Skocz do zawartości

Zdjęcie

dziwna sytuacja z gospodarstwem

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share endriucmg

endriucmg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 luty 2011 - 23:51

dziwna sytuacja z gospodarstwem Witam kolegów. moja sytuacja wygląda tak:rodzice posiadają gospodarstwo 10 ha. matka jest na rencie chorobowej (ma grupę inwalidzką), dlatego że jest jako współwłaścicielem gospodarstwa nie otrzymuje renty. Rodzice chcieli by przepisać gospodarstwo na mnie ale nie mam wykształcenia rolniczego. Do 16 roku zycia byłem ubezpieczony w KRUS a potem jako młodociany pracownik w ZUS. Czy okres ubezpieczenia w KRUS liczy się jako "doświadczenie rolnika" czy musze zrobić wykształcenie rolnicze, mam na to 3 lata od przepisania na mnie gospodarstwa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dziwna sytuacja z gospodarstwem Dzisiaj, 11:37
  •  

#2 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 06 luty 2011 - 00:27

dziwna sytuacja z gospodarstwem Hmm Krus i Zus mój brat to bodajże to i to płacił ale głowy uciąć nie dam sobie
Mój Wladimirec podbija świat

#3 Share Darou

Darou

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 06 luty 2011 - 04:56

dziwna sytuacja z gospodarstwem musisz kolego zdobyć papier z wykształceniem. Miałem podobna sytuacje z tym ze do 18 roku życia cały czas byłem ubezpieczony w krusie jako domownik i niestety nikt mi tego nie policzył za doświadczenie. Dowiedz się czy są jeszcze kursy dla rolników albo jakieś studium 2 letnie polecam.

#4 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 luty 2011 - 08:31

dziwna sytuacja z gospodarstwem Ale jak nie masz zamiaru korzystac z funduszy to chyba szkola jest nie potrzebna,
czy sie myle??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 06 luty 2011 - 08:48

dziwna sytuacja z gospodarstwem Masz rację, ale lepiej chodzić zaocznie 2 lata i później mieć te wszystkie pomoce unijne. :rolleyes:

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 luty 2011 - 09:11

dziwna sytuacja z gospodarstwem Wykształcenie jest potrzebne do młodego rolnika tylko. Do innych programów wystarczy staż na gospodarstwie. Prow się skończył więc póki będzie nowy uzyskasz staż. Jak by było potrzebne wykształcenie rolnicze do środkó pomocowych z ue nie wielu rolników mogło by z tego skorzystać. Tak pozatym to radził bym ci przejąć gospodarstwo ale przedewszystkim poszukac sobie pracy bo widzę, że zawodu się uczyłeś. To, że renty nie otrzymuje to jest dziwne jak ktos jest chory torenta mu się należy z tytułu niezdolności do pracy. Może myślisz o emeryturze.

#7 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 06 luty 2011 - 09:34

dziwna sytuacja z gospodarstwem Proponuje skonczyc szkole rolnicza, wiedza zawsze sie przyda. Łatwiej też będzie o kase z unii. Co do młodego rolnika to tam chyba potrzebna szkola rolnicza - lub jej uzupelnienie. Do modernizacji to chyba wystarczy staż w rolnictwie (nie wiem juz jak go tam dokładnie udokumentowac) i wyksztalcenie inne niz rolnicze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 luty 2011 - 09:40

dziwna sytuacja z gospodarstwem Staż dokumentuje się po przez opłacanie składki krus. 3 lata płacisz krus i masz staż. Krusu i zusu razem płacić nie można więc lepiej jednak głowy nie dawać za to.