Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

daron64    4203

Przegląd był robiony w grudniu 2016. Przez wyciek mam na myśli zarzygane zwolnice,  i zapocone serwo.  Nie ze jedziesz i gdzieś olej się leje na asfalt. 

Wiadomo, że w razie wypadku i tak policja ocenia stan techniczny.  Żadna Ameryka.  Tak samo jak masz ubezpieczenie, a nie masz przeglądu - w razie wypadku i tak ubezpieczyciel nie wypłaci, bo masz pojazd bez przeglądu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
42 minuty temu, GucioJUMZ napisał:

Jak niem posiadasz kilka lat przeglądu to wizyta na SKP pójdzie na marne bo CEPIK nie puści to znaczy diagnosta danych nie pobierze do weryfikacji .Pierwsze wizyta w Starostwie lub na jakiejś SKP czy nasz pojazd jest w CEPIK-u i dopiero możemy katulać się na przegląd.

https://forum.norcom.pl/index.php?

I tam pytać - trafia się faktycznie że pojazdu nie ma w CEPiK a tak naprawdę w CEP2 i wtedy idzie w awaryjnym albo po konsultacji z WK (oni pogrzebią u siebie i potem widać pojazd w cep2).

35 minut temu, daron64 napisał:

...... a nie masz przeglądu - w razie wypadku i tak ubezpieczyciel nie wypłaci, bo masz pojazd bez przeglądu. 

Są wyroki sądowe że brak przeglądu (okresowego badania technicznego) nie może być powodem stwierdzenia że pojazd był niesprawny i odmowy wypłaty odszkodowania ;)
Gdyby diagnosta dał negatywny wynik to OK-pojazd niesprawny. Samo badanie jest potwierdzeniem że pojazd był sprawny w chwili wykonania badania. Prosty przykład - autko 03.01.2018 z fabrycznym gazem, przegląd na rok bo gaz. Czy w lutym 2019 roku będzie pojazdem niesprawnym? Jest bez ważnego badania. No właśnie, będzie bardziej sprawnym niż 50% pojazdów jeżdżących po polskich drogach (no chyba że zaliczy dzwona przez ten rok) tylko bez potwierdzenia w dowodzie pieczątką diagnosty że wykonano okresowe badanie techniczne pojazdu zgodnie z terminami wymaganymi przepisami.

 

PS: dużo was w robocie? Czy dalej dajecie do nas kogoś? Bo obecnie Katarzynka jest ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Przy opłaceniu OC,  w tamtym roku panie powiedziała mi, że w razie wypadku ubezpieczyciel nic nie wypłaci jeśli nie będzie aktualnego przeglądu. 

W jakim sensie czy nas dużo? Teraz 4 osoby są u Was,   a ja z dwiema ostatnimi w czerwcu przychodzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742
1 godzinę temu, Buszmen11 napisał:

Zrób zdjęcie telefonem, pokaż diagnoscie i spytaj czy przejdzie. Mi mówił że z tyłu ma być bardzo podobna, zblizoba wysokość i rzeźba bieżnika. Z przodu miałem różne, koło pożyczyłem od kolegi co by bieżnik był jednakowy. 

Możesz i tak zrobić, jak diagnosta wyrozumiały to Ci powie.

1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

przegląd to zależy gdzie, mam takie zaznajomione miejsce, to autami wjeżdżam tylko żeby było widać że wjechał, w zeszłą sobotę byłem przegląd na moto zrobić, to jak postawiłem przed stacją tak podbili i pojechałem z powrotem...

Takich miejsc już coraz mniej jest w Polsce, za dużo afer było.

46 minut temu, daron64 napisał:

U mnie właśnie diagnosta zależy jaki ma humor. W sumie jak z autem cały czas u niego robię,  widzi że jak coś się spieprzy to jest od razu robione, jeszcze czasem jak mam problem jak mi coś stuka puka,  to do niego jadę zdiagnozować, to na przeglądzie na jakieś pierdy potrafił przyznać oko, a np kuzyna pogonil. Z ciągnikiem może tak jak mówicie,  zrobię zdjęcie i spytam na co zwraca uwagę. Jak o opony się czepia, to pojadę i od wujka koła przełoże :) albo jakby zaliczka dopłat była w miarę wcześnie to może się szarpać jeszcze przed przeglądem. 

Swoja droga nie wiedziałem, że na lusterka zwracają uwagę. 

A wycieki to byle  je było coś całe zarzygane, nie kapalo na ziemię, czy musi być suchutko wszędzie? 

U mnie wystarczyło że nie kapało, gdzieś tam zapocone było i się nie czepili. Ale tak jak sam napisałeś, zależy jaki diagnosta i jaki ma humor. Wg. przepisów powinno być sucho, z drugiej strony weź utrzymaj maszyny co mają nie raz po 30 lat i więcej żeby nigdzie nie ciekło...

41 minut temu, GucioJUMZ napisał:

Jak niem posiadasz kilka lat przeglądu to wizyta na SKP pójdzie na marne bo CEPIK nie puści to znaczy diagnosta danych nie pobierze do weryfikacji .Pierwsze wizyta w Starostwie lub na jakiejś SKP czy nasz pojazd jest w CEPIK-u i dopiero możemy katulać się na przegląd .Przestańcie pisać brednie w razie wypadku czy innego losowego zdarzenia i tak Pan Policjant oceni stan pojazdu lub wyśle jeśli będzie co na przegląd dodatkowy w razie wątpliwości co do stanu technicznego .Wycieki czym jest się czym chwalić są niebezpieczne zwłaszcza dla motocyklistów 

A po 20 maja 2018 mamy płacić za spóźnione przeglądy podwójnie. Co tu dużo gadać, kończą się powoli czasy kombinatorstwa, nie robienia przeglądów latami, przekładania tablic czy kół, "załatwiania" przeglądów na lewo. Ja w tym roku poświęciłem w sumie ponad 2 dni żeby porobić z tym porządek, sprzęty mam sprawne, przeglądy wbite na kolejne dwa lata. Nie będę musiał oczami świecić w razie kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Czasami jak jadę za starym dieslem, to jednak chyba te czasy nie odeszy całkiem w zapomnienie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Ja w tamtym roku robiłem przeglądy po "kilku" latach. Do tego ponownie rejestrowałem 330. Sprawdzał mi światła, opony, luz w kierownicy, hamulce, bez siły, czy poprostu działają. Ale tabliczki i numery musiały się zgadzać. Bez tego powiedział, że dalej nawet nie podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742
7 minut temu, daron64 napisał:

Czasami jak jadę za starym dieslem, to jednak chyba te czasy nie odeszy całkiem w zapomnienie :)

 

Bo prawda taka, że w PL mało gdzie się spaliny sprawdza. A i to się zmieni. Tak samo jak skończy się u rolników proceder w stylu "w papierach ma 6t ładowności, ale spokojnie 8t wchodzi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Będę musiał tabliczkę na silniku wyczyścić,  mam nadzieję,  że coś na niej jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Na silniku raczej Ci do niczego nie potrzebna, chyba że jakimś dziwnym trafem jest to główna tabliczka znamionowa pojazdu. W co nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Szczerze,  to nawet się nie zastanawiałem.  Na przeglądzie Pan sprawdzał numery tylko w kabinie i te grały z dowodem rejestracyjnym. Muszę poszukać czy gdzieś jeszcze są jakies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Numery silnika już od dobrych paru lat nie są uwzględniane jako dane identyfikujące pojazd. Ot są bo są, kiedyś się to brało pod uwagę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widze ze ruskiego musze na przeglad pogonic ale czy przejdzie bo raczej nie da sie tak zrobic zeby z niego nie cieklo, w dodatku z tylu mam 2 rozne opony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

No silnik to część wymienna,  tylko żadnej więcej tabliczki nie kojarzę. Muszę się dobrze przyjzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742
Napisano (edytowany)

Jaki to traktor ??

 

3 godziny temu, songo napisał:

Widze ze ruskiego musze na przeglad pogonic ale czy przejdzie bo raczej nie da sie tak zrobic zeby z niego nie cieklo, w dodatku z tylu mam 2 rozne opony...

Patrz wyżej kolego, ciągnik dobrze umyć, no chyba że kapie z niego w czasie jazdy, wtedy na pewno nie przejdzie. Opony z tyłu, jak podobny bieżnik i rozmiar ten sam to może akurat. Ale takie kombinowanie to ruletka. Kończą się stare, "dobre" czasy, wszystko czym wyjeżdżamy na drogi publiczne musi być sprawne technicznie i mieć porządek z papierami.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie maja za bardzo podobnego bieznika obie 18.4r30 ale jedna radialna a druga diagonalna, no i troche kapie z niego, teraz jest na uszczelnieniu ale znajac zycie i tak zacznie kapac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742
Napisano (edytowany)

Co Ci mogę powiedzieć, opony na 99% nie przejdą, a nawet jak przejdą to w czasie kontroli Policji - kapa. Do tego jak to się stanie zaraz po przeglądzie, to diagnosta może oberwać (znam osobiście dwóch którym cofnęli uprawnienia). Jak będzie lecieć olej na Stacji Kontroli... sam sobie odpowiedz.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurde to ma w polu robic po drogach to moje sprzety lacznie zrobia mozne 20km. Swoja droga jaka jest roznica jakie opony sa w ciagniku to nie jest pojazd ktory jakies astronomiczne predkosci rozwija po drogach, a biezniki mam jak nowe opony zadbym wyatrzalem nie groza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742
Napisano (edytowany)

Takie jest prawo, nikt za nikim nie będzie chodził czy jeździł i patrzył ile km rocznie sprzętami robi... Różnica taka, ze na danej osi musisz mieć te same opony, nie chodzi nie o wystrzał, ale taką samą przyczepność i zachowanie się na drodze, zwłaszcza w razie nagłego hamowania. To oczywiście teoria, ale obowiązuje wszystkie pojazdy uczestniczące w ruchu po drogach publicznych i podlegające badaniom technicznym. Ja swoim ciągnikiem też robię razem może 50 km rocznie po drogach, ale kogo to obchodzi...

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
8 godzin temu, daron64 napisał:

Przy opłaceniu OC,  w tamtym roku panie powiedziała mi, że w razie wypadku ubezpieczyciel nic nie wypłaci jeśli nie będzie aktualnego przeglądu. 

W jakim sensie czy nas dużo? Teraz 4 osoby są u Was,   a ja z dwiema ostatnimi w czerwcu przychodzę. 

Pani od OC powie swoje ;) ale jak popytasz to już nie zawsze jest taka pewna.
Mnie od tygodnia nie ma w robocie i jeszcze tydzień nie będzie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
9 godzin temu, daron64 napisał:

Przy opłaceniu OC,  w tamtym roku panie powiedziała mi, że w razie wypadku ubezpieczyciel nic nie wypłaci jeśli nie będzie aktualnego przeglądu. 

W jakim sensie czy nas dużo? Teraz 4 osoby są u Was,   a ja z dwiema ostatnimi w czerwcu przychodzę. 

Ja pytałem tydzień temu czy polisa jest ważna bez przeglądu Pan powiedział że tak tylko trzeba mieć prawo jazdy i być trzeźwym i nie być pod wpływem narkotyków i pokazał mi na to ustawę prawną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

kumaty gościu a przynajmniej oczytany.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to walić przegląd :P szkoda tylko dowodu rejestracyjnego, ale można jeździć bez i dostać mandat za słaby stan techniczny i brak dowodu rej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Ktoś tu pomylił pojęcia chyba ... Po prostu brak przeglądu nie jest podstawą do uznania polisy za nieważną, okazuje się że realny stan techniczny jest ważny (ciekawa informacja swoją drogą, nie wiedziałem o tym). Za brak przeglądu Policja jednak zatrzyma DR, który zostanie oddany dopiero... po pozytywnym zaliczeniu przeglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531
Jakieś 10 lat temu mieliśmy kolizję, podczas cofania ciągnikiem z przyczepą został uszkodzony samochod. Przyczepa przgląd i oc ok a w ciągniku okazało się, że oc wyszło. Pzu odmówiło wypłaty i musieliśmy pokryć wszystko z własnej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a wiesz że policjantów kiedyś (i teraz chyba też) szkolą tak że najważniejszy jest KOŃ czyli siodłówka w zestawie ciagnik+naczepa, a w ciągniku rolniczym i przyczepie ciągnik rolniczy.
Oczywiście zakładam że się odwoływaliście itp i polegliście bo do PZU podchodzić coś załatwiać to trza od razu mieć odwołanie w ręku.
Z mego życia. Wypadek z 6-7 lat temu, przyczepka nierejestrowana pełna drzewa i ciągnik bez badań ale ubezpieczony (my uderzyliśmy w nią). W papierach policji dane ciągnika, zabrali tylko dowód za brak badania i mandatowo nic nie dostał kierowca ciągnika, zresztą kumpel-kierowca też nie dostał mandatu (samochód na złom bo bez AC). Także sam widzisz.

 

A wracajac do tematu ..... bo nas zaraz moderatorzy za robienie OT pogonią ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj