Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

tomek73    576

Zawsze jak jest pierwszy raz rejestrowana tylko z fakturą to musi być homologacja, inaczej nie zarejestruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

probowalem to w wk chcieli homologacje do faktury

rozumiem że złożyłeś dokumenty i wydali odmowę na piśmie z podaniem podstawy prawnej?

Pewnie powiedzieli że brak świadectwa homologacji i cię zbyli.

Mnie też chcieli zbyć, spytałem gdzie jest biuro podawcze bo dokumenty złoże bez ś.homologacji i wydadzą mi decyzję odmowną na piśmie. Stał się cud, przyjęli dokumenty ;)

Poczytaj sporo na forum diagnostów norcom. Pojazd który chcesz zarejestrować nie jest pojazdem nowym a  ŚH jest dla pojazdu nowego.

Takie chcenie ŚH przez urzędnika to widzi mi się :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

poszukaj w moich poprzednich postach, szło o p-pę d-633.

Ewentualnie forum norcom w google + temat zmian konstrukcyjnych.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanosho    1

Kupiłem jakiś czas temu przyczepę  D47 z racji ze wymagała remontu długo stała.

Mam umowę sprzed kilku lat i dowód rejestracyjny na którym zrobiłem teraz przegląd. 

Co ciekawe na dowodzie rejestracyjnym jest ewidentny błąd bo zamiast Autosan D47B jest wybite Autosan D478 a takiego modelu raczej nie ma

 

W dowodzie jest wbite przyczepa ciężarowa ładownośc 4500 kg

 

Moje pytanie:

Czy można przy przerejestrowaniu poprawić ten błąd na D47B ?

Czy można ją przerobić na rolniczą?

 

Nie mam do niej tabliczki znamionowej

Nr ramy nie sprawdzałem ale raczej nieczytelny

Nie mam również zawartej umowy OC

 

Z góry dzięki za pomoc

 

 

 

Edytowano przez yanosho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Można  przerobić na  rolniczą i przy okazji poprawić błąd  w nazwie - jak  to już było pisane  kilka  razy  cofnij się kilka  stron ...

Jeśli umowa  sprzed  kilku lat  i  nie  zgłoszona  w urzędzie  skarbowym  -  to  będzie  kara  raczej ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanosho    1

kwota na umowie to 1000,-PLN

przy takiej kwocie tez trzeba w skarbówce opłacić umowę?

w umowie jest adnotacja dla czego taka cena.

 

co do przeróbki na rolniczą i poprawy nazwy potrzebna opinia jakiegoś rzeczoznawcy?


przepraszam jeśli temat był poruszany wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

W WK nikogo nie obchodzi czy  umowy są podbite przez skarbówkę, ich interesuje tylko ciągłość umów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Jakieś 20 lat temu ojciec kupił przyczepę. Nie rejestrował jej na siebie. Dowód rejestracyjny leżał przez ten cały czas w szafie ale umowa gdzieś zaginęła.
I tu pojawia się pytanie jak ją teraz zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Od kogo to wiem bo mam dowód rejestracyjny. Ale może mógł bym napisać umowę z ojca na mnie? Przecież ojciec nie musiał jej rejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Możesz  tak  zrobić  ,ale musisz  przedstawić  też umowę,  w której ojciec jest kupującym .

Można kupować i odsprzedawać nie  rejestrując , ale  przy  rejestracji  wszystkie umowy musisz okazać .

Musi być  tak zwana  ciągłość  umów ,

Inna  sprawa że  człowiek  który  sprzedawał ojcu, najprawdopodobniej  zgłosił  sprzedaż do wydziału komunikacji i jest  tam kopia  umowy  , więc  teraz jeśli zaczniesz  kombinować i podrabiać pierwszą umowę ,wystarczy że  data  nie  zagra i  ktoś  wygrzebie  tą kopię - możesz  być oskarżony  o  fałszowanie dokumentów .

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Lepiej zapytać sprzedającego czy zgłosił czy nie ale najlepiej i tak było by zrobić kopie umowy sprzedawca-ojciec a dopiero później umowa sprzedaży lub darowizny ojciec-syn. Jak oc nigdy nie było płacone to i nie będzie problemu z brakiem ciągłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

OC  obciąża  kupującego  od  dnia  kupna , wcześniejsze  zaległości  kupującego nie  obciążają .

Skarbówka  podobnie ,  z  tym że jest  kwota wolna  od  podatku ,  zależy jaka  cena  w  umowie ?

Podobno  jest przepis który pozwala  nie płacic  podatku od  wzbogacenia  , jeśli  rolnik  kupuje  od  innego  rolnika, sprzęt  rolniczy podlegający rejestracji .

Trzeba  tylko okazać  kopię nakazu podatkowego,. sprzedającego i  kupującego .

Mało  kto wie  o  tym przepisie  i rzadko  jest  wykorzystywany ,  ja  nigdy  nie  korzystałem  z  niego  , ale  z  dość  wiarygodnych  źródeł  słyszałem, że  naprawdę  istnieje 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

wyszło na stacji diagnostycznej czy w wydziale komunikacji i sprawa trafiła do prokuratury i do sądu (przecież to trzeba umiejetnie zrobić)


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

Witam, posiadam przyczepę d34h która została wyrejstrowana przez stryjka, po jego śmierci odziedziczył ją mój dziadek(sądownie) czy jest możliwość zarejestrowania jej na nowo jeśli mam do niej dowód ?

Edytowano przez ursus3603p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj