Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 5011-5211 [Opinie]

222 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 13:23

zetor 5011-5211 [Opinie]

Czy 5245 ma hamowaną przednią oś? I jak z hamulcami w 5211 bo pracuje w dość górzystym terenie..
Mam pług 3 skibowy już, ciapek w nim śmiga po ścierniskach i spokojnie daje sobie rade, ale do orki byłby za lekki, myśle że do 5211 bedzie w sam raz :]

Nie ma hamowanej przedniej osi, chyba że załączysz przedni napęd :rolleyes: W moim Zetorze sie dość często zapowietrzały, chyba już ze starości :lol: ale odpowietrzone hamowały dobrze. Przy kupnie zwróć uwage czy pedał łapie odrazu czy trzeba podpompować. A w razie czego pod ręką jest efektywny ręczny (przynajmniej u mnie działał świetnie).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 5011-5211 [Opinie] Dzisiaj, 02:02
  •  

#42 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 18:13

zetor 5011-5211 [Opinie] Wycenili mi ciapka na 15 tysięcy :rolleyes: jak coś poprawie(lakier etc|) to ok 17 dostane :lol:
Jak radzi sobie na mokrym zetorek, i jak wypada wpojedynku z ciapkiem, w życiu sie jeszcze nie zakopałem, a jak zakopałem/zawiesiłem sam wyjechałem ;]
Jak uważacie, kto prędzej wyjedzie z mokrego, lekki ciapek, cięzki 5211 czy 5245, a może c360(które u nas topią sie jak kamienie w wodzie ;))

Więc przedni napęd działa na zasadzie blokady w ciapku czy jest załączany na stałe?

#43 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 23:01

zetor 5011-5211 [Opinie]

Więc przedni napęd działa na zasadzie blokady w ciapku czy jest załączany na stałe?

Jasne że załączany na stałe, np. do prac polowych. A blokada mostu jest uruchamiana prawą piętą :rolleyes:
Co do tonięcia to z reguły lżejszy ciągnik ma łatwiej na miekkim terenie, bo ciężki dopuki idzie to idzie ale jak już wklei to konkretnie, że sam juz raczej nie wyskoczy. Sporo zależy też od opon.

#44 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 23:15

zetor 5011-5211 [Opinie]

Jasne że załączany na stałe, np. do prac polowych. A blokada mostu jest uruchamiana prawą piętą :rolleyes:
Co do tonięcia to z reguły lżejszy ciągnik ma łatwiej na miekkim terenie, bo ciężki dopuki idzie to idzie ale jak już wklei to konkretnie, że sam juz raczej nie wyskoczy. Sporo zależy też od opon.

O, to jak w ciapku, z tym że tam nie ma przedniego mostu :lol:
Jeżeli sie zdeyduje na tego zetorka to tylko na szerokiej oponie, trudno, do ziemniaków bedzie trzeba pożyczyć ciągnik, a taki kolos nie bedzie zbyt śmigał na 'dwunastkach' ;)
Ten przedni napęd dużo daje? W czym sie szczególnie przydaje(oprócz sterowania)
BTW, pisałeś wczesniej o sprawdzaniu hamulca, jak trzeba podompowac tzn że sie zapowietrzają hample i co z tym można zrobić i ile może kosztować? ;]

#45 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 23:40

zetor 5011-5211 [Opinie]

O, to jak w ciapku, z tym że tam nie ma przedniego mostu ;)
Jeżeli sie zdeyduje na tego zetorka to tylko na szerokiej oponie, trudno, do ziemniaków bedzie trzeba pożyczyć ciągnik, a taki kolos nie bedzie zbyt śmigał na 'dwunastkach' :rolleyes:
Ten przedni napęd dużo daje? W czym sie szczególnie przydaje(oprócz sterowania)
BTW, pisałeś wczesniej o sprawdzaniu hamulca, jak trzeba podompowac tzn że sie zapowietrzają hample i co z tym można zrobić i ile może kosztować? ;]

Pokolei :D 5211 to nie żaden kolos :lol: Przedni napęd daje bardzo dużo, w orce czy uprawie daje sie to odczuć, kolosalna różnica jest ma miękkim podmokłym gruncie, dopóki nie kupiłem ciągnika 4x4 to nawet nie marzyłem o tym że wjade tam gdzie teraz wjeżdżam. Jak trzeba podpompować hamulce tzn. że nie są dobrze odpowietrzone co znaczy że były zapowietrzone z jakiegoś powodu :) U mnie wyglądało to tak że po odpowietrzeniu było jakiś czas dobrze, potem trzeba było pompować żeby hamowało a później to już wcale nie było hamulców i odpowietrzało sie od nowa. Nie wiem czy przypadkiem nie wymieniliśmy mu pompki hamulcowej albo samych tłoczków (stare dzieje, nie pamiętam już) :)

#46 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 04 sierpień 2007 - 21:22

zetor 5011-5211 [Opinie] http://traktor-polska.pl/sprzent%20rolniczy/17/18\A
A może jakieś tańsze alternatywy 5211/45, btw czy ja tam wyżej nie widze jednego zera czy jak?

Jak wygląda sprawa demontażu kabiny? Jest to trudne i zajmuje kilka dni czy w 2 osoby można sobie sprawnie poradzić i unieść ją w górę na lewarku/rolce? Widze 5211/45 bez kabiny i wygląda na to ze nie jest to takie trudne.. ale sam nie wiem. Ewentualnie można chyba jakoś przerobić ze odkręcasz 10 śrub z gumkami, odłączasz kable i w górę...
mirasek fachowcu oświeć mnie :rolleyes:

Edytowany przez andrzej2110, 04 listopad 2007 - 17:02.
połączenie postów + ort

#47 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 11:09

zetor 5011-5211 [Opinie]

JAk wygląda sprawa demontażu kabiny? Jest to trudne i zajmuje kilka dni czy w 2 osoby można sobie sprawnie poradzić i unieść jąw góre na lewarku/rolce? Widze 5211/45 bez kabiny i wygląda na to ze nie jest to takie trudne.. ale sam nie wiem. Ewentualnie można chyba jakoś przerobić ze odkręcasza 10 śrub z gumkami, odłączasz kable i w góre...
mirasek fachowcu oświeć mnie :lol:

No to mnie zagiąłeś ;) kabiny nigdy nie zdejmowałem i nie wiem jak wygląda sprawa demontazu. Napewno nie będzie to takie proste jak w np. MF 255 czy C360 bo tu cała konsola jest zintegrowana z kabiną, skrzynia na akumulator i bak chyba też trzymają sie kabiny (jak ja słabo ten ciągnik pamiętam, skleroza!) ale napewno idzie to zrobić w kilka godzin :D A po co chcesz kabine zdejmować? Ja latem zdejmowałem drzwi, otwierałem tylną szybe, szyberdach do góry i prawie jak cabrio :rolleyes:

#48 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 12:35

zetor 5011-5211 [Opinie]

No to mnie zagiąłeś ;) kabiny nigdy nie zdejmowałem i nie wiem jak wygląda sprawa demontarzu. Napewno nie będzie to takie proste jak w np. MF 255 czy C360 bo tu cała konsola jest zintegrowana z kabiną, skrzynia na akumulator i bak chyba też trzymają sie kabiny (jak ja słabo ten ciągnik pamiętam, skleroza!) ale napewno idzie to zrobić w kilka godzin :D A po co chcesz kabine zdejmować? Ja latem zdejmowałem drzwi, otwierałem tylną szybe, szyberdach do góry i prawie jak cabrio :rolleyes:

Sad.. i chyba wszystko jasne..
chodzi o dwa razy w roku wykosić i dwóch klientów rozdrabniaczem i rotacyjną między drzewami, w ciapku było tak ze go obdzierałem z elektryki i wszystkiego co wystawało i można było jechać, a tutaj w zetorku jakby w szybe jabłoń lub wisienka przywaliła i coś rozwaliła nie byłoby fajnie.. a bym zapłakał ; ] A z drugiej strony przepuścić ok 1000zł dwa razy w roki to troche głupio.. a renome trzeba dalej wyrabiać mimo że już czasu by pierdnąć nie mam.. :/
Wygląda że tu na forum nikt wiecej nie ma 5211.. :)
a szkoda..
Z chęcią bym zobaczył jak wygląda ta sprawa z kabiną..
Na allegro był 5211 lub coś podobnego bez kabiny, i wyglądało że oryginlnie ją miał, miał obicia na błotnikach,przednie szybki po bokach(przed nogami po bokach na dole) z tego co pamiętam.. ale nie widze już go...
Jeżeli dorobie się 5211 to napewno będzie miał klime, znaczy ja mu ją założe, sprzęt serwisowy mam, ide na studia w tym kierunku, no i schemat w głowie mam, opracowywany na lekcjach przed maturą :lol:

Hyhy, zagiąłem miraska w sprawie zetora Dodany obrazek

OT:
Tak poza konkursem..
Jeżdżąć po wertepach z rozdrabniaczem, często z ciapka sie musze wychylać do ucieczki, w razie W jakby chciał sie wywrócić.. Czy kabina w 5211 jest na tyle wytrzymała że ochroni kierownika przed skutkami wywrócenia?
Po 2, widziałem w jakimś claasie albo NH gdzieś w komisie fajną sprawę, na widoku na przedniej szybie był zamontowany taki jakby kompas co miał wskazówke spuszczoną w dół, miał też dwa punkty MAX, wyglądało mi to na swoiste ostrzeżenie że traktor może się już kopyrtnąć, takie coś by mi się przydało, słyszał/widział ktoś takie coś ?

#49 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 12:49

zetor 5011-5211 [Opinie] ja mam Zetora 5211 i przez siedem lat zrobił u nas 3000mtg bez większych awari

#50 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 13:03

zetor 5011-5211 [Opinie] Ja bede właśnie 335 zmieniał na 5211/5245, zależy od funduszy.., pod uwage możesz brać w tej klasie mf255 u3512, podobna moc, ale zetor to wygoda i komfort..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share krzysiu2

krzysiu2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 19:32

zetor 5011-5211 [Opinie] weź sobie zetora nic innego ja sam mam 7011 i 7211

#52 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:18

zetor 5011-5211 [Opinie] A chcesz zamienic ciapka na zetora czy dokupic jeszcze zetora? Znajomy kupił 5211 i mówi że " dobry ciągnik i wygodny jest ale jak pójdzie w dobrą robote to spali więcej jak c360, ale i zrobi więcej od c360.
Przeciętnie podobno 5211 pali 4,5, a to o dobry litr więcej od perkinsa

#53 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:28

zetor 5011-5211 [Opinie] Czy kupując 5011 bede tak samo zadowolony gdybym miał 5211? :)

#54 Share xsardas18

xsardas18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 07:40

zetor 5011-5211 [Opinie] 5211 jest nowszy więc i lepszy od 5011(może mieć więcej rdzy i koorozji) niż 5211 :)

#55 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 10:26

zetor 5011-5211 [Opinie] Jeździłem u sąsiada z prasa Sipma Zetorkiem 5211 i aż chce sie robić. W kabinie cichutko, nic nie trzęsie tylko mnie jedna rzecz denerowowała, miał "mięki przodek" i cały czas tak śmiesznie podskakiwał ale ogólnie super ciągniczki. Polecam !!!

#56 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 20:40

zetor 5011-5211 [Opinie]

5211 jest nowszy więc i lepszyod 5011(może mieć więcej rdzy i koorozji) niż 5211 :)

Tzn dlaczego? tylko z powodu mniejszej ilosci rdzy ? Czy jest coś jeszcze ?

#57 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 20:27

zetor 5011-5211 [Opinie]

Tzn dlaczego? tylko z powodu mniejszej ilosci rdzy ? Czy jest coś jeszcze ?

To jest model bez kabiny, przynajmniej na początku produkcji i ma gorszą skrzynię biegów

#58 Share michalbelchatow

michalbelchatow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 12:06

zetor 5011-5211 [Opinie] Zastanawiasz się czy go Kupić. Powiem tak najlepszy ciągnik jakim jeździłem i miałem przyjemność prowadzić. Jest to maszyna nie do zajeżdżenia :P

#59 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 27 sierpień 2007 - 18:56

zetor 5011-5211 [Opinie] kolego jak masz fundusze i taki ciagnik na oku to sie wcale nie zastanawiaj tylko bierz a sam zobaczysz przesiadajac sie z ciapka na zetora ze to niebo a ziemia
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 22:38

zetor 5011-5211 [Opinie] Moim zdaniem zetor a U-330 jest lepszy bez porównania, jedyne co mu brakuje to klimy i w niektórych modelach wspomagania.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53