Skocz do zawartości

Zdjęcie

akumulator

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 12 luty 2011 - 22:52

akumulator Nie wiem co wy chcecie od fabrycznych rozruszników, że zamieniacie je na jakieś chińskie czy litewskie wynalazki. Ciekawe jak z trwałością i częściami zamiennymi do nich. O ile we władku jest jakiś sens zamiany, bo fabryczny ruski kręci bardzo kiepsko to w c-330 nie widzę powodu zmian, u mnie chodzi już 30 lat-zmieniałem jedynie szczotki i włącznik elektromagnetyczny a kręci bardzo dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
akumulator Dzisiaj, 09:28
  •  

#22 Share andrzej207

andrzej207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 luty 2011 - 23:06

akumulator pobór prądu jest uzależniony od obciążenia inaczej będzie na zimnym silniku i na ciepłym w zależności od temperatury otoczenia poprzednio wytłumaczyłem ci tylko jaka jest różnica tu masz link do tego tematu http://www.agrofoto....30/page__st__20
nie porównuj samochodu do ciągnika tum bardziej do c-330 masz dwa cylindry i 2000 pojemności a w aucie przynajmniej cztery przy tej pojemności

Edytowany przez andrzej207, 12 luty 2011 - 23:14.

#23 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 12 luty 2011 - 23:28

akumulator Oczywiste jest to że samochodu nie należy porównywać do ciągnika choćby za samo to że to benzyniak a nie diesel. Aczkolwiek nie jestem za bardzo zadowolony z tego rozrusznika.

Wiem, że jest tamten temat ale jakoś się rozkręciło tutaj :blink: w razie czego tam będę pisać

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#24 Share drajwer12

drajwer12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 luty 2011 - 13:39

akumulator kolego ale ja kupiłem oryginał i kreci mi dużo lepiej niż stary pomyśl logicznie w normalnym masz tulejki ślizgowe na wirniku a w ty masz łożyska i przekładnie planetarną i pobiera o 60 % mniej prądu od normalnego jest różnica jak nie wiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share dawid1062

dawid1062

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka

Napisany 15 luty 2011 - 22:18

akumulator "drajwer12: tak nawiązując do tematu o aku :)
Jeśli masz dobre akumulatory, najlepiej 2x6V, to na starym typie rozrusznika nie będzie problemu z rozruchem. Ja np. mam oryginalny 30 letni rozrusznik i kręci świetnie, jak na razie nie planuje go wymieniać.. W wakacje zmieniałem w nim cewkę- koszt jakieś 70zł, a szczotki to nie wiem w jakim stanie bo nie udało mi się go rozkręcić, (jak na stary rozrusznik przystało- zapieczone śruby :lol: )

No ale wiadomo jak nowy typ pobiera mniej prądu to lepiej dla aku. i w ogóle.

#26 Share drajwer12

drajwer12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 16 luty 2011 - 17:12

akumulator Dawid w pełni się z tobą zgadzam jak rozrusznik kręci jeszcze to ok ale jak już ledwo co zipie choć nowe akumulatory i dawać go do remontu wymieniać wszystko to się nie opłaca bo można jednego roku kupić rozrusznik i kreci na tych 2 , 6V a jak snadną te to kupić już jeden 12v 120 ah i z głowy

#27 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 16 luty 2011 - 18:36

akumulator

Witam
Teoretycznie akumulatory powinno się wymieniać obydwa. W razie problemów masz gwarancje, a gdy wymienisz jeden to nie uwzględnią Ci gwarancji, bo powiedzą, że miałeś niesprawną instalację.

Zawsze może powiedzieć że miał go w Trabancie, występowały z instalacją 6V. Kumpel zmienił akumulator z 6V na 12V to dopiero wycieraczki pracowały.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 18 luty 2011 - 21:01

akumulator trzy lat temu w c360 (też z prądnicą) na szybkiego włożyłem aku 12V75AH 1100A prądu rozruchu(nie polski) z PAJERO który musiał iść do skasowania i do tej pory zero problemów z rozruchem... nawet po zimie!!