robcio3dz

Alternator w C-330M

Polecane posty

jktuning    18
może być 5 Volt ? mój alternator jest z jakiegoś spycha.

 

Nie możliwe że 5v musi dawać 14 do 14,5v bo jak nie to nadaje się do naprawy. albo źle podłączony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Co jest powodem mojego problemu.... a mianowicie mam alternator w c-330 (od poloneza) i elegancko ładuje, 14,4 i super sie załącza już przy 600 obr/min ale problem występuje po zgaszeniu silnika nie zapala sie kontrolka od ładowania (nie świeci się, tak jakby ładowanie nadal było, co jest nie możliwe bo silnik jest wyłączony) Musze dopiero chwycić za starter i delikatnie nim przekręcić (wystarczy tylko do zapalenia sie kontrolki od świec żarowych) i wtedy sie zapala. Problem występuje za każdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Co jest powodem mojego problemu.... a mianowicie mam alternator w c-330 (od poloneza) i elegancko ładuje, 14,4 i super sie załącza już przy 600 obr/min ale problem występuje po zgaszeniu silnika nie zapala sie kontrolka od ładowania (nie świeci się, tak jakby ładowanie nadal było, co jest nie możliwe bo silnik jest wyłączony) Musze dopiero chwycić za starter i delikatnie nim przekręcić (wystarczy tylko do zapalenia sie kontrolki od świec żarowych) i wtedy sie zapala. Problem występuje za każdym razem.

 

stacyjka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Jest jeszcze jeden błąd. przy 1000 obr/min silnika ładowanie mierzone na aku wynosiło 15 V. Czy te dwa problemy nie świadczą już definitywnie o regulatorze napięcia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No być może. Ale powinno być w maxie 14,5 V ładowane.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jachu    0

Należy pamiętać o podłączeniu bieguna ujemnego na masę (C-330M posiada plus na masie) . Wydaje mi się że wszystkie obecnie dostępne alternatory mają minus na masie. Druga sprawa to sposób mocowania alternatora ( prawy/lewy) . z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jachu    0

Należy pamiętać o podłączeniu bieguna ujemnego na masę (C-330M posiada plus na masie). Wydaje mi się że wszystkie obecnie dostępne alternatory mają minus na masie. Druga sprawa to sposób mocowania alternatora ( prawy/lewy). Zamontowałem używany alternator od ford'a z regulatorem napięcia na alternatorze. Należy zmienić pasek klinowy, ponieważ jest mało miejsca do napięcia paska starego. Może być konieczne uniesienie sprężarki. Na kontrolce ładowania musi być żarówka ok 2W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76
Na kontrolce ładowania musi być żarówka ok 2W.

Około 2W?? Czyli ile, 1W czy 3W?

Najlepiej żeby nie mieć problemu z ładowaniem używac żarowek 4W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zennek007    0

Witam

Mam alternator do jakieś Renault i założyłem go do swoje c-328 ale nie ładuje. niżej zamieszczam zdjęcia czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie to popodłączać w miejsca (B+, B-, 1 , 2 )

7ad791d69176c0d2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A podstawowe pytanie czy przełozyłeś akumulatory?? To znaczy czy podłączyłeś je tak aby miec na masie minus (-). Bo wcześniej miałeś plus na ramie ciągnika. Bez tego nie ruszysz. A jak ty go podłaczyłeś??

B+ podłączasz grubszym przewodem do akumulatora, najlepiej przy rozruszniku , na właczniku elektromagnetycznym.

B- jest to minus czyli to samo co pojaiw sie na obudowie alternatora. Jeśli dobrze go przykręcisz nie musisz tego podłaczać.

A co do 1 i 2 no to przyznam sie że patrząc z tej perspektywy zdjecia to do konca nie wiem a nie chce strzelic gafy. Gdybym mógł tylko zmierzyc, albo było by drugie zdjecie. Bo wygląda jakby on miał juz regulator napiecia.

Jeśli możesz to zrób zdjeciez boku tam gdzie trzymasz kciuk. Może tam cos pisze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zennek007    0

1b4b292ddcdec5c5.jpg

31671bc202d97efd.jpg

2c443fcb1a7c7392.jpg

5f5c77a493fba5c7.jpg

2856c5ca9a5f3c3d.jpg

7ad791d69176c0d2.jpg

 

Doszedłem do takiej rzeczy że gdy połączymy "2" z "B+" to żarówka 2W świeci się nieco słabiej niż byśmy podłączyli ją w "B+" i "B-" Więc prawdopodobnie jest to kontrolka ładowania. W takim razie mam pytanie do czego pozostaje "1". Muszę coś tam podłączać, może służy do wzbódzenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76
Doszedłem do takiej rzeczy że gdy połączymy "2" z "B+" to żarówka 2W świeci się nieco słabiej niż byśmy podłączyli ją w "B+" i "B-" Więc prawdopodobnie jest to kontrolka ładowania. W takim razie mam pytanie do czego pozostaje "1". Muszę coś tam podłączać, może służy do wzbódzenia??

Ale do czego podłączyłes tą żarówke??

Według mnie to przewód od żarówki z deski rozdzielczej podłącz właśnie pod wsówke nr 1. A miejsca 2 wcale nie musisz podpinać ze wzgledu że to nie jest instalacja z tego samochodu. a to co podepniesz wystarczy do prawidłowego działania altka. Tak jak pisał @zorzyk2 może to byc sygnał do obrotomierza.

Załóż go do ciapka, podłacz B+ do plusa przy rozruszniku, a kontrolke od ładowania pod 1 i to wszystko i ma działać.

Przy włączonej stacyjce ma sie zapalic kontrolka ładowania, a po zapaleniu silnika zgasnąć (ale to chyba wiadome) i bedzie oznaka działnia altka.

A w przyszłości żarówke 2W z kontrolki ładowania zamień na 4W.

Masz miernik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zennek007    0

W mim ciapku jest już wiele przeróbek np. stacyjka jest ale jest w ogóle nie używana, oryginalne kontrolki nie działają, światła mam ale powstawiane diody i przełączniki na pulpicie porobione. Kiedyś była prądnica, ale teraz się zepsóła będę próbował ją naprawić a tymczasowo chce wstawić alternator który mam.

A czy wogóle muszę podłączać tą kontrolke ładowana. Nie wystarczy tylko dać B+ na na rozrusznik. Akumulator od kiedy pamiętam jest podłączony masa na mase ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Po pierwsze samo podłaczenie B+ do akumulatora to zamało, trzeba jeszcze podłaczyc wzbudzenie alternatora które według mnie to jest wsówka 1. A wzbudzenie podłacza sie właśnie przez kontrolke ładowania aby informowała nas o stanie działania alternatora (czy ładuje) i (lub) działa praidłowo. Bez niej bedziesz sie tylko domyslał.

Po drugie jeśli jest to alternator 6 diodowy a nie 9 to potrzeba jest jakis wyłacznik. standardowo słuzy do tego stacyjka która po wyciagnieciu kluczyka rozłaczała wzbudzenie. Jeśli tego nie bedzie to nie działajacy alternator (czyli nie ładujacy przy zgaszonym silniku) rozładuje ci akumulatory. Możesz po prostu zastosować jakis mały włacznik tylko musisz pamietać o jesgo włączaniu i wyłączaniu, bo w przypadku stacyjki było to oczywiste dla odpalenia ciągnika.

Po trzecie nie naprawiaj tej prądnicy. Co najwyżej możesz ją odnowic i wstawic w ramki. Będziesz mógł na nia patrzeć, bo do ładowania to ona się mało co nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co wy gadacie ja mam pradnice cały czas i juz akumulatory 5 rok i pali zawsze ładowanie wynosi ok 15V i załancza przy 900obr

warunkiem jest tylko dbanie o pradnice i regulator bo jak sa na wirniku po nadpalane zwoje to wiadomo ze nie naładuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
co wy gadacie ja mam pradnice cały czas i juz akumulatory 5 rok i pali zawsze ładowanie wynosi ok 15V i załancza przy 900obr

warunkiem jest tylko dbanie o pradnice i regulator bo jak sa na wirniku po nadpalane zwoje to wiadomo ze nie naładuje

 

 

nie tak do końca jak mówisz..zalóż więcej świateł i halogenów .... i zobaczymy jak bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ten alternator potrzebuje jeszcze dodatkowo regulatora napięcia.

To jest alternator z regulatorem.-ale osobiście wolę wersję z regulatorem oddzielnie bo szczotki są szersze i wolniej zużywają się pierścienie ślizgowe ( poprawił mnie kolega "mtracz" dzięki), ale z regulatorem przy alternatorze montaż ogranicza się tylko do montażu alternatora.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76
http://www.allegro.pl/item350483401_altern...an_b_dobry.html

 

TO jest alternator z regulatorem napięcie w środku, bo w opisie facet napisał że jest to wersja z regulatorem poza alternatorem

 

I miał racje bo w tym alternatorze regulator jest zewnętrzny i podłacza sie go do szczotek przewodami.

 

 

Ten alternator potrzebuje jeszcze dodatkowo regulatora napięcia.

To jest alternator z regulatorem.-ale osobiście wolę wersję z regulatorem oddzielnie bo szczotki są szersze i wolniej zużywa się komutator, ale z regulatorem przy alternatorze montaż ogranicza się tylko do montażu alternatora.

Akurat jest to taki alternator który preferujesz. Bo jest to regulator zewnetrzny przykręcany do obudowy alternatora i podłaczany przewodami do szcotek. Nie myl go z regulatorem zespolonym ze szczotkami.

A alternatory nie maja komutatora jak prądnice tylko 2 pierścienie ślizgowe, które sa od niego żywotniejsze jak i szczotki dłużej wytrzymują.

 

 

A tak wogule to mi sie wydaje że oba alternatory sa identyczne, oba do polonezów i wyprodukowane przez jedna firme Elmot. Do obu montuje sie szczotki jak i zewnętrzny regulator napięcia tylko jeden akurat jest kompletny i ma jeszcze kondensator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Co do komutatora nie byłem pewien ale zgodzę się z tobą że są to pierścienie ślizgowe, tak te alternatory są od poloneza tylko na tym pierwszym nie zamocujesz regulatora. A czy preferuję go to bym tego tak nie nazwał. moim zdaniem do ciągnika najlepszy jest alternator od poloneza bo dostępność do nich jest a łożyska z górnej półki to ok. 30 zł. z alternatorami innych marek koszt naprawy może być większy a alternator od poloneza kupisz wszędzie za ok. 30 zł. kompletny.

 

Każdy zamontuje taki jaki uważa, tylko spotkałem się z takim przypadkiem że znajomy miał droższe łożyska w dwukółce niż cała dwukółka, bo jak się okazało koła i piasty były od zachodniego sprzętu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebol    1
niemniej kochani warto też użyć alternatora od Żuka..za parę złotych

 

Ja mam z żuka i chodzi idealnie.


www.agrofoto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas02
      Witam po wymianie szczotek z regulatorem w mojej Proximie 85 wróciło ładowanie i po czasie mam teraz problem. Licznik przestal działać kontrolka ładowania ledwo świeci ciagnik nie ładuje, dodatkowo zauważyłem gdy wyciągałem alternator i montowałem spowrotem gdy dotykał mocowania to jakby iskrzył na obudowie 
    • Przez emtecc
      Witam Mam w kombajnie zamontowany (Kiedyś była prądnica) alternator A124n. Alternator z fiata 125 Z tego co mi się wydaje to 9cio diodowy. Jest przy nim dokręcony regulator. Nie wiem jakie ma oznaczenie bo symbole wytarte. Dla pewności dodam zdjęcie czy połączenie do alternatora jest poprawne. Włożyłem nowy akumulator i postanowiłem spr czy z ładowaniem wszystko w porządku. Okazało się, że napięcie ładowania rośnie powyżej 14.4 V na niskich obrotach. Gdy zwiększę obroty przelatuje 17V. Stanowczo za dużo. Czy przy zmianie z prądnicy na alternator należy wprowadzić jakieś modyfikacje w instalacji auta?
    • Przez pele19
      Witam!
      Mam taki mały problem w swoim malczyku a dokładnie padł mi alternator który juz nie nadaje sie do regeneracji.
      Był w ciągniku od nowości i już wszystko się powycierało, wymiana szczotek, regulatora nic juz nie pomaga więc pora kupic nowy!
      A teraz pytanie jaki ?
    • Przez Adamo90
      Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej w ursusie 5714. W internecie nie mogę znaleźć. Może ktoś ma? Był bym wdzięczny. 
    • Przez Johnderre
      Witam, po zapaleniu ciągnika świeci się kontrolka ładowania, gaśnie dopiero po solidnym przegazowaniu i wtedy zapala się kontrolka stop. Podczas jazdy kontrolka STOP czasami gaśnie, chwilę później znów się zapala albo miga. Czy to jest normalne że kontrolka gaśnie dopiero po solidnym przygazowaniu? Gdy ładowanie się świeci stop się nie świeci, czy to problem Alternatorem?  Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj