Zaloguj się, aby obserwować  
adams

Fortschritt K 464

Polecane posty

adikpl1    257

Moim zdaniem nie, czasy pras kostkujących już dawno odeszły do lamusa, choćby po AF nie widać żeby ostatnio pojawiały się jakieś nowe prasy kostkujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

Wątpię w to bo prasy kostkujące to już przeszłość.. Niezapomniane czasy.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Prasy kostkujące powoli odchodzą do przeszłości. Dzisiaj nikt już nie chce bawić się w takie rzeczy.

Np u mnie kiedyś wszystko to były kostki a dzisiaj prawie wszystko to bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darious    1

No dokładnie rzadko już te kostki widać, za dużo roboty z tym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Chociaż u mnie zauważa się że są tacy co wracają chociaż częściowo do kostki ale nie używają do tego celu nowych pras bo są po prostu drogie.

Taka Sipma Z224/1 kosztuje prawie 40tys brutto na chwilę obecną jeśli dobrze pamiętam więc się nie opłaca kupować nowej na małą skalę wykorzystania.

 

A co do tej prasy to jest jedyne miejsce gdzie je widziałem, nie wiem jak wygląda cenowo, ale to pewnie tylko odświeżona konstrukcja starych modeli okryta plastikiem.

Po budowie podobna do K 453.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

a mnie rolki nie przekonują. Naprawde żeby na dworze przechowywać muszą byc bardzo zbite albo przykrywać trzeba bo mało kto upcha pod dach rolke. Jeszcze troche i duże kostki zrobią kariere na większą skale dla tych co nie maja bydła to moze byc strzał w dziesiątke


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Dokładnie teraz duże kostki stają się co raz bardziej popularne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darious    1

@UrsusCzesio ja właśne pod dachem trzymam bo na podwórku to miałem przez dwa lata i też sobie tego nie wyobrażam tego <_< a pod dachem jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35
Napisano (edytowany)

Pewnie, ze lepiej pod dachem. U nas potrzeba 3tys kostek słomy i 2,5tys kostek siana. Według mnie bele sprawdzaja sie ale zakup ładowacza to kolejny koszt, a prz kostkach mozna se mesnie wyrobic :D Jenak jesli mialbym wkoncu kupywac prese to kupiłbym zwijajaca :).

Po prasie Fortschnitt mam złe wspomnienia i takiej to bym w zyciu nie kupił ;)

Edytowano przez Wacek21

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams    2

Są jednak gospodarstwa którym po prostu wygodniej jest robić małe kostki (np. do starych budynków inwentarskich), ale też raczej wątpie aby kupowali nowy sprzęt. Cena takiej prasy pewnie jest niewiele niższa od zwijającej :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

może marka z DDR powstanie się jak feniks z popiołu? Jak dla mnie było by super :rolleyes:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj