Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

andrzej2110    535

połączone


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

sorry, nie przeszukałem tego działu - w pojazdach transportowych akurat nie bylo - przepraszam za zamieszanie, niemniej jednak prosze o jakies info


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak to jest z przyczepami do bel tzn takimi platofrmami co to robi pronar i inni muszą być rejestrowane czy nie, bo miałem niemiłe spotkanie z mendami i uparli się że taka przyczepa powinna być rejestrowana bo to jest przyczepa transportowa no ale w końcu ustąpili i potraktowali jako maszynę rolniczą ale czepili się że z przyczep transportowych to tylko rozrzutnik może być nierejestrowany to jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Wierz mi że wszystko co ci powiedzieli to szczera prawda. Nie oszukali cię nic a nic. Powinieneś się cieszyć że puścili cię.

A co do rejestracji przyczep jako SAM to znam kolesia ze stacji diagnostycznej i wszystko załatwia za 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Malutki powiedz czy ten koleś załatwia wszystkie, czy tylko małe? Mam SAM-a: paka od stara, podwójne burty 12m3, oś na bliźniakach, sztywna (bez resorów), rama od Kamaza, siłownik kipra - Jelcz. Czy to da się jakoś zarejesrtować? Gdzieś słyszałem, że potrzebna jest faktura z zakładu, który tym potwierdza, że ją "zrobił". Tak chyba twierdzą w Wydz. Kom. w Dębicy.


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No ale jak to jest z platformami do przewozu bel np. z pronaru) czy jak ktoś na af kupił taką przyczepę przeznaczoną do bel to rejstrował ją czy nie?

A jak to jest z różnego typu 2kółkami samoróbkami wozami konnymi przerobionymi na zaczep do ciągnika itp. Policja patrzy przez palce aby światła jakieś były ale według prawa w razie jakiegoś nieszczęścia jak to może być traktowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

W moich okolicach jeżdża 2 Class'y +2x2 platformy Pronara i na żadnej nie widziałem tablicy rejestracyjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193
Malutki powiedz czy ten koleś załatwia wszystkie, czy tylko małe? Mam SAM-a: paka od stara, podwójne burty 12m3, oś na bliźniakach, sztywna (bez resorów), rama od Kamaza, siłownik kipra - Jelcz. Czy to da się jakoś zarejestrować? Gdzieś słyszałem, że potrzebna jest faktura z zakładu, który tym potwierdza, że ją "zrobił". Tak chyba twierdzą w Wydz. Kom. w Dębicy.

Sorry Winnetou ale nie jestem w stanie ci pomóc.

 

W moich okolicach jeżdża 2 Class'y +2x2 platformy Pronara i na żadnej nie widziałem tablicy rejestracyjnej

Tablicy to może nie ale chyba miejsce na tablice to tak. No to skoro jest miejsce na tablice to musi to coś oznaczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus3PGT    3

A ja mam przyczepę Sanok D46 w czasie remontu robię ją tak żeby wyglądała jak nowa i nie mam do niej żadnych dokumentów, ani umowy kupna-sprzedaży i właśnie chciałbym bardzo ją zarejestrować, tylko jak to zrobić, ile to kosztuje i czy w ogóle można coś takiego zrobić?? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

da się napewno bo kilka miesięcy temu był u mnie rzeczoznawca ( w innej sprawie) i pytałem się go czy jest możliwe zarejestrowanie takiej przyczepy ( 4 tony wywrotka na dwie strony drewniane borty żadnego kwitu ) mówił że on musi przyjechać zrobić zdjęcia jakieś papiery wypisać potem na stację na nabicie numerów i do wydziału komunikacji całość mówił że około 400zł teraz tylko czekam na cieplejsze dni i będę ją remontował i rejestrował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Co do platform na słome Pronaru, u mnie 2 firmy mają po 6 takich lawet i są zarejestrowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

http://jachowicz.otomoto.pl/inna-maszyna-p...655-B50910.html

 

dla przykładu podałem link, bo wyczytałem w ustawie że dopuszczone jest ciąganie przyczepy ciągnikiem rolniczym o maksymalnej masie własnej 3t pod warunkiem że przyczepa jest podpięta dodatkowym łańcuszkiem lub linką która zabespieczała by zaczep przed zaryciem w ziemie w razie odpięcia, więc czy przeszła by rejestracja jakiegoś sam-a lub tych wywrotek małych z allegro bez hamulców? bo chyba jakiś hamulec postojowy musi być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Aby zalegalizować przyczepę typu SAM :

- trzeba przywieść rzeczoznawcę ten zrobi 4-fotki i pomierzy materiały z których jest wykonana i sprawdzi jakość spawów

- musisz określić jej ładowność i to jest ważne jak podasz np. 5t to już nigdy nie zwiększysz jej ładowności

- gdy pomiary przejdą i dostaniesz kwity, występujesz o nadanie numeru ramy do wydziału komunikacji

- z tymi kwitami i przyczepą jedziesz na przegląd techniczny tam nabiją numer na ramę i dostaniesz tabliczkę

- jeśli przejdzie przegląd to z tym kwitkiem lecisz ją zarejestrować no i ubezpieczyć

- nie pisze tu o kosztach za wszystkie te kwitki to już należy samemu rozpoznać

- w taki sposób zalegalizujesz też każdą przyczepę np. przywiezioną od niemca a jeśli ma oryginalną tabliczkę to rzeczoznawca od reki wypisze kwity

- te informacje uzyskałem w okręgowej stacji kontroli pojazdów, miałem no oku fajną przyczepę u niemca ale wysoka cena euro i dałem na luz .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Twierdzisz że fabryczną przyczepę z niemiec mozna od tak zarejestrować jako SAM? Przeciez przy takiej rejestracji podpisujesz oświadczenie pod odpowiedzialnością karną że przyczepe wykonałeś samodzielnie,a chodzi tutaj przede wszystkim o wykonanie ramy, jesli jest tabliczka znamionowa jakaś tam niemiecka to jakim cudem rzeczoznawca wystawi zaświadczenie że to jest sam (chyba że dogadasz się z rzeczoznawcą że to sam a ajak poprowadzisz na badania zeszlifujesz tabliczkę? Przyczepe z niemiec nie rejestrowaną tam można by zarejestrować pod warunkiem że imorter wystawi zaświadczenie ze jest to jedyny model sprowadzony w danym roku do Polski.

Jesli przyczepa była w niemczech rejestrowana to i u nas się rejestruje, ale jeśli w niemczech ni ebyła rejestrowana a u nas byś chciał zarejestrować to czarno to widze, tak można zarejestrować przyczepe z kraju w którym przyczepy nie są rejestrowane np. z GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

poczytajcie forum diagnostów, link gdzieś tutaj sie przewinął - jeśli przyczepa jest niby SAM a jest FABRYCZNA to ani nie nabiją (przebiją) numerów ani nie zrobią przeglądu - chyba ze jakiś diagnosta niezbyt ceni swoją pracę. A przeciez idzie rozpoznac fabryczna ramę od samoróbki nawet nie będąc diagnostą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Tak ale już przeróbka 2 osiowej z obrotnicą na tandem, lub jednoosiówkę, albo inne takie ingerencje by chyba przeszły, a bardzo ciekaw jestem czy można wykożystać ramę od innej maszyny, np. rozrzutnika czy przyczepy zbierającej i zrobić z tego przyczepkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
w ostatnim numerze Top agrar jest temat o rejestrowaniu przyczep zprowadzonych z zagranicy. jeśli jest przywieziona z kraju w którym nierejestruje się przyczep to w umowie kupna-sprzedaży musi być zapis że w danym kraju niema obowiązku rejstracji przyczep.

I trzeba chyba mieć oświadczenie importera że jest to jedyna sztuka sporwadzona w danym roku do kraju, lub wyciąg ze świadectwa homologacji :D

 

Hejka,

Powiedzcie mi jak mozna zarejestrowac przyczepe bez tzw papierów.

Ostatnio ogladalem kilka i sprzedawcy mowili ze rolnik moze zarejestrowac jedna przyczepe w ciagu roku na zasadzie jakiegos oswiadczenia, badz zarejestrowac przyczepe jako SAM po jakichs ogledzinach rzeczoznawcy.

 

Jak to jest w rzeczywistosci? Ktos z was przerabiał taka sytuacje?

 

Pozdrawiam

YacentY

 

to chyba o to świadczenie chodzi że jest to jedyna sztuka sprowadzona w danym roku, a co do SAM to tak samo że jest to jedna sztuka "zrobiona" przez rolnika w danym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja kupiłem w 94' fabryczną D 3t ładowności i była wtedy wyrejestrowana (chodziła jako samochodowa, a nie rolnicza) i teraz nie moge zarejestrowac :D :D :D :D Pomocy może ktoś wie jak to zrobic żeby obejśc te przepisy :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Masz fabryczną bez papierów?

A numer rejestracyjny który miała kiedyś masz?

Lub DR?

Bo po nr ramy/VIN raczej nie dojdziesz nr rejestracyjnego.

My mając wyrejestrowaną (czasowo chyba) samochodówkę wyremontowaliśmy ją a później z blachą rejestracyjną do SP i tam kobitka płakała że nie a tato twardo - "a skąd ja mam ten nr rejestracyjny"? Papierki wydała, stacja diagnostyczna była zaliczona i twardy dowód jest.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dobrze ale w tym przypadku przyczepa @Dawid777 stała na kogoś innego a on pewnie kupił juz wyrejestrowaną tak? potzrebna będzie napewno umowa kupna sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Mam wszystko dowód i rejestracje umowe chyba też musiałbym poszukac :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jest jeszcze jedna niewiadoma, czy urząd skarbowy nie naliczy jakiejś kary że przesz tyle lat nie wnisłeś opłaty po dokonaiu zakupu a tego mogło się nazbierać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

wiesz - skarbówką to bym się nie przejmował, problemy są zawsze w Starostwie Powiatowym.

ale skoro są blachy i DR to pędzić i ją rejestrować i pilnować aby wbili ciężarowa-rolnicza a nie ciężarowa :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj