Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

spisać umowy i na każdej z umów wpisać przyczepa rolnicza-wywrotka, znaleźć diagnostę który klepnie badania na dwa lata i ustali dane (masy naciski oraz że to ciężarowa-rolnicza itp), tylko znaleźć takiego który podpisze że to rolnicza może być problem ale to już trzeba się dogadać aby obie strony były zadowolone.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem przyczepe 5,7t z hamulcem najazdowym bez dowodu rejestracyjnego sama umowa z adnotacją że przyczepa nigdy nie poruszała się po drogach publicznych  i używana tylko w gospodarstwie z niemiec jest możliwośc rejestracji takiej przyczepy? co trzeba zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Nie ma możliwości rejestracji, możesz ją sobie po podwórku ciągać, tak jak to robił Niemiec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

Przyczepy rolnicze o z ograniczeniem 25 km/h nie wymagały rejestracji w Niemczech. Pozostaje kwestia hamulca najazdowego , popytaj na najbliższej okręgowej stacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie a ty MF675URSUS jeszcze się zdziwisz jak ci zrobię zdjęcie zarejestrowanej przyczepy jeszcze się musisz trochę dowiedzieć zanim coś innemu napiszesz, byłem się dzisiaj dowiedziec i musze zrobić przegląd i zarejestrują mi tylko aby problem jest taki że powyżej 5 ton muszą być hamulce pneumatyczne na obie osie nie może być najazdowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Witam czy w DR od przyczepy rolniczej powinno być w pisane czy to jet wywrotka czy sztywna przyczepa jak to u was jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

W dowodzie rejestracyjnym wystepuje rubryka rodzaju pojazdu oraz przeznaczenia . Określenie podrodzaju ( wywrotka , skrzyniowa) nie figuruje w dowodzie ale jest w dokumentach ( w WK).

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W dowodzie w poz. D.3 jest wpisany typ  przyczepy danej marki np. d-46A czy d-35 a w ich specyfikacji pojazdu jaki mają jest określone co to za przyczepa. W dowodzie takiego info nie ma.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Ok czyli jak mam w dowodzie przyczepa ciężarowa rolnicza Autosan D-35 .To jest to wywrotka czy sztywna jak myślicie ,pytam bo jestem ciekaw a najciekawsze jest to że nie mam żadnej tabliczki znamionowej a przyczepa przeszła kapitalny remont łącznie z piaskowaniem .Na temat tabliczki to coś czytałem że można nowa wyrobić nie wnikałem w temat do puki nie kupiłem drugiej takiej samej tylko bez papierów i teraz głowie się jak tu teraz tylko chociaż ją ubezpieczyć do celów rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Ja tu czegoś nie rozumiem to co nie wiesz jaka ona jest? Co nie widać czy sztywna czy wywrotka? A pozatym kogo to interesuje w dowodzie wpisane ciężarowa rolnicza i pozostałe parametry aby się zgadzały ze stanem faktycznym, jak koledzy wspomnieli nigdzie w dowodzie nie pisze czy jest sztywna czy wywrotka. Ja mam sztywną a w komunikacji wpisane wywrotka i w historii pojazdu też wywrotka i tak sobie jest. Masz jej dane to sobie sprawdz w historii pojazdu jak ma wpisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Chciałem się tylko dowiedzieć czy wpisane macie w dowodzie czy dana przyczepa jest wywrotką czy sztywną bo u mnie niema nigdzie napisane że to jest wywrotka bo mam wywrotkę i dlatego pytałem czy to tak ma być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Witam. Ojciec w tamtym roku robił przegląd w Sanok D-08. Przegląd kosztował chyba prawie 200 zł, dokładnie nie pamiętam. Diagnosta doradził, żeby zmienić w dokumentach, żeby to była przyczepa rolnicza, to będzie tańszy przegląd. W dowodzie jest przyczepa, wywrotka, szara. Więc czemu taki drogi przegląd jest?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Poniewaz nie masz w dowodzie wpisu "przyczepa rolnicza" tylko samo "przyczepa" lub "przyczepa ciezarowa".

Da się to zmienic ale wiaze sie to z kosztami i przerobkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Robiłem takie cuś i koszty wcale nie są wysokie . 

@LTZ55a znajdź stację gdzie możesz przebudować przyczepę na rolniczo-ciężarową na papierze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
11 godzin temu, andrzej78 napisał:

W dowodzie rejestracyjnym wystepuje rubryka rodzaju pojazdu oraz przeznaczenia . Określenie podrodzaju ( wywrotka , skrzyniowa) nie figuruje w dowodzie ale jest w dokumentach ( w WK).

to czy jest to wywrotka czy sztywna czy np furgon (takie cuda kiedyś miałem w kupionej przyczepie) można sprawdzić przez historiapojazdu.gov.pl
Najważniejsze żeby to była przyczepa ciężarowa-rolnicza a nie sama ciężarowa (koszt badań technicznych).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
Dnia 19.03.2018 o 09:17, Nikita_Bennet napisał:

to czy jest to wywrotka czy sztywna czy np furgon (takie cuda kiedyś miałem w kupionej przyczepie) można sprawdzić przez historiapojazdu.gov.pl
Najważniejsze żeby to była przyczepa ciężarowa-rolnicza a nie sama ciężarowa (koszt badań technicznych).

Wielkie dzięki za informacje teraz wiem co i jak.

Teraz mam jescze jedno pytanie kupiłem przyczepę i tak dowód jest tylko nie jest przerejestrowany na ostatniego własciciela  ale jest umowa kupna sprzedarzy  miedzy włascicielem z dowodu a ostatnim sprzedającym  czy to przejdzie w WK zeby wyrobić już nowy dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jeżeli dane się między umowami zgadzają i między dowodem a umową - jest zachowana kolejność kupujących to bez problemu zarejestrujesz.
No i zrób badanie przed wizytą w wydziale.

  • Thanks 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

kiedyś rejestrowałem auto, które między właścicielem z DR a mną miało 7 umów, ale kobitka z okienka oczy wytrzeszczyła jak jej to pokazałem

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Umowy są po kolei i wszystkie mam czyli byłbym 4 właścicielem tej przyczepy przegląd już mam zrobiony tylko urząd zostaję.Agdzie powinna być albo się znajdować tabliczka znamionowa w przyczepie D-44B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

skoro masz już przegląd to idź ją rejestruj a nie szukasz dziury w całym ;)

Tabliczki poszukasz przy następnym przeglądzie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Tabliczkę to nie wiem czy w ogóle te Sanoki miały. Numer bodajże wybity masz na tylnej belce z zaczepem.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak jak kolega wyzej mowi , chyba w jej okolicy jest tez gniazdko elektryczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj