Polecane posty

andrejus    158

Z ceną przesadził podwójnie


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

http://allegro.pl/po...2592466515.html Nie mogłem się powstrzymać :D

 

 

 

Kolega ma takiego kuzyna że jak kuzyn przyjeżdża i zostaje kilka dni to kolegi autko stoi na dworze a kuzyna w garażu (też nigdy nie widziało deszczu i w trasę tylko wyjeżdża się w słoneczną pogodę).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Co niektórym w d*pach sie poprzewracało. na 120 ha 5 ciągników. My kiedys przy 90 mieliśmy c-360 i jumza. Ciągnik nie stygł tylko kierowcy się zmieniali.

Ciekawe co to za robota jakby sie miało za kierownicą siedzieć 20godz. dziennie.Każdy napweno będzie miał co robić.Wymienie teraz co każdy będzie robił.C 360 cały czas przy pracach oborowych,a na 70-100szt. to troche roboty jest i to dzień w dzień. Zetor7211 i Ursus (4514 lub 914 będzie miał do opryskania rozsiania nawozów i inne zielonkowe roboty) 1014 też co dnia przy turze i napewno będzie chodził w agregacie i pługu i może transport. A 1224 to orka,agregat upr-siewny.Więc nie mów że nie będą miały co robić.A ilośc ziemi może się zmieniać za rok może być nawed 200ha.

Edytowano przez men0410

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

men0410 o to się właśnie rozchodzi... A nawet niech sobie te ciągniki stoją ale w pewnej chwili przydadzą się wszystkie bo ten do tego ten do tamtego... i jest komfort a chyba rozchodzi się o to żeby jak najszybciej wszystko zrobić by móc później poleżeć brzuchem do góry ... a nie kisić się w c360 którą nie ukrywam że też da się zrobić ale po co się męczyć ... my mamy 15ha i też szukamy 3ciego ciągnika bo 2 to za mało... nawet niech sobie stoi ale jest rezerwowy bo jak przyjdzie co do czego to w najmniej oczekiwanym momencie popsuje się główny :P

 

Jak coś na sprzedaż kopaczka:

http://allegro.pl/kopaczka-elewatorowa-dwurzedowa-do-ziemniakow-i2617907047.html

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Haha na pewno garażowana. Musze strzelić foto kopaczce sąsiada która jest garażowana - aż się świeci. A rocznie kopie ponad 1 ha ziemniaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mickas jak nie wiesz to się nie odzywaj, z tydzień rocznie stoi na podwórku... jakbyś nie zauważył jest pewnie starsza znacznie od ciebie bo jest z 1980 roku ;[ ... przedwczoraj wykopałem 6 redlin ziemniaków i więcej nie sadzimy bo się to wogóle nie opłaca.... Z każdej maszyny z tego rocznika zejdzie częsciowo lakier czy gdzieś delikatnie rdza złapie... mamy cyklopa z podobnych lat i powiem szczerze cały czas stoi na dworze i tylko trochę rdzy na nim widać a te nowe ?? niech postoją tyle lat ciekawe czy wytrzymają...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

men0410 o to się właśnie rozchodzi... A nawet niech sobie te ciągniki stoją ale w pewnej chwili przydadzą się wszystkie bo ten do tego ten do tamtego... i jest komfort a chyba rozchodzi się o to żeby jak najszybciej wszystko zrobić by móc później poleżeć brzuchem do góry ... a nie kisić się w c360 którą nie ukrywam że też da się zrobić ale po co się męczyć ... my mamy 15ha i też szukamy 3ciego ciągnika bo 2 to za mało... nawet niech sobie stoi ale jest rezerwowy bo jak przyjdzie co do czego to w najmniej oczekiwanym momencie popsuje się główny :P

 

 

Gdybyś w ten sposób motywował wniosek o kredyt lub pisał biznes plan to marne by były tego skutki.Na ekonomi chyba spałeś. :P

Gdy zaczniecie prowadzić gospodarstwa na własny rachunek zmienicie poglądy. :)


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

andrejus ja nie pracuje w gospodarstwie mam własną firmę ... Nie chce mi się w gospodarstwie babrać ... od czasu do czasu w żniwa pomogę rodzicom i tyle, a jak myślimy to razem z tatą co i jak zmienić i ulepszyć ... a o nowe maszyny i tak się nikt nie będzie starł i tak... bo nie ma sensu...

 

A co do ilości ciągników na ha to średnia u nas na 10ha to właśnie 3 ciągniki... sąsiad z naprzeciwka ma 11ha i ma c-360, mf 3060, c330... drugi co ma 25ha ma c330, mf255, mf 3095,df 6.61 ... Kolejny na 20ha ma c330, 3512, mf 699, c385, fendta 309... a znajomy 2 wioski dalej ma coś ok 30 ha i ma c330 x 2 sztuki, mf 255, renault 145.14 x 2 sztuki, steyr 8110, Lamborghini 874 (bądź podobny) i jakiegoś df'a, plus ładowarkę teleskopową ale nie wiem co to jest... u nas na 5ha mają po 2 ciągniki np. zetor 6211 i c330

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@Luke no sorry ale widać że kopaczka już jest tak wyblakła jak by co najmniej polowę swojego żywota stała pod chmurką . To doskonale widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Wierz lub nie ale nie wiem czego oczekujesz od sprzętu który ma 32 lata.... sprawna technicznie, smarowana przed każdym sezonem, w garażu stała na deseczkach, a lakierem człowiek nie pracuje, chcesz żeby się błyszczała to pomaluj albo kup nową ... ale taka jest mentalność co niektórych Polaków... :/ Oczekują nie wiadomo czego, za najlepiej pół darmo, to samo spotkałem się jak auto sprzedawałem "Panie bo on tutaj ma wgniotkę" od razu żegnałem się z takimi ludźmi bo nie było o czym rozmawiać... Wierz lub nie ... Kopaczka była i już jest ponownie w garażu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

A co do ilości ciągników na ha to średnia u nas na 10ha to właśnie 3 ciągniki... sąsiad z naprzeciwka ma 11ha i ma c-360, mf 3060, c330... drugi co ma 25ha ma c330, mf255, mf 3095,df 6.61 ... Kolejny na 20ha ma c330, 3512, mf 699, c385, fendta 309... a znajomy 2 wioski dalej ma coś ok 30 ha i ma c330 x 2 sztuki, mf 255, renault 145.14 x 2 sztuki, steyr 8110, Lamborghini 874 (bądź podobny) i jakiegoś df'a, plus ładowarkę teleskopową ale nie wiem co to jest... u nas na 5ha mają po 2 ciągniki np. zetor 6211 i c330

 

Ja pierdziu.... no ale moze inna filozofia rolnictwa na wiosce :)

na 25ha mam 7211 i t25, 10ha to ziemniaki co roku. Teraz w zasadzie rusek stoi, czasem cos przeciagnie, czy przyprowadzi, wszystko robi zetor i nie mam wrazenia ze jest przeciążony a wszystkie prace robimy w czasie bez zadnej spiny. Oczywiscie lepiej byloby niektore prace zrobic wiekszym ciagnikiem, ale dochodzą wieksze koszty przegladu/serwisu no i maszyne trzeba wieksza (koszt). Ale po co taki duzy ciagnik, badz pare innych mniejszych ma stac 99% czasu w roku?? to jest zbędna amortyzacja. Tak samo uwazam ze kombajn anna spokojnie obsluguje do 25/30ha rocznie ziemniaków. Ekonomicznie u was nie wychodzicie :)

 

edit.

kopaczke w podobnym stanie sprzedalem w tamtym roku za 1500zł

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Czyli mając teraz 70 ha powinienem mieć 21 ciągników haha.

A poza tym Wielu z nas posiada własne firmy i pomimo tego "babra " się


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

@Luke16 Sory, nie obraź się ale napisałeś że koszt nowej to ok 12 tyś...

... a nową można kupić już za 3-4 tyś z akpilu, tudzież bometu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Właśnie dlatego w gazetach lokalnych jest pełno ogłoszeń "kupię kopaczki, kosiarki osa, prasy kostkujące" itp bo na wschodzie to jest rarytas i dobrą kasę można dostać a u nas za grosze kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33
http://otomoto.pl/mtz-A214664.html a tutaj cena dobra tylko pewnie wszystko do remontu + opony :D Opony pewnie 6-7 tys Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Taaaak a Kopernik "pewnie" była kobietą


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj