Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młodzi rolnicy zablokowani przez Rentę Strukturalną

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 06 luty 2011 - 12:44

Młodzi rolnicy zablokowani przez Rentę Strukturalną Witam,jestem młodym rolnikiem jedną nogą coraz cieńsza, mianowicie na przejęcie gospodarstwa mam tylko jeszcze miesiąc i raczej nie zdołam tego uczynić bo czekam ja i ponad 4000 osób na decyzje RS z listy rezerwowej która ma być znana do końca marca. Moje pytanie co dalej robić czekać na decyzję i stracić MR tak ja straciłem już MGR, czy przejąc gospodarstwo i nie czekać na decyzje która może być różna. Pewnie chcą nas wymydlić z wszystkiego, coś ostatnio mówią że dostaniemy drugą szansę na MR, a to znowu papiery, koszty, czas i efekt nie wiadomy. Czekam na wasze pomysły co z tym fantem zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młodzi rolnicy zablokowani przez Rentę Strukturalną Dzisiaj, 01:04
  •  

#2 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 06 luty 2011 - 13:37

Młodzi rolnicy zablokowani przez Rentę Strukturalną kolego dowiadywałem się w agencji i mi powiedzieli że można złożyć wniosek o przedłużenie czasu na przepisanie gospodarstwa w ramach MR. Wystarczy uzasadnić. Czyli napisać że czeka się za decyzją w sprawie RS i nie powinno być problemu. Najlepiej to jak zadzwonisz do agencji do oddziału wojewódzkiego i tam się zapytaj o taką możliwość.

A czas masz 6 miesięcy od czasu otrzymania decyzji o przyznaniu MR.

#3 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 06 luty 2011 - 13:47

Młodzi rolnicy zablokowani przez Rentę Strukturalną

kolego dowiadywałem się w agencji i mi powiedzieli że można złożyć wniosek o przedłużenie czasu na przepisanie gospodarstwa w ramach MR. Wystarczy uzasadnić.

Nie bardzo się da 180 dni na rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa jest wpisane w rozporządzeniu i za bardzo nie ma możliwości wydłużenia, na żadne uzasadnienie. Kpa jest dość restrykcyjne w tego typu przypadkach, więc jak nie zaczniesz prowadzić gospodarstwo decyzja wygasa.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 luty 2011 - 14:33

Młodzi rolnicy zablokowani przez Rentę Strukturalną to was przyskrzynili ja nie mam tego problemu bo przejmuje tylko czesc gospodarstwa i ojciec nie przechodzi na rs wiec nie ma problemu

Edytowany przez krupekf16, 06 luty 2011 - 14:35.

#5 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 06 luty 2011 - 15:34

Młodzi rolnicy zablokowani przez Rentę Strukturalną jest tylko jedno wyjście przepisać hektary wziąść mR a rodziców zarejestrować w krusie jako domowników. Będą mogli bez problemu doczekać do renty krusowskiej a chyba można iść na wcześniejszą rentę w krusie(facet od 60 lat)W przeciwnym wypadku nikt nic nie dostanie bo nie wydaje mi się żeby nagle znaleźli kasę na 4000 rent. Jeżeli teraz nie weźmiecie premi to niby kiedy? Jeżeli ojcie nie dostanie RS to kiedy wam przepisze ziemię za 10 lat jak będzie miał lata na rentę z krusu! Ja bym się nawet chwili nie zastanawiał. Nie dajcie się wykiwać na te 75 tysi tylko czy wasi rodzice się na to zgodzą? Niby nic nie tracą ale ...

#6 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 06 luty 2011 - 16:18

Młodzi rolnicy zablokowani przez Rentę Strukturalną Rozważałem pozbawienia ojca 1100zł miesięcznie już przy naborze na MGR i teraz żałuję że tego nie zrobiłem. Podział tych rent też był trochę nie halo ojciec na siebie ma 16h w tym 11ha ornej i miał 16 Esu i się ciut nie załapał a kilka wiosek dalej załapali się co mieli z 1ha więcej i to same piachy i zero hodowli , bywalcy sklepowi.
Może się ktoś orientuje czy można przejąc inną ziemię bo mam sporo dzierżaw i kilka ha jest na brata (które miały go ratować od wojska) mógł by mi przepisać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 06 luty 2011 - 21:34

Młodzi rolnicy zablokowani przez Rentę Strukturalną Oczywiście że można tak jak mi mówili nawet całe gosp. może być dzierżawione. Narzeczona składała wniosek na jedną ziemię ale wyszło inaczej i złożyliśmy odpowiednie zmiany w biznesplanie i wniosku i jest co innego. Zadzwoń do agencji i się dokładnie dowiedz. Jeżeli chodzi o pozbawienie ojca renty to fakt może być mu przykro jeżeli by się okazało że przyznali by mu rentę ale z drugiej strony młody gorzej po du.. dostanie jeżeli premia przepadnie. A jak to jest z rentami koniecznie benef. musi posiadać ziemię czy może teraz przepisać i być ubezpieczony w krusie jako domownik. Ja bym się dopytał może jest jakaś bramka

#8 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 07 luty 2011 - 08:33

Młodzi rolnicy zablokowani przez Rentę Strukturalną @ rafftti kto ci powiedział że może być całe gospodarstwo dzierżawione? Mi w ODR nie potrafili jednoznacznie określić czy coś takiego by przeszło w agencji.Czy taka dzierżawa mogłaby być od członka rodziny?

#9 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 07 luty 2011 - 09:12

Młodzi rolnicy zablokowani przez Rentę Strukturalną Massey2645 - już kilka dni temu ogłosili nową listę z RS.

#10 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 09 luty 2011 - 16:11

Młodzi rolnicy zablokowani przez Rentę Strukturalną Mówił mi facet w agencji w wawie. pewny nie jestem ale skoro rodzice mieli by ci przepisać gosp. to dzierżawa od rodziny też powinna przejść. My zmieniliśmy teraz że zamiast 8 z kawałkiem przepisane jest 4 z kawałkiem i cztery wydzierżawione. Właśnie wruciłem z agencji gdzie poprawialiśmy jakieś szczegóły w tych właśnie zmianach i odrazu złożyliśmy wniosek o płatność. Myślałem że wniosek o płatność będzi można złożyć dopiero jak to wszystko rozpatrzą ale powiedzieli żeby już teraz składać. Teraz można odliczac do trzydziestu :lol:

#11 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 luty 2011 - 18:49

Młodzi rolnicy zablokowani przez Rentę Strukturalną a zmiany w biznesplanie musiałeś robić czy nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 11 luty 2011 - 11:42

Młodzi rolnicy zablokowani przez Rentę Strukturalną Tak robiłem zmiany w bp i wniosku i dlatego miałem poprawki.