Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

Dokładnie to nie pamiętam ale podjedź na SKP (Stacja Kontroli Pojazdów) z DR przyczepy (Dowód Rejestracyjny) i tam zapytaj bo pamiętam że kumplowi jak sie skończyło miejsce to dostał takie zaświadczenie że pojazd przeszedł badanie i kazali mu z tym zaświadczeniem iść do WK (Wydziału Komunikacji) i tam wymienić DR na nowy.

Musisz mieć napewno sprawną przyczepę na tyle aby przeszła przegląd, DR.

Poza tym jak masz dobrych diagnostów to podpytaj czy wszyskie dane w DR są poprawne. Przepisy sie zmieniają i czasem ta sama przyczepa może mieć inne dane (p.pa samowyładowcza a innym razem inaczej nazwana mimo że to ta sama przyczepa).

 

Moja rada: zacznij od SKP bo jak pójdziesz do WK to przepisza Ci dane ze starego DR a na SKP mogą coś uaktualnić i czasem doradzić i wystawią kwit do którego WK nie będzie mogło się przyczepić a jak Ci w WK coś zle wpiszą to na SKP przecież tego nie poprawią.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jaki problem, zajeżdzasz normalnie na przegląd i na osobnej karteczce dostajesz zaświadczenie że pojazd przeszedł przegląd wazny od do pieczątka stacji i tyle, ja mam tak w samochodzie już 2gi rok policja to widziała i też mówili że jest OK i mogę tak dalej robić przeglądy :(,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Przyczepę z ciężarowej na ciężarową rolniczą można zmienić w Dowodzie Rejestracyjnym tylko wtedy gdy była przewidziana taka opcja - na SKP mają katalogi i wiedzą którą można zmienić na rolniczą a której nie.

Badanie cięzarowej i cięzarowej rolniczej jest co rok. W planach było wydłużenie tego okresu do 2 czy 3 lat ale nie wiem czy ten projekt przeszedł.

Podatku drogowego i tak się nie płaci jeśli jest do celów rolniczych i nie ma się samochodu aby ciągać cięzarową nierolniczą. Ja nawet oświadczenia nie pisałem.

Ciągać możemy ją z taką prędkością jaką chcemy bo nowe ciągniki nie raz mają prędkość na poziome 40km/h


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Takie coś to pierwszy raz słyszę że tak można a dokładnie to na tej kartce jest tylko pieczątka czy są jeszcze dane posiadacza pojazdu i dane samochodu ??

 

Z mojego doświadczenia jak się kończy miejsce w dowodzie to jedziesz na przegląd gościu ci wystawia papier że wszystko OK a na tej karteczce są jeszcze wypisane dane tej przyczepy wyczystko to samo co w dowodzie (ale przy takiej okazji może coś zmienić na przykład dopuszczalną ładowność itp.)za tom kartkom udajesz się do wydziału komunikacji i tam na miejscu wydają ci tymczasowy dowód na 30 dni po 30 dniach możesz odebrać dowód ( normalny). ( jeszcze nie wiem czy nie będziesz musiał wymienić blach jeśli masz stare( tz. czarne )ale to koszt około 90 zł

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@Ferdek07 - znajomy miał ten kwitek z SKP i sie miśki przyczepiły i to na tyle, że wyrobił nowy dowód rejestracyjny.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

Dzięki Panowie za pomoc

 

 

Jak wypisuje umowe darowizny na przyczepe to musze zapisać jej typ czy numer tablic??? bo cos trzeba było napisac żeby okreslic ten przedmiot. i jaką cene podac żeby urząd skarbowy nie miał nic do gadania. Ktos mi mówił że poniżej 1000zł sie nie czepia, a ja czytałem że jeżeli jest taka relacja jak u mnie że dziadek na wnuka przekazuje to nie maja prawa sie czepiac bez względu na wartośc przedmiotu. Jak to wygląda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zolo2    2

Kupiłem przyczepę z SKR.Była zarejestrowana na Spółdzielnię,ale po paru latach,jak to bywa w SKR-ach,została przekazana na inne kółko rolnicze.Jakie dokumenty potrzebuję żeby ją zarejestrować?Mam dowód rejestracyjny w którym właścicielem jest SKR,a fakturę zakupu wystawiło mi Kółko które ją sprzedało.No i jeszcze mogę mieć z SKR-u akt przekazania tej przyczepy na to Kółko.Czy potrzebna jest jakaś umowa?Jeżeli tak to kto jest sprzedającym?Jeżeli ktoś wie to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Jakbyś nie zauważył to najprawdopodobniej net mu przymulił, dlatego wyszły dwa tematy, jeden usunąłem


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

masz dowód rejestracyjny to idz do wydziału komunikacji tam dostaniesz dalsze instrukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Według mojej wiedzy te dokumenty które posiadasz powinny wystarczyć, ale jak trafi się nadgorliwy urzędnik to pewnie coś Ci jeszcze zabraknie. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek232    0

To masz wszystko co jest potrzebne do rejestracji, możesz jeszcze załatwić ten akt przekazania na inne kółko. Bo wyjdzie niezgodność danych sprzedającego (dane w dowodzie i dane na fakturze)a naszym urzędnikom jednak nie da się wytłumaczyć niektórych faktów mimo że maja bazę danych i mogą to wszystko sprawdzić. A dawno temu kupiłeś tą przyczepę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a jak mozna by bylo zarejestrowac przyczepe bez dokumentów bo slyszalem e mozna tylko nie wiem jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

można zarejestrować na sama ja tak robiłem, ale o tym już jest temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

jeśli masz dowód rejestracyjny i fakturę zakupu to ci wystarczy w zupełności[umowę zakupu możesz nie mieć ]


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Mam przyczepę dłużyce zrobioną z 2 przyczep na balonowych kołach zrobiona 20 lat temu służyła do wożenia kan z mlekiem do mleczarni teraz służy do wożenia balotów teraz muszę przewieść ładunek gdzieś 15km w jedną stronę przyczepa nigdy nie była rejestrowana jakie konsekwencje mnie czekają jak by niebiescy mnie zatrzymali ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

Z tego co wiem w tym roku zmieniły sie przepisy i mozna juz tylko zarejestrować SAM do 750kg i nic wiec. Jest skazany na tłuczenie sie polnymi a jak niebiescy złapią to tanio nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

co do tego że przepisy sie zmieniły to nie wiem ale już w tym roku rejestrowaliśmy przyczepę SAM o DMC 6,5 tony więc jest to możliwe.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

A jaki jest koszt zarejestrowania sama np.4,5 tony i co trzeba zrobić ,od czego zacząć ,gdzie chodzić.Daj jakieś wskazówki czy np. D-47 da rady na sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...Daj jakieś wskazówki czy np. D-47 da rady na sama.
Jak diagnosta będzie się chciał podłożyć to da radę :)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A powiedzcie mi drodzy mili jak to wygląda z popularnymi przyczepami IFA ( THK 5, HL 60.11 i HL 80.11) Jak z rejestracją ich gdy mają dokumenty i gdy ich nie mają po sprowadzeniu z Niemiec? Tłumaczenie papierów jeżeli są? Dużo zabawy gdy jest ich brak? Bo kuzyn znalazł dla mnie pod Berlinem kilka, stan wizualny tragiczny ramy są idealne ale pordzewiałe, na podłoge rama też jest. siłownik iwszystko sprawne no tylko msuze im burty porobić, podłogi, pomalować. Chce je przyprowadzic bo są naprawde za grosze a transport we wakacje mam za free. I chce je sprzedać no ale z papierami to wiadomo więcej chętnych będzie :P


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, mam pytanie czy trzeba rejestrować przyczepe jednoosiową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj