Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejstracja przyczepy

965 odpowiedzi na ten temat

#341 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 luty 2012 - 11:08

Rejstracja przyczepy

a ja mam inny problem bo kupiłem przyczepe d-47 z papierami ale nie było opłacane oc i nie było robione badanie tak od 1980 roku czyli prawie od nowosci ;) i moje pytanie brzmi następująco czy trzeba bedzie opłacić OC za te lata co nie było płacone czy nie ??

Jeżeli opłacisz oc w dniu spisania umowy to kary płacić nie będziesz, inaczej płacisz odsetki od momentu bycia właścicielem.

Edytowany przez DK94, 13 luty 2012 - 11:11.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejstracja przyczepy Dzisiaj, 17:44
  •  

#342 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 luty 2012 - 12:56

Rejstracja przyczepy ale czy ubezpieczyciel nie będzie sie domagał od tego gościa co kupiłem żeby uregulował te zaległe oc? bo jak ja opłace oc od dnia kupienia to nikt mnie sie czepiać nie będzie tak jak sie domyślałem ;)

#343 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 16 luty 2012 - 22:59

Rejstracja przyczepy wskażcie mi proszę czy mogę wykupić oc na przyczepę skorupową na tandemie, która nie jest zarejestrowana, używam jej wyłącznie do transportu płodów rolnych z pól do gospodarstwa, ale troszeczkę boję się kontroli bo przecinam drogi gminne

#344 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 17 luty 2012 - 10:56

Rejstracja przyczepy Prawdo podobnie możesz wykupić sobie ubezpieczenie. Ja kupiłem HL bez papierów wczoraj je zarejestrowałem. Pomyśl może o rejestracji tej przyczepy.

#345 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 17 luty 2012 - 15:22

Rejstracja przyczepy mozesz ale po co?
ubezpieczyciel chetnie przyjmie kase ale w razie wypadku nie wyplaci odszkodowania bo nie rejestrowana

Polska B

#346 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 luty 2012 - 19:31

Rejstracja przyczepy chodzi mi tylko o ewentualną kontrolę policji bądź itd, właśnie nie mogę znaleźć informacji na ten temat jaki grożą mi konsekwencje za wjazd taką przyczepą na drogę publiczną - pomijając na tym etapie konsekwencje ewentualnej kolizji bądź inne nieprzyjemne sytuacje, zasadnicza zasada jest taka, że odszkodowanie idzie zawsze z OC pojazdu ciągnącego w zespole pojazdów

#347 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 17 luty 2012 - 19:50

Rejstracja przyczepy Ja miałem przez dwa lata przyczepę niezarejestrowaną, ale ubezpieczoną, nie mogłem wyjeżdżać z nią na drogi publiczne, ale gdybym wyrządził komuś szkodę na drodze polnej lub na podwórku ubezpieczenie pokrywało koszty, przynajmniej tak tłumaczyła mi pani w PZU, ale już ją zarejestrowałem.

#348 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 luty 2012 - 20:41

Rejstracja przyczepy Jeżeli jest możliwośc rejestracji to lepiej to zrobic bo nigdy nic nie wiadomo, koszt przeglądów nie jest aż taki duży, zawsze to pewniej się jedzie gdy wszystko jest w porządku. Sam będę rejestrował swoją przyczepę bo już mam dosyc tego rozglądania się za policją.

#349 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 23 luty 2012 - 23:28

Rejstracja przyczepy Mam pytanie ponieważ mam przyczepe 3,5 wywrotke na kołach balonówkach w której była zrobiona nowa zabudowa i można powiedzieć że część ramy też bo orginalana była pospawana i postanowiliśmy wymienić profile ramy i w związku z tym zostały wycięte numery i mam pytanie czy mogę zarejestrować taką przyczepe jako Sam? Jaki byłby ew. koszt rejestracji?

#350 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 20:50

Rejstracja przyczepy

Jeżeli opłacisz oc w dniu spisania umowy to kary płacić nie będziesz, inaczej płacisz odsetki od momentu bycia właścicielem.

Co ty pie... człowieku! Robi sie przeglad, idzie z umową przerejestrować, oplacasz oc (od dnia wykupienia oc-oc poprzedniego wlaściciela cię nie obchodzi!) potem z oc odbiera sie twardy dowód!
2 lata temu rejestrowalem ciagnik który oc miał ostatnio w 80r. a teraz przyczepe ktora miał w 92r Zadnych zaległych nie opłacałem!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 marzec 2012 - 21:01

Rejstracja przyczepy

Mam pytanie ponieważ mam przyczepe 3,5 wywrotke na kołach balonówkach w której była zrobiona nowa zabudowa i można powiedzieć że część ramy też bo orginalana była pospawana i postanowiliśmy wymienić profile ramy i w związku z tym zostały wycięte numery i mam pytanie czy mogę zarejestrować taką przyczepe jako Sam? Jaki byłby ew. koszt rejestracji?

Jeżeli znasz numer jaki był na ramie albo masz jakiś papier to najlepiej zarejestrowac ją normalnie. Kolega odczytał tylko numer z ramy, zaszedł do wydziału komunikacji i znaleźli jego pszyczepę w ewidencji. Zrobił przegląd, rejestracja i OC, z rejestracją samów jest podobny koszt tylko przeglądy trzeba robic co rok a nie co dwa lata.

#352 Share artur10021

artur10021

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 21:34

Rejstracja przyczepy Witam otóż posiadam przyczepę D-35 no i jest mały problem była kupiona z SKRU gdzieś z 20 lat temu może więcej bez żadnych papierów kupił ją sąsiad stamtąd nie wiadomo w sumie jak to do końca było pewnie % pomogły no wyszło jak wyszło i potem od sąsiada kupił ja ojciec i teraz czy dąło by rade jakos ja zarejestrować jako SAM jej nie zarejestruje bo ma nr na ramie i tak w ogóle to skąd bym wziął faktury na materiał na osie i inne duperele czekam na pomysły

#353 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 10 czerwiec 2012 - 08:22

Rejstracja przyczepy Ja kupiłem przyczepę IFA 8t 7 lat temu. Była z przeglądem, OC. Niestety kupiłem od gościa, co ją kupił od kogoś innego. Czyli dostałem 2 umowy kupna i dowód na poprzedniego właściciela. Wtedy jej nie zarejestrowałem i te papiery leżą do dziś. OC było płacone chyba jeszcze 2 lata a potem stała nie używana. Teraz chciałbym zrobić jej poważny remont ale nie wiem czy ją zarejestruję z takimi dokumentami?
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#354 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:05

Rejstracja przyczepy Alio
Najprościej będzie jak pójdziesz do wydziału komunikacji i wytłumaczysz, jaka sprawa, na pewno podpowiedzą jak to zrobić żeby było dobrze.
Powodzenia

#355 Share andrzejursus95

andrzejursus95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motocykle

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:20

Rejstracja przyczepy Miesiac temu byłem się dowiadywać o rejestrowanie przyczepy sam 3,5 t bo własnie taką zamierzam zrobic i powiedzieli mi na stacji kontroli pojazdów ,ze mozna smiało rejestrowac tylko musi miec hamulce,światła itp :)

#356 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 10:02

Rejstracja przyczepy

Witam otóż posiadam przyczepę D-35 no i jest mały problem była kupiona z SKRU gdzieś z 20 lat temu może więcej bez żadnych papierów kupił ją sąsiad stamtąd nie wiadomo w sumie jak to do końca było pewnie % pomogły no wyszło jak wyszło i potem od sąsiada kupił ja ojciec i teraz czy dąło by rade jakos ja zarejestrować jako SAM jej nie zarejestruje bo ma nr na ramie i tak w ogóle to skąd bym wziął faktury na materiał na osie i inne duperele czekam na pomysły

Jak przyczepa nie ma żadnych papierów, nie była rejestrowana to jej nie możesz zarejestrować, no chyba że sam ( ale wiadomo to lekkie naginanie prawa jest) Co do rejestracji przyczepy Sam to nie musisz okazywać teraz faktury za materiał zużyty do produkcji tejże przyczepy. Po pierwsze idziesz do wydziału komunikacji piszesz dwa oświadczenia " przyczepę wykonałem samodzielnie z własnych materiałów", dają Ci numer do nabicia i z Tym do OSP jedziesz.

#357 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 08:18

Rejstracja przyczepy Jakie tablice rej. na przyczepy wydają WK? Kwadratowe, czy podłużne, czy do wyboru dla klienta?
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#358 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 17 czerwiec 2012 - 11:42

Rejstracja przyczepy Jakie sobie klient życzy bo przecież nie każda przyczepa ma takie samo miejsce na tablice.

#359 Share marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 19:34

Rejstracja przyczepy Dzisiaj byłem na przeglądzie autem na okregoej stacji kontroli i zapytałem się o rejestracje przyczepy sam o DMC ok 5t bo zamierzam na podwoziu d-35 zrobic taka do balotów ok 6m długosci i 2,4m szerokości i Pan powiedział mi ze jest potrzebne jeszcze badanie rzeczoznawcy przy resjestracjach przyczep sam pow 750kg, słyszał ktos o takim czymś i ile to może kosztować? Jutro może wybiore sie do wydziału komunikacji i zapytam dokładnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share lukasz3044

lukasz3044

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 13:24

Rejstracja przyczepy Witam. Mam taki problem. Kupiłem kilka lat temu przyszepe sanok d-50 z rolniczej spółdzielni. Dostałem fakture tablice rejestracyjną. Nie rejestrowałem tej przyczepy. Gdy teraz chciałem zarejestrowac tą przyczepe okazało sie w wk ze na te numery rejestracyjne jest zarejestrowana ta przyczepa i ma nowy numer. Pani podała mi ten nr i znalazłem tą przyczepe z tymi nr w tej spółdzielni. I nie moge dogadać sie w tej sprawie z kierownikiem spółdzielni jakim prawem zarejestrowali inna przyczepe na moje papiery. Tym bardziej ze wszystkie nr z faktury zgadzaja sie z nr na mojej przyczepie i tabliczce znamionowej. Co w takim przypadku mam zrobić?