Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owijanie folią bel

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 luty 2011 - 13:38

Owijanie folią bel Czy ktoś owija bele folią zamiast siatką podobno wychodzi taniej niż siatką a ma dużo lepsze zastosowania, aparat do tego kosztuje 1,5 tyś tylko nie wiem czy to jest do aparatu z siatką, miał ktoś z tym do czynienia? czy do sokółki da się to zamontować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Owijanie folią bel Dzisiaj, 09:38
  •  

#2 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 05 luty 2011 - 13:46

Owijanie folią bel Ostatnio był artykuł w gazecie o owijaniu folią , i właśnie raz potrzebna jest przystawka specjalna (lely eksperymentowała z folią ale dali sobie ostatecznie z tym spokój :blink: ) a dwa to pisze że owijanie folią jest droższe od siatki ;) .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#3 Share zibi40

zibi40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 22:13

Owijanie folią bel Z tego co gdzieś przeczytałem to wystarczy aparat do siatki.
Wejdź na stronę firmy Center Plast. Mają ciekawą ofertę i ładne zdjęcia.
Też jestem zainteresowany zakupem prasy i owijanie folią. Chętnie dowiem się czegoś więcej.
.

Wybieram się na Targi i postaram się dowiedzieć coś więcej.

#4 Share pawlon

pawlon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 18:11

Owijanie folią bel w prasie metal-fachu nie da sie owijac folią (jak narazie przynajmniej)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share opoka

opoka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 20:19

Owijanie folią bel Mam pytanie odnośnie owijania folią, czy można by było owijać aparatem do siatki w prasach produkowanych przez sipmę. Bardzo bym był wdzięczny za podpowiedzi gdyż tej zimy troch się namęczyłem z siatką tej zimy jak słoma zamokła w stogu. Gdzieś widziałem filmik i bele były owinięte filią więc napewno się da tylko czy w sipmach? Dzięki.

#6 Share zibi40

zibi40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 maj 2011 - 10:22

Owijanie folią bel Warfamą na pewno nie da się owijać folią. Natomiast co do innych przedstawiciele handlowi na Targach Kielce mieli różne zdania. W większości nie znali tematu, a tym samym odpowiedzi. Wiele musiałem się natrudzić by im wytłumaczyć o co mi chodzi, że w ogóle tak można. Były opinie, że ktoś to już robił i jest to za duży koszt. Raczej odradzali owijania folią. Jeżeli chodzi o aparat do owijania to również były sprzeczne zdania czy aparat do wiązania siatką wystarczy do folii, inni twierdzili, że musi być inny. Dlatego też raczej zrezygnuję z tego pomysłu, ale mam inny.
Widziałem na allegro worki foliowe do sianokiszonki po 7 zł. Ciekaw jestem czy ktoś już korzystał i jak się sprawują. Jeżeli dobrze to byłoby taniej jeżeli nie ma owijarki i trzeba nająć, no i do siana jeżeli trzeba składować na zewnątrz, a może i słomy? Chętnie poczytam podpowiedzi. Z góry dziękuję.

Edytowany przez zibi40, 01 maj 2011 - 10:39.

#7 Share paszczak

paszczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 13:37

Owijanie folią bel

Warfamą na pewno nie da się owijać folią. Natomiast co do innych przedstawiciele handlowi na Targach Kielce mieli różne zdania. W większości nie znali tematu, a tym samym odpowiedzi. Wiele musiałem się natrudzić by im wytłumaczyć o co mi chodzi, że w ogóle tak można. Były opinie, że ktoś to już robił i jest to za duży koszt. Raczej odradzali owijania folią. Jeżeli chodzi o aparat do owijania to również były sprzeczne zdania czy aparat do wiązania siatką wystarczy do folii, inni twierdzili, że musi być inny. Dlatego też raczej zrezygnuję z tego pomysłu, ale mam inny.
Widziałem na allegro worki foliowe do sianokiszonki po 7 zł. Ciekaw jestem czy ktoś już korzystał i jak się sprawują. Jeżeli dobrze to byłoby taniej jeżeli nie ma owijarki i trzeba nająć, no i do siana jeżeli trzeba składować na zewnątrz, a może i słomy? Chętnie poczytam podpowiedzi. Z góry dziękuję.

Co do owijania folią to jedna wielka ściema, widziałem testy z tym w kilku prasach i jak jest sucho to zbiera sie na tej folii tyle kurzu że w ogóle się nie klei do siebie później do tego lubi posklejać wałki i tym podobne historie, jeżeli było by to takie dobre to na zachodzie wszyscy już by tego używali.

Co do worków to kupiłem z www.silobag.pl dostawa w 24 h, worki wytrzymałe i całe oraz grube, do tego dołożyli ulotkę jak je wiązać, zapakowałem bele i jak na razie jest ok w zeszłym roku miałem z allegro bodajże od firmy z góry kalwarii i niby ok na początku ale po dwóch miesiącach jak zostało mi dwie ostatnie bele w workach to po wichurze worki sobie z nich odleciały. Resztę miałem w folii na szczęście w tym roku sobie poobserwuje i potem zdecyduje co dalej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 12 czerwiec 2011 - 15:33

Owijanie folią bel Ale tu nie chodzi o sianokiszonkę, tylko o to zamiast owijać bele siatką( np. ze słomy) to owijać ją folia B)

Gdzieś na Af była fota jak bele słomy owinięte były siatką lub sznurkiem a później owijarką 1warstwą folii :o