Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
katopo    43

Tylko spadek nie był na ojca tylko na osobę od której przyczepa była kupiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

To tez można załatwić, a musisz mieć wszystkie dokumenty. Najlepiej trochę pojeździć i załatwić jak ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

To jakie mam mieć papaiery abym mógł załatwić to w sądzie. Tylko co mi po tym jak i tak nie mam umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Panowie a jak jest z ciągnikiem ? Jeśli muszę zrobić przegląd ,jest sprowadzony z francji to też najpierw po tablice?, mam też przyczepę od nowości u nas(0d 92 roku), niestety nie mam dokumentów i nie była nigdy rejestrowana 

Ja kupowałem ciągnik od kolesia który prowadzi działalność ze Zbierska. Ciągnik z Niemiec był sprowadzony. Transport był wliczony w cenie nim zawitał na moje podwórko był na przeglądzie. Od handlarza dostałem wszystkie niezbędne dokumenty a od kierowcy dokument z badania technicznego. Jeżeli wcześniej miał jakieś tablice to może wystarczy oświadczenie że się zgubiło  i wtedy z papierem z przeglądem do wydziału komunikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja  miałem  takie  oświadczenie  od sprzedającego , ze pojazd  został  sprowadzony  bez  tablic  i musiałem  zarejestrować  czasowo, żeby  zrobic przegląd ...

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeżeli  ten przepis  obowiązuje  od  niespełna  3 miesięcy  to  ok , ja  rejestrowałem  prawie  rok  temu ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor1967    3

Witam. Mam przyczepe  która była zarejestrowana na ojca.W1993r została wyrejestrowana,Mam od niej dowód rejestracyjny  tablicy nie mam.Przyczepa jest wyremontowana i spokojnie mogę jechać z nią na przegląd.Ojciec żyje.Czy jest szansa żeby ją ponownie zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

BYŁO!!!! Wiem bo sam o tym pisałem ;)

 

ART 79 PORD

......

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:
1) odzyskanego po kradzieży;
2) zabytkowego;
3) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;
4) ciągnika i przyczepy rolniczej;
5) wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą, o którym mowa w ust. 1 pkt 3.
 
jeżeli to przyczepa rolnicza to da się zarejestrować.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor1967    3

Dzięki za odpowiedż.W dowodzie rej. pisze tylko przyczepa  typ D-35 i marka Sanok niema nic napisane że rolnicza.Czy na podstawie tych danych w WK stwierdzą że to przyczepa rolnicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

autosan=sanok=zasław

poczytaj resztę tutaj:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=7382&highlight=d-35

rolnicza

Pogadaj z dobrym diagnostą, najlepiej na jakiejś okręgówce. Powie Ci co i w jakiej kolejności zrobić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Dzięki za odpowiedż.W dowodzie rej. pisze tylko przyczepa typ D-35 i marka Sanok niema nic napisane że rolnicza.Czy na podstawie tych danych w WK stwierdzą że to przyczepa rolnicza?

Dobrze poczytaj dowód,w rubryce rodzaj albo przeznaczenie jest wpis.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

A powiedzie mi czy w wypadku zakupu przyczepy od rolnika i przedstawieniu jego nakazu podatkowego czy mogę być zwolniony z podatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

chodzi Ci o zapłatę PCC jak pójdziesz do US z umową kupna-sprzedaży i kserwówką nakazu płatniczego sprzedającego rolnika?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

może po niedzieli będę wiedział bo jeżeli jedna przyczepa będzie w dobrym stanie technicznym to może ją wezmę a wtedy upewnię się w US co do tego PCC.

Natomiast kupując oba kombajny nie płaciłem PCC właśnie bo miałem nakazy płatnicze sprzedawców którzy byli płatnikami podatku rolnego.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Pytałem w US i nie ma takiego czegoś jak zwolnienie z tej opłaty 2%.

 

Mam drugie pytanie bo kupiłem przyczepę i ma w dowodzie przyczepa ciężarowa. Jak zrobić aby w było przyczepa rolnicza (przegląd co 2 lata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Musisz zdobyć zaświadczenie z firmy która dokonała przeróbki przyczepy z ciężarowej na rolniczą,później na przegląd do SKP i do WK


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Żadne zaświadczenie nie jest potrzebne. Musi być tak (przyczepa ma mieć sprawne hamulce, światła, trójkąt z tyłu, z boku odblaski, wyjście z tyłu na światła i na hamulce, hamulce ręczny i chyba tyle). Jedziesz taką przyczepą do diagnostyki, facet wszystko sprawdza opisuje wystawia zaświadczenie (płatne coś ok. 200 - 300zł) i z tym do wydziału komunikacji po nowy dowód rej. i masz już przyczepę rolniczą. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Widocznie przepisy się zmieniły.

Ja nie tak dawno musiałem mieć zaświadczenie i ksero dokumentów firmy która dokonała przeróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Teraz jest tak jak napisałem. Dokładnie mam gdzieś to rozpisane na kartce od diagnosty co potrzeba i jakie to koszty są. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

przyczepę tez mozna zrobic na holendra np faktura ze kupiona z Holandii bierzesz rzeczoznawce jedziesz na przeglad i rejestrujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj