Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Rejstracja przyczepy

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
565 odpowiedzi na ten temat

#21 Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • 6694876
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 20 sierpień 2008 - 17:35

Troszke odswieze temat:
Czy istnieje jakas możliwosc zarejestrowania przyczepy bez papierów? Może są jakieś kruczki prawne, które to umozliwią? Czytałem o tym ze w niektórych krajach nie ma obowiazku rejestracji przyczep i z tego mozna jakos skorzystac.

A moze udałoby sie jakos tak przerobic starą przyczepe zeby została uznana jako samoróbka?
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#22 maciek08

maciek08
  • Guests

Napisany 20 sierpień 2008 - 19:38

w ostatnim numerze Top agrar jest temat o rejestrowaniu przyczep zprowadzonych z zagranicy. jeśli jest przywieziona z kraju w którym nierejestruje się przyczep to w umowie kupna-sprzedaży musi być zapis że w danym kraju niema obowiązku rejstracji przyczep.
  • 0

#23 ro1804

ro1804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • 10807212

Napisany 04 wrzesień 2008 - 20:49

też mam podobny problem. mam przyczepę bez papierów fabryczną - po remoncie. i to mnie denerwuje, że niektórzy ciągają kompletny "złom" (ledwo sie kupy trzyma) no ale mają papiery a reszta to już sie nie liczy!!!!
Do maciek08 wiesz może w jakich krajach nie jest wymagana rejestracja przyczep??
  • 0

#24 ro1804

ro1804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • 10807212

Napisany 04 wrzesień 2008 - 21:02

Mam pytanie czy można zarejestrować przyczepę samoróbkę, albo taką która nigdy nie była rejestrowana.

samoróbkę można zarejestrować ale chyba tylko jednoosiową z hamulcem lub bez. z hamulcem do większej ładowności rejestrują. trzeba wypełnić troche papierów, wniosek (chyba rysunek techniczny) no i czekać i (kilka dni). jak otrzymasz zezwolenie na nabicie numerów jedziesz z przyczepą do stacji kontroli pojazdów i tam ci zrobią papiery (nabiją nr, tabliczkę Itp) trwa to kilka minut. jak będziesz miał te dokumentu (zaświadczenie o odbytym przeglądzie i o zgodności przyczepy z warunkami technicznymi) idziesz do wydziału komunikacji i tam załatwiasz reszte. przegląd + rejestracja + OC można załatwić w 1 dzień. a koszt to ok. 400zł.
  • 0

#25 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9223 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 wrzesień 2008 - 08:34

Hejka,
Powiedzcie mi jak mozna zarejestrowac przyczepe bez tzw papierów.
Ostatnio ogladalem kilka i sprzedawcy mowili ze rolnik moze zarejestrowac jedna przyczepe w ciagu roku na zasadzie jakiegos oswiadczenia, badz zarejestrowac przyczepe jako SAM po jakichs ogledzinach rzeczoznawcy.

Jak to jest w rzeczywistosci? Ktos z was przerabiał taka sytuacje?

Pozdrawiam
YacentY
  • 0

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#26 ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów
  • 10233194

Napisany 08 wrzesień 2008 - 12:15

Zapraszam do tego tematu

http://www.agrofoto....racja przyczepy
  • 0
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#27 funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1273 postów
  • 6796445

Napisany 08 wrzesień 2008 - 12:20

Ten link nie działa

A to jest ten temat
http://www.agrofoto....zepy-t9175.html
  • 0
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#28 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9334 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 12:53

połączone
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#29 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9223 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 wrzesień 2008 - 13:00

sorry, nie przeszukałem tego działu - w pojazdach transportowych akurat nie bylo - przepraszam za zamieszanie, niemniej jednak prosze o jakies info
  • 0

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#30 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 16:45

Jak to jest z przyczepami do bel tzn takimi platofrmami co to robi pronar i inni muszą być rejestrowane czy nie, bo miałem niemiłe spotkanie z mendami i uparli się że taka przyczepa powinna być rejestrowana bo to jest przyczepa transportowa no ale w końcu ustąpili i potraktowali jako maszynę rolniczą ale czepili się że z przyczep transportowych to tylko rozrzutnik może być nierejestrowany to jak to w końcu jest?
  • 0

#31 Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 17:53

Wierz mi że wszystko co ci powiedzieli to szczera prawda. Nie oszukali cię nic a nic. Powinieneś się cieszyć że puścili cię.
A co do rejestracji przyczep jako SAM to znam kolesia ze stacji diagnostycznej i wszystko załatwia za 500 zł.
  • 0

#32 szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 22:39

Malutki powiedz czy ten koleś załatwia wszystkie, czy tylko małe? Mam SAM-a: paka od stara, podwójne burty 12m3, oś na bliźniakach, sztywna (bez resorów), rama od Kamaza, siłownik kipra - Jelcz. Czy to da się jakoś zarejesrtować? Gdzieś słyszałem, że potrzebna jest faktura z zakładu, który tym potwierdza, że ją "zrobił". Tak chyba twierdzą w Wydz. Kom. w Dębicy.
  • 0
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#33 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:23

No ale jak to jest z platformami do przewozu bel np. z pronaru) czy jak ktoś na af kupił taką przyczepę przeznaczoną do bel to rejstrował ją czy nie?
A jak to jest z różnego typu 2kółkami samoróbkami wozami konnymi przerobionymi na zaczep do ciągnika itp. Policja patrzy przez palce aby światła jakieś były ale według prawa w razie jakiegoś nieszczęścia jak to może być traktowane?
  • 0

#34 rafalm1978

rafalm1978

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Elektronika,Rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2009 - 23:38

W moich okolicach jeżdża 2 Class'y +2x2 platformy Pronara i na żadnej nie widziałem tablicy rejestracyjnej
  • 0

#35 Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 18:53

Malutki powiedz czy ten koleś załatwia wszystkie, czy tylko małe? Mam SAM-a: paka od stara, podwójne burty 12m3, oś na bliźniakach, sztywna (bez resorów), rama od Kamaza, siłownik kipra - Jelcz. Czy to da się jakoś zarejestrować? Gdzieś słyszałem, że potrzebna jest faktura z zakładu, który tym potwierdza, że ją "zrobił". Tak chyba twierdzą w Wydz. Kom. w Dębicy.

Sorry Winnetou ale nie jestem w stanie ci pomóc.

W moich okolicach jeżdża 2 Class'y +2x2 platformy Pronara i na żadnej nie widziałem tablicy rejestracyjnej

Tablicy to może nie ale chyba miejsce na tablice to tak. No to skoro jest miejsce na tablice to musi to coś oznaczać.
  • 0

#36 Ursus3PGT

Ursus3PGT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • 13981089

Napisany 15 luty 2009 - 12:51

A ja mam przyczepę Sanok D46 w czasie remontu robię ją tak żeby wyglądała jak nowa i nie mam do niej żadnych dokumentów, ani umowy kupna-sprzedaży i właśnie chciałbym bardzo ją zarejestrować, tylko jak to zrobić, ile to kosztuje i czy w ogóle można coś takiego zrobić?? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi.
  • 0

#37 wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • 11193137

Napisany 15 luty 2009 - 14:33

da się napewno bo kilka miesięcy temu był u mnie rzeczoznawca ( w innej sprawie) i pytałem się go czy jest możliwe zarejestrowanie takiej przyczepy ( 4 tony wywrotka na dwie strony drewniane borty żadnego kwitu ) mówił że on musi przyjechać zrobić zdjęcia jakieś papiery wypisać potem na stację na nabicie numerów i do wydziału komunikacji całość mówił że około 400zł teraz tylko czekam na cieplejsze dni i będę ją remontował i rejestrował.
  • 0

#38 JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1026 postów

Napisany 15 luty 2009 - 15:29

Co do platform na słome Pronaru, u mnie 2 firmy mają po 6 takich lawet i są zarejestrowane :)
  • 0

#39 Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 23:47

http://jachowicz.oto...655-B50910.html

dla przykładu podałem link, bo wyczytałem w ustawie że dopuszczone jest ciąganie przyczepy ciągnikiem rolniczym o maksymalnej masie własnej 3t pod warunkiem że przyczepa jest podpięta dodatkowym łańcuszkiem lub linką która zabespieczała by zaczep przed zaryciem w ziemie w razie odpięcia, więc czy przeszła by rejestracja jakiegoś sam-a lub tych wywrotek małych z allegro bez hamulców? bo chyba jakiś hamulec postojowy musi być?
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#40 S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• V.I.P.
  • 977 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 16 marzec 2009 - 18:46

Aby zalegalizować przyczepę typu SAM :
- trzeba przywieść rzeczoznawcę ten zrobi 4-fotki i pomierzy materiały z których jest wykonana i sprawdzi jakość spawów
- musisz określić jej ładowność i to jest ważne jak podasz np. 5t to już nigdy nie zwiększysz jej ładowności
- gdy pomiary przejdą i dostaniesz kwity, występujesz o nadanie numeru ramy do wydziału komunikacji
- z tymi kwitami i przyczepą jedziesz na przegląd techniczny tam nabiją numer na ramę i dostaniesz tabliczkę
- jeśli przejdzie przegląd to z tym kwitkiem lecisz ją zarejestrować no i ubezpieczyć
- nie pisze tu o kosztach za wszystkie te kwitki to już należy samemu rozpoznać
- w taki sposób zalegalizujesz też każdą przyczepę np. przywiezioną od niemca a jeśli ma oryginalną tabliczkę to rzeczoznawca od reki wypisze kwity
- te informacje uzyskałem w okręgowej stacji kontroli pojazdów, miałem no oku fajną przyczepę u niemca ale wysoka cena euro i dałem na luz .
  • 0
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]