-19 tys... także mów co wiesz i wiedz co mówisz... a nie kwitujesz bezpodstawnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

skoro ja sie osmieszam ,to czemu juz dawno tego nie sprzedales tylko wstawiasz ciagle skoro cena dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

juz to chlopie z 10 razy wstawiasz i za kazdym razem ci ktos pisze ze drogo.zejdz na ziemie i opusc jakies 6-7tys to moze ktos kupi a jak nie to wklejej tego kolejny raz bo sie osmieszasz z takim zachowaniem i cena

 

Zgadzam się z tobą, sprzęt może być, ale jakiś cud to nie jest. Cena zbyt duża po co przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie no zdjęcia są zaje***** :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj