Skocz do zawartości

Ciężko kręci rozrusznik c-328

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2011 - 21:53

Ciężko kręci rozrusznik c-328 mam dwa rozruszniki i na obu jest tak samo ciężko kręci i nie może załapać tulejki w obu rozrusznikach są nowe i jak i szczotki w środku jest czysty akumulatory zdaje się ze dobre z rozciągu odpala lecz koła się suną na betonie ale po krótkim czasie zapala czy to może mieć coś wspólnego z zapłonem ze rozruszniki nie dadzą rady kręcić ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciężko kręci rozrusznik c-328 Dzisiaj, 01:11
  •  

#2 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 04 luty 2011 - 22:09

Ciężko kręci rozrusznik c-328 zajechany silnik tez moze byc przyczyna slabego krecenia
w jakim to sprzecie sie dzieje??

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2011 - 22:10

Ciężko kręci rozrusznik c-328 ursus c-328 silnik dobry

#4 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 luty 2011 - 22:11

Ciężko kręci rozrusznik c-328 Kolega pisze że w ursusie C328.Sprawdź napięcie na akumulatorach a później szukaj innej przyczyny.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2011 - 22:17

Ciężko kręci rozrusznik c-328 a jak to sie sprawdza ?

#6 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 luty 2011 - 22:22

Ciężko kręci rozrusznik c-328 Napięcie sprawdzasz woltomierzem, powinno być nie mniej niż 12,5V.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2011 - 23:03

Ciężko kręci rozrusznik c-328 jutro zobacze czekam na dalsze propozycjie

#8 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 05 luty 2011 - 08:54

Ciężko kręci rozrusznik c-328 Pewnie akumulatory u mnie też było ciężko i rozrusznik "strzelał", jak mu zapodałem inny akumulator (dobry) to zapalił od strzału :)

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 luty 2011 - 11:26

Ciężko kręci rozrusznik c-328 A na jakim biegu odpalasz na zaciąg?

A według mnie to zużyty silnik będzie kręcił lżej tylko może być problem z odpaleniem.

Sprawdź ustawienie zaworów.

#10 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 05 luty 2011 - 13:45

Ciężko kręci rozrusznik c-328 a instalacje masz nową?? Jeśli tak to wymień ten czerwony kabelek który idzie od automatu na rozruszniku do przełącznika świec żarowych. One są za cienkie i się grzeją, wystarczy dać o większej średnicy. Miałem kiedyś 30 gościu kupił nowy rozrusznik aku i kable do aku. A przyczyną był ten kabel.
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 luty 2011 - 18:19

Ciężko kręci rozrusznik c-328 Ursusy C-325 i C-328 nie miały świec żarowych jaki i przełacznika do nich. Miały tylko taki przycisk do odpalania jak ma C-360.

Dla sprawdzenia czy przycisk jak i przewód do rozrusznika jest ok to trzeba spróbować zapalić go na krótko na rozruszniku, Jeśli nie ma różnicy w odpalaniu to nie tu go boli.

#12 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 luty 2011 - 20:23

Ciężko kręci rozrusznik c-328 A ja bym wymienił na grubszy przewód między rozrusznikiem a akumulatorem.Ja wymieniłem i kręci jak szalony.Dodam że wcześniej chciałem kupic planetarny ale nie produkują do tego modelu.

#13 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 05 luty 2011 - 21:13

Ciężko kręci rozrusznik c-328 czy napewno c-328 miał rozrusznik na dwie śruby?? a nie czasami c-325?? mielismy c-328 i rozrusznik był na 3 sruby

#14 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 luty 2011 - 21:36

Ciężko kręci rozrusznik c-328 W C-325 i C328 były takie same rozruszniki R5b.
Może w trakcie produkcji zmienili coś.

#15 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 05 luty 2011 - 21:37

Ciężko kręci rozrusznik c-328 C-328 ma rozrusznik bodajże na 3 śrubach (dawno nie wykręcałem to mogłem coś pomylić ale chyba ma 3) no i ma dwie świece żarowe w kolektorze ssącym (przynajmniej mój)

Edytowany przez kokoman0, 05 luty 2011 - 21:39.

#16 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 luty 2011 - 21:47

Ciężko kręci rozrusznik c-328 Może masz silnik od C-330. Albo świece ktoś założył.
Ja nie widziałem żeby miały świece żarowe.
Pamietam, że w instalacji elektrycznej nie było wzmianki o świecach.

Edytowany przez mtracz, 05 luty 2011 - 21:50.

#17 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 05 luty 2011 - 21:55

Ciężko kręci rozrusznik c-328 ja blok napewno miałem od 28 bo wkoncu panewek szukałem. chyba ze obudowe sprzegła ktoś przełozył i tez swiece miałem

#18 Share mallyy

mallyy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 luty 2011 - 21:56

Ciężko kręci rozrusznik c-328 Jak ruszałeś pompę wtryskową to może być to przyczyna. Kolega kiedyś źle włożył pompę i miał tak samo.

Edytowany przez mallyy, 05 luty 2011 - 21:58.

#19 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 luty 2011 - 22:13

Ciężko kręci rozrusznik c-328 Wracając do odpalania, to się czasem ludziom dziwię, że pierwsze co robią to ustawiają gaz i próbują odpalić. Silnik ledwie rusza i juz dostaje paliwo, ciężko kręci leci jakiś dym z komina ale nie może rozrusznik rozpędzic silnika i zaskoczyć. A wystarczy cofnąć gaz, odpalać aż sie usłyszy że nabrał prędkości i dopiero dodać gazu. Kiedyś tak gościowi na skupie po jego kilku nie udanych próbach odpaliłem to sie zdziwił, że jest różnica.
Nic nie mówie, że jak komus wszystko gra to nie przeszkadza, nie ma różnicy, szybciej zapali jak gaz przed rozuchem jest ustawiony, bo obrót wału i pali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 05 luty 2011 - 22:24

Ciężko kręci rozrusznik c-328 ciezko kreci hmm jesli aku dobre jesli rozruszniki dobre, i jeszcze tam było napisane ze na zaciag nawet koła sie ciagną wiec jesli dobre to co pisałem to ja bym obstawił zacieracjacy sie wał miałem tak przy 60 rozrusznikiem marzenie ruszyc na zaciag dało rade i silnik działał ale cisnienie zaczynało sie swiecić i po zgaszeniu ani mowy zeby rozrusznik ruszył wałem a mówie na zaciag odpalała. Pompa przestawiona hmm watpie zeby przestawienie zapłonu cos tu zrobiło. rozrusznikiem przedusi cisnienie w cylindrze no chyba ze zapodałeś mu samostartu to nawet by ci go cofało :Dsprawdz aku, rozruszniki kable, KLEMY!!!!wez pilnik i je przeczyśc do pewnosci! a jesli to wszystko będziesz miał dobre to logicznie mysląc coś sie zaciera. ale czekaj czasami ci małego dyma rozrusznki nie pusciły?? albo chociaz smrodu nie poczułeś?? moze sa zawilnoze i uzwojesie sie fajczy bez obciazenia bedą krecic ale z obciązeniem juz nie. zacznij od aku i rozruszników podstaw aku od samochodu mój ciapek odpalał z aku z malucha 34Ah :)krecił jak głupi :lol:

Wracając do odpalania, to się czasem ludziom dziwię, że pierwsze co robią to ustawiają gaz i próbują odpalić. Silnik ledwie rusza i juz dostaje paliwo, ciężko kręci leci jakiś dym z komina ale nie może rozrusznik rozpędzic silnika i zaskoczyć. A wystarczy cofnąć gaz, odpalać aż sie usłyszy że nabrał prędkości i dopiero dodać gazu. Kiedyś tak gościowi na skupie po jego kilku nie udanych próbach odpaliłem to sie zdziwił, że jest różnica.
Nic nie mówie, że jak komus wszystko gra to nie przeszkadza, nie ma różnicy, szybciej zapali jak gaz przed rozuchem jest ustawiony, bo obrót wału i pali.

opór gazu i dostaje paliwo do komory, wez tez pod uwage to ze te paliwo ta mgiełka w cylindrze sie zapali powstanie wybuch co pomoze rozrusznikowi w kreceniu wałem bo powstanie cisnienie które zdusi tłok na dół wiec rozrusznik kreci na pusto a nawet moze i jest popedzany