Skocz do zawartości

Zdjęcie

akumulator

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawid1062

dawid1062

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka

Napisany 04 luty 2011 - 22:01

akumulator Witam, po zimie wczoraj pierwszy raz chciałem uruchomić moja c330 i tu napotkałem problem, Po 2 miesiącach stania w garażu napięcie na akumulatorach spadło do 10.5V. Po 3 godzinach ładowania z wielkim trudem obrócił wałem i zapalił :D. Ładowanie ma w porządku na średnich obrotach 14.2-14.5V, lecz po zgaszeniu na 30min napięcie zaraz spadło do 11.3V, zmierzyłem osobno na każdym z aku. na jednym jest 6.8V czyli tak jak ma być, niestety na drugim tylko 4.5V czyli jakby miał zwarcie na celi dobrze myślę?

Chyba nie da się go już uratować, trzeba wymienić na nowy, tylko czy kupić jeden, a drugi sprawny zostanie czy wymienić obydwa na nowe. Niestety nie wiem jaki jest wiek tych aku, ciągnik kupiłem 3 lata temu i z aku do tej pory nie było problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
akumulator Dzisiaj, 18:07
  •  

#2 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 04 luty 2011 - 22:15

akumulator :unsure: najlepiej i chyba racjonalniej byłoby kupić jeden ale 12V. Skończą się problemy z klemami myśle,że wielu użytkowników zgodzi się ze mną. :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#3 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 luty 2011 - 22:17

akumulator Najlepiej wymień oba akumulatory.

#4 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 04 luty 2011 - 22:19

akumulator popieram kolegę wyżej czyste klemy brak gubienia prądu na mostku i na zaśniedziałych klemach a wracając do problemu jedna cela nie trzyma napięcia i w tym momencie akumulator nie nadaje się już

#5 Share pawel14011

pawel14011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 luty 2011 - 22:26

akumulator Witam
Teoretycznie akumulatory powinno się wymieniać obydwa. W razie problemów masz gwarancje, a gdy wymienisz jeden to nie uwzględnią Ci gwarancji, bo powiedzą, że miałeś niesprawną instalację.
Patrzyłeś czy jest stan elektrolitu we wszystkich celach?
Pozdrawiam.

#6 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 04 luty 2011 - 22:30

akumulator tak powinno sie wymieniac 2 bo ten stary bedzie rozladowywal nowy i szybciej padnie
lepiej kup 12v 125ah
a tak na koniec to temat juz jest o aku

Polska B

#7 Share pawel14011

pawel14011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 luty 2011 - 22:36

akumulator

...ten stary bedzie rozladowywal nowy i szybciej padnie...

Akumulatory są łączone szeregowo więc nie będzie problemu z rozładowywaniem. Co najwyżej przeładowaniem tego lepszego.

#8 Share dawid1062

dawid1062

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka

Napisany 04 luty 2011 - 22:42

akumulator Dzięki koledzy,
Zastanawiałem się właśnie nad 1 aku. 12V. tylko zmieści się w starą podstawkę? I gdzie masę podłączyć z lewej?, tak samo jak z prawej strony do jednej z tych śrub pod siedzeniem?

No i jeszcze jak to cenowo sie przedstawia. Ile kosztuje jesed aku. 6V a ile 12V ? :rolleyes:

#9 Share pawel14011

pawel14011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 luty 2011 - 23:00

akumulator Nie ma znaczenia gdzie przykręcisz masę, byle by to było pewne połączenie.
Teoretycznie w takiej samej obudowie zmieści się akumulator 12V o połowę mniejszej pojemności,co akumulator 6V, chociaż trochę się zmieniła technologia produkcji i dzisiejsze akumulatory mają trochę mniejsze obudowy niż starsze o tej samej pojemności.
Co do ceny to płacisz za pojemność i nie ma dużej różnicy czy 6V czy 12V.
Są wersje "rolnicze", trochę tańsze, ale mają krótszą gwarancję.

Edytowany przez pawel14011, 05 luty 2011 - 00:33.

#10 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 05 luty 2011 - 07:56

akumulator Lepiej jeden 12V. Ja miałem w t25 2x6V i co jakiś czas problem z klemami. Teraz mam jeden 12V-120ah-800A i mam spokój od dawna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 05 luty 2011 - 10:03

akumulator tez w 60 mamy jeden jakies 3 lata zadnych problemow
a i brat w ciapku jesienia sobie zmienil, spokojnie sie miezci

Polska B

#12 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 05 luty 2011 - 11:57

akumulator Za akumulator 6v z centry zapłaciłem 250 zł jak kupowałem na początku stycznia.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#13 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 05 luty 2011 - 12:19

akumulator

:unsure: najlepiej i chyba racjonalniej byłoby kupić jeden ale 12V. Skończą się problemy z klemami myśle,że wielu użytkowników zgodzi się ze mną. :D

Ja niezgodzę........sąsiad ma 12 V akumulator i zawsze w zimie przychodzi do mnie bym go pociągnoł a akumulator ma rok.Nie ma jak 2x6v centra.( 6 lat minimum z głowy)

#14 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 06 luty 2011 - 13:23

akumulator Oj , obecnie to ciężko aby te 6 lat wytrzymały , moje padły po 5 latach , koledze po 3 sezonach tylko że ma prądnice a w zimie ciągnika wcale nie używa i chyba je zaniedbał pewnie mu się zapomniało o ich demontażu i doładowywaniu ale to nie mój problem i nie moja kasa , ja mam jeden 12 V i wystarcza przy dużych mrozach dokładam drugi na kablach do odpalenia zimnego silnika . Jeden akumulator to mniej połączeń , mniej kabla a zarazem mniejsze opory , ale z drugiej strony 2 X 6v jest trudniej rozładować tylko trzeba pilnować wszystkich połączeń. Dbasz to masz

#15 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 07 luty 2011 - 14:26

akumulator Masz racje..........dlatego w obydwuch moich ciapkach mam 2x6v CENTRA!!!!!!!!! i nie ma szans by 5 lat nie wytrzymały.

#16 Share drajwer12

drajwer12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 luty 2011 - 21:42

akumulator najlepsza inwestycja to kupić rozrusznik z przekładną za 250 do tego akumulator 12v 125 ah 900a na rozruchu i masz z głowy na 5 lat ja do t 25 tak mam już 3 rok i w zimę co drugi dzień w największy mróz nie ma problemu .

#17 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 12 luty 2011 - 22:05

akumulator Kolego @drajwer12 ja się napaliłem na ten rozrusznik z przekładnią, przedwczoraj przyszła przesyłka z allegro i tego samego dnia zamontowałem i powiem tak, ten rozrusznik niczym się nie różni od zwykłego, mówię dokładnie o Uc330.

Stary rozrusznik ledwo kręcił, fakt słabe aku2x6V ale jako tako hechłał, po zamontowaniu przekładniowego nie widzę żadnej różnicy, ten rozrusznik jest szybkoobrotowy ale na wirniku silnika ale nie na zębatce, na zębatce jest dokładnie to samo co na R11a Boscha! Jeszcze ma mieć mniejszy pobór prądu, ale nie widzę różnicy, mierzone miernikiem przed i po zamontowaniu. Nie wiem czy nie oddać go na gwarancje, bo może wina leży po stronie tego stycznika, wariuje jak głupi, jakby sprężyna powrotna była za mocna i przez to nie może puścić prądu na wirnik?

Tutaj jeszcze link do rozrusznika którego kupiłem> http://allegro.pl/ro...1425089657.html

Edytowany przez Junkers, 12 luty 2011 - 22:21.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#18 Share andrzej207

andrzej207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 luty 2011 - 22:29

akumulator rozruszniki szybko obrotowe jak sama nazwa mówi mają większe obroty wirnika i dlatego posiadają przekładnię która odciąża wirnik rozrusznika przez co lżej jest obrócić wał przy mniejszym poborze prądu. Jeżeli chodzi o akumulatory to u mnie dwie szóstki padły równocześnie dwa tygodnie po gwarancji od tego czasu pali na 12v 72A jeżeli ktoś nie odpala w zimie jest wystarczający a i koszt kupna jest dość niski w porównaniu do 12v 125a czy 2x6v

Edytowany przez andrzej207, 12 luty 2011 - 22:38.

#19 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 12 luty 2011 - 22:37

akumulator tak rozrusznik szybkoobrotowy to dobra rzecz mniej prądu pobiera i silnik szybciej odpala

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 12 luty 2011 - 22:40

akumulator @andrzej207 Nazwa nie wskazuje na to co one mają szybkie, wirnik czy zębatkę. A co do poboru prądu to już napisałem wcześniej jak sprawa wygląda.

Jeszcze dzisiaj podłączyłem akumulator z samochodu 12V 60Ah ale nie pamiętam ile Amper, to zakręcił wałem tak z 5 razy i amen, a samochód na tym aku kręci jak szalony.

Edytowany przez Junkers, 12 luty 2011 - 22:47.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330