Polecane posty

Mateusz2    11
matus951    6

Mój wujek stwierdził tak:

Południowa polska się powoli unowocześnia, kupują nowe albo używane ciągniki ale ZACHODNIE, maszyny z elektroniką itp. A północna boi się tego jak ognia, i nic poza ursusami się nie liczy dla nich. :)

 

Ciekawa maska, ciekawe czy orginał ;)

http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-3065-fendt-zetor-ursus-renault-jd-i1344463601.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ciekaw jestem skąd wziąłeś tą sumę 40tys. na remont skrzyni w zachodnim ciągniku?

Miałem wymieniany podnosnik na gwarancji przy Landinim i pytałem,  to kompletny stoi grubo ponad 30tys. A orginalny duży tryb do zwolnicy niespełna 10tys. To, że zachodni ciągnik wytrzyma 15tys. mth bez żadnego grubszego remontu, to ściema jakich mało. Jeżeli kupujesz z zachodu ciągnik który ma 8 czy 10tys mth skąd masz pewność ze nic nie było robione? Znajomy kupił MFa 3125 z przebiegiem 8tys i już są problemy z wyskakującymi biegami i kupił go już ze zmienionym podnośnikiem. To jest tylko maszyna. Według rozumowania niektórych jeżeli robie Landinim 500 mth rocznie, to powinien mi wychodzić bez awaryjnie jakieś 30 lat. Naprawde chciałbym...


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Tu nie ma co dyskutowac bo pewne jest to ze zachodnie maszyny sa trwalsze i lepiej wykonane, ale te bajki co wam ktos poopowiadał ze ma 20 letni ciagnik z przebiegiem 15 tys mth i nic przy nim nie robił to sciema. Sam kupilem kilkanascie maszyn uzywanych z zachodu i praktycznie przy kazdej z nich po kilku latach uzytkowania cos trzebna było naprawic co w jednym przypadku okazalo sie nieoplacalne bo cena jednej czesci wyniosla tyle co dwie uzywane inne maszyny. I to nie były wcale takie stare i mocno zjezdzone maszyny, awarie w wiekszosci nie byly bardzo powazne ale w sumie po kilka tysiecy trzeba było wsadzic bo nie ukrywajmy ze byle co do zachodniej maszyny jest strasznie drogie. Czasem z cenami czesci troche przesadzaja bo jakby ktos mial zlozyc zachodni ciagnik z czesci to by wyszedł 2 albo 3 razy drozej niz nowy gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Weźcie też pod uwagę to że zaawansowanego technicznie zachodniaka z elektroniką niektórzy nie będą potrafili naprawić,a prostego zetora, ursusa czy mtz to każdy ''kowal''naprawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Ten MF 3065 to orginalna wersja ze ściętą maską tzw.PANORAMA.Specjalnie polepszona widoczność do pracy z turem.Co do części zamiennych do zachodnich ciągników to podaliście przykłady ale nowych sprzętów,jeśli chodzi o te 15 czy 20 letnie jest trochę inaczej przecież jest mnóstwo "dawców", wystarczy poszukać choćby na allegro a co do remontu silnika to z tym nie ma żadnego problemu a i ceny też nie są jakieś kosmiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no jako stan wizualny to nie jet zły, jak stan techniczny jest bardzo dobry (po za tym silnikiem) to ja brałbym bez zastanowienia, za tą cenę, zrobisz silnik i już wiesz co w nim było robione i powinien ci długo pochodzić, a jak coś byłoby nie tak to możesz sprzedać i cenić drożej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

tylko ze ja do niego mam ponad 400 km ;) ale może jest ktos z tamtych stron i wie coś o nim więcej bo na ten stan przebiego to mi się zabardzo nie chce wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nikt za ciebie nie obejży chcesz kupić tanio musisz sam zdecydować. Jak na moje oko lakier napewno nie orginalny więc ładnie wygląda. Co do silnika zoriętuj się jaki jest koszt wału lub silnika po remoncie na wymianę. Skoro go ktoś nie naprawia a widać że motor wyjęty to w środku może być wszystko zmielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

nie chodziło mi o to żeby ktos go za mnie obejżał tylko o to czy ktos nie mieszka kilka wiosek od niego to by wszystko na jego temat wiedział. No ale spójrz na ślimak jeszcze farba jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ciekawy ten ciagnik, niedaleko mnie mają coś takiego do zbierania porzeczek, kopania drzewek i jakoś chodzi... ciekawe jak taki opryskiwacz do niego podpinają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

On jest przypiety już na stałe po co go odczepiać ale pewnie opryskiwacz i ciągnik juz za bardzo się do czego kolwiek nie nadaje pytanie jeszcze jaka cena. Jeśli ktoś chce pożeczki pryskac nie mówiąc o rzepaku robia opryskiwacze z mozliwością wysokiego podnoszenia lanc i problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie wiem do czego uzywany był ten ciągnik. Ale prościej było by przerobić opryskiwacz aby lance wyżej podnosić niż cały ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

to jak tylko do oprysków to nie opłaca się kupować takiego ciągnika, żeby można było jeszcze przyczepę podpiąć, czy inną maszynę to jeszcze byłby dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ten ciągnik stoi w Dominowie [pow. Średzki (Środa Wielkopolska) w woj. Wielkopolskim] na terenie SKR'u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

aaa jak w SKR to wszytko wyjaśnia, na usługi jeździli do pryskania tylko tym ciągnikiem, swoje też pryskali i miał co robić, przecież na próżna go nie przerabiali, żeby stał sobie w garażu czy pod chmurką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Opłaca się nawet prywatnemu i ma zasiane min. 20ha oczywiście kukurydzy i jeśli larwy omacnicy występują w wiechach, które pojawiają się jak qq jest takiej wysokości, że zwykły ciągnik to by ją tylko połamał, więc co wtedy po samych wysokich lancach jak ciągnik wszystko połamie.

Jeszcze sąsiadom opryska i nieźle na tym wyjdzie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mój wujek stwierdził tak:

Południowa polska się powoli unowocześnia, kupują nowe albo używane ciągniki ale ZACHODNIE, maszyny z elektroniką itp. A północna boi się tego jak ognia, i nic poza ursusami się nie liczy dla nich. ;)

 

Ciekawa maska, ciekawe czy orginał :)

http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-3065-fendt-zetor-ursus-renault-jd-i1344463601.html

 

 

Tak bo południowa polska jest bardziej uboga i z desperacji lub oszczędnosci stara sie kupowac maszyny dobre - wiedzą ze jak się raz a dobrze ulokuje pieniądze to maszyna pochodzi ;) A widac północna polska to "dusigrosze" wolą naprawiac kilka razy jedną maszynę niz kupic lepszy sprzęt.

 

Ja Ci powiem jeszcze jedną zaleznosc : północna polska wychodzi na to ze jest mniej zaawansowanas technicznie przykład - sprzedawałem prasę , poszła na północ za 7200zł a była wytłuczona ze kwalfikowała się do remontu kapitalnego , a kupiłem z południa polski prasę która pracowała kilka sezonów za kwotę mniejszą :P (mieszkam w Lubelskim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj