Cradle

zetor 5011-5211 [Opinie]

Polecane posty

Ferdek07    75

A chcesz zamienic ciapka na zetora czy dokupic jeszcze zetora? Znajomy kupił 5211 i mówi że " dobry ciągnik i wygodny jest ale jak pójdzie w dobrą robote to spali więcej jak c360, ale i zrobi więcej od c360.

Przeciętnie podobno 5211 pali 4,5, a to o dobry litr więcej od perkinsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Jeździłem u sąsiada z prasa Sipma Zetorkiem 5211 i aż chce sie robić. W kabinie cichutko, nic nie trzęsie tylko mnie jedna rzecz denerowowała, miał "mięki przodek" i cały czas tak śmiesznie podskakiwał ale ogólnie super ciągniczki. Polecam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
5211 jest nowszy więc i lepszyod 5011(może mieć więcej rdzy i koorozji) niż 5211 :)

Tzn dlaczego? tylko z powodu mniejszej ilosci rdzy ? Czy jest coś jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Tzn dlaczego? tylko z powodu mniejszej ilosci rdzy ? Czy jest coś jeszcze ?

To jest model bez kabiny, przynajmniej na początku produkcji i ma gorszą skrzynię biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

kolego jak masz fundusze i taki ciagnik na oku to sie wcale nie zastanawiaj tylko bierz a sam zobaczysz przesiadajac sie z ciapka na zetora ze to niebo a ziemia


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Moim zdaniem zetor a U-330 jest lepszy bez porównania, jedyne co mu brakuje to klimy i w niektórych modelach wspomagania.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

jak to jest z półbiegami w zetorze 5211 są czy nie bo w ogłoszeniach często zdarza sie że w opisie podane jest że ma półbiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

kabiny w zetorku nalerza do wytrzymałych o to się nie martw czyżbyś zamierzał kupić zetorka w łapczycy tam tyle pieknych zetorków stoi tylko że karzdy jest taki sam malowany na czarno a ceny kosmiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
kabiny w zetorku nalerza do wytrzymałych o to się nie martw czyżbyś zamierzał kupić zetorka w łapczycy tam tyle pieknych zetorków stoi tylko że karzdy jest taki sam malowany na czarno a ceny kosmiczne

No właśnie tam, w Łapczycy, może i są zrobione, bo widziałem w niektórym sporo nowych części, stąd ta cena, ale niewiadomo jak bedzie za x miesięcy.. kupowałeś tam cos? Ja tylko części bo mają wszystko i w miare tanio..

Nie na moja kieszeń tamte maszyny ale zamierzam kupić coś pokroju 5211, moze jakiś 4 garowy zetorek? sam nie wiem..

Zaciągnąłem siedo pracy wiec moze pożycze u dziadka kasiorke u kupie, może nawet 4x4 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

nie kupuje tam nic już paru gosći się przejechalo na tranzakcji u nich dojechali do bochni i ciągnik staną reszte drogi musieli przejechać na holu ony nie sa remontowane tylko malowane i picowane. Ale zawsze jest jakiś wyjątek może akurat trafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
nie kupuje tam nic już paru gosći się przejechalo na tranzakcji u nich dojechali do bochni i ciągnik staną reszte drogi musieli przejechać na holu ony nie sa remontowane tylko malowane i picowane. Ale zawsze jest jakiś wyjątek może akurat trafisz.

Widziałem nowe częsci typu nowy przodek osi resorowanej w zetorku, nowe zaczepy w zetorach, elementy podnośnika, nowy siłownik wspomagający, i takie tam podzespoły drobne..

 

Dziękuje, nie zaryzykuje, postoje;]

Skąd jesteś dokładnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

według mnie najwiekszą wadą 5211 jest włączanie WOMu ( moze tylko w moim tak jest????) strasznie zgrzyta a czasem to nawet ciągnik trzeba zgasić jak jest pod dużym obciążeniem zeby go włączyć(z rozrzutnikiem) :(;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

to trzeba by najpierw sprawdzic linke od tego sprzegla, czy przypadkiem nie jest zerwana, a jak nie jest to trzeba podciagnac sprzeglo. U mnie zgrzytalo jak linka mi sie zerwala ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam zetora 5211.opony 16,9-28. jestem bardzo zadowolony. mam z nim problemy z hamulcami i sprzęgłem (też hudrauliczne), tzn. od jakiegoś roku ma hamulce brzytwy, bo wymieniłem w nich wszystkoco można było, teraz zapowietrza mi się sprzęgło :angry: (choć pompka, przewody i cylinderek są suche!!!!!!!- i nie mam pojęcia gdzie leży problem...). uciąg o niebo lepszy od c-360 (też posiadam). komfort ok, podnośnik bardzo mocny. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aju13    0

sprzęgło jest troche wadliwe bo jest na jednym zbiorniczku z hamulcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
sprzęgło jest troche wadliwe bo jest na jednym zbiorniczku z hamulcami

To jest wada sprzęgła, mało trwałe są pompki i wysprzęgliki, tzn wytrzymują parę lat.

Chyba są identyczne jak w dużym fiacie, ładzie, kosztują parę zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
To jest wada sprzęgła, mało trwałe są pompki i wysprzęgliki, tzn wytrzymują parę lat.

Chyba są identyczne jak w dużym fiacie, ładzie, kosztują parę zł.

jaki koszt i czas wymiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
jaki koszt i czas wymiany ?

Sam wymienisz, dobry dostęp, tylko poprosisz drugą osobę do pomocy przy odpowietrzaniu. Godzina powinna wystarczyć, pompka i wysprzęglik kosztują lącznie do 100zł, niedawno wymieniałem ale nie pamiętam dokładnych cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj