X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejstracja przyczepy

965 odpowiedzi na ten temat

#61 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 18:55

Rejstracja przyczepy Ja akurat składałem od podstaw, ale wykorzystując oryginalne części (osie, hamulce) a rama to ceownik lub dwuteownik i spawy
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejstracja przyczepy Dzisiaj, 11:16
  •  

#62 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 czerwiec 2009 - 19:04

Rejstracja przyczepy I mają ładowność 6 ton i 11,2 tony? Chodzi mi o dane w dowodzie rejestracyjnym a nie ile na nie wejdzie.
Ile wynosi ich DMC?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#63 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 27 czerwiec 2009 - 11:00

Rejstracja przyczepy Właśnie jestem na etapie rejestracji przyczepy o DMC 5100kg typu SAM.
- po wykonaniu całej przyczepy,wezwałem rzeczoznawcę,ten pomierzył ją całą i zapytał o pochodzenie zaczepu,osi,obrotnicy, musiałem ją zważyć i mieć kwitek z wagi,po paru dniach dostałem Ocenę Techniczną +fotki.Koszt oceny 350zł.
-następnie do wydziału komunikacji przedstawiłem Ocenę Techniczną, podpisałem kwit że części kupiłem i sam zmontowałem w całość i wypełniłem wniosek o nabicie numerów i tabliczki na konkretnej tylko Okręgowej Stacji koszt 46zł. z tymi kwitami pojechałem na pierwszy przegląd.
-w stacji wypełniają stos dokumentów i podałem jakiej marki są osie i hamulce,w zamian za 435zł dostałem kwit do rejestracji numer na ramie i nabitą tabliczkę .
-w poniedziałek jadę rejestrować .
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#64 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 11:46

Rejstracja przyczepy Dwuosiowa o DMC 5100kg - sama waży najmiej 1000kg czyli możesz na nią wpakowac około 4ton (bo DMC 5100).
350+46+435=831PLN za papierki i do tego jeszcze cosik koło 100 PLN za DR, blachy i OC.

W takim przypadku chyba przyspieszę zakup 3,5tonówki z papierami bo właściciel chce za nią tylko 1100-1200 PLN a tylko burty i opona do wymiany - mat. na burty mam i oponę też znajdę i za koszt niewiele większy niż rejestracja SAMa będę miał przyczepę fabryczną co do której nigdy mi nikt nie wyskoczy że coś jest nie tak a spokojnie woziła po 5 ton ładunku swego czasu a od 20 lat stoi.

Z ciekawości spytam - jak robiłeś swoją przyczepę to miałeś jakiś schemat, rysunek?
Rozglądam się za jakąś wywrotką jednoosiową i wychodzi że opłaci mi się ją sam zrobić samemu (np dziś stoi u mnie tlen, migomat a mam własną jednofazówkę, flexy, wiertarki i trochę innego sprzętu). Oś leży w krzakach od D-46/D47, jedynie materiał na ramę, spód i burty byłby potrzebny. Powiedzmy że w zeszłoroczne żniwa zauważyłem że jednoosiowa wywrotka o ładowności dwóch zbiorników z bizonka supra będzie najlepszym rozwiązaniem (w papierach może mieć i ład. do 3,5tony).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#65 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 17:37

Rejstracja przyczepy Dzisiaj wydałem 112,50zł na rejestrację i 32zł na OC rzazem legalizacja przyczepy to koszt w moim przypadku to tylko 975,5zł.

Przyczepa została zrobiona z ramy od paszowozu z osi od D44 i cyklopa.słabym elementem jest oryginalny zaczep(dyszel)od D35 dlatego przy masie 1700kg (a jest to wywrotka na dwa tłoki) to ładowność wyszła z obliczeń 3400kg,a rzeczywista ładowność to spokojnie 6T bo bycze jaja mam zapodane.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.

#66 Share marcin330

marcin330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 21:24

Rejstracja przyczepy Ja kupiłem przyczepę o ładowności 3,5 t która była już rejestrowana ale facet zgubił papiery podczas przeprawadzki czy był by możliwość jej zarejestrowania lub odzyskania starych papierów??
Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

#67 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 21:46

Rejstracja przyczepy ten koleś mógł iść i zgłosić że zgubił to mu może zrobili by nowy a w twoim przypadku to nie wiem idź i popytaj się może coś ci doradzą jak masz umowę to wyrobią na ciebie dokładnie to nie wiem

#68 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 21:50

Rejstracja przyczepy A masz do niej blachy? Jeśli tak to niech gość wyrobi nowy Dowód Rejestracyjny i w umowie kupna-sprzedaży poprawcie datę żeby była zaraz po wyrobieniu DR i po sprawie.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#69 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 09:53

Rejstracja przyczepy Nie koniecznie po sprawie żeby odebrać wtórnik to zawołają o przegląd techniczny,a więc załatw przegląd i reszta już z górki.

#70 Share marcin330

marcin330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 16:16

Rejstracja przyczepy Blachy do miej mam a z przeglądem to nie problem bo jest wyszykowana. Tylko ja nie kupowałem na umowę ale może jakoś się to załatwi :D
Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 25 październik 2009 - 16:10

Rejstracja przyczepy witam nie wiecie może jak zarejestrować przyczepę która jest zarejestrowana jako ciężarowa na rolnicza ;)

z góry dzięki :(

#72 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 25 październik 2009 - 17:36

Rejstracja przyczepy było!!!!

jedź na SKP gdzie mają takie fajne książki - idzie o bazę danych w jakich wersjach dana przyczepa występowała.
np autosan/sanok d47 była w wersji A i B. Ta pierwsza to samochodówka a druga to rolnicza. Niby różnią się kołami ale miałem D47 z tego samego roku, identyczne i jedna była ciężarowa rolnicza a druga cięzarowa (wyższe opłaty ale można było ją ciągać samochodem) a koła miały identyczne (825/20).

Jeżeli dana przyczepa występuje w wersji rolniczej to oni powiedzą Ci jak temat ugryźć ;)

Ja dałem sobie na luz ze zmianą z ciężarowej na ciężarową rolniczą bo badanie techniczne robię jako rolniczej, jedynie OC jest troszkę wyższe.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#73 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 25 październik 2009 - 17:55

Rejstracja przyczepy a podatku drogowego nie płacisz wujek za hl 6 to 1000zł na rok płaci

#74 Share pawel14011

pawel14011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 11:01

Rejstracja przyczepy Z tego co wiem to każdą przyczepę która w dowodzie rejestracyjnym ma "ciężarowa" można zarejestrować jako "ciężarowa rolnicza"
Zyskujemy to, że bdanie techniczne robimy co 2 lata, płacimy niższe OC, nie płacimy podatku drogowego ale nie możemy jej ciągać z prękością powyżej 25 lub 30 km/h.
Żeby nie płacić podtku drogowego wystrczy złożyć oświdczenie, że użytkujemy przyczepę jako rolniczą i nie musimy zmienić w dowodzie na rolniczą.

#75 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 11:22

Rejstracja przyczepy jaka jest procedura wyrobienia takich dokumentów, krok po kroku, gdzie trzeba załatwić, co trzeba przygotować??

#76 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 12:19

Rejstracja przyczepy Dokładnie to nie pamiętam ale podjedź na SKP (Stacja Kontroli Pojazdów) z DR przyczepy (Dowód Rejestracyjny) i tam zapytaj bo pamiętam że kumplowi jak sie skończyło miejsce to dostał takie zaświadczenie że pojazd przeszedł badanie i kazali mu z tym zaświadczeniem iść do WK (Wydziału Komunikacji) i tam wymienić DR na nowy.
Musisz mieć napewno sprawną przyczepę na tyle aby przeszła przegląd, DR.
Poza tym jak masz dobrych diagnostów to podpytaj czy wszyskie dane w DR są poprawne. Przepisy sie zmieniają i czasem ta sama przyczepa może mieć inne dane (p.pa samowyładowcza a innym razem inaczej nazwana mimo że to ta sama przyczepa).

Moja rada: zacznij od SKP bo jak pójdziesz do WK to przepisza Ci dane ze starego DR a na SKP mogą coś uaktualnić i czasem doradzić i wystawią kwit do którego WK nie będzie mogło się przyczepić a jak Ci w WK coś zle wpiszą to na SKP przecież tego nie poprawią.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#77 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 12:30

Rejstracja przyczepy Jaki problem, zajeżdzasz normalnie na przegląd i na osobnej karteczce dostajesz zaświadczenie że pojazd przeszedł przegląd wazny od do pieczątka stacji i tyle, ja mam tak w samochodzie już 2gi rok policja to widziała i też mówili że jest OK i mogę tak dalej robić przeglądy :(,

#78 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 12:33

Rejstracja przyczepy Przyczepę z ciężarowej na ciężarową rolniczą można zmienić w Dowodzie Rejestracyjnym tylko wtedy gdy była przewidziana taka opcja - na SKP mają katalogi i wiedzą którą można zmienić na rolniczą a której nie.
Badanie cięzarowej i cięzarowej rolniczej jest co rok. W planach było wydłużenie tego okresu do 2 czy 3 lat ale nie wiem czy ten projekt przeszedł.
Podatku drogowego i tak się nie płaci jeśli jest do celów rolniczych i nie ma się samochodu aby ciągać cięzarową nierolniczą. Ja nawet oświadczenia nie pisałem.
Ciągać możemy ją z taką prędkością jaką chcemy bo nowe ciągniki nie raz mają prędkość na poziome 40km/h
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#79 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 29 listopad 2009 - 12:51

Rejstracja przyczepy Takie coś to pierwszy raz słyszę że tak można a dokładnie to na tej kartce jest tylko pieczątka czy są jeszcze dane posiadacza pojazdu i dane samochodu ??

Z mojego doświadczenia jak się kończy miejsce w dowodzie to jedziesz na przegląd gościu ci wystawia papier że wszystko OK a na tej karteczce są jeszcze wypisane dane tej przyczepy wyczystko to samo co w dowodzie (ale przy takiej okazji może coś zmienić na przykład dopuszczalną ładowność itp.)za tom kartkom udajesz się do wydziału komunikacji i tam na miejscu wydają ci tymczasowy dowód na 30 dni po 30 dniach możesz odebrać dowód ( normalny). ( jeszcze nie wiem czy nie będziesz musiał wymienić blach jeśli masz stare( tz. czarne )ale to koszt około 90 zł

Edytowany przez andrzej2110, 29 listopad 2009 - 13:15.
Cytowanie poprzedniego posta

Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 13:11

Rejstracja przyczepy @Ferdek07 - znajomy miał ten kwitek z SKP i sie miśki przyczepiły i to na tyle, że wyrobił nowy dowód rejestracyjny.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke