Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

A wiec byłem w WK z fakturą. Pomimo, że na fakturze jest pieczątka SKR to problem jest w tym, że pani nie mogła znaleźć w systemie, kto jest właścicielem. Numer ramy ponoć znalazła. Powiedziała, ze musi szukać w jakimś rejestrze. I jeśli tam będzie można będzie zarejestrować jeśli nie to lipa. Zastanawia mnie tylko jak przyczepa mogła wyparować z kartotek. Gdyby właścicielem np dalej był SKR to co stracił by z ewidencji przyczepę czy jak? Pani powiedziała, że będzie szukała oby jej się chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

już Ci mówię - pani sprawdziła w CEP (ewidencja pojazdów). Taka elektroniczna część cepiku odpowiedzialna za pojazdy. Nr ramy znalazła i może nawet ostatnie dane przyczepy które były w dowodzie natomiast jeżeli przyczepa została np wyrejestrowana czasowo to danych właściciela nie ma. Teraz musi zajrzeć do archiwum i odnaleźć ją w papierkach ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
hubertuss napisał:

A wiec byłem w WK z fakturą. Pomimo, że na fakturze jest pieczątka SKR to problem jest w tym, że pani nie mogła znaleźć w systemie, kto jest właścicielem. Numer ramy ponoć znalazła. Powiedziała, ze musi szukać w jakimś rejestrze. I jeśli tam będzie można będzie zarejestrować jeśli nie to lipa. Zastanawia mnie tylko jak przyczepa mogła wyparować z kartotek. Gdyby właścicielem np dalej był SKR to co stracił by z ewidencji przyczepę czy jak? Pani powiedziała, że będzie szukała oby jej się chciało.

W Polsce nie takie rzeczy potrafią wyparować jeśli chodzi o dokumenty w urzędach. I to z nieznanych przyczyn i przez nieznanych sprawców. Ale możliwe że jest tak, jak pisze przedmówca - stara sprawa zdeponowana w archiwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

sprawa w archiwach bo nie będą przepisywać do CEPiKu pojazdów których może nikt nie będzie rejestrował/sprzedawał/używał.
Stawia się petent i wtedy szukają w archiwach a nie przepisują całość z błędami. Jest to czasem okazja żeby wyprostować cuda (przyczepa ciągnikowa, albo cięż.r.specj.)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Trzymam kciuki, zęby dziewczynie się chciało i żeby to tam było. Na razie trochę tam roboty mają. Umówiliśmy się na koniec miesiąca. Ma telefon może zadzwoni. Aczkolwiek jej starsza koleżanka była nieco sceptycznie nastawiona do sprawy i twierdziła, ze po 15 latach może tego w archiwum nie być. Nie wiem nie chciało się czy może faktycznie czyszczą to co ma więcej niż 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Nie czyszczą. Ojciec parę lat temu prawo jazdy wymieniał z papierowego, to na samym końcu w archiwum znaleźli, a w 1963r. prawko zdawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Witam firma sprzedaje przyczepę która parę lat temu wyrejestrowała firma wystawia tylko vakture VAT czy na tej podstawie można ją zarejestrować ?Niewiem czy była zarejestrowana na rolnicza czy ciężarową ale raczej ciężarową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ten sam wydział komunikacji?
Nr ramy znasz a najlepiej stary nr rejestracyjny? Dowód ma firma czy zdano z tablicami do Wydz. Komunikacji?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
astrahxenon napisał:

Witam firma sprzedaje przyczepę która parę lat temu wyrejestrowała firma wystawia tylko vakture VAT czy na tej podstawie można ją zarejestrować ?Niewiem czy była zarejestrowana na rolnicza czy ciężarową ale raczej ciężarową 

Wydaje mi się że można zarejestrować. Parę dni temu dowiadywałem się nt. przyczep i ciągników kupowanych z Agencji Mienia Wojskowego, tam ŻADNE pojazdy nie mają tablic rejestracyjnych i są sprzedawane TYLKO na fakturę, bez DR. Pomimo to miła Pani zapewniała mnie, że nie ma problemu z rejestracją - warunek to zrobić przegląd. Ale informacji nie potwierdziłem w WK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

wczoraj ojca zatrzymała policja z moja niezarejestrowana (bez dokumentow) przyczepa, jakie będą konsekwencje ze strony prawnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

To jak te przyczepy z wojska sprzedają na fakturę i trzeba przeglądu to potrzeba znaleźć diagnostę który zobaczy że jest rolnicza podczas pierwszego badania i ustalania danych :P

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Była zarejestrowana na ciężarową ale firma ją wyrejestrowała by nie płacić za nią opłat, teraz ją sprzedają wystawiając tylko fakture vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Jak była ciężarowa i została wyrejestrowana to ponownie jej nie zarejestrujesz, zarejestrować można wcześniej wyrejestrowany ciągnik lub przyczepę rolniczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

aha czyli nie zarejestruje jej teraz ponownie na rolniczą ?Podobno w stary dowodzie było tylko że przyczepa transportowa.A skoro jest udokumentowane pochodzenie znaczy że nie jest kradziona itd to jak by ją sprzedał za granice gdzie się nie rejestruje a potem do nas z powrotem to co wtedy ?

Edytowano przez astrahxenon
nowe rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

To trzeba się dowiedzieć już w wydziale jak tam mają w papierach bo transportowa to można i pod rolnicza podciągnąć jeśli nie miała wpisu ze ciężarowa. Wydział komunikacji musi się do tego odnieść co by się dało zrobić. Jak po numerach ramy czy starych tablicach znajdą jej dane wtedy można coś więcej powiedzieć bo wydziały różnie do tego podchodzą. W świetle przepisów ponownie można zarejestrować rolnicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Roki212 napisał: To jak te przyczepy z wojska sprzedają na fakturę i trzeba przeglądu to potrzeba znaleźć diagnostę który zobaczy że jest rolnicza podczas pierwszego badania i ustalania danych  Nie sądzę, decydować będzie to co na fakturze i tabliczka znamionowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
astrahxenon napisał:

Była zarejestrowana na ciężarową ale firma ją wyrejestrowała by nie płacić za nią opłat, teraz ją sprzedają wystawiając tylko fakture vat

pytanie czy wyrejestrowala to na jakiej podstawie? podejrzewam ze wycofała z ruchu a to różnica i tak firmy robią żeby nie płacić podatku drogowego i ubezpieczenia. jak chcesz to kupić to ta firma musi przywrócić ja do ruchu i wtedy możesz ją kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137
23 minuty temu, Kaszlak79 napisał:

Roki212 napisał: To jak te przyczepy z wojska sprzedają na fakturę i trzeba przeglądu to potrzeba znaleźć diagnostę który zobaczy że jest rolnicza podczas pierwszego badania i ustalania danych  Nie sądzę, decydować będzie to co na fakturze i tabliczka znamionowa...

Przyczepy z wojska jeszcze mają oprócz faktury taki dokument że były użytkowane w wojsku i wpisane w ich rejestrze i nie posiadają ani dowodu ani tablic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

wyrejestrowala możesz jeżeli wyzlomujesz i dostaniesz zaświadczenie lub Ci skradna i zaświadczenie z policji lub sprzedaż i na tej podstawie możesz wyrejestrowac nie odwracanie. a firmy wycofują z ruchu ale tylko pojazdy powyzej 3.5t żeby nie płacić podatku drogowego i ubezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
astrahxenon napisał:

Przyczepy z wojska jeszcze mają oprócz faktury taki dokument że były użytkowane w wojsku i wpisane w ich rejestrze i nie posiadają ani dowodu ani tablic

Coś musi być że z przetargów wojskowych można pojazdy, nie tylko rolnicze, rejestrować bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

a dlaczego by nie było można rejestrować. muszą mieć ważne badania techniczne i dokument nabycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

@aro321, też jestem ciekaw, bo mam pts zadbaną ale nie rejestrowana.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
2 godziny temu, gosciu506 napisał:

a dlaczego by nie było można rejestrować. muszą mieć ważne badania techniczne i dokument nabycia

Pojazdy wystawione na sprzedaż przez AMW przeglądów technicznych nie mają. Często mija parę lat od momentu ich wycofania ze służby do sprzedaży. Do tego są sprzedawane jako niesprawne i unieruchomione - nie można takim pojazdem odbyć np. jazdy próbnej lub choćby odpalić silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
6 godzin temu, asharot napisał:

Jeśli tj przyczepa rolnicza to można ponownie zarejestrować, jeśli cieżarowa to już nie.

D47A - w papierach przyczepa, wg nowej nomenklatury przyczepa ciężarowa.
Ale jak w umowie wpiszecie że rolnicza to może przejść jako rolnicza 😉
Przynajmniej tak twierdzą w jednym W.Komunikacji bo pytałem kilka dni temu.

 

4 godziny temu, astrahxenon napisał:

Przyczepy z wojska jeszcze mają oprócz faktury taki dokument że były użytkowane w wojsku i wpisane w ich rejestrze i nie posiadają ani dowodu ani tablic 

Pojazdy wojskowe czy ogólnie MSWiA i MON jeżeli nie były na cywilnych numerach to mają chyba tylko jeden kwit i da się je zarejestrować. Dowodu rejestracyjnego nie mają. W sumie to ostatnio u kumpla był tylko protokół przekazania na hondę 125.

 

6 godzin temu, astrahxenon napisał:

Była zarejestrowana na ciężarową ale firma ją wyrejestrowała by nie płacić za nią opłat, teraz ją sprzedają wystawiając tylko fakture vat

Zapytaj czy wystawią Ci umowę K-S lub fakturę z wpisem np "przyczepa ciężarowa-rolnicza D83 o numerze ramy XXXX" lub przyczepa rolnicza D83 o numerze ramy XXXX. Zapewne też dopiszą w opisie że brak tablic i DR.

2 godziny temu, LTZ55a napisał:

@aro321, też jestem ciekaw, bo mam pts zadbaną ale nie rejestrowana.

Dz. U. 1997 Nr 98 poz. 602
USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym

Art. 79.
......

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:
1) odzyskanego po kradzieży;
2) zabytkowego;
3) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;
4) ciągnika i przyczepy rolniczej;
5) wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą, o którym mowa w ust. 1 pkt 3.

 

 

PTS chyba jest rolniczą (wg nowej nomenklatury to ciężarowa-rolnicza). Samych rolniczych nie ma. Popatrzcie tutaj na klasyfikację:
https://wkugdynia.wp.mil.pl/u/005_wykaz_symboli_indeksowych_pojazdow_i_maszyn.pdf

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj