Skocz do zawartości

Zdjęcie

orać czy talerzować ?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomasz0605

tomasz0605

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 luty 2011 - 18:30

orać czy talerzować ? witam . mam taki maly problem . jesienia nie zaorałem w polach poniewaz mialem awarie duzego ciagnika i tylko mniejszym sprzetem stalerzowalem 2 razy kartofliska po ziemniakach ktore byly czyste bez chwastów i posialem na nich poplon ale zbyt pozno wiec praktycznie nie powschodzil w ogole . pole wyglada ladnie rowno uprawione i teraz mam dylemat bo chce tam zasiać jeczmien i nie wiem czy orać te pola czy lepiej przed samym siewem tylko uprawic agregatem i w to siac ? bo wiadomo orka wiosenna bardzo przesuszy ziemie i nie wiem co w takim przypadku bedzie lepsze ? mieliscie podobne sytuacje co o tym myslicie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
orać czy talerzować ? Dzisiaj, 07:32
  •  

#2 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 04 luty 2011 - 18:58

orać czy talerzować ? po ziemniakach siej od razu, po burakach teraz każą tylko talerzować więc i po ziemniakach nic się nie stanie, a jęczmień przy suchym roku wyschnie na amen po wiosennej orce

#3 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 04 luty 2011 - 19:42

orać czy talerzować ? do zależy jaki się trafi rok, jak będzie tak jak w tamtym roku mokro to lepiej zaorać i to głęboko wtedy ziemia się przesuszy i będzie miała gdzie wsiąknąć. Ja w tamtym roku połowę zaorałem pod jęczmień na wiosnę a połowę na jesieni to po wiosennej orce jakoś jęczmień dał sobie rade a ten po jesiennej i tak musiałem później zaorać bo wszystko wymiękło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 04 luty 2011 - 19:50

orać czy talerzować ? według mnie to lepiej siej bez orania jak masz pole czyste
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#5 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 04 luty 2011 - 20:21

orać czy talerzować ? Ja jak zaorałem opryskane rżysko na wiosne to owiest tak sypnał że kombajnista się za głowę złapał więc z tą orką na wiosnę to różnie bywa ale osobiście w Twoim przypadku bym tego nie orał skoro pole wygląda ładnie to po co jeszcze dokładać paliwo do orki jedynie może trochę głębszą uprawę przedsiewną zastosować niż na zaoranym polu. Takie jest moje zadnie.
Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share opoka

opoka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 luty 2011 - 22:34

orać czy talerzować ? Mam takie pytanie jesienią wykonałem orkę a na wiosnę chcę dać obornik, i żeby sobie przyśpieszyć wiosenne prace zamiast pługa chce polecieć agregatem podorywkowym a po nim siewnik i ewentualnie wał łąkowy. Co myślicie o takim uproszczeniu, jakie by były rezultaty w żniwa. Myślę że może coś z tego wyjdzie, przynajmniej zaoszczędzę na paliwie i na czasie. Pozdrawiam