Zaloguj się, aby obserwować  
tomasz0605

orać czy talerzować ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomasz0605    0

witam . mam taki maly problem . jesienia nie zaorałem w polach poniewaz mialem awarie duzego ciagnika i tylko mniejszym sprzetem stalerzowalem 2 razy kartofliska po ziemniakach ktore byly czyste bez chwastów i posialem na nich poplon ale zbyt pozno wiec praktycznie nie powschodzil w ogole . pole wyglada ladnie rowno uprawione i teraz mam dylemat bo chce tam zasiać jeczmien i nie wiem czy orać te pola czy lepiej przed samym siewem tylko uprawic agregatem i w to siac ? bo wiadomo orka wiosenna bardzo przesuszy ziemie i nie wiem co w takim przypadku bedzie lepsze ? mieliscie podobne sytuacje co o tym myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

po ziemniakach siej od razu, po burakach teraz każą tylko talerzować więc i po ziemniakach nic się nie stanie, a jęczmień przy suchym roku wyschnie na amen po wiosennej orce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaguar235    5

do zależy jaki się trafi rok, jak będzie tak jak w tamtym roku mokro to lepiej zaorać i to głęboko wtedy ziemia się przesuszy i będzie miała gdzie wsiąknąć. Ja w tamtym roku połowę zaorałem pod jęczmień na wiosnę a połowę na jesieni to po wiosennej orce jakoś jęczmień dał sobie rade a ten po jesiennej i tak musiałem później zaorać bo wszystko wymiękło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie to lepiej siej bez orania jak masz pole czyste


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja jak zaorałem opryskane rżysko na wiosne to owiest tak sypnał że kombajnista się za głowę złapał więc z tą orką na wiosnę to różnie bywa ale osobiście w Twoim przypadku bym tego nie orał skoro pole wygląda ładnie to po co jeszcze dokładać paliwo do orki jedynie może trochę głębszą uprawę przedsiewną zastosować niż na zaoranym polu. Takie jest moje zadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opoka    0

Mam takie pytanie jesienią wykonałem orkę a na wiosnę chcę dać obornik, i żeby sobie przyśpieszyć wiosenne prace zamiast pługa chce polecieć agregatem podorywkowym a po nim siewnik i ewentualnie wał łąkowy. Co myślicie o takim uproszczeniu, jakie by były rezultaty w żniwa. Myślę że może coś z tego wyjdzie, przynajmniej zaoszczędzę na paliwie i na czasie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj