Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hinco    1

Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..

 

nie musisz jej rejestrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
nie musisz jej rejestrować

 

tzn??

a jak z OC wtedy np w razie wypadku??


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

oc z ciągnika...bo przeciez jak zdejmiesz adapter z 1 osiowego rozrzutnika i zapniesz klape z tyłu też masz jedno osiową przyczepkę..a rozrzutnika nie trzeba rejestrować

Ma być dobrze widoczna przynajmniej trójkąt ostrzegawczy -ale dobrze żeby były swiatła

 

W świetle prawa jednoosiówka nie jest pojazdem 2 osiowym którego trzeba rejestrować -uprawnienia na Kategorie T jak ktos ma B

inna rzecz jesli jest to przyczepka samochodowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

To dlaczego samochodowe trzeba rejestrować? Też jedno oś, dwa kółka.. a oc sie płaci i tablice sie ma..

Jak to jest w przypadku wypadku, choćby ktoś mi w tyłek wjechał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Jak zdaweł rok temu kat B to było tak ze masa pojadu ciągnącego nie może być mniejsza od masy przyczepy i towaru, czyli można było mieć po dwa razy 1750kg na przyczepe z ładunkiem i pojazd, więc do traktora to na h* potrzebne jak pusto waży więcej niż 3,5 tony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy można zarejestrować przyczepę samoróbkę, albo taką która nigdy nie była rejestrowana.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można, skoro przyczepke samoróbkę do samochodu można to taką też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

można rejestrować tylko trzeba najpierw zrobić jej badania techniczne i nabić numery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja mam zarejestrowaną samoróbke ale to było 15 lat temu.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Mój sąsiad rejestrował D-47, nabili mu numery, dali tabliczke znamionową itd.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Też mam teraz podobny problem, zrobiliśmy lawetą i wypadało by ją zarejestrować (światła hamulce sprawne). Gdzie się udać i ile to by kosztowało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a po co rejetrować przyczepe? :D to musi być rejestrowana jakich przyczep to dotyczy? czy lawet do wożenia bel też?

słyszałem ze przyczepa sztywna nie musi być rejestrowana, a jak to jest z chamulcami jakie przyczepy muszą mieć a w jakich chamulce nei są wymagane?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Zajżyj do przepisów o wymaganiach stawianych środkom transportu. Badajże do 5t DMC może być hamulec najazdowy, powyżej pneumatyczny dwuobwodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Troszke odswieze temat:

Czy istnieje jakas możliwosc zarejestrowania przyczepy bez papierów? Może są jakieś kruczki prawne, które to umozliwią? Czytałem o tym ze w niektórych krajach nie ma obowiazku rejestracji przyczep i z tego mozna jakos skorzystac.

 

A moze udałoby sie jakos tak przerobic starą przyczepe zeby została uznana jako samoróbka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

w ostatnim numerze Top agrar jest temat o rejestrowaniu przyczep zprowadzonych z zagranicy. jeśli jest przywieziona z kraju w którym nierejestruje się przyczep to w umowie kupna-sprzedaży musi być zapis że w danym kraju niema obowiązku rejstracji przyczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ro1804    0

też mam podobny problem. mam przyczepę bez papierów fabryczną - po remoncie. i to mnie denerwuje, że niektórzy ciągają kompletny "złom" (ledwo sie kupy trzyma) no ale mają papiery a reszta to już sie nie liczy!!!!

Do maciek08 wiesz może w jakich krajach nie jest wymagana rejestracja przyczep??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ro1804    0
Mam pytanie czy można zarejestrować przyczepę samoróbkę, albo taką która nigdy nie była rejestrowana.

samoróbkę można zarejestrować ale chyba tylko jednoosiową z hamulcem lub bez. z hamulcem do większej ładowności rejestrują. trzeba wypełnić troche papierów, wniosek (chyba rysunek techniczny) no i czekać i (kilka dni). jak otrzymasz zezwolenie na nabicie numerów jedziesz z przyczepą do stacji kontroli pojazdów i tam ci zrobią papiery (nabiją nr, tabliczkę Itp) trwa to kilka minut. jak będziesz miał te dokumentu (zaświadczenie o odbytym przeglądzie i o zgodności przyczepy z warunkami technicznymi) idziesz do wydziału komunikacji i tam załatwiasz reszte. przegląd + rejestracja + OC można załatwić w 1 dzień. a koszt to ok. 400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Hejka,

Powiedzcie mi jak mozna zarejestrowac przyczepe bez tzw papierów.

Ostatnio ogladalem kilka i sprzedawcy mowili ze rolnik moze zarejestrowac jedna przyczepe w ciagu roku na zasadzie jakiegos oswiadczenia, badz zarejestrowac przyczepe jako SAM po jakichs ogledzinach rzeczoznawcy.

 

Jak to jest w rzeczywistosci? Ktos z was przerabiał taka sytuacje?

 

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj