Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejstracja przyczepy

966 odpowiedzi na ten temat

#281 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 11:27

Rejstracja przyczepy Napisz po polsku albo zrób zdjęcie,albo rysunek.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejstracja przyczepy Dzisiaj, 21:25
  •  

#282 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 01 wrzesień 2011 - 17:00

Rejstracja przyczepy Witam.Mam na oku niedrogą przyczepę wywrotkę w idealnym stanie.
Właściciel mi powiedział, że nie jest zarejestrowana.
Czy dałoby się w jakiś sposób ją zarejestrować?
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#283 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 01 wrzesień 2011 - 17:43

Rejstracja przyczepy pewnie że tak musisz jechać zrobić przegląd i iść do rejestracji i ci zarejestrują

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#284 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 01 wrzesień 2011 - 17:54

Rejstracja przyczepy Trzeba mieć coś o pochodzeniu,że ją kupiłem -umowa kupna sprzedaży, czy coś?
Zetor Team

#285 Share FERDEKKKK

FERDEKKKK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 18:19

Rejstracja przyczepy A ilo osiowa jest ta przyczepa i jaką ma ładowność?

#286 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 18:20

Rejstracja przyczepy 2 osiowa 4,5 tony
To da się coś zrobić?

Edytowany przez bubel500, 01 wrzesień 2011 - 20:26.

Zetor Team

#287 Share FERDEKKKK

FERDEKKKK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 21:16

Rejstracja przyczepy Jest tak jak napisał kolega wyżej.

#288 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 06:17

Rejstracja przyczepy Nie trzeba umowy, wybijania numerów , i tabliczki?
Zetor Team

#289 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 17:13

Rejstracja przyczepy Bez dowodu rejestracyjnego zapomnij o rejestracji.

#290 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 17:44

Rejstracja przyczepy Musisz mieć umowę kupna sprzedaży dowód rejestracyjny na przedniego właściciela, przegląd i opłacone OC, a jak nie była rejestrowana to po decyzje o nadaniu nr do starostwa, później na stacje diagnostyczną nabić nr i tabliczkę znamionowa i do rzeczoznawcy który musi ja opisać i wydać decyzję ale jeżeli ona już kiedyś miała jakieś nr to nie taka prosta sprawa
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 18:06

Rejstracja przyczepy

Musisz mieć umowę kupna sprzedaży dowód rejestracyjny na przedniego właściciela, przegląd i opłacone OC, a jak nie była rejestrowana to po decyzje o nadaniu nr do starostwa, później na stacje diagnostyczną nabić nr i tabliczkę znamionowa i do rzeczoznawcy który musi ja opisać i wydać decyzję ale jeżeli ona już kiedyś miała jakieś nr to nie taka prosta sprawa

No jak ma jakiś numer i tabliczkę to nic z tego?
Zetor Team

#292 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 18:11

Rejstracja przyczepy A jeśli mój teściu kupił przyczepe w latach 90, zarejestrowana,faktura zakupu, dowód.Nie przerejestrował jej na siebie.Niestety teściu zmarł,czy jest szansa aby zarejestrować ją ponownie ale na siebie lub na żone? Całe gospodarstwo prawnie było przepisane na żone.

#293 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 19:11

Rejstracja przyczepy Jest taka szansa na 100%,ale na żonę.

Edytowany przez asharot, 02 wrzesień 2011 - 19:11.

#294 Share AntekC330

AntekC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 22:07

Rejstracja przyczepy Ja mam z kolei następujący problem. Kupiliśmy gdzieś na początku lat '80 nową przyczepę dwuosiową wywrotkę na 2 strony (nie znam marki, ale nie Autosan, tylko jakaś inna polska). Do tej pory nie była zarejestrowana, bo nie było takiej potrzeby. Jeździliśmy nią głównie po polach, a jeżeli już po drogach publicznych, to głównie na terenie gminy i nie mięliśmy problemów z policją/milicją (znaliśmy policjantów/milicjantów i nie sprawiali problemów). Teraz jednak coraz częściej pasuje się nią wypuszczać poza teren gminy i jest problem, bo ta przyczepa nie jest zarejestrowana. Obecnie chcemy ją zarejestrować, jednak do tej pory nie zachował się ani dowód kupna, a i homologację gdzieś diabli wzięli. Czy da się jakoś wykombinować, żeby zarejestrować tę przyczepę? Może być zarejestrowana nawet jako SAM. Wszystko jedno. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowany przez AntekC330, 25 wrzesień 2011 - 22:09.

#295 Share AntekC330

AntekC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 22:29

Rejstracja przyczepy

Tablicy to może nie ale chyba miejsce na tablice to tak. No to skoro jest miejsce na tablice to musi to coś oznaczać.

Ośmielę się nie zgodzić. Ja mam rozrzutnik, na którym (nie wiem po co) jest też miejsce na tablicę rejestracyjną.

Ja mam z kolei następujący problem. Kupiliśmy gdzieś na początku lat '80 nową przyczepę dwuosiową wywrotkę na 2 strony (nie znam marki, ale nie Autosan, tylko jakaś inna polska). Do tej pory nie była zarejestrowana, bo nie było takiej potrzeby. Jeździliśmy nią głównie po polach, a jeżeli już po drogach publicznych, to głównie na terenie gminy i nie mięliśmy problemów z policją/milicją (znaliśmy policjantów/milicjantów i nie sprawiali problemów). Teraz jednak coraz częściej pasuje się nią wypuszczać poza teren gminy i jest problem, bo ta przyczepa nie jest zarejestrowana. Obecnie chcemy ją zarejestrować, jednak do tej pory nie zachował się ani dowód kupna, a i homologację gdzieś diabli wzięli. Czy da się jakoś wykombinować, żeby zarejestrować tę przyczepę? Może być zarejestrowana nawet jako SAM. Wszystko jedno. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowany przez AntekC330, 07 październik 2011 - 20:08.

#296 Share lopol92

lopol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja. rolnictwo, mech. rolnictwa i kobitki

Napisany 08 październik 2011 - 20:38

Rejstracja przyczepy jak ktoś╩ nie ma papierów to ja mam do sprzedania papiery z "przyczepą" na polską 6t jak cośto gg

#297 Share lopol92

lopol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja. rolnictwo, mech. rolnictwa i kobitki

Napisany 08 październik 2011 - 20:40

Rejstracja przyczepy jak ktoś z was nie ma papierów na przyczepe to pomoge, mam papier 6t z przyczepą za dobre pieniądze wiecej na gg

#298 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 22:05

Rejstracja przyczepy Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka w WK. Chciałem przerejestrować przyczepę marki SAM jednoosiową o dopuszczalnej ładowności 750 kg - tzw. "dwukółka". Dowód rejestracyjny aktualny i zaznaczone w nim, że przegląd techniczny "bezterminowo". Pola o DMC, masie własnej i dopuszczalnym nacisku nie wypełnione. Niestety pani w WK powiedziała, że nie da rady przerejestrować ze względu na tą ładowność i muszę udać się do SKP na przegląd, po którym diagnosta wyda oświadczenie o masie własnej, DMC i nacisku na oś. Pogadałem z diagnostą i zażądał on zważenia "dwukółki" (kwitu z wagi) i oświadczył że będzie ona zarejestrowana jako przyczepa ciężarowa rolnicza, tzn. że trzeba będzie robić badania techniczne co dwa lata (rzeczywista masa własna to około 500 kg - tak na moje oko). Nie bardzo mi się to "uśmiecha" bo przyczepa ta po drodze porusza się okazyjnie - bardzo rzadko, wolałbym ją mieć jednak zarejestrowaną. Mógłbym jeździć na dowodzie rejestracyjnym poprzedniego właściciela ale to też nie jest zbyt dobre rozwiązanie. Nie wiem czy ta pani nadinterpretowała przepisy (ale pewnie nie), czy po prostu ktoś wypełniając dowód rejestracyjny zamiast do DMC wpisał to 750 kg do dopuszczalnej ładowności. Moim zdaniem jeśli pojazd jest zarejestrowany to powinien być bezproblemowo przerejestrowany bez żadnych zmian. Miał ktoś z Was taki przypadek? A może da się z tego jakoś sensownie wybrnąć? Przy tej masie własnej (załóżmy 500 kg) diagnosta raczej nie wpisze DMC 750 kg :(

#299 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 22:48

Rejstracja przyczepy A czemu ci zależy na tak niskiej ładowności?? Jak cie policja złapie i zobaczy ze wieziesz 8 worków zboża to powiedzą ze jest przyczepa przeciążona i koniec jazdy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 22:55

Rejstracja przyczepy Myślę że jak dobrze powarzysz to będzie miała 350 ,z drugiej strony 750 dmc to nie wiele ale taka ujdzie i do samochodu jak dobrze pomyślisz...