Skocz do zawartości

Zdjęcie

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina

134 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 15 luty 2012 - 17:42

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina Słyszeliście że w niektórych regionach tak schodzi włóknina, że zaczyna jej brakować i jest na zapisy? :huh: :unsure:

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przykrywanie ziemniakow agrowłoknina Dzisiaj, 21:34
  •  

#42 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 15 luty 2012 - 17:47

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina tez o tym slyszalem ale takie sytułacje są raczej tam gdzie ludzie do tej pory nie sadzili pod wloknine
@grala13 moja okrywarka jest do wlokniny 3,2m a rama ma 4m
wydaje mi sie ze te kola sa potrzebne

Edytowany przez przemol87, 15 luty 2012 - 17:52.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#43 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 15 luty 2012 - 17:51

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina brakować ?ciekawe gdzie?
ja kupiłem taką , http://allegro.pl/ag...2109231551.html przykrywam pierwszy wiec narazie 3 rolki 1,60x200m
kupiłem na allegro bo u mnie w okolicy drogo chcieli
tylko tak myśle.że mogłem 3,20m kupić

Edytowany przez grala13, 15 luty 2012 - 17:53.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 15 luty 2012 - 17:53

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina 1,6?wiec cudow nie nakopiesz
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#45 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 15 luty 2012 - 18:02

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina chodzi ci o to,że mało ogółem czy że szersza lepsza??

#46 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 luty 2012 - 18:03

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina @baskecik Ja proponuje impale... Miałem dwa sezony temu i nie mogłem narzekać. Ja np podredlam tylko raz i nawet nie wszystkie po jak Ci się za bardzo już poschodzą redliny to bez sensu moim zdaniem je niszczyć lepiej przejechać jakąś odrzywką

@grala13 Im szersza tym lepsza: mniej przejazdów a więc mniej spalonego paliwa, mniej redlin skrajnych i więcej czasu zaoszczędzisz, a redliny skrajne są zauważalnie mniej obfite.

Edytowany przez Zetorek95, 15 luty 2012 - 18:06.

#47 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 15 luty 2012 - 18:07

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina szersza lepsza...ile u ciebie chca za 3,2?

#48 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 15 luty 2012 - 18:14

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina aha,pomyślałem zeby kupić 3,20 ale już było zapóżno bo tamtą zamówiłem mam 1,60x600m nowej
i 3,20x400 używanej,kupiłem od gościa uzywana 1 sezon
Czyli razem na ponad 20arów,zaczynam więc na początek mi wystarczy tyle,okryje chyba recznie jeśli dobrze pójdzie to na drugi rok dokupie jeszcze na 20a o szer.3.20,zrobie zokrywarke i mi starczy bo ja ogółem mało sadze.
u mnie w okolicy (jakies 30km)nigdzie duzych nie było,wszędzie waskie i krótkie,największe mieli 100mx1,60 po63zł ,pewnie znalazł bym gdzies pare km dalej ale nie czekałem i kupiłem na allegro
przemol87
co u ciebie przysypuje tą włóknine??jakiś talerz?
od czego masz tą przekładnie w okrywarce?

Edytowany przez grala13, 15 luty 2012 - 18:36.

#49 Share baskecik

baskecik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:sport, mechanika

Napisany 15 luty 2012 - 19:35

@baskecik Ja proponuje impale... Miałem dwa sezony temu i nie mogłem narzekać. Ja np podredlam tylko raz i nawet nie wszystkie po jak Ci się za bardzo już poschodzą redliny to bez sensu moim zdaniem je niszczyć lepiej przejechać jakąś odrzywką

@grala13 Im szersza tym lepsza: mniej przejazdów a więc mniej spalonego paliwa, mniej redlin skrajnych i więcej czasu zaoszczędzisz, a redliny skrajne są zauważalnie mniej obfite.

tez myslalem nad impala tylko kurcze jest jeden problem... impala jest kulinarnie niezarewelacyjna a mi towar jest potrzebny na knajpy :mellow: ladnie szybko wegetuje wineta i kulinarnie rewelacyjnie ale plon zdecydowanie mniejszy niz impali :( a co do naorywania.... u nas sie jeszcze sadzi sadzarkami polskimi czyli wiesz miedzyrzedzia sa waskie. jedno obredlanie mi wystarczy?

#50 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:41

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina @przemol87 nie wiem bo nie kupuje w tym roku włókniny;)

@grala13 spokojnie ręcznie okryjesz ;) Ja jak zaczynałem moją przygodę z agrowłókniną to okrywałem 1.5ha ręcznie ale włóknina była na 8 redlin.

@baskecik sadzisz impala mówisz że to magda albo coś innego i towar idzie, bo raczej w restauracjach nie ma żadnych specjalistów ziemniaczanych :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share baskecik

baskecik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 luty 2012 - 20:33

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina na tym filmiku na stronie 2 jest o agrowlukninie o szerokosci nawet 18metrow!!! jak myslicie jest mozliwocs dostac taka szerokosc i gdzie jej szukac? bo kurcze nakrywac recznie z szerokoscia 1,6m jednego hektara to wiosny nam zabraknie

@przemol87 nie wiem bo nie kupuje w tym roku włókniny;)

@grala13 spokojnie ręcznie okryjesz ;) Ja jak zaczynałem moją przygodę z agrowłókniną to okrywałem 1.5ha ręcznie ale włóknina była na 8 redlin.

@baskecik sadzisz impala mówisz że to magda albo coś innego i towar idzie, bo raczej w restauracjach nie ma żadnych specjalistów ziemniaczanych :D

i tu cie zadziwiw. kobieta co przyjmuje towar czyli warzywa ziemniaki itd jest tak wybredna ze mozg staje.... kasa nie glupia wiec walcze u nich o uznanie.

@przemol87 nie wiem bo nie kupuje w tym roku włókniny;)

mistrzu zetorku. jak ziemniaki pod wluknine to czym i kiedy pryskasz od jedno i dwu lisciennych chwastow? pryskasz odrazu po sadzeniu?

na allegro agrowloknin do wyboru do koloru to najszerszre jakie znalazlem dla tych ktorzy
przekrywac beda recznie
http://allegro.pl/ag...2117829221.html
http://allegro.pl/ag...2123529996.html
http://allegro.pl/ag...2117828500.html
http://allegro.pl/ag...2117829181.html
http://allegro.pl/ag...2104987379.html
http://allegro.pl/ag...2070691203.html
http://allegro.pl/ag...2106156102.html

panowie jeszcze nurtuje mnie jedna niepoprawnosc.... w moim rejonie ziemniaki okolo tygodnia po posadzeniu sie bronuje i po dwoch tygodniach sie obredla i dopier pryska od chwastow (sam tak robie i zdaje to egzamin) zas inni zauwazylem zaraz dzien lub dwa po posadzeniu ugniataja walem i pryskaja od chwastow a po okolo 2 max trzech tygodniach obredlaja. TERAZ MOWIE O ZIEMNIAKACH NIE POD WLUKNINE TYLKO O NORMALNYM SADZENIU W STANDARDOWYCH TERMINACH. temu pytam bo widze co region to obyczaj. slucham waszych wypowiedzi na kolejne moje pytanie opowiedzcie cos o swioch zabiegach podpowiedzcie cos bo naprawde warto sie wymienic doswiadczeniami. wybaczcie ze jestem taki dociekliwy ale djabel tkwi w szczegolach i po to jest to forum zeby sobie nawzajem pomoc, bo nasz polityka nam napewno nie pomoze bulahahahaha :D

#52 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 15 luty 2012 - 20:57

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina A ty mądralo nie jesteś za ciekawy? Co ty myślisz, my profesjonalni producenci do perfekcji w uprawie ziemniaków dochodziliśmy latami a ty byś chciał żeby ci wszystko ze szczegółami opowiedziec?? Ja to się wogólę dziwię reszcie, że tutaj na forum takich informacji udzielają...
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

#53 Share baskecik

baskecik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:16

A ty mądralo nie jesteś za ciekawy? Co ty myślisz, my profesjonalni producenci do perfekcji w uprawie ziemniaków dochodziliśmy latami a ty byś chciał żeby ci wszystko ze szczegółami opowiedziec?? Ja to się wogólę dziwię reszcie, że tutaj na forum takich informacji udzielają...

hola hola kolego przesympatyczny po pierwsze nie jestam mondrala..... po drugie poto jest to forum by sobie pogadac. nikt nikomu niechce podpierdziulic patentu na produkcje tego towaru bo sam dokladnie wiesz ze poki co pienazkow za duzo z tego niema... a ze ktos tam cos tam o cos zapyta lub poprosi o porade to odpowiadajacy mu na to pytanie napewno nie podetnie sobie tym skrzydel i nie zbankrutuje. jesli moje wypowiedzi na forach w jakis sposub cie raza,bulwersuja itd to poprostu nie odpisuj nie komentuj i bedzie ok. milo bylo mi pana poznac pozdrawiwm

#54 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:26

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina Popieram użytkownika baskecik. Forum po to jest żeby sobie pomagać w rozwiązywaniu problemów i wymieniać się doświadczeniami, a jeżeli nie masz ochoty się nie udzielać to nie komentuj.

@baskecik ja pryskam zaraz przed przykrywaniem. Pryskam Linurexem z domieszką Califu.

#55 Share baskecik

baskecik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:34

Popieram użytkownika baskecik. Forum po to jest żeby sobie pomagać w rozwiązywaniu problemów i wymieniać się doświadczeniami, a jeżeli nie masz ochoty się nie udzielać to nie komentuj.

@baskecik ja pryskam zaraz przed przykrywaniem. Pryskam Linurexem z domieszką Califu.

dzieki tobie zetorku za info. widziales moj wypowiedz odnosnie pierwszych zabiegow po posadzeniu?

#56 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:40

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina Tak widziałem... u mnie na wsi ludzie jak ziemniaki chcą na wzesień październik to wałują, a jak wcześniej to brony redła itd.

#57 Share baskecik

baskecik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:45

Tak widziałem... u mnie na wsi ludzie jak ziemniaki chcą na wzesień październik to wałują, a jak wcześniej to brony redła itd.

no rozumiem na pozniejszy termin. a jak po wluknine to mowisz co nie walowac ?

#58 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:58

a jeżeli nie masz ochoty się nie udzielać to nie komentuj.

panie Michale B (czy może panie Arturze?). nie oburzaj się pan tak ....;)

Edytowany przez WeSolyRomeK, 15 luty 2012 - 22:26.

Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

#59 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 16 luty 2012 - 17:41

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina @ wesoly romek bardziej Michale.. skąd jesteś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Moryc

Moryc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 luty 2012 - 08:52

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina Aukcja kumpla:

http://allegro.pl/ag...2158585272.html

posiada szerokości 3,2m ale za to wypełnienie 22g/m2 bardzo mocna i szczelna, przykrycie 1ha około 2400zł bardzo dobry towar,

co do szerszych włóknin mam małe doświadczenie ale sąsiad stosuje i bardzo często potrafią się rozklejać na łączeniach