Skocz do zawartości

Zdjęcie

zbiór słomy przyczepą samozbierającą

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 10 sierpień 2007 - 18:51

zbiór słomy przyczepą samozbierającą przeglądając kilka galeri rolniczych naszych połódnowych sąsiadów często można spotkać obrazki jak zbiera sie tam słome przyczepami zbierającymi - więc moje pytanko - czy ktoś z was albo w waszej okolicy stosuje jeszcze tą technologię zbioru słomy i z jakiego powodu - bo na rynku przecież brak maszyn do rozładunku luźnej słomy z przyczep samozbierajacych a te które są to pamietają jeszcze czasy świetności PGR-ów :)

pozdrawiam Mechanizator
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zbiór słomy przyczepą samozbierającą Dzisiaj, 04:04
  •  

#2 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny, AF, %, i jazda wszystkim co ma kola:)

Napisany 10 sierpień 2007 - 20:28

zbiór słomy przyczepą samozbierającą Ja w tamtym roku zbierałem przyczepo to co wój mi oddał bo nie chciałem juz ciagnac prasy i sobie rozładowałem za stodoło i był dobrze ale tak wszystko przyczepo to lipa pozniej brac.
URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 20:40

zbiór słomy przyczepą samozbierającą jakieś 15 lat temu to bym się cieszył jak bym miał przyczepę samozbierająca do słomy ale teraz to może byś samozbierająca do pęczków :) kilka lat temu jedeń z woski zbierał tak jeszcze część słomy ale teraz chyba już nie zbiera (może dlatego że przyczepa wysiadła)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 20:47

Ja w tamtym roku zbierałem przyczepo to co wój mi oddał bo nie chciałem juz ciagnac prasy i sobie rozładowałem za stodoło i był dobrze ale tak wszystko przyczepo to lipa pozniej brac.

Jak jest krokodyl przy ładowaczu to bierze się wspaniale, a i ze sznurkami nie ma problemu. Jeszcze niedawno zbierałem luzem, tylko największy problem znaleźć chętnego na stawianie stoga.

Siano to jeszcze zbieram i potem na dmuchawę i na poddasze.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#5 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 10 sierpień 2007 - 21:44

zbiór słomy przyczepą samozbierającą no mnie zdziwiło to ze u nas ta technologia jest praktycznie w zaniku a w czechach to nawet na dużych areałach sie to stosuje

http://www.zemedelsk...2006list526.htm
http://www.zemedelsk...2006list391.htm
http://www.zemedelsk...2006list392.htm
http://www.zemedelsk...2006list356.htm

podejzewam ze chodzi o czas zbioru no i koszty
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#6 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 21:58

zbiór słomy przyczepą samozbierającą W snopkach jest wygodniej (w zime wyrywać słome ze stogu :) ), tylko że dłużej schodzi zwiezienie słomy, ale nie przesadzajmy, że aż tak długo.

#7 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 11 sierpień 2007 - 14:46

zbiór słomy przyczepą samozbierającą u mnie wujek tak zbiera a potem widły i pakujesz w stodołe. pamiętem jak z 8 lat temu woziło się słome luzem. widły i ładujesz na fure :)

#8 Share krzysiek90

krzysiek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:SPRZĘTTT ROLNICZYYYYYYYYYYY<br />Ruszyła maszyna już nic nie zatrzyma kto wejdzie pod koła ten uciec nie zdoła ;]

Napisany 11 sierpień 2007 - 15:40

zbiór słomy przyczepą samozbierającą a moze czesi nie wiedza co to prasa ;P

#9 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:18

zbiór słomy przyczepą samozbierającą Mój wujek kiedys zbierał słome przyczepą ale jak kupił prase to przestał w okolicy tylko 1rolnik stosuje to jeszcze.

#10 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:59

zbiór słomy przyczepą samozbierającą ciekawe jaki to ma cel ? przecie słoma sprasowana zajmuje mniej miejsca, rolowana na pewno tak bardzo nie zamoknie...

tak poza tym na zdjęciach prezentuje się niezły kontrast, nowy NH i Jelonek a do nich zaczepione wysłużone zbierajki :)
all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 22:12

zbiór słomy przyczepą samozbierającą ja wam powiem że u mnie na wsi rolnicy są tak cofnięci w rozwoju (chodzi mi o rozwój gospodarstwa) że jeszcze snopowiązałkami zboże koszą, nie wspominając już o przyczepach samozbierających. Nie wiem dlaczemu tak. Dla mnie to jest 100% więcej pracy potem. Trzeba to luzem przewozić i wogóle nie wygodne to

#12 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 22:24

zbiór słomy przyczepą samozbierającą U mnie w okolicy już od dawna nie zbierają słomy przyczepami samozbierającymi (i chyba nawet nie zbierali, jedyne co pamiętam to że sąsiad zbierał tylko siano i dzisiaj przyczepa stoi nie używana) i do jeszcze nie dawna to tylko spódzielnia zbierała słomę samozbierającymi (no i jeszcze PGT'y).
Dzisiaj przyczepy albo zostały sprzedane, albo stoją bezużyteczne, albo zostały przerobione (na wózki do bel) czy też służą do wożenia liści buraczannych na pryzmę.

#13 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 19:10

, rolowana na pewno tak bardzo nie zamoknie...

BZDURA, właśnie że odwrotnie - przy dużych opadach jak w żeszłym roku w sierpniu najbardziej zamokła słoma rolowana jeśli nie była nakryta, słoma luzem jeśli jest dobrze postawiona sterta namiąka najmniej.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#14 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 11:18

zbiór słomy przyczepą samozbierającą u mnie ostatnio to chyba z 15 lat temu jeden rolnik zbieral slome samozbierajka. a teraz, to tylko jeden, inny, uzywa tej maszyny do zbioru swiezej trawy dla krowek.

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 sierpień 2007 - 12:54

zbiór słomy przyczepą samozbierającą Mam zbieraczke i od 7 lat zbieram może z 8 rocznie ( kiedyś ze słomą do 100 przyczep rocznie dochodziło) to był dopiero kierat jak siano było wilgotne i wszystko ręcznie na dmuchawę lub na stertnik. Miałem taki patent że podjeżdzałem tyłem i bezpośrednio pchałem a ktoś w przyczepie zarzucał. Zapie*dalała cała rodzina a potem to ręcznie nosic do obory i ścieżki za sobą ścielic, dlatego wole zapłacic ze 3 tyś za belowanie i miec święty spokój, bo w 1 dzień moge sprzątnąc 10 ha i pracuje przy tym jedna osoba. A używam przyczepy tylko żeby na bierząco wypchnąc słome za oborą i na bierząco siano daje z przyczepy. Nigdy więcej zbieraczki!!!!

#16 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 25 sierpień 2007 - 22:22

zbiór słomy przyczepą samozbierającą u mnie w wiosce kumpel tak zbiera to się z niego wszyscy smieją ale jak nakładze pełna stodołe turem to potem poskakać sobie można hehehe

#17 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 13:38

zbiór słomy przyczepą samozbierającą Umnie w okolicy to tylko wujek zbiera siano przyczepą zbieającą, słomy w tym roku zebrał tylko 2 przyczepki, zawsze zbierał słome z ok 20 ha więc było to strasznie czasochonne i męczące, czasami sam jeździłem z tą przyczepą. W zimę trzeba wydzierać tą słomę ze stodoły, i tzeba nosić luźną do obory. W tym roku wszystko poprasował i ma święty spokój z tą słomą i jest do tego dużo szybciej sprzątnięte z pola, aha dodam jeszcze ze ta przyczepa to PRP 2, czyli mała przyczepka, więc wszystko mówi za siebie.

#18 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 20:26

zbiór słomy przyczepą samozbierającą Jesli potzrebujemy slome do kurnika a akurat jest na polu to po co mam prasowac skoro moge wziazc bezposrednio z pola i zaoszczedzic czasu i pieniedzy? Rozne sa sytuacje.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#19 Share karol1992

karol1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Samochody ,ciagniki , rolnictwo

Napisany 11 lipiec 2008 - 09:02

zbiór słomy przyczepą samozbierającą czesc mój tata ma przyczepe zbierajaca która przerobilismy za małe pieniadze na przyczepe do zbioru balotów , jestesmy z niej teraz zadowoleni bo mozna jednym ciagnikiem zebrac wszystkie baloty z pola

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share grzecho106

grzecho106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 15:31

zbiór słomy przyczepą samozbierającą U mnie w okolicy jest tylko jeden gość co zbiera siano i słomę przyczepą samozbierającą