Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejstracja przyczepy

966 odpowiedzi na ten temat

#121 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 19:10

Rejstracja przyczepy Przy rejestarcji jako SAM podpisyjesz oświadczenie pod groźbą odpowiedzialności karnych że rama jest własnej konstrukcji, chociażby dlatego warto zmodyfikować ramę, no i pozostaje pytanie jako co chciałbyś zarejestrować? Jeżeli jako przyczepe pod łódke o DMC 750 kg. to robisz szkic ramy wlasnej konstrukcji, 4 zdjecia, do wydziału komunikacji po pismo o nabicie numerów, dalej na SKP, i potem spowrotem do wydziału komunikacji, w takim przypadku przegląd bezterminowy. Jeżeli jako rolnicza o DMC 1,5 T to podobnie tylko że przegląd co rok.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejstracja przyczepy Dzisiaj, 09:05
  •  

#122 Share junior112

junior112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 23:41

Rejstracja przyczepy Witam
A ja z kolei mam takie pytanie przeglądam cały temat i nic takiego nie znalazłem. Kupiłem ramę na złomie 3, 5 tony oryginalny zaczep itp. na ramie brak jakichkolwiek nr czy nawet śladu zęby były tam kiedykolwiek, cała reszta jest wykonana prze ze mnie czy taki zestaw mogę zarejestrować, jako "SAM" czy jeżeli rama jest fabryczna to nie ma szans??

#123 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 08:53

Rejstracja przyczepy Masz szanse zarejestrować tą przyczepę jako SAM ale musisz np. powspawywać jakieś wzmocnienia na rogach ramy żeby nie wyglądała jak fabryczna. dał wzmocnienie przez środek ramy. Tym sposobem sąsiad właśnie zarejestrował swoją przyczepę.
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#124 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 10:53

Rejstracja przyczepy A czy taką przyczepę da się zarejestrować http://www.agrofoto....mage&img=178188 , jaki jest koszt rejestracji ? Czy na materiał trzeba mieć jakieś dokumenty?

#125 Share junior112

junior112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 06:45

Rejstracja przyczepy

Masz szanse zarejestrować tą przyczepę jako SAM ale musisz np. powspawywać jakieś wzmocnienia na rogach ramy żeby nie wyglądała jak fabryczna. dał wzmocnienie przez środek ramy. Tym sposobem sąsiad właśnie zarejestrował swoją przyczepę.

Dzięki w poniedziałek zaczne to wszystko załatwiać to dam znać jaki jest rezultat

#126 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 20:03

Rejstracja przyczepy Chodzi mi o normalną przyczepę rolniczą. O ładowności nawet ponad 3T, Ciekaw jestem co muszę zrobić by ją zarejestrować. Dodaje brak jest papierów od niej zakupiona była ze złomu. Brak tabliczki znamieniowej. Jakie macie propozycje na jej zarejestrowanie i dopuszczenie do ruchu?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#127 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 16:50

Rejstracja przyczepy Najlepiej zacząć od pogadania z diagnostą. Powinien powiedzieć co i jak. Albo poczytaj tu:
Forum diagnostów
Pisali o próbach rejestracji przyczep bez papierów.Generalnie jeśli chodzi o rejestrację przyczepy typu sam, to trzeba samemu zbudować ramę do tej przyczepy lub mocno zmodyfikować fabryczną
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#128 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 09:38

Rejstracja przyczepy Tutaj jest troszeczkę o rejestracji pojazdów typu SAM

#129 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 03 październik 2010 - 20:48

Rejstracja przyczepy witam może jedna osoba napisać co po kolei załatwiać żeby zarejestrować przyczepę sam

#130 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 27 październik 2010 - 18:37

Rejstracja przyczepy Dzisiaj rejestrowałem SAMa DMC 16T. Na stacji załatwili wszystkie potrzebne dokumenty (rysunki, zdjęcia, opinia rzeczoznawcy, nabicie numerów, przegląd) za 600zł + zarejestrowanie coś koło 135zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share antonio8

antonio8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 październik 2010 - 20:08

Rejstracja przyczepy w wakacje przyjechali do wujka po slome pronarkami niezarejestrowanymi 4 przyczepy. powiedzieli ze nie ma obowiazku ich rejestrowac wystarczy tylko ubezpieczenie oplacac.

#132 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 18:02

Rejstracja przyczepy Czy przyczepę sprowadzoną z Niemiec i nie zarejestrowaną da się w Polsce zarejestrować???
Przyczepa ma tylko umowę kupna-sprzedaży, handlarz co ma do sprzedania tą przyczepę zapewnia mnie że nie ma żadnego problemu z zarejestrowaniem ale wolę się upewnić niż kupić przyczepę bez możliwości rejestracji.

#133 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 19:57

Rejstracja przyczepy Raczej nie zarejestrujesz.Powinien być dowód rejestracyjny,albo brif.U nas to na dowód nie zarejestrują.Muszę mieć tą dużą kartę.Zadzwoń do komunikacji i się spytaj.

Ale pod Zieloną Górą zarejestrował ją ale miał dowód i umowę kupna.

Edytowany przez tomek73, 04 styczeń 2011 - 19:58.

#134 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 20:02

Rejstracja przyczepy Albo niech handlarza ją zarejestruje ;)

#135 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 20:27

Rejstracja przyczepy U nas tak zrobił bu w naszym urzędzie nie było szans a 180 km dalej dało rady.

#136 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 20:34

Rejstracja przyczepy Ale handlarz mówił że w Niemczech przyczep nie rejestrują i dowodu ani tablic niema, jak się pytałem to powiedział że ma umowę kupna-sprzedaży a czy brif ma to nie wiem. Jeżeli będzie umowa kupna-sprzedaży i brif to wystarczy żeby zarejestrować?

#137 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:20

Rejstracja przyczepy W Holandi nie rejestrują.W Niemczech coś tam jest.Spytaj się w swojej komunikacji.

#138 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:21

Rejstracja przyczepy Taa ładne pierdoły, kupił w Niemcach bez papierów za grosze i tyle... nawet stare złomy mają rejestracje.. W Niemcach każda pierdołe sie rejestruje a przyczepy by sie nie miało..?

#139 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 styczeń 2011 - 17:30

Rejstracja przyczepy panowie, kupujcie tylko sprzęty porejestrowane, nawet jak zapłacicie więcej. Niech handlarzyna bierze na siebie odpowiedzialność. Przyczepa ma być zarejestrowana w PL. Mieć Dowód Rejestracyjny (twardy), wyraźny numer VIN/ramy oraz opłacone OC. Jak ma tylko PC (pozwolenie czasowe zwane miękkim dowodem) to mówcie że załatwicie szybką pożyczkę i przyjedziecie po przyczepę jak już będzie gość miał twardy dowód. A z bajeczkami z rejestracją na SAM'a dajcie sobie na luz i niech handlarz kombinuje jak to zarejestrować.
Przed kupnem polecam też wizytę na Stacji Kontroli Pojazdów jak handlarz nie chce to niech spada na szczaw. Sprzętu jest taki wybór że głowa pęka, cała Polska stoi zasypana tym złomem. Zawsze da się wybrać coś innego albo zbudować przyczepkę od podstaw samemu i zarejestrować ją jako SAM ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 16:57

Rejstracja przyczepy witam ja mam takie pytanko. Otóż jest opcja kupna d50 jednak nie posiada ona dowodu rejestracyjnego. Kiedyś należała do skr jak to zrobić żeby ja zarejestrowac czy jest tak opcja?
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...