Polecane posty

pawlus224    2624

Baju ... baju... z tymi przebiegami i niezmienianiem olei B)

 

Mało kto był i widział jak tam jest a zasłyszał tylko plotkę lub ogólną opinię na temat dbałosci niemców o sprzęt i teraz plecie głupoty ;)

 

Tego się nie da tak uogólnic ;) tak samo jak w kazdym kraju trafiają sie tacy którzy maksymalnie chcą wykorzystac sprzęt a jak najmniej w niego inwestowac a są tez tacy którzy "wynagradzają " swoją maszynę za dobrą robotę i na to nie ma reguły , czy Polak czy Anglik czy Niemiec .

 

 

http://allegro.pl/massey-ferguson-mf-3050-4x4-1991r-71km-warto-i1356822578.html co myslicie o tej serii mf-ów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Baju ... baju... z tymi przebiegami i niezmienianiem olei B)

 

Mało kto był i widział jak tam jest a zasłyszał tylko plotkę lub ogólną opinię na temat dbałosci niemców o sprzęt i teraz plecie głupoty ;)

 

Tego się nie da tak uogólnic ;) tak samo jak w kazdym kraju trafiają sie tacy którzy maksymalnie chcą wykorzystac sprzęt a jak najmniej w niego inwestowac a są tez tacy którzy "wynagradzają " swoją maszynę za dobrą robotę i na to nie ma reguły , czy Polak czy Anglik czy Niemiec .

 

 

http://allegro.pl/massey-ferguson-mf-3050-4x4-1991r-71km-warto-i1356822578.html co myslicie o tej serii mf-ów ?

Mam znajomego Handlarza który najpierw Pracował u Niemca a od niedawna sprowadza trochę maszyn... To Bywali Rolnicy u których sprzęt stał po Krzokach(np co u drugiego Stały Kombajny Do buraków jednorzędowe) bo jak twierdził znajomy, nie opłacało się nimi robić gdyś mogłeś zamówić sobie np. Holmera i wychodziło Taniej... Niemiec wybiera maszynę Optymalną i W sam Raz Do Swojego Gospodarstwa(Nie większą i nie mniejszą) Tam gdzie Bywają mniejsze gospodarstwa to Wiadomo Maszyna jest mniej Wytłuczona i Bardziej Zadbana... Tam gdzie większe To Niemiec właśnie wymienia Filtry i robi przeglądy i czyści ale wiadomo Przebieg i Hektary robią swoje, Jak Niemiec miał małe gospodarstwo i powiększy to Od razu Sprzedaje(np Traktor z przebiegiem 2,400 i w bdb stanie) Niektóre maszyny bo jak twierdzi są już za małe... Niemcy na pewno Bardzo dbają O Kombajny... Jak Pracuje u nich to Dba wymienia wszystko i Starannie czyści ale jak przychodzi moment Sprzedaży to Zazwyczaj po żniwach Maszyna lekko Wyczyszczona Idzie na chanel I zazwyczaj taką okazje łapie Polak... Maszyny Wytłuczone to Trafiają ale z Francji i Wielkiej Brytanii rzadko kiedy w ładnym stanie... ;[


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

No dokładnie , to samo powoli zaczyna się robic w Polsce B) tylko naszczęscie przyjezdzają nasi Ruscy przyjaciele i kupują u nas czasem po cenie złomu różne maszyny i robią na tym interes ;) Tak samo jak polacy sprowadzają z zachodu i tez niezle zarabiają na maszynach które dawno juz albo są za małe albo niepotrzebne tak jak mówisz .

 

 

A w jakiej miejscowosci Twój znajomy ma te maszyny ? takie info. czasem się przydaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ciekawy ten Zetor, jak stan techniczny jest dobry, to za taką cenę to nie zastanawiałbym się i go brał, jeszcze ten rocznik, ja swojego niecały miesiąc temu sprzedałem za 25.400zł a był to rok 1989 B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało kto był i widział jak tam jest a zasłyszał tylko plotkę lub ogólną opinię na temat dbałosci niemców o sprzęt i teraz plecie głupoty B)

A ja kilka lat spędziłem w Danii i spotkać rolnika, który zna się na mechanice jest naprawdę ciężko. Tam rolnik to rolnik, wykształcony i wiedzy to ma tyle co 5 naszych, Ale maszyn sam nie naprawia, tylko drobne naprawy. Oczywiście są i tacy co grzebią sami, ale części i oleje biorą z serwisu, a nie jak w Polsce z beczki za płotem u pana Wiesia. Jedyny mankament tamtejszych maszyn to korozja - klimat morski + mocno solone drogi robią swoje. Problem dla handlarza w tym, że tamtejszy rolnik wie ile warta jest jego maszyna i raczej tanio nie odda, stąd też u nas pełno złomu z Holandii, WB, Francji i Włoch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no taka kabina do najlepszych nie nalezy, ale ja miałem prawie taką samą, tylko że z grubym dachem i nie jest źle... a cego chcieć za taką cenę, ajk stan wizualny ma byc dobry, to ciężko będzie w tej cenie znaleźć coś w dobrym stanie technicznym B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A ja kilka lat spędziłem w Danii i spotkać rolnika, który zna się na mechanice jest naprawdę ciężko. Tam rolnik to rolnik, wykształcony i wiedzy to ma tyle co 5 naszych, Ale maszyn sam nie naprawia, tylko drobne naprawy. Oczywiście są i tacy co grzebią sami, ale części i oleje biorą z serwisu, a nie jak w Polsce z beczki za płotem u pana Wiesia. Jedyny mankament tamtejszych maszyn to korozja - klimat morski + mocno solone drogi robią swoje. Problem dla handlarza w tym, że tamtejszy rolnik wie ile warta jest jego maszyna i raczej tanio nie odda, stąd też u nas pełno złomu z Holandii, WB, Francji i Włoch.

 

 

Zeby nie było - Ja nie byłem za granicą , to tez się nie wypowiadam jak tam jest .

 

Mam siewnik z Danii , rzeczywiscie tanio za niego nie dalismy , ale maszyna warta i sprawuje sie swietnie juz przeszło 10 lat .

 

 

 

 

 

@zetorekxxx - Ten zetor tez mi sie wydaje warty swojej ceny , ale kabina mi osobiscie wygląda na nie orginalną lub od starszego modelu :huh: Szkoda ze nie ma zdjęc ze srodka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

Paweł, widywałem już na allegro ciągniki serii x211 z taką kabiną, to chyba jest wersja eksportowa na Polskę, z innym typem kabiny(taki jaki jest na zdjęciu na allegro)ale do końca nie jestem pewien, a co do tych Zetorów to już chyba lepszy będzie 6211, jest niewiele słabszy od 7011, ale masz lepszą kabinę(tył) i jest młodszy :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jak by ktos chcial to moze bede mial na sprzedaz zetora 7011 ale w slowackiej kabinie jak kupie we czwartek zetora 8145 bo jade ogladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

słowacka kabina, to właśnie ta kabina, jaka jest na tym 7211, tylko były dwa typy: z grubym dachem i wmontowanymi halogenami i z cienkim dachem jak ta z 7211 z allegro :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

No dokładnie , to samo powoli zaczyna się robic w Polsce :huh: tylko naszczęscie przyjezdzają nasi Ruscy przyjaciele i kupują u nas czasem po cenie złomu różne maszyny i robią na tym interes :) Tak samo jak polacy sprowadzają z zachodu i tez niezle zarabiają na maszynach które dawno juz albo są za małe albo niepotrzebne tak jak mówisz .

 

 

A w jakiej miejscowosci Twój znajomy ma te maszyny ? takie info. czasem się przydaja :)

W Poniatowej Dokładnie :)

 

Taką jeszcze ci powiem ciekawostkę... Opowiadał nam Pan Z Gutanowa Po Pytaniu Czy Ruscy Kupują u niego sprzęt... U ruskich maszyny Nowe są droższe jak u nas poza tym na granicy jest bardzo drogie Cło na maszyny nowe lecz na używane jest małe, gdzie Np Ukraicom ni Opłaca się kupować U nas Nowej maszyny... Ale wiadomo Człowiek Kombinuje... Wiec Ruscy Kupując U nas Nową Maszynę zjeżdżają Lawetą na Pole i Jeżdżą nim(np Kombajnem) Po Polu Aby go Ubłocić i żeby wglądała jak używana ;[ Czasami też Podkręcają Liczniki mtg ;P Wiec Jak pójdzie na Granice to Nikt się nie Gapnie że to maszyna Nowa :P Uwierzcie mi że tak jest :) Ale wiadomo Ruscy też kupują od nas Maszyny Używane :) A jak jest z Papierami bo chyba nie mówił chyba że nie pamiętam ;P Ale też tam jakoś kombinują :)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W Poniatowej Dokładnie :)

 

Taką jeszcze ci powiem ciekawostkę... Opowiadał nam Pan Z Gutanowa Po Pytaniu Czy Ruscy Kupują u niego sprzęt... U ruskich maszyny Nowe są droższe jak u nas poza tym na granicy jest bardzo drogie Cło na maszyny nowe lecz na używane jest małe, gdzie Np Ukraicom ni Opłaca się kupować U nas Nowej maszyny... Ale wiadomo Człowiek Kombinuje... Wiec Ruscy Kupując U nas Nową Maszynę zjeżdżają Lawetą na Pole i Jeżdżą nim(np Kombajnem) Po Polu Aby go Ubłocić i żeby wglądała jak używana ;[ Czasami też Podkręcają Liczniki mtg ;P Wiec Jak pójdzie na Granice to Nikt się nie Gapnie że to maszyna Nowa :P Uwierzcie mi że tak jest :) Ale wiadomo Ruscy też kupują od nas Maszyny Używane :) A jak jest z Papierami bo chyba nie mówił chyba że nie pamiętam ;P Ale też tam jakoś kombinują :)

 

 

O widzisz , nie na darmo tyle wódy chleją :)

U mnie byli ruscy za prasą latem to ceniłem swoją za 8 tys zł (była na wykonczeniu) a oni tacy mądrzy mówią ze kupili z 96 roku z drabinkami i licznikiem kostek mało uzywaną za 6 tys :huh:

 

Ciekawie tez kombinują z transportem - chyba nie ma maszyny która by sie im na lawetę a czasem przyczepke nie zmiesciła :)

 

 

@zetorek - Ja rozróżniam 3 modele kabin montowanych w 7211 - tą z uchylnymi szybami w drzwiach , szeroką po samych błotnikach tylnych - podobno była produkowana w czechach , 2.- taką jak ma np. rafal77 z uchylnymi szybami bocznymi z 4 reflektorami w dachu , z ogrzewaną tylną szybą - podobno produkowana w słowacji, 3.- tgzw. chmielnicow - specjalna do chmielu . Na moje oko inne kabiny są albo dorabiane albo nieorginalne np. mają je ciągniki sprowadzane z zagranicy które pracowały w winnicach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

nie takie też są, poszukaj na allegro, to znajdziesz kilka 7211 z takimi kabinami, to są takie kabiny, jak ma @rafal77, tylko nie mają grubego dachu i tych 4 halogenów, ja miałem z 7211 taką kabinę jak na @rafal77 i ona różni się tym dachem :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Czesi200@ Ja rozumiem ale nie można od razu przekreślać zachodnich urzywanych ciągników tylko ze względu na ceny części :huh: Wiadomo że to jest temat rzeka i chyba nie ma sensu go dalej ciągnąć każdy ma swoje idee i każdy robi jak uważa, ja tylko chciałem zaznaczyć, że ceny części niestety albo stety idą w parze z jakością i nikt tego nie zmieni. ;[ Tak że uważam że nie ma sensu ciągnąć dalej tematu bo na końcu jeszcze wyniknie z tego niepotrzebny spór, bo każdy będzie stał przy swojej wersji :P

Pozdro : Endrju00711 :)

 

Zgodze się z tym przekreślaniem zachodniego sprzętu bo kupić dobrego Fendta a Ursusa To fendtem będziemy cieszyc sie naprawde kupe ładnych latek, ursusem niestety nie a zółw zając to rarytas i ciagnik z działajacym idealnie powinno wstawić się do gabloty dla pokazu dla potomnych


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

 

 

Ten pierwszy to akurat wygląda na 7011 :huh:

 

Może i masz rację ale Ja bym okreslił te kabiny jako poprzednika kabin które miałes w swoim zetorze . Ta z linka na początku , ten zetor od którego zaczeła się dyskusja ma inną kabinę niz wszystkie poniewaz ma błotniki tylne składające sie z 4 płaszczysn a te mają 3 , nie mają załamania w okolicach klamki od kabiny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj