Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Arek    218

Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka w WK. Chciałem przerejestrować przyczepę marki SAM jednoosiową o dopuszczalnej ładowności 750 kg - tzw. "dwukółka". Dowód rejestracyjny aktualny i zaznaczone w nim, że przegląd techniczny "bezterminowo". Pola o DMC, masie własnej i dopuszczalnym nacisku nie wypełnione. Niestety pani w WK powiedziała, że nie da rady przerejestrować ze względu na tą ładowność i muszę udać się do SKP na przegląd, po którym diagnosta wyda oświadczenie o masie własnej, DMC i nacisku na oś. Pogadałem z diagnostą i zażądał on zważenia "dwukółki" (kwitu z wagi) i oświadczył że będzie ona zarejestrowana jako przyczepa ciężarowa rolnicza, tzn. że trzeba będzie robić badania techniczne co dwa lata (rzeczywista masa własna to około 500 kg - tak na moje oko). Nie bardzo mi się to "uśmiecha" bo przyczepa ta po drodze porusza się okazyjnie - bardzo rzadko, wolałbym ją mieć jednak zarejestrowaną. Mógłbym jeździć na dowodzie rejestracyjnym poprzedniego właściciela ale to też nie jest zbyt dobre rozwiązanie. Nie wiem czy ta pani nadinterpretowała przepisy (ale pewnie nie), czy po prostu ktoś wypełniając dowód rejestracyjny zamiast do DMC wpisał to 750 kg do dopuszczalnej ładowności. Moim zdaniem jeśli pojazd jest zarejestrowany to powinien być bezproblemowo przerejestrowany bez żadnych zmian. Miał ktoś z Was taki przypadek? A może da się z tego jakoś sensownie wybrnąć? Przy tej masie własnej (załóżmy 500 kg) diagnosta raczej nie wpisze DMC 750 kg :(

 

Zawsze można zważyć na 350 kg :P

Co do diagnosty to też jest niedoinformowany bo każdy sam ma przegląd tylko na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Chyba że się to zmieniło bo mam przyczepkę SAM i przegląd jest bezterminowy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiewiur1987    0

witam wszystkich mam takie pytanie posiadam przyczepe 4,5 t fabryczna byla kupiona z kolka rolniczego mam fakture zakupu i numery ramy na kartce bo na przyczepie nie sosob ich znalezc czy jest mozliwosc jej zarejestrowania jesli tak to prosze o podpowiedzi jak to zrobic z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Nie zależy mi na niskiej ładowności, bardziej zależy mi na tym, że będę musiał robić przeglądy - niby koszt nie taki wielki (dobrze nie pamiętam ale diagnosta mówił coś o 44 zł) ale chcąc zrobić to zgodnie z prawem to trzeba doliczyć jeszcze koszt paliwa na dojazd - 10-15 litrów i własny czas a to już trochę uczyni. Najbardziej "boli" mnie to, że pojazd zarejestrowany nie może być zwyczajnie przerejestrowany. Przecież gdyby użytkował go dotychczasowy właściciel nie byłoby problemu. Dzisiaj oglądałem dowód rejestracyjny innej "dwukółki" wydany w 2002 roku (mój w 1991 roku) i jest podana tylko i wyłącznie dopuszczalna ładowność 750 kg czyli tak samo jak w moim. Chyba pójdę jeszcze raz do WK i zażądam wydania decyzji odmownej wraz z uzasadnieniem na piśmie - była o tym mowa w innym temacie na AF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

powiem jedno - O LOSIE - czy my mamy myśleć za ciebie a może tak pyknąć w makówkę ... do wiewur 1987

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Co niektórzy myślą ze podamy super rozwiązanie sytuacji i dowód rejestracyjny przyjdzie pocztą do domku i tatuś będzie zadowolony jak to się stało.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba że się to zmieniło bo mam przyczepkę SAM i przegląd jest bezterminowy.

 

Przyczepy lekkie (dmc do 750kg) mają bezterminowo, wszystkie inne samy mają tylko rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Nie zależy mi na niskiej ładowności, bardziej zależy mi na tym, że będę musiał robić przeglądy - niby koszt nie taki wielki (dobrze nie pamiętam ale diagnosta mówił coś o 44 zł) ale chcąc zrobić to zgodnie z prawem to trzeba doliczyć jeszcze koszt paliwa na dojazd - 10-15 litrów i własny czas a to już trochę uczyni. Najbardziej "boli" mnie to, że pojazd zarejestrowany nie może być zwyczajnie przerejestrowany. Przecież gdyby użytkował go dotychczasowy właściciel nie byłoby problemu. Dzisiaj oglądałem dowód rejestracyjny innej "dwukółki" wydany w 2002 roku (mój w 1991 roku) i jest podana tylko i wyłącznie dopuszczalna ładowność 750 kg czyli tak samo jak w moim. Chyba pójdę jeszcze raz do WK i zażądam wydania decyzji odmownej wraz z uzasadnieniem na piśmie - była o tym mowa w innym temacie na AF.

 

Decyzja odmowna na piśmie nic Ci nie da. Tego sie nie da przeskoczyć. Ja miałem to samo po zakupie ciągnika (zakupiony od pierwszego właściciela i on nie mial problemu)nie było dmc ciągnionych przyczep i musialem przy rejestracji robic dodatkowy przeglad. A że diagnosta nie wiedzial jaka ma byc ta masa to szukalismy na google i wkoncu spisalismy to z agrofoto i jeszcze jakiegos innego forum:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

DUCH1986 dobrze pisze. Wyjaśniając sprawę- kiedyś dowody rejestracyjne były wypełniane byle jak- jakąś kratkę się wypełniło, inną zakreskowało i gra. Teraz jest parcie by dowody rejestracyjne były dokładnie wypełnione w związku z tym urzędnicy odstrzeliwują nieszczęśników z niewypełnionymi lub jeszcze brązowymi dowodami na ustalenie danych technicznych do SKP, diagnosta ustala dane na podstawie tabliczki znamionowej, katalogów, z netu też się korzysta, wystawia zaświadczenie i z tym już spokojnie można jechać do WK rejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Skoro tak piszecie to chyba zrobię tak jak chcą w WK. Tylko skoro diagności szukają informacji w necie (a szczególnie na jakiś forach) to w niektórych przypadkach dowód rejestracyjny tyle że będzie wypełniony ale jak to będzie się miało do rzeczywistości to już inna sprawa. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi w mojej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal007    0

Mam przyczepę d-47 kupiona ponad 20 lat temu na którą nie mam żadnych dokumentów miałą nawet wyciętą tylną ramę na której powinna być tabliczka znamionowa. Pewnie były im potrzebne papiery. Czy da się ją wogóle jakoś zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

Witam.Mam na oku niedrogą przyczepę wywrotkę w idealnym stanie.

Właściciel mi powiedział, że nie jest zarejestrowana.

Czy dałoby się w jakiś sposób ją zarejestrować?

 

 

siemka oczywiście ze się da zarejestrować umowe z nim spisz musisz zeszlifować stary numer ramy nabić nowy i zarejestrować jako SAM czyli tzw samoróbka kosztowa będzie to z 1500 zł bo ja tak rejestrowałem wiele przyczep jest z tym chodzenia dużo ale myślę że się opłaca zarejestrować bo nieraz trzeba gdzieś jechac i potrzebna jest :rolleyes:


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

To ja się podepnę.

Mamy stary polski dwu osiowy rozrzutnik. Dawniej gdy w gospodarstwie byla produkcja zwierzęca był potrzebny,teraz już nie. Przydałaby się natomiast druga przyczepa.

Rozrzutnik jest generalnie w stanie rozkładu tj. mechanizmy działają, ale np. burty są w strzępach. Na dzien dzisiejszy jest wart może z 2000zł. Podejrzewam że wielu chętnych na sprzęt w takim stanie się nie znajdzie, a i przyczepy w podobnym stanie z papierami się nie kupi. Remontować go i sprzedać to też średnio celowe bo na allegro stoi trochę w dobrym stanie i szału nie ma. Generalnie towar mało chodliwy.

 

W grę wchodzi przeróbka na przyczepę, wiąże się to jednak z modyfikacją ramy i demontażem mechanizmów.

I tu zaczyna się wątek właściwy: czy taki rozrzutnik bez mechanizmów i ze zmodyfikowaną ramą będzie nadal rozrzutnikiem? To znaczy, czy dalej mógłbym się nim poruszać po drodze bez rejestrowania? Jeśli nie, to jak go zarejestrować?

Dodam też że tabliczka znamionowa na nim występuje, ale jest raczej nieczytelna.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AntekC330    0

Sąsiad niedawno kupił używany rozrzutnik dwuosiowy. Mówił, że poprzedni właściciel nigdy go nie używał jako rozrzutnik tylko był przyczepą. Co prawda wszystkie mechanizmy nie były zdemontowane (wiem, że była wymontowana na stałe taśma i coś jeszcze oraz oczywiście adapter na stałe wymieniony na burtę). Taka "przyczepa" nie była jednak rejestrowana. A Ty, Kolego, jak będziesz chciał dokonywać jakichś zmian, to nie wiem, czy to przypadkiem nie będzie podlegało pod SAM-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

a czy dało by się zarejestrować taką przyczepę która nie ma żadnych dokumentów że istnieje żadnych w ogóle papierów ??? a będzie tylko umowa kupna sprzedaży ?? z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

a czy dało by się zarejestrować taką przyczepę która nie ma żadnych dokumentów że istnieje żadnych w ogóle papierów ??? a będzie tylko umowa kupna sprzedaży ?? z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

kradziona?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

kradziona?

proszę bardzo ;>

 

A tak poważnie - po co pytasz w kilku tematach?

Pokaż jej fotki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

pytam bo chce się dowiedzieć , fotek jej nie mam dziś ją oglądałem i gość mówi że jej się raczej nie zarejestruję bo nie ma żadnych jej papierów i nie jest kradziona na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

pokaż fotki bo jeżeli jest fabryczna to papiery do niej były tylko co się z nimi stało to czort wie.

Jeżeli to samoróbka to rejestruj jako SAM. Rejestracji fabrycznej jako SAM bym nie robił.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

jeżeli nie kradziona a kupiona to ma fakturę, rachunek itp a przyczepa ma nr ramy.

 

Co to za przyczepa? Zapodaj fotki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

przyczepa to d-45 i fotek nie mam , on żadnych jej dokumentów nie ma możliwe że je sprzedał, i ta przyczepa nigdy nie była rejestrowana , może i by to było dobre rozwiązanie z kupnem dokumentów ale handlarz będzie chciał za nie z pół wartości przyczepy i w ogóle jak to zrobić by na ramie były w tedy takie same numery jak w dowodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj