Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejstracja przyczepy

966 odpowiedzi na ten temat

#501 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 19:20

Rejstracja przyczepy

Ale wracając do tematu przyczep rolniczych to jestem na etapie zmiany D-47 z ciężarowej na rolniczą i z tym też nie ma żadnych problemów.

Napisz jak się do tego zabrać, bo mam z tym problem.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejstracja przyczepy Dzisiaj, 01:50
  •  

#502 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 09:14

Rejstracja przyczepy nie ma problemow bo te przyczepy wystepowaly w dwoch wersjach: A-ciezarowo-rolnicza i B-rolnicza
pewnie wystarczy opis od diagnosty i udac sie po nowy papier do WK

Polska B

#503 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 marzec 2014 - 09:46

Rejstracja przyczepy

Napisz jak się do tego zabrać, bo mam z tym problem.

opisz w gdzie leży Twój problem.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#504 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 15:02

Rejstracja przyczepy Co zrobiłeś do tej pory,czy może chcesz żeby za ciebie to zrobić?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#505 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 19:24

Rejstracja przyczepy Wydział rejestracji odsyła na stacje, diagnosta mówi że ta niemożliwe, na innej stacji odsyła do rzeczoznawcy, ten mówi że nic takiego nie może zrobić

#506 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 19:31

Rejstracja przyczepy a możesz podpowiedzieć nam co masz napisane w Dowodzie Rejestracyjnym oraz na tabliczce znamionowej?
Numer ramy w Dowodzie i na tabliczce jest taki sam?
Możesz wrzucić gdzieś skan/zdjęcie Dowodu Rejestracyjnego (swoje dane zamaż jakimś programem graficznym)?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#507 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 19:48

Rejstracja przyczepy

Wydział rejestracji odsyła na stacje, diagnosta mówi że ta niemożliwe, na innej stacji odsyła do rzeczoznawcy, ten mówi że nic takiego nie może zrobić

I wszyscy mają racje,oprócz pana diagnosty bo rzeczoznawca nie jest tutaj wogóle potrzebny.
Zacznij od firmy która wystawi zaświadczenie że przystosowała przyczepę do holowania za ciągnikiem rolniczym.Firma musi posiadać odpowiedni wpis PKWiU w swojej działalności.
Z tym dokumentem od przedsiębiorcy i przyczepą udajesz się na Okręgową Stację Kontroli Pojazdów po potwierdzenie że pojazd po zmianach konstrukcyjnych spełnia warunki techniczne.
Z tymi dokumentami od przedsiębiorcy i diagnosty z OSKP idziesz do wydziału komunikacji.

Edytowany przez asharot, 27 marzec 2014 - 19:50.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#508 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 21:29

Rejstracja przyczepy Firma czyli jakis warsztat samochodów ciężarowych?

#509 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 21:42

Rejstracja przyczepy wystarczy zwykły blacharz/lakiernik samochodowy, ważne aby w kodzie PKD swojej działalności miał odpowiednie cyferki.

WK nie może Ci wtedy odmówić bo to są zmiany konstrukcyjne.

Choć ja bym połaził po diagnostach i podpytał czy nie da się inaczej bo to D47 a one były w wersji A i B ale często literki ginęły w trakcie wymiany dowodu ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#510 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 21:04

Rejstracja przyczepy ojciec byl niedawno przerejestrować d55 bo miała ciężarową w dowodzie, pojechał na przegląd, pan diagnosta popatrzył, spytał czy jest zaczep do ciągniecią drugiej przyczepy, (stwierdził ze to główny warunek do zarejestrowania na rolniczą), dał świstek za 70 czy 80 zł i z tym do WK i wymiana dowodu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:09

Rejstracja przyczepy Ja mam D50 bez tylnego zaczepu i jest rolnicza, wystarczy przejrzeć oferty na allegro i tam jest dużo przyczep rolniczych bez zaczepów z tyłu. Kilka lat temu rozmawiałem na ten temat z diagnostą, który robił mi przegląd, dlaczego taka sama przyczepa może być rolniczą lub samochodową, tłumaczył mi, że zależy od przystosowania, od rolniczej wymaga się trójkąta odblaskowego oznaczającego pojazd wolnobieżny, a samochodowa musi mieć opony przystosowane do poruszania się z prędkością powyżej 60km/h. Ale czy to prawda?

#512 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 06 kwiecień 2014 - 19:49

Rejstracja przyczepy Nie chce mi się czytać więc opiszę jak to wygląda u mnie. W dowodzie mam wbite D-47A więc jest zaznaczone że ciężarowa. Pojechałem do Wydziału komunikacji powiedziałem Pani co i jak chcę zrobić i wysłała mnie do OSKP. Tam diagnosta powiedział że "no problem" przyjedź i wszystko załatwimy a całość z przeglądem 270zł. Zapytałem jakie przyczepa musi spełnić warunki to usłyszałem tak. Zaczep i komplet mediów do holowania drugiej przyczepy i reszta go nie interesuje oczywiście musi być sprawna technicznie bo za tym idzie od razu przegląd. Zapytałem co z kołami czy muszę zmienić na balonówki to mi odpowiedział że nie bo nigdzie nie jest napisane że rolnicza nie może być na tamtych kołach ale odwrotnie już nie.

KPK KUMURUN TEAM

#513 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 19:50

Rejstracja przyczepy Ciekawe, dlaczego upierają się, co do zaczepu do drugiej przyczepy. W dokumentach mojego ciągnika jest wpis o Dopuszczalnej Masie Całkowitej ciągnionej przyczepy i jest to 11 ton z groszami, jeśli mam przyczepę 8 ton, to DMC jest ponad 10 ton. Po co zaczep do drugiej przyczepy, jeśli nigdy nie będę mógł go użyć i jaki wpływ ma tylny zaczep na to, że ciągana jest przez samochód czy ciągnik.

#514 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 07 kwiecień 2014 - 20:30

Rejstracja przyczepy Czy taka przyczepę http://www.pronar.pl.../___t026__.html trzeba rejestrować aby poruszać sie po drogach? czy dało by sie ją traktować np. jak rozrzutnik obornika?

#515 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 21:31

Rejstracja przyczepy @niebieski Za autem możesz ciągnąć tylko jedną przyczepę stąd też brak zaczepu.

KPK KUMURUN TEAM

#516 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 21:52

Rejstracja przyczepy

Ciekawe, dlaczego upierają się, co do zaczepu do drugiej przyczepy. W dokumentach mojego ciągnika jest wpis o Dopuszczalnej Masie Całkowitej ciągnionej przyczepy i jest to 11 ton z groszami, jeśli mam przyczepę 8 ton, to DMC jest ponad 10 ton. Po co zaczep do drugiej przyczepy, jeśli nigdy nie będę mógł go użyć i jaki wpływ ma tylny zaczep na to, że ciągana jest przez samochód czy ciągnik.

Mam starą D50 bez zaczepu z tyłu, w dowodzie było wpisane typ: nie pamiętam dokładnie czy tylko "przyczepa" czy "przyczepa ciężarowa". Jak się skończyły miejsca na pieczątki to gość na stacji diagnostycznej (nawet NIE okręgowej) zrobił przegląd i na zaświadczeniu napisał, że to przyczepa ciężarowa-rolnicza. W starostwie w nowym dowodzie też tak wpisali. Teraz przegląd co 2 lata :) Cała przeróbka wyniosła 0zł bo za przegląd i zmianę zapłaciłem tyle co za zwykły przegląd + wymiana dowodu rejestracyjnego.

#517 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 19:29

Rejstracja przyczepy To, że samochodowa niema zaczepu to rozumiem, ale dlaczego rolnicza musi mieć zaczem, tego nie rozumiem, jeśli DMC nie pozwala zapiąć dwóch przyczep do mojego ciągnika.

#518 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 20:42

Rejstracja przyczepy @Arek udało Ci się bo prawdopodobnie nie miałeś w starym dowodzie wzmianki że jest to ciężarowa. Jeśli byłby taki wpis to moim zdaniem zostałby przepisany do nowego dowodu i wówczas lipa.

KPK KUMURUN TEAM

#519 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:03

Rejstracja przyczepy

To, że samochodowa niema zaczepu to rozumiem, ale dlaczego rolnicza musi mieć zaczem, tego nie rozumiem, jeśli DMC nie pozwala zapiąć dwóch przyczep do mojego ciągnika.

nie musi mieć zaczepu. Diagnosta nie ma racji. Poczytaj forum norcom bo temat tam wałkowany, zresztą na tym forum też parokrotnie o tym pisałem. Sporo czeskich przyczep nie miało zaczepów bo tam ponoć można jedną przyczepę za ciągnikiem ciągnąć a jak je ściągają to są rejestrowane jako ciężarowe-rolnicze.
Po prostu zmień diagnostę.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 08 kwiecień 2014 - 21:03.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 10:07

Rejstracja przyczepy Kilkanaście lat temu kupiłem przyczepę taką ruską 3 osiową, oczywiście wszystko legalnie tzn miałem dowód rejestracyjny i umowę kupna-sprzedaży, jednak z uwagi iż była ona używana tylko w obrębie gospodarstwa nigdzie tego nie zgłaszałem. Teraz jednak chciałbym ją zarejestrować ale jest pewien problem ponieważ gdzieś przepadła ta umowa, stary dowód rejestracyjny mam. Jak to zrobić bez tej umowy bo WK będzie się domagało potwierdzenia z US. Może by samemu napisać taką umowę bo to było kupowane w nie istniejącym już PGR? Domyślam się, że mandat w US mnie i tak nie ominie bo kiedyś dostałem za parę dni zwłoki, a tu z 15lat jest już :blink:. No i pozostaje kwestia OC czy aby tez mi nie dowalą paru tys mandatu za przerwę w OC choć w latach 90 nie było jeszcze tego systemu komputerowego. Da sie to jakoś mądrze zrobić aby po tylu latach to jakoś zarejestrować?