Gaculek

Problem z punktami karnymi.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gaculek    0

Witam ;)

Mój tata ma taki problem że dostał juz kolejne punkty karne na kat. C ma jeszcze kat. T i A .

I niewie czy jak przekroczy punkty dopuszczalne na C to jak bedzie z innymi kategoriami , czy bedzie mógł jeździc dalej czy już musi czekać rok czasu .

Pomóżcie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38

Jak przekroczy 24 punkty to mu zabiorą prawko i będzie musiał zdawać na nowo. Tak samo stracie również inne kategorie jakie posiada. Bynajmniej tak mi się wydaje, jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Oczywiście że straci prawo jazdy, punkt nie są przypisane do jednej kategorii, tylko to są ogólne, nie ważne czym jedziesz czy ciężarówką, ciągnikiem czy motorem, liczą się jako jedno, Polecam zapisać się na kurs zbijania punktów karnych. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Moim zdaniem jest jak kolega mowi wyzej starci prawko i bedzie musial je robic od nowa na wszytsko .. powiedz tacie niech lepiej da chyba 500zl posiedzi 6godzien przed monitorem i mu zdejmna 5pkt jak sie nie myle i to mozna tylko raz lub dwa razy w roku zrobic w Ośrodku egzaminacyjnym.

 

nie ma przeciesz odcielnych pkt za kategorie A C czy T jak dostanie 4za mjazde motorem 6 za tira i 2 za ciagnik to ma lacznie 12pkt a nie ze na kazdej kategori ma tylko pkt ile dostal ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

placi sie 300 zl, kurs powinien trwac 6 godzin, ale przewaznie w 4-5 sie uwijaja i nie siedzi sie przed monitorem tylko na sali wykladowej. zajecia sa prowadzone przez psychologa i policjanta. zdejmuja 6 punktow karnych (oczywiscie tych, ktore sa w pierwszej kolejnosci do przedawnienia).

 

nawet jesli ojciec przekroczyl dopuszczalna ilosc punktow, nie oznacza to, ze od razu mu prawko zabieraja. jesli to mala ilosc to najlepiej pojscna kurs nawet po fakcie i tak punkty sa odejmowane, wiec jest duza szansa na zmieszczenie sie w limicie 24 punktow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Nie wiem dokładnie jak jest teraz ale jeszcze 2 lata, temu można było zrobic tak: znajomy mial ponad 24 punkty na samochodzie osobowym, napisał jakieś pismo o czasowe przywrócenie kategorii T, napisał tam ze jest rolnikiem, kategoria T jest mu potrzebna do pracy, a jak nie bedzie maił pracy to nie bedzie go stać na zapłacenie mandatów, dostał jakies pismo że mógł jeździc tylko ciagnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Brzozak prawo nie dziala wstecz jeżeli przekroczysz 24 pkt kurs Ci już nic nie da, musisz iść zanim dojdziesz do tej magicznej, wiem bo mialem 19pkt kiedys, zaplacilem 200 zl, 4 godz siedzialem na wykladzie, 2 h z panią psycholog i 2 h z szefem kaliskiej drogówki, odjeli mi 6 pkt z mandatu co mial pierwszy zejść . W ciągu roku mozna isc dwa razy nie czesciej niz co pól roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja tez bylem, a w 3 miesiace temu gosc w gdansku wygral sprawe w sadzie odnosnie tego i teraz juz wszystkie osrodki szkoleniowe zdejmuja punkty nawet po przekroczeniu.

 

chodzi o to, ze od dostania mandaty, do naliczenia punktow i zabrania prawka mija odpowiednio duza ilosc czasu (min. 2 tygodnie). jesli w tych 2 tygodniach zrobi sie kurs, to wtenczas wychodzi na to, ze nie mogles jezdzic autem w czasie od przekroczenia 24 pkt. do momentu odbycia kursu.

nie chodzi o dzialanie wstecz!!!!!!!!! tylko o to czy mozna odbywac kurs po przekroczeniu 24 pkt i nigdzie nie ma przepisu, ktory by ta mozliwosc zakazywal.

 

 

teraz jest taki pomysl, ale zaczelo sie wlasnie od wygranej sprawy w sadzie gdanskim.

http://moto.wp.pl/kat,121,title,Bedzie-reedukacja-piratow-drogowych,wid,13075468,wiadomosc.html

Na kurs reedukacyjny, a nie ponowny egzamin - jak obecnie, będą kierowane osoby, które za wykroczenia drogowe zbiorą 24 punkty karne (czyli maksymalną liczbę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Nie masz racji:) liczy sie dzien wystawienia mandatu a nie wprowadzenia do rejestru bo wiadomo że mają opóźnienia jak wszedzie z wszystkim w polsce:) zadzwoń na komende do wydzialu ruchu drogowego to Ci to samo powiedzą. I to nie osrodek zdejmuje punkty tylko komenda wojewódzka na wniosek dyrektora osrodka szkoleniowego, kurs odbyć można ale itak to nic nie da, bo na sam kurs czeka sie około ja czekałem jakos 12 dni chyba itak lipa i tak jak przekroczysz to czesc jak czapka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj